جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
عیب یابی و تعمیر یخچال الجی
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

عیب یابی و تعمیر یخچال الجی

روش عیب یابی و تعمیر یخچال الجی تان را در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر یخچال های ال جی در تهران بخوانید. اگر یخچال تان دچار مشکل شده است درابتدا باید مشکل خرابی یخچال، عیب یابی شود. عیب یابی یخچال ال جی همیشه به تعویض یا تعمیر قطعات ختم نمیشود. گاهی ممکن است مشکل آنقدر ساده باشد که خود شما براحتی بتوانید آن را برطرف کنید. از طرفی مشکلات حساسی که شما قادر به رفع آن نیستید را باید به دست تعمیرکار متخصص بسپارید. در این مطلب به ایرادات رایجی که ممکن است با آن مواجه شوید، می پردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

عیب یابی و تعمیر یخساز یخچال الجی

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال ال جی یخ نمی سازد، به قسمت محفظه یخساز بروید و محفظه را از جایگاهش با دقت بیرون بیاورید و آن را تخلیه کنید و بعدمحفظه را سرجایش قرار دهید. سپس یخچال را به مدت ۳۰ ثانیه، خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید. اگر صدایی درمحفظه یخ ساز یخچال خود شنیدید، به آن دقت کنید. چرا که این صدا ممکن است بخاطر عدم ورود آب به محفظه باشد. در این حالت یخساز، تلاش می کند که یخ تولید کند، اما به علت عدم وجود آب قادر به انجام این کار نخواهد بود‌. باید منبع آب متصل به قسمت، عقب یخچال ال جی را چک کنید. در صورت عدم اتصال، آن را در جایگاه خودش متصل کنید. در غیر اینصورت باید فشار، منبع آب را بررسی کنید.

یخ نساختن یخچال ال جی

عیب یابی و تعمیر برفک زدن یخچال الجی

از رایج‌ترین مشکلات تمام یخچال فریزرها برفک زدن است. برفک زدن یخچال ال جی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. جهت عیب یابی علت برفک زدن یخچال باید به شکل برفک دقت کنید. زیرا شکل برفک، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اگر برفک ها به شکل قندیلک باشند، بصورتی که انگار قطرات آب، داخل فریزر یخ زده است. این کاملا طبیعی است و با باز کردن، درب یخچال و تغییر دما داخل محفظه، مشکل برطرف می‌شود.

اگر برفک ها روی کیسه های مواد غذایی یخچال به شکل بسیار ریز و نرمی مشاهده کردید، جای نگرانی نیست، علت پدید شدن آنها از رطوبت است.

اما اگر برفک ها به شکل بزرگ یا سفت و تکه تکه بیش از نیم سانت باشند؛ حتماً باید به متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال جی مراجعه کنید. در اینصورت این برفکها ممکن است به خاطر؛ خراب شدن ترموستات، خرابی سنسورها، خرابی برفک زدا و یا خراب بودن تایمر دیفراست باشد.

برفک زدن یخچال ال جی

سرد نکردن یخچال ال جی

در صورت بروز این مشکل، قبل از تماس با مرکز تعمیراتو ۲۴، موارد زیر را جهت عیب یابی و تعمیر یخچال الجی بررسی کنید.

 • یخچال را بیش از ظرفیت آن پر نکنید و ظروف بزرگ را در جلوی دریچه دمپر هوا قرار ندهید.
 • تنظیم بودن دما را در نظر بگیرید. در زمستان روی ۳ یا ۴ و در تابستان، روی ۱ و ۲ همچنین دما برای فریزر-۲۰ تا -۱۷ سانتیگراد باشد.
 • نصب یخچال، دور از لوازم گرمایشی و در محیط گرم و مرطوب با رعایت فاصله، حداقل ۱۰ سانت از دیوار.

بعد از اینکه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید. از دیگر عواملی که باعث یخ زدن فریزر می‌شود شامل: کمبود گاز مبرد، خرابی ترموستات، خرابی برد الکترونیک، خرابی فن کندانسور، خرابی لاستیک دور درب، ایراد در لوله های کندانسور، خرابی دمپر هوا یخچال، خرابی کمپرسور برای رفع این مشکلات از تکنسین باتجربه کمک بگیرید.

اگر توانایی تعمیر در منزل را دارید، مقاله رفع مشکل خنک نکردن یخچال ال جی شاید به شما کمک کند مشکل را رفع کنید.

تعمیر یخچال الجی به دلیل سرد نکردن

سرمای زیاد یخچال ال جی

همانطور که سرمایش ضعیف نیاز به سرویس یخچال دارد، سرمای خیلی بالا هم منجر به یخ زدن مواد غذایی می‌شود. برای همین عیب‌یابی آن امری ضروری است. برای انجام تعمیر یخچال ال جی باید، قطعات و تنظیمات دمایی، سنسورهای محیطی، برد کنترل، دریچه دمپر کانال هوا، سوختن المنت یخچال و سیستم یخ زدایی را مورد بررسی قرار دهید.

عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی به دلیل صدای زیاد

صدای زیاد یخچال ال جی بسیار نگران کننده است. اگر یخچال رو حالت یخ زدایی باشد؛ صدای زیاد خش خش به خاطر، ترک خوردن یخ ها عادی خواهد بود. در غیر اینصورت صدای زیاد یخچال را باید به متخصصان مرکز مجاز تعمیرات یخچال فریزر ال جی در تهران بسپارید، تا مواردی مثل مخزن تخلیه، تراز بودن پایه ها در نصب یخچال ال جی، برخورد نداشتن لوله های خروجی و ورودی به کمپرسور، لاستیک های زیر پایه های کمپرسور، ایراد در پروانه های فن، خرابی موتور فن کمپرسور،خرابی موتور فن اواپراتور را مورد بررسی قرار دهند. 

عیب یابی صدای زیاد یخچال ساید بای ساید سامسونگ

یکسره کار کردن یخچال الجی

اگر یخچال ال جی شما یکسره کار می کند، باید مواردی مثل: خرابی ترموستات، کثیفی لوله های کندانسور، نشت گاز مبرد، خرابی کندانسور، خرابی دیفراست خرابی اواپراتور، خرابی سنسور یخچال، خرابی کمپرسور، خرابی لاستیک دور درب  را بررسی کنید.

اگر دستگاه شما قدیمی باشد، ممکن است علت یکسره کار کردن آن خرابی درب جای یخی باشد؛ که در اینصورت کمپرسور برای تامین سرما، متحمل فشار زیادی خواهد شد و بدون اتومات کار خواهد کرد.

نکات مهمی در این زمینه، باید رعایت کنید که شامل: قرار ندادن غذای گرم در داخل یخچال، باز و بسته نکردن مدام درب یخچال، قرار ندادن یخچال در محیط گرم و دور از معرض نور مستقیم آفتاب میباشد.

خاموش شدن ناگهانی یخچال ال جی

زمانی که به طور ناگهانی، یخچال شما خاموش می شود، شما را دچار استرس و نگرانی خواهد کرد. شاید فکر کنید که یخچال شما، خراب شده است و دیگر باید به فکر یخچال جدیدی باشید.

ممکن است این مشکل به خاطر برق ورودی مربوط باشد. در قدم اول کابل و دوشاخه پریز را چک کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. اما باز هم نا امید نباشید و به سوختن موتور فکر نکنید. برای یافتن عیب یابی می توانید مواردی مثل خرابی کمپرسور خرابی ترموستات، ایراد در برد الکترونیک، داغ بودن کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید.

از ضمانت نامه کتبی برای خدمات تعمیر یخچال ال جی در منزل برخوردار شوید! تلفن ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ برای راهنمایی و ثبت درخواست در تهران و کرج حاضر است!

کار نکردن کمپرسور یخچال ال جی

همانطور که تکنولوژی پیشرفت می کند، لوازم خانگی نیز کم صداتر، کارآمدتر و آسان تر می شوند. یکی از اجزایی که ال جی همیشه روی بهبود آن کار می کند، کمپرسور های خطی است که اکنون در فروشگاه تعمیراتو۲۴ موجود است. این کمپرسورها تنها زمانی کار می کنند که دستگاه به آن نیاز داشته باشد و نسبت به موتورهای معمولی، از نظر مصرف انرژی و صدا نیز بهتر عمل می کنند.

متاسفانه بسیاری از مشتریان ما گزارش می کنند که با کمپرسور دستگاه شان به مشکل برخوردند و برای تعمیرات یخچال ال جی شان از ما درخواست کمک دارند. متداول ترین علت، مشکل در آب بندی است که می تواند مانع از کارکرد کمپرسور شود. بنابراین اگر یخچال شما کار می کند اما سرد نمی شود، احتمال زیادی وجود دارد که با کمپرسور خود مشکل داشته باشید. اگر چنین است، هرگز خودتان دست به کار نشوید و با یک نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی تماس بگیرید.

تعمیر و عیب یابی کمپرسور

عیب یابی و تعمیر کندانسور یخچال ال جی

یکی دیگر از اجزای مهم یخچال، کندانسور است؛ اگر موتور کندانسور به درستی کار نکند، ممکن است متوجه شوید که یخچال شما صداهای عجیبی می دهد، گرم است و قبض تان بالاتر از همیشه هزینه بر می دارد!

اولین کاری که برای عیب یابی و تعمیر موتور کندانسور باید انجام دهید، این است که کویل های یخچال را از نظر هر گونه آلودگی یا انسدادی که ممکن است باعث اختلال در عملکرد پره های فن شده باشد، برسی نمایید. اگر جریان هوا به مقدار قابل توجهی کاهش یابد، یخچال فریزر شما ممکن است ناگهان خاموش شود. اگر پس از تمیز کردن کویل ها و اطمینان از عدم انسداد پره های فن باز هم با مشکل رو به رو بودید، ممکن است به یک کمپرسور جدید نیاز داشته باشید.

خرابی رله استارت یخچال های ال جی

خرابی رله استارت نیز می تواند منجر به عدم کارکرد درست یخچال و کمپرسور شود. خوشبختانه، خرابی رله استارت مشکلی است که به راحتی عیب یابی می شود. برای این کار تنها کافیست که تداوم رله استارت را آزمایش کنید.

با برداشتن پنل پشتی دستگاه شروع کنید؛ با این کار شما می توانید از پایین به رله دسترسی داشته باشید. زمانی که رله را پیدا کردید، با استفاده از یک مولتی متر تداوم آن را چک کنید. در صورت عدم تداوم، باید رله را عوض کنید. در مقاله زیر، به صورت گام به گام مراحل تست رله استارت آورده شده است.

از دست ندهید: نحوه عیب یابی و تست کمپرسور ، رله استارت و اورلورد یخچال

در عملکرد موتور فن اواپراتور نقص ایجاد شده است

 اواپراتور بخشی از لوله‌های مسی داخل یخچال است. در این شبکه، مبرد سرد از طریق لوله‌های مسی جریان می‌یابد. فن اواپراتور هوای داخل فر را از روی اواپراتور عبور می‌دهد تا خنک شود و سپس هوای خنک را در داخل یخچال به گردش در می‌آورد. اگر این موتور کار نکند، رادیاتور خنک نمی‌شود. برای بررسی این موضوع طبق دفترچه راهنما محل فن اواپراتور را پیدا کرده و مانند قبل با آن برخورد کنید.

 در عملکرد ترموستات یخچال خرابی به وجود آمده است

 قدم بعدی در عیب‌یابی ایرادات یخچال ال جی بررسی وضعیت ترموستات یخچال است. ترموستات قطعه‌ای است که عملکرد صحیح کمپرسور، موتور فن اواپراتور و موتور فن کندانسور را کنترل می‌کند. پس از بررسی وضعیت این قطعات، ترموستات باید بررسی شود.

 اگر ترموستات به‌درستی کار نکند، دستگاه خنک‌کننده یخچال آسیب می‌بیند. برای تست سلامت ترموستات، دمای یخچال را از کمترین دما به بالاترین درجه تنظیم کنید. باید صدای کلیکی از یخچال بشنوید، اگر این صدا شنیده نشد ممکن است ترموستات شما مشکل داشته باشد برای تعویض ترموستات نیاز به کمک نمایندگی تعمیر یخچال بوش، سامسونگ، ال جی و… دارید.

خرابی ترموستات یخچال الجی

 در عملکرد برد کنترل دما و برد اصلی مشکل ایجاد شده است

 اگر بررسی‌های بالا مشکل دستگاه شما را حل نکرد، برد کنترل دما یا برد اصلی ممکن است دلیل سردنشدن یخچال باشد. پنل‌های یخچال ال جی به‌ندرت دچار مشکل می‌شوند. آسیب به این بردها ناشی از نوسانات ولتاژ یا استفاده نادرست از تجهیزات است. در این مواقع برای عیب‌یابی یخچال ال جی باید از سازنده کمک بگیرید.

چرا غذا در یخچال یخ می‌زند؟

 یکی از دلایل یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال ال جی کار‌نکردن ترموستات است. دلایل یخ‌نزدن یخچال ال چی می‌تواند  یکی از موارد زیر باشد:

 • ترموستات به‌درستی کار نمی‌کند.
 • اگر ترمیستور معیوب باشد، ممکن است کمپرسور و فن اواپراتور خیلی سخت‌کار کنند. در نتیجه یخچال خیلی سرد می‌شود.
 • برد کنترل اصلی ممکن است آسیب‌دیده باشد. جهت تعمیر یا تعویض پنل با خدمات پس از فروش یخچال ال جی تماس حاصل فرمایید.
 • دمای یخچال به‌درستی تنظیم نشده است. (دمای ایده‌آل بین ۳۴ تا ۳۸ درجه فارنهایت است.)
 • غذاها در سمت فن یخجال ال جی قرار ‌گرفته‌اند. (بین هوا و غذا فاصله بگذارید.)
 • دمپر یخچال و ترموستات خراب است.

نکته

همواره عیب‌یابی و تعمیر یخچال برند ال جی امری بسیار تخصصی است که بهتر است توسط افراد متخصص انجام شود. در چنین شرایطی در صورت نداشتن عملکرد صحیح یخچال، می­توانید با متخصصین مجموعه ما در ارتباط باشید. جهت تعمیر یخچال ال جی با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق سایت تعمیراتو۲۴ فرم درخواست تعمیر یخچال ال جی را پر کنید. تکنسین‌هایی باتجربه مجموعه ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شده و مشکلات دستگاه شما را عیب‌یابی و رفع می‌کنند.

 دلیل بوی سوختگی یخچال ال جی

  برای عیب ‌یابی و تعمیر یخچال ال جی خود موارد زیر را بررسی کنید.

 • مطمئن شوید که چراغ یخچال هنگام بسته‌شدن درب روشن نمی‌شود. این لامپ می‌تواند بیش از حد گرم شود و بوی سوختگی ایجاد کند.
 • اگر کمپرسور به‌درستی کار نمی‌کند و مشکلی وجود دارد، ممکن است بوی سوختگی را از یخچال احساس کنید.
 • اگر علت بوی سوختگی مشکل سیم یا دوشاخه برق باشد، باید آن را تعویض کنید.
 • سیم‌کشی و اتصالات یخچال را بررسی کنید.
 • قطعات مهم مانند مادربرد و فن اواپراتور باید بررسی شوند.

خرابی یخچال الجی

عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی، بررسی دلیل خاموش‌شدن ناگهانی یخچال ال جی

 می‌توان استرس و اضطراب کاربر را هنگام خاموش‌شدن ناگهانی دستگاه تصور کرد. ممکن است فکر کنید عمر آن به پایان رسیده است و باید یخچال دیگری را در نظر بگیرید. اما چرا این مشکل را به برق ورودی ربط نمی‌دهیم؟ بله، اولین قدم این است که کابل، دوشاخه و سوکت را بررسی کنید. مطمئن شوید که سالم هستند.

 اما هنوز نباید با بدبینی به سوختن موتور فکر کنید.. برای یافتن علت چنین مشکلی مواردی مانند تراز کننده دما، خرابی ترموستات، داغ‌شدن بیش از حد کمپرسور و مشکلات بردهای الکترونیکی را در نظر بگیرید.

خدمات تعمیرات یخچال الجی

در این مطلب رایج‌ترین ایرادات، یخچال را بررسی کردیم. اگر یخچال ال جی شما دچار هرگونه خرابی باشد، تعمیرکاران ما یخچال شما را در منزل به بهترین شکل تعمیر خواهند کرد.  در بعضی از مراکز تعمیرات جهت تعمیراتی از قبیل تعویض کمپرسور، یخچال فریزر ال جی و یا شارژ کردن گاز یخچال دستگاه را به تعمیرگاه انتقال می دهند؛ این کار ممکن است به دستگاه شما آسیب های جدی وارد کند. اما در نمایندگی تعمیراتو ۲۴، اغلب خدمات مربوط با تعمیر یخچال الجی در منزل شما انجام می گیرد.

برای خدمات تعمیر یخچال سریع، با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه، با شماره های زیر تماس بگیرید:

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری