02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

عیب یابی و تعمیر یخچال الجی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

عیب یابی و تعمیر یخچال الجی تان را در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال های ال جی در تهران بخوانید. اگر یخچال تان دچار مشکل شده است درابتدا باید مشکل خرابی یخچال، عیب یابی شود. عیب یابی یخچال ال جی همیشه به تعویض یا تعمیر قطعات ختم نمیشود. گاهی ممکن است مشکل آنقدر ساده باشد که خود شما براحتی بتوانید آن را برطرف کنید. از طرفی مشکلات حساسی که شما قادر به رفع آن نیستید را باید به دست تعمیرکار متخصص بسپارید. در این مطلب به ایرادات رایجی که ممکن است با آن مواجه شوید، می پردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

شما همچنین می توانید با دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال جی که در پایین آورده شده است، بسیاری از مشکلات را حل کنید!

عیب یابی و تعمیر یخساز یخچال الجی

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال یخ نمی سازد، به قسمت محفظه یخساز بروید و محفظه را از جایگاهش با دقت بیرون بیاورید و آن را تخلیه کنید و بعدمحفظه را سرجایش قرار دهید. سپس یخچال را به مدت ۳۰ ثانیه، خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید. اگر صدایی درمحفظه یخ ساز یخچال خود شنیدید، به آن دقت کنید. چرا که این صدا ممکن است بخاطر عدم ورود آب به محفظه باشد. در این حالت یخساز، تلاش می کند که یخ تولید کند، اما به علت عدم وجود آب قادر به انجام این کار نخواهد بود‌. باید منبع آب متصل به قسمت، عقب یخچال ال جی را چک کنید. در صورت عدم اتصال، آن را در جایگاه خودش متصل کنید. در غیر اینصورت باید فشار، منبع آب را بررسی کنید.

تعمیر یخچال الجی به دلیل یخ نساختن

عیب یابی و تعمیر برفک زدن یخچال الجی

از رایج‌ترین مشکلات تمام یخچال فریزرها برفک زدن است. برفک زدن یخچال ال جی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. جهت عیب یابی علت برفک زدن یخچال باید به شکل برفک دقت کنید. زیرا شکل برفک، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اگر برفک ها به شکل قندیلک باشند، بصورتی که انگار قطرات آب، داخل فریزر یخ زده است. این کاملا طبیعی است و با باز کردن، درب یخچال و تغییر دما داخل محفظه، مشکل برطرف می‌شود.

اگر برفک ها روی کیسه های مواد غذایی یخچال به شکل بسیار ریز و نرمی مشاهده کردید، جای نگرانی نیست، علت پدید شدن آنها از رطوبت است.

اما اگر برفک ها به شکل بزرگ یا سفت و تکه تکه بیش از نیم سانت باشند؛ حتماً باید به متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال جی مراجعه کنید. در اینصورت این برفکها ممکن است به خاطر؛ خراب شدن ترموستات، خرابی سنسورها، خرابی برفک زدا و یا خراب بودن تایمر دیفراست باشد.

تعمیر یخچال الجی به دلیل برف زدن

مقاله مرتبط: آموزش گام به گام تعویض مجموعه کنترل دیفراست یخچال

عیب یابی و علت سرد نکردن یخچال ال جی

در صورت بروز این مشکل، قبل از تماس با مرکز تعمیراتو ۲۴، موارد زیر را جهت عیب یابی و تعمیر یخچال الجی بررسی کنید.

  • یخچال را بیش از ظرفیت آن پر نکنید و ظروف بزرگ را در جلوی دریچه دمپر هوا قرار ندهید.
  • تنظیم بودن دما را در نظر بگیرید. در زمستان روی ۳ یا ۴ و در تابستان، روی ۱ و ۲ همچنین دما برای فریزر-۲۰ تا -۱۷ سانتیگراد باشد.
  • نصب یخچال، دور از لوازم گرمایشی و در محیط گرم و مرطوب با رعایت فاصله، حداقل ۱۰ سانت از دیوار.

بعد از اینکه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید. از دیگر عواملی که باعث یخ زدن فریزر می‌شود شامل: کمبود گاز مبرد، خرابی ترموستات، خرابی برد الکترونیک، خرابی فن کندانسور، خرابی لاستیک دور درب، ایراد در لوله های کندانسور، خرابی دمپر هوا یخچال، خرابی کمپرسور برای رفع این مشکلات از تکنسین باتجربه کمک بگیرید.

تعمیر یخچال الجی به دلیل سرد نکردن

عیب یابی و تعمیر یخچال الجی به دلیل سرمای زیاد

همانطور که سرمایش ضعیف نیاز به سرویس یخچال دارد، سرمای خیلی بالا هم منجر به یخ زدن مواد غذایی می‌شود. برای همین عیب‌یابی آن امری ضروری است. برای انجام تعمیر یخچال ال جی باید، قطعات و تنظیمات دمایی، سنسورهای محیطی، برد کنترل، دریچه دمپر کانال هوا، سوختن المنت یخچال و سیستم یخ زدایی را مورد بررسی قرار دهید.

عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی به دلیل صدای زیاد

صدای زیاد یخچال ال جی بسیار نگران کننده است. اگر یخچال رو حالت یخ زدایی باشد؛ صدای زیاد خش خش به خاطر، ترک خوردن یخ ها عادی خواهد بود. در غیر اینصورت صدای زیاد یخچال را باید به متخصصان مرکز مجاز تعمیرات یخچال فریزر ال جی در تهران بسپارید، تا مواردی مثل مخزن تخلیه، تراز بودن پایه ها در نصب یخچال ال جی، برخورد نداشتن لوله های خروجی و ورودی به کمپرسور، لاستیک های زیر پایه های کمپرسور، ایراد در پروانه های فن، خرابی موتور فن کمپرسور،خرابی موتور فن اواپراتور را مورد بررسی قرار دهند. 

عیب یابی صدای زیاد یخچال ساید بای ساید سامسونگ

عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی به دلیل یکسره کار کردن

اگر یخچال ال جی شما یکسره کار می کند، باید مواردی مثل: خرابی ترموستات، کثیفی لوله های کندانسور، نشت گاز مبرد، خرابی کندانسور، خرابی دیفراست خرابی اواپراتور، خرابی سنسور یخچال، خرابی کمپرسور، خرابی لاستیک دور درب  را بررسی کنید.

اگر دستگاه شما قدیمی باشد، ممکن است علت یکسره کار کردن آن خرابی درب جای یخی باشد؛ که در اینصورت کمپرسور برای تامین سرما، متحمل فشار زیادی خواهد شد و بدون اتومات کار خواهد کرد.

نکات مهمی در این زمینه، باید رعایت کنید که شامل: قرار ندادن غذای گرم در داخل یخچال، باز و بسته نکردن مدام درب یخچال، قرار ندادن یخچال در محیط گرم و دور از معرض نور مستقیم آفتاب میباشد.


عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی به دلیل خاموش شدن ناگهانی آن

زمانی که به طور ناگهانی، یخچال شما خاموش می شود، شما را دچار استرس و نگرانی خواهد کرد. شاید فکر کنید که یخچال شما، خراب شده است و دیگر باید به فکر یخچال جدیدی باشید.

ممکن است این مشکل به خاطر برق ورودی مربوط باشد. در قدم اول کابل و دوشاخه پریز را چک کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. اما باز هم نا امید نباشید و به سوختن موتور فکر نکنید. برای یافتن عیب یابی می توانید مواردی مثل خرابی کمپرسور خرابی ترموستات، ایراد در برد الکترونیک، داغ بودن کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید.

عیب یابی کار نکردن کمپرسور یخچال ال جی

همانطور که تکنولوژی پیشرفت می کند، لوازم خانگی نیز کم صداتر، کارآمدتر و آسان تر می شوند. یکی از اجزایی که ال جی همیشه روی بهبود آن کار می کند، کمپرسور های خطی است که اکنون در فروشگاه تعمیراتو۲۴ موجود است. این کمپرسورها تنها زمانی کار می کنند که دستگاه به آن نیاز داشته باشد و نسبت به موتورهای معمولی، از نظر مصرف انرژی و صدا نیز بهتر عمل می کنند.

متاسفانه بسیاری از مشتریان ما گزارش می کنند که با کمپرسور دستگاه شان به مشکل برخوردند و برای تعمیرات یخچال ال جی شان از ما درخواست کمک دارند. متداول ترین علت، مشکل در آب بندی است که می تواند مانع از کارکرد کمپرسور شود. بنابراین اگر یخچال شما کار می کند اما سرد نمی شود، احتمال زیادی وجود دارد که با کمپرسور خود مشکل داشته باشید. اگر چنین است، هرگز خودتان دست به کار نشوید و با یک نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی تماس بگیرید.

تعمیر و عیب یابی کمپرسور

عیب یابی و تعمیر کندانسور یخچال ال جی

یکی دیگر از اجزای مهم یخچال، کندانسور است؛ اگر موتور کندانسور به درستی کار نکند، ممکن است متوجه شوید که یخچال شما صداهای عجیبی می دهد، گرم است و قبض تان بالاتر از همیشه هزینه بر می دارد!

اولین کاری که برای عیب یابی و تعمیر موتور کندانسور باید انجام دهید، این است که کویل های یخچال را از نظر هر گونه آلودگی یا انسدادی که ممکن است باعث اختلال در عملکرد پره های فن شده باشد، برسی نمایید. اگر جریان هوا به مقدار قابل توجهی کاهش یابد، یخچال فریزر شما ممکن است ناگهان خاموش شود. اگر پس از تمیز کردن کویل ها و اطمینان از عدم انسداد پره های فن باز هم با مشکل رو به رو بودید، ممکن است به یک کمپرسور جدید نیاز داشته باشید.

خرابی رله استارت یخچال های ال جی

خرابی رله استارت نیز می تواند منجر به عدم کارکرد درست یخچال و کمپرسور شود. خوشبختانه، خرابی رله استارت مشکلی است که به راحتی عیب یابی می شود. برای این کار تنها کافیست که تداوم رله استارت را آزمایش کنید.

با برداشتن پنل پشتی دستگاه شروع کنید؛ با این کار شما می توانید از پایین به رله دسترسی داشته باشید. زمانی که رله را پیدا کردید، با استفاده از یک مولتی متر تداوم آن را چک کنید. در صورت عدم تداوم، باید رله را عوض کنید. در مقاله زیر، به صورت گام به گام مراحل تست رله استارت آورده شده است.

از دست ندهید: نحوه عیب یابی و تست کمپرسور ، رله استارت و اورلورد یخچال

خدمات تعمیرات یخچال الجی

در این مطلب رایج‌ترین ایرادات، یخچال را بررسی کردیم. اگر یخچال ال جی شما دچار هرگونه خرابی باشد، تعمیرکاران ما یخچال شما را در منزل به بهترین شکل تعمیر خواهند کرد.  در بعضی از مراکز تعمیرات جهت تعمیراتی از قبیل تعویض کمپرسور، یخچال فریزر ال جی و یا شارژ کردن گاز یخچال دستگاه را به تعمیرگاه انتقال می دهند؛ این کار ممکن است به دستگاه شما آسیب های جدی وارد کند. اما در نمایندگی تعمیراتو ۲۴، اغلب خدمات مربوط با تعمیر یخچال الجی در منزل شما انجام می گیرد.

برای خدمات تعمیر یخچال سریع، با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه، با شماره های زیر تماس بگیرید:

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =

مطالب مرتبط