جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟
۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟

زیاد کف کردن ماشین لباسشویی ممکن است تبدیل به یک فاجعه شود. این کف می‌تواند از جاپودری ماشین شروع شود و تمام شیشه در را پر کند. کف بیش از حد، علاوه بر آسیب زدن به ماشین لباسشویی، از شسشتوی موثر لباس ها هم جلوگیری می‌کند. چرا که لباس ها باید با هم تماس داشته باشند تا لکه ها از بین بروند؛ زمانی که کف بیش از حد وجود داشته باشد، این اصطکاک بین لباس ها به وجود نمی‌آید. شاید این موقعیت برای شما هم پیش آمده باشد و شما متعجب شده باشید که چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟ در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا علل این اتفاق را برسی کنیم و برای آن راه حل هایی پیشنهاد دهیم.

  • علت بیرون زدن آب از جاپودری لباسشویی چیست؟
  • چرا کف از ماشین لباسشویی بیرون میاد
  • علت بیرون زدن کف از ماشین لباسشویی و علت خارج شدن کف از ماشین لباسشویی
  • علت بیرون زدن آب از جاپودری لباسشویی
چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟
چرا کف از ماشین لباسشویی بیرون میاد

چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟

در طول چرخه شستشو، آب و مواد شوینده توسط ماشین لباسشویی چرخانه می‌شوند و کف ایجاد شده، به تمیز کردن لباس های شما کمک می‌کند. با این حال گاهی اوقات بر خلاف انتظار، از جاپودری ماشین لباسشویی ، آب یا کف بیرون میاید. این به این معنی است که باید دوباره یک چرخه آبکشی خالی را اجرا کنید تا کف های اضافه از بین بروند. در پایین علل این اتفاق ذکر شده است.

اگر نتوانستید علت بیرون زدن کف از ماشین لباسشویی تان را پیدا کنید، نگران نباشید. تکنسین های تعمیراتو۲۴ برای تعمیرات ارزان، با کیفیت و سریع در تهران آماده خدمات رسانی به شما هستند!

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

استفاده زیاد از مواد شوینده

معمولا اگر از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف بیرون میاید ، به معنی استفاده بیش از حد توصیه شده از مایع یا پودرهای لباسشویی است. هر چه مواد شوینده بیشتری در آب وجود داشته باشد، کف بیشتری تولید می‌شود. مطمئن شوید که طبق توصیه سازنده، از مواد شوینده استفاده می‌کنید.
همچنین شما باید میزان سختی آب منطقه ای که در آن زندگی می‌کنید و کثیفی لباس هایی که می‌شویید را هم در نظر بگیرید. مثلا لباس های گل آلود، به مواد شوینده بیشتری نسبت به تی‌شرت هایی که زیاد کثیف نیستند، نیاز دارند.

استفاده زیاد از مواد شوینده لباسشویی
علت آب دادن لباسشویی از جاپودری ماشین


گیر کردن نرم کننده در مسیر

گاهی اوقات، مجرا توسط خود نرم کننده مسدود شده و باعث جمع شدن آب در محفظه جاپودری می‌شود. برای حل این مشکل در پوش جا پودری را بردارید یا کشوی آن را به بیرون بکشید. سپس کل آن را با یک برس تمیز کنید و کشو را کاملا خشک کنید.


استفاده کم از مواد شوینده


شاید از این پاسخ تعجب کنید اما دفعه بعدی که دید از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف بیرون میاید ، این احتمال را هم در نظر بگیرید.
این اتفاق به این دلیل است که مواد شوینده، حاوی مواد ضد کف هستند. استفاده کم از این محصولات، به معنی کار نکردن این مواد و در نتیجه تولید بیشتر کف است.
باز هم تاکید می کنیم که ضروری است به اندازه توصیه شده از مواد شوینده استفاده کنید.


استفاده از نرم کننده آب


افرادی که در مناطقی زندگی می‌کنند که آب سختی دارد، معمولا در شستشوهای خود از نرم کننده آب استفاده می‌کنند تا رسوب آهک را کاهش دهند. در برخی موارد هم خود شرکت آب و فاضلاب به آب نرم کننده اضافه می‌کنند. بنابراین ممکن است آب معمولی تان هم دارای این مواد باشد.
مطمئن شوید که مقدار مواد شوینده را متناسب با نوع آب منطقه تان تنظیم می‌کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در تهران


بار اضافه


قرار دادن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی، باعث کاهش کارایی آن در تمیز کردن لباس ها می‌شود. اضافه بار داشتن می‌تواند باعث مشکلاتی در چرخش لباسشویی شود؛ زیرا هوا و فضای کافی در دستگاه وجود ندارد تا لباس ها در طول چرخه فضایی برای شسته شدن داشته باشند.


باقی ماندن مواد شوینده در لباسشویی


اگر همچنان مطمئن نیستید که چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون؟ شاید پاسخ شما در این مورد باشد.
با گذشت زمان، به خصوص اگر به طور مداوم از مواد شوینده زیاد استفاده شده باشد، ماشین لباسشویی مقداری از آن را نگه می‌دارد. بعدها این شوینده ها، می‌توانند بیش از حد کف ایجاد کنند.
اگر ماشین تان دارای دکمه های شستشو و گزینه هایی مثل چرخه خود تمیز شوندگی تنها می‌باشد، به راحتی می‌توانید برای حل این مشکل از آن بهره بگیرید. اگر لباسشویی شما این گزینه را ندارد، می‌توانید چرخه آبکشی را اجرا کنید. خوب است در هنگام انجام این چرخه، از آب گرم استفاده کنید تا مواد شوینده در سریع ترین زمان ممکن حل شوند.
حل مشکل بیرون آمدن کف از کشوی شوینده و ماشین، علاوه بر تمیزتر شدن لباس هایتان، افزایش بهداشت لباسشویی را هم به همراه خواهد داشت. مواد شوینده برای از بین بردن لکه ها عالی هستند اما اگر در ماشین لباسشویی تاریک، مرطوب و گرم باقی بمانند، هدف مناسبی برای رشد کپک ها خواهند بود.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران


استفاده از مواد شوینده معمولی


اگر به تازگی ماشین لباسشویی تان را با یک مدل جدیدتر آن تعویض کرده‌اید، احتمالا باید شوینده تان را هم عوض کنید. ماشین لباسشویی های درب جلو، آب کمتری نسبت به مدل های درب بالا مصرف می‌کنند؛ بنابراین به مواد شوینده کمتر یا مواد شوینده راندمان بالا نیاز دارند. از دستورالعمل ها برای تعیین نوع و میزان شوینده لباسشویی استفاده کنید. همچنین باید محل ریختن مایع لباسشویی یا پودر را بدانید و تنها در مخزن مخصوص، هرکدام را اضافه کنید.


مشکلات ماشین لباسشویی


اگر همچنان از جاپودری ماشین لباسشویی شما آب یا کف بیرون میاید ، احتمالا مشکل جدی تری پشت آن نهفته شده است. ابتدا موارد ذکر شده در بالا را برسی کنید و در صورت مشکل نداشتن، باید به دنبال دلایل دیگری باشید.
گرفتگی شلنگ تخلیه و یا خرابی پمپ می‌تواند باعث این مسئله شود. گرچه احتمال کمتری وجود دارد، اما همچنان خوب است شلنگ و پمپ را چک کنید. اگر هیچ گونه دانش یا تخصصی در این مورد ندارید، بهتر است از افراد حرفه ای کمک بگیرید. تعمیرکاران لباسشویی تیم ما، در سریع ترین زمان و بهترین قیمت، مشکل ماشین شما را در منزل خودتان حل می‌کنند.


کلام آخر


معمولا تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی که از آن آب یا کف بیرون میاید ، کار خیلی سختی نیست؛ اما اگر نمی‌توانید مشکل زیاد بودن کف را حل کنید و یا وسیله شما نشانی از مشکلات جدی تری دارد، هرچه سریع تر با یک متخصص تماس بگیرید.
تیم تعمیراتو۲۴، برای حل مشکلات ماشین لباسشویی نظیر علت خارج شدن کف از ماشین لباسشویی ، در کنار شماست. برای دریافت خدمات ما می‌توانید در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره های ما، تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری