جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران
۴ مهر ۱۴۰۲

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در تهران : اگر فکر می کنید علت مشکلات ماشین ظرفشویی بوش شما خرابی برد کنترل است، با خواندن این مقاله به نکات مفیدی دست خواهید یافت. با ما در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش، تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برد کنترل ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران

برد ماشین ظرفشویی، نقش اساسی در آن دارد. در صورت خرابی برد کنترل ظرفشویی، شما به سختی می توانید ظرفشویی بوش خود را روشن کرده و چرخه شستشوی مورد نظرتان را انتخاب کنید. گاهی اوقات با سوختن کامل برد، امکان کار با ظرفشویی وجود ندارد و دستگاه تان به کلی از کار می افتد.

در ادامه ما نکاتی را برای عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران مرور خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم این نکات را به دقت مرور کنید و آن ها را به درستی انجام دهید تا بتوانید مشکل دستگاه خود را به تنهایی حل کنید. با این حال اگر هم در این کار موفق نبودید، نگران نباشید! تکنسین های تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو۲۴، برای عیب یابی ظرفشویی بوش شما در سریع ترین زمان ممکن حاضر هستند.

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

علائم خرابی برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش

حس ششم شما برای اطمینان از خرابی برد ظرفشویی کافی نیست؛ بنابراین باید کاملا مطمئن شوید مشکل دستگاه به برد کنترل بر می گردد. برای اطمینان، به دنبال نشانه های زیر باشید:

 • زمانی که دکمه استارت را فشار می دهید، تنها برخی از چرخه های شستشو قابل اجرا هستند.
 • شما نمی توانید یک چرخه شستشو را انتخاب یا اجرا کنید.
 • پس از انتخاب سیکل شستشو، چرخه با تاخیر شروع می شود.
 • کدهای خطا یا چراغ های چشمک زن روی ماشین ظرفشویی بوش شما نمایان می شوند.
 • هیچ یک از چراغ های کنترل پنل روشن نمی شود. (ابتدا مطمئن شوید مشکل از برق نیست و دستگاه به خوبی به برق متصل شده است.)
 • ماشین ظرفشویی بوش شما به کلی کار نمی کند.

به صورت خلاصه می توان گفت با خرابی برد کنترل، ظرفشویی شما با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شود؛ به طوری که کار با آن بسیار سخت و حتی ناشدنی می شود. معمولا در ابتدا تنها یک دکمه ظرفشویی از کار می افتد، اما این مشکل به تدریج بین سایر دکمه های دیگر هم سرایت می کند. با این روند پس از چند ماه دیگر هیچ دکمه ای کار نکرده و برد به کلی از کار می افتد.

بیشتر بخوانید: ۵ راه قطع و وصل کردن هشدار پایان کار ظرفشویی بوش

تشخیص مشکل برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش

پیشنهاد می کنیم که کار عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در تهران را به تکنسین های تعمیراتو۲۴ بسپارید؛ با این حال اگر دارای دانش مکانیکی و تجربه فنی هستید، می توانید با کمک این راهنما مشکل برد را تشخص دهید.

جالب است بدانید که مشکل در اتصالات، شایع ترین دلیل خرابی برد کنترل ظرفشویی های بوش می باشد. به همین دلیل ابتدا سعی کنید سیم هایی که به بخش های مختلف برد کنترل می روند را برسی کنید. آن ها را جدا کرده و دوباره به خوبی وصل کنید.

برای تشخیص صحیح، مطمئن شوید که تمام اتصالات و سیم ها را برسی کرده باشید. بیشتر به دنبال سیم های فرسوده، شل، تحت فشار و یا آن هایی که به خوبی داخل کانکتور نرفته اند، باشید. پس از برسی تمامی موارد، می توانید ظرفشویی را مجددا روشن کرده و برسی کنید آیا همه چیز به درستی کار می کند یا خیر. اگر چنین نبود، به خواندن مقاله ادامه دهید.

راه حل های تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

پیش تر به راه های تشخص مشکل و عیب یابی برد ظرفشویی اشاره کردیم. اگر راه حل های ساده بالا کار نکرد، می توانید سراغ راه حل های زیر بروید. فراموش نکنید که با ارتباط با واتس اپ ما، می توانید از مشاوره های ما در مرکز مجاز تعمیر بوش در تهران بهره مند شوید.

عیب یابی ظرفشویی بوش

تمیز کردن کابل های برد

به برد کنترل کابل هایی متصل است که در گذر زمان ممکن است با تجمع کثیفی رو به رو شوند. این کابل ها را می توانید با پاک کن مدادی به راحتی تمیز کنید. قبل از تمیز کردن این کابل ها، مطمئن شوید که ظرفشویی بوش خود را از برق جدا کرده اید.

تمیز کردن کابل های برد به دلیل حساسیت، مراقبت زیادی را طلب می کند؛ بنابراین می توانید از افراد حرفه ای برای این کار کمک بخواهید.

شاید دوست داشته باشید: لیست کامل ارور و خطا های ظرفشویی بوش

ریست کردن برد کنترل

ریست کردن برد کنترل شاید مشکل ظرفشویی بوش شما را حل کند. برای این کار باید ابتدا منبع تغذیه را پیدا کنید. منبع تغذیه، قدرت برد کنترل را تامین می کند تا بتواند وظایف خود را انجام دهد.

منبع تغذیه اصلی برد را پیدا کرده و آن را جدا کنید. دوباره آن را وصل کرده و برسی کنید آیا مشکل برد کنترل حل شده است یا خیر. به خاطر داشته باشید که این کار با خطر آسیب به خودتان و دستگاه همراه است، بنابراین بهتر است آن را به فردی حرفه ای بسپارید.

تعویض برد کنترل

آخرین راه تعمیر برد، تعویض آن است. اکیدا توصیه می کنیم که تعویض برد کنترل ظرفشویی را خودتان به تنهایی انجام ندهید؛ چرا که همواره خطر برق گرفتگی و آسیب به دستگاه وجود دارد. پس بهتر است ریسک نکنید و این کار را به افراد متخصص بسپارید.

وظیفه برد در ماشین ظرف‌شویی بوش چیست؟

وظیفه برد در ماشین ظرف‌شویی بوش، مشخص‌کردن وظایف سایر قسمت‌های دستگاه است و نشان می‌دهد که هر قطعه برای شستن ظرف‌ها چه وظیفه‌ای به عهده دارد. همان‌طور که اگر مغز انسان­ها مشکل داشته باشد، افراد نمی‌تواند کارهای خود را انجام دهد، چنانچه برد ماشین ظرف‌شویی مشکل پیدا کند، دستگاه شما غیرقابل‌استفاده خواهد بود و برای تعمیر برد دستگاه، باید از تکنسین‌های مجموعه تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

شاید مشکل شما هم باشید: ارور E2 در ماشین ظرفشویی بوش

 از کجا تشخیص دهیم ماشین ظرفشویی به‌خاطر برد روشن نمی‌شود؟

 اولین قدم در تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران، یافتن علت خرابی آن است. علائم خرابی ماشین ظرف‌شویی عبارت‌اند از:

 • ماشین ظرف‌شویی آب را تخلیه نمی‌کند
 • ماشین ظرف‌شویی در حین کار متوقف می‌شود
 • آب ماشین ظرف‌شویی داغ نیست
 • آب داخل ماشین ظرف‌شویی تخلیه نمی‌شود

 به‌طورکلی اگر مشکل از برد ماشین ظرف‌شویی باشد، کد خطای خاصی روی صفحه‌نمایش داده می‌شود. در ماشین ظرفشویی بوش کد خطای ۲۴ نشان می‌دهد که دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد. نتیجه این کد خطا همچنین می‌تواند نشان‌دهنده خرابی سنسور یا خرابی پمپ تخلیه باشد؛ بنابراین بهتر است از مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کمک بگیرید.

 نکته دیگر اینکه اگر برد ماشین ظرف‌شویی کاملاً خراب شده و دستگاه روشن نمی‌شود باید این قطعه را تعویض کنید. اما اگر ماشین ظرف‌شویی روشن شود؛ ولی حین کار به‌صورت مقطعی کار کند، برد دستگاه کاملاً از بین نمی‌رود و فقط نیاز به تعمیر دارد. ضمناً باید به این نکته نیز اشاره کرد که اکثر علائم خرابی و روش‌های تعمیر ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی و برندهای دیگر تقریباً یکسان هستند.

تعمیر برد ظرفشویی Bosch

 هزینه تعویض یا تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

 بسته به مدل ماشین ظرف‌شویی هزینه تعویض یا تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران متفاوت است. برای مثال تعویض یا تعمیر لوازم‌خانگی بوش به دلیل ساده‌بودن نیاز به مهارت و تخصص دارد که باید آن را به مرکز تعمیرات لوازم‌خانگی بوش بسپارید. در نتیجه نمی‌توان مبلغ دقیقی در این مورد ارائه داد. ضمناً هزینه برد دستگاه به قیمت بازار گزارش می‌شود. هزینه تعمیر یا تعویض ماشین ظرف‌شویی بوش به مدل و تکنولوژی به‌کاررفته در آن نیز بستگی دارد. یعنی تکنولوژی به‌کار‌رفته هر چقدر پیشرفته‌تر باشد هزینه تعمیر یا تعویض آن بالاتر است.

 ازآنجایی‌که قیمت ماشین ظرف‌شویی بالا است، هنگام خرید باید به نکات زیر توجه کنید.

 • سعی کنید این قطعه را از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید.
 • برندی که انتخاب می‌کنید یکی از برندهای شناخته شده و باکیفیت باشد.
 • قطعه خریداری شده می‌بایست کارت گارانتی داشته باشد.
 • برای تعویض قطعه از متخصص کمک بگیرید و خودتان این کار را انجام ندهید.

 بهترین نکات مراقبت از ماشین ظرفشویی بوش

 سولفات‌های تشکیل شده در سطح ماشین ظرف‌شویی را حذف کرده و برد ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از برس فلزی استفاده کنید. نکته مهم این است که وقتی قطعات اکسید شده را تمیز می‌کنید، حرارت قلع را ذوب می‌کند، بنابراین قلع باید به این قسمت برگردانده شود.

 • هرگز ماشین ظرف‌شویی را بدون استفاده از محافظ برق وصل نکنید. در غیر این صورت لرزش به ماشین ظرفشویی و صفحه آسیب می‌رساند.
 • اطمینان حاصل کنید که آب وارد قطعات محصول نشود، به‌طوری‌که قطعات الکتریکی (مانند برد) تحت‌تأثیر قرار نگیرند.
 • پنانچه از تخصص کافی برای تعمیر و یا تعویض برد ماشین ظرفشویی بوش بهرمند نیستید، بهتز است تعمیر و یا تعویض این قطعه را به افراد حرفه ای بسپارید.
 • متخصصین مجموعه تعمیراتو ۲۴ در کوتاه‌ترین زمان ممکن خرابی برد ماشین ظرفشویی شما را مورد بررسی و عیب‌یابی قرار داده و در کوتاه ترین زمان ممکن عملکرد دستگاه شمارا بهبود می‌بخشند. کافی است همین حالا در صورت خرابی برد لباسشویی بوش، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ در تماس باشید.

برد ماشین ظرفشویی

مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر بوش در تهران

این روزها پیدا کردن یک مرکز تعمیر قابل اعتماد بسیار سخت شده است. از آنجایی که لوازم خانگی های بوش دارای ارزش بالایی هستند، بسیار مهم است که تعمیر آن را به تعمیرگاه مجاز بوش در تهران بسپارید. تعمیراتو۲۴، با سال ها سابقه در زمینه تعمیر لوازم خانگی های بوش، می تواند به شما در مشکلات دستگاه های این برند کمک کند. شما می توانید تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در تهران را به تکنسین های ما بسپارید.

 • ما دارای شعب متعددی در سراسر تهران و شهرستان های اطراف هستیم. شما چه در شرق، غرب، شمال و یا جنوب تهران باشید، می توانید از خدمات ما استفاده کنید.
 • تکنسین های ما در سریع ترین زمان ممکن در منزل شما حاضر می شوند و مقابل دیدگان شما، تعمیر دستگاه را انجام می دهند.
 • از آنجایی که ما به کیفیت خدمات خود اطمینان داریم، تمامی خدمات خود را با ضمانت ۶ ماهه انجام می دهیم. بنابراین شما می توانید با خیال راحت نه تنها ظرفشویی، بلکه تمامی لوازم خانگی بوش خود را به ما بسپارید.
 • اگر از قیمت بالای مراکز دیگر نا امید شده اید، دیگر نگران نباشید. مرکز تعمیراتو۲۴ بهترین خدمات را با مقرون به صرفه ترین قیمت ها ارائه می دهد.
 • لازم به ذکر است که به شما اطمینان بدهیم تمامی تعمیرات با قطعات اورجینال صورت می گیرند و هیچ قطعه تقلبی در پروسه تعمیر استفاده نمی شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری