جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آیا لوازم خانگی هم نیاز به بازدید دوره ای توسط تعمیر کار دارند؟
۷ فروردین ۱۴۰۱

آیا لوازم خانگی هم نیاز به بازدید دوره ای توسط تعمیر کار دارند؟

لوازم خانگی در منازل ما، راحتی و آسایش را به ارمغان می‌آورند؛ اما متاسفانه، همیشه زمان‌هایی هست که در بهترین شرایط خود نیستند و در یک موقعیت بد، خراب می‌شوند. دلیل این اتفاقات بدشانسی شما نیست؛ بلکه شما فراموش کردید که این وسایلی که بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند، به بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی نیاز دارند. در ادامه با تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا اهمیت بازدید دوره‌ای را برای شما شرح دهیم.

بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی

بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی ضروری است؟

آخرین باری که یک تکنسین و تعمیرکار حرفه‌ای لوازم خانگی شما را چک کرد را به یاد دارید؟ بسیاری از ما، به راحتی اهمیت بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی را فراموش می‌کنیم و بعدها در یک موقعیت ناجور، غافلگیر می‌شویم.

برای جلوگیری از خراب شدن وسایل خانگی و هزینه‌های اضافی،  اکثر لوازم خانگی باید حداقل سالی یک بار برسی و چک شوند. انجام این بازدید و چک کردن‌های سالانه، به عملکرد صحیح لوازم خانگیتان کمک می‌کند، دوام آن‌هارا نیز بالا می‌برد و در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند.

چرا باید لوازم خانگی توسط تعمیرکار بازدید دوره ای شوند؟

وقتی لوازم خانگی ما خراب می‌شوند، معمولا ما تقصیر را به گردن سازنده و یا قطعات معیوب دستگاه می‌اندازیم. در برخی موارد حق با ما است ولی اکثرا با یک بازدید دوره ای ساده، توسط تعمیرکار لوازم خانگی ، مشکل ما تا این حد بزرگ نمی‌شود.

با بازدیدهای منظم، لوازم خانگی ما دوام خیلی بیشتری پیدا می‌کنند، کار خود را با کیفیت بیشتری انجام می‌دهند و مصرف انرژی کمتری دارند. در ادامه موارد بیشتری را شرح دادیم.

با بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی، هزینه هارا کاهش می‌دهیم

صرف کردن مقدار کمی پول برای بازدید دوره‌ای، به صرفه‌تر از خراب شدن یا به کل سوختن لوازم خانگی می‌باشد.

به این فکر کنید که چقدر آزاردهنده خواهد بود اگر که کولر شما در گرمای طاقت فرسا تابستان از کار بیوفتند یا در یک روز سرد زمستانی، وسایل گرمایشی منزلتان مشکل پیدا کنند. بدون بازدید منظم، نقص‌های کوچک لوازم شما ممکن است باعث خرابی و خسارات بزرگ‌تری بشوند.

ایمنی را افزایش می‌دهد

وسایل خانگی با برق یا گاز کار می‌کنند. اگر هریک از این تجهیزات عیب پیدا کنند، ممکن است موجب آتش سوزی الکتریکی یا برق گرفتگی شود. حتی یک آتش سوزی کوچک هم می‌تواند به سرعت گسترش یابد و ایمنی و سلامت شما و خانواده‌تان را به خطر بیاندازد. با معاینه و بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی ، می‌توان خطر آتش سوزی و برق گرفتگی را تا حد خیلی زیادی کاهش داد.

یک تیم حرفه‌ای، مانند تعمیراتو۲۴، می‌تواند مشکلات و عیوب لوازم خانگی شما را پیدا کند و پیش از هر اتفاق ناگواری آن را تعمیر کند.

دوام وسایل را افزایش می‌دهد

با توجه به قیمت روزافزون لوازم خانگی، اکثر ما ترجیح می‌دهیم از لوازم خانگی خود به خوبی مراقبت کنیم. با مراقبت از آن‌ها، وسایل ما می‌توانند دوام بیشتری بیاورند.

لوازم آشپزخانه شما با مواظبت صحیح می‌توانند به مدت ۱۵ سال و حتی بیشتر، به خوبی کار کنند. یک تیم با تجربه مثل تعمیراتو۲۴، می‌تواند نقص‌های لوازم خانگی شما را تعمیر کند و به وسایل شما دوام بیشتری ببخشد.

انرژی کمتری مصرف می‌کند

در گذر سال‌ها، بیشتر لوازم خانگی‌ها کارایی خود را به تدریج از دست می‌دهند. علت این اتفاق، فرسودگی‌هایی روزمره است. با گذشت زمان این امر مصرف انرژی شما را افزایش می‌دهد و برروی قبض‌های شما تاثیر می‌گذارد.

برای مثال، یخچال‌های خانگی را در نظر بگیرید. این وسایل ۲۴ ساعته کار می‌کنند و به طور متوسط ۷ درصد از انرژی مصرفی شما را تشکیل می‌دهند. اگر درزگیرهای درب مشکل پیدا کنند، بر روی موتور یخچال فشار می‌آورند و انرژی بیشتری مصرف می‌کنند. همچنین کویل‌های پشت یخچال که وظیفه تخلیه گرما دارند، در صورت کثیف شدن یا آسیب می‌بینند و یا کارایی یخچال شما را کاهش می‌دهند.

با بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی ، این هزینه‌های اضافی و مصرف بیشتر انرژی را می‌توان تا حد قابل توجهی کاهش داد.

بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی

 بازدید نشدن دوره ای لوازم خانگی چه خطراتی به همراه دارد؟

بازدید نشدن لوازم خانگی ، برخی خطرات جدی را به همراه دارد. این خطرات شامل موارد زیر است.

  • سیم‌های ضعیف و فرسوده: سیم‌های برق وسایل برقی، یک عایق هستند. این عایق از تماس این سیم‌ها با افراد، حیوانات خانگی، آب و یا مواد قابل اشتعال جلوگیری می‌کند. اگر عایق سیم برق به دلیل فرسودگی خراب بشود، وضعیت بسیار خطرناکی پیش می‌آید. با تماس این سیم‌ها ممکن است صدمات جدی و حتی مرگ پیش بیاید.
  • خطرات آشپزخانه: اگر وسایل مرتب چک نشوند، آشپزخانه‌ها هم می‌توانند مملو از خطر شوند. تعداد زیادی وسایل برقی و گازی در آشپزخانه هست؛ از اجاق گاز، ماکروویو، ماشین ظرفشویی و توستر گرفته تا یخچال. این وسایل اگر سیم کشی معیوبی داشته باشند، می‌توانند باعث شوک، جرقه یا شعله شوند.
  • بخاری‌های برقی: در هنگام زمستان، خیلی از افراد از بخاری‌های برقی قابل حمل استفاده می‌کنند. این بخاری‌ها با وجود بزرگ و جاگیر نبودنشان، گرمای خوبی تولید می‌کنند؛ با این حال، بخاری‌های برقی در صورت مشکل در سیم کشی، می‌توانند  خطرآفرین شوند. بنابراین وسایل گرمایشی باید برای جلوگیری از شرایط خطرناک، برسی شوند.
  • سایر وسایل: حتی لوازم خانگی‎‌های کوچک و قابل حملی که در خانه‌ها هستند از نظر ایمنی برسی نشوند، می‌توانند خطرناک باشند. عملکرد نادرست سشوار، جاروبرقی، اتو و بسیاری از وسایل کوچک دستی می‌تواند خطراتی مثل آتش سوزی یا برق گرفتگی ایجاد کند. تجهیزات و وسایل صوتی تصویری هم در صورت داشتن قطعات معیوب می‌توانند خطرآفرین باشند.
بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی

مطلب آخر

همانطور که کارشناسان توصیه می‌کنند، ضروری است که بازدید دوره ای توسط تعمیرکار لوازم خانگی صورت بگیرد. همه لوازم خانگی باید مرتبا سرویس شده و توسط تکنسین‌های حرفه‌ای بازدید شوند.

شما می‌توانید به راحتی با حتی پرکردن فرم در وبسایت و یا یک تماس، یک برنامه منظم برای بازرسی لوازم خانگی‌تان ترتیب دهید. کارشناسان و متخصصان مجرب ما در تعمیراتو۲۴، به خوبی آماده برای نصب، بازدید و تعمیر لوازم خانگی شما هستند.

یک دیدگاه

  1. با عرض سلام وخسته نباشید
    بنده تعمیرکار لوازم خانگی هستم وبرای نصب هایی که درسال های اخیر انجام داده ایم می خواهیم سرویس دوره ای وبازدید_یا تمدید گارانتی انجام بدیم،در استان قم___

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری