02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

لباسشویی ها بخشی از زندگی روزمره ما هستند و به نوعی سرعت زندگی ما را بالاتر بردند. با لباسشویی های مدرن، تمام کاری که باید بکنید این است که لباس‌ها را داخل ماشین بیاندازید، شوینده را اضافه کنید و دکمه استارت را بزنید؛ تمام مراحل بعدی را دستگاه به طور اتومات انجام خواهد داد. با وجود آسان بودن این مراحل، نکاتی وجود دارد که حتما باید هنگام کار با لباسشویی آن ها را در نظر بگیرید. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا بدانیم مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم.

آیا می دانستید که کپسول‌های شستشو، مستقیما قبل از لباس‌ها به وان لباسشویی می‌روند؟ یا این که مایع لباسشویی هم به همین طریق، قبل از لباس‌ها به درام انتقال پیدا می‌کند؟ به همین علت، شاید دانستن جواب سوال مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم ، به اندازه‌ای که فکر می‌کردید، آسان نباشد.

چرا باید بدانیم مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

مواد شوینده، نه تنها نقش مهمی در تمیز کردن لباس ها دارند، بلکه از ماشین لباسشویی محافظت هم می‌کنند. استفاده از شوینده‌های بیکفیت و یا ریختن آن در محل اشتباه، میتواند به ماشین شما آسیب بزند.

همچنین اگر از مقدار توصیه شده مواد شوینده بیشتری اضافه شود، ممکن است لباسشویی تان نتواند چرخه‌های شستشو را به درستی اجرا کند و لباس های شما تمیز نشوند یا زبر و بدبو شوند.

با توجه به این موارد، بسیار مهم است که بدانیم مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم.

بیشتر بخوانیم: چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

مایع لباسشویی در کدام قسمت ماشین ریخته میشود؟

ماشین های لباسشویی امروزی، دارای محفظه های مختلفی برای شوینده‌ها و نرم کننده‌ها هستند. مثلا محفظه‌هایی برای مواد شوینده، پودرهای لباسشویی، سفید کننده‌ها، نرم کننده‌ها و …

مواد شوینده حتما باید در محفظه شستشوی اصلی خود قرار بگیرند؛ چرا که با انجام این کار عمر ماشین لباسشویی شما افزایش پیدا میکند، لباس‌ها را تمیزتر میشوند و به آن ها آسیبی نمی‌رسد.

اگر کمی گیج شده‌اید یا نمی‌توانید محفظه مخصوص مایع لباسشویی را پیدا کنید، نگران نباشید. ما به طور کامل برای شما آن را شرح خواهیم داد.

اگر لباسشویی تان به مشکل بر خورده است، می توانید با تکنسین های تعمیرات لباسشویی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان، با کیفیت ترین خدمات را دریافت کنید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

مایع لباسشویی را در کدام محفظه بریزیم؟

برای پاسخ به سوال مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم ، ابتدا باید با محفظه های ماشین آشنا باشید.

بسته به برند ماشین، محفظه ها فرق می‌کنند، اما به طور معمول، اکثر ماشین ها دارای سه محفظه یا جا پودری هستند.

به ترتیب عکس زیر، محفظه اول که معمولا با “I” نشان داده می‌شود، برای چرخه های شتسشوی بلند مدت و اضافه است. محفظه دوم گاهی با علامت  ” * ” دیده میشود، برای اضافه کردن نرم کننده یا خوشبو کننده به لباس ها می‌باشد.

در آخر، محفظه سوم (با علامت “II”)، مربوط به چرخه های یک بار شستشو می باشد. قسمت سوم به نوعی محفظه اصلی است و همیشه باید با ماده شوینده مورد نظرتان (پودر یا مایع) پر باشد.

بخش های مختلف کشوی محفظه ماشین لباسشویی

مواد شوینده مایع را به کشوی نرم کننده ها هم می‌توان اضافه کرد. انتخاب این محل بیشتر به شیوه شستشوی شما بستگی دارد.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

به این نکته توجه کنید که اگر به جای ریختن مایع در محفظه مخصوص، مستقیما مایع لباسشویی را در درام بریزید، ماشین می‌تواند در سرعت بالا به لباس های شما آسیب برساند. این کار ممکن است باعث ایجاد پارگی و یا حتی سوراخ‌هایی شود که در اثر ساییدگی لباس‌ها در طول چرخش به وجود آمدند.

اگر بدانیم که مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم ، مواد شوینده به صورت یکنواخت و آرام در چرخه شستشو حل می‌شوند و لباس ها بدون آسیب دیدن، کاملا تمیز می‌شوند.

*اگر از لباسشویی های پاکشوما استفاده می کنید، این مقاله را از دست ندهید: دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی پاکشوما

آیا درام نیز، محل ریختن مایع لباسشویی است؟

همانطور که گفته شد، باید مایع لباسشویی را در کشو و محفظه مشخص شده بریزید. با این کار، مواد شوینده کاملا حل می‌شوند و به طور یکنواخت بین لباس ها پخش می‌شوند.

اگر مستقیما مایع لباسشویی را در درام بریزید، ممکن است مواد شوینده در بالای لباس ها یا زیر دستگاه قرار بگیرند؛ در این صورت هیچ کارایی نخواهند داشت.

یکی دیگر از دلایلی که ما توصیه نمی‌کنیم مایع لباسشویی را داخل درام بریزید، ایجاد کف فراوان است. کشوی مواد شوینده، از ایجاد کف زیاد جلوگیری می‌کند اما بیش از حد پر کردن محفظه یا اضافه کردن مواد شوینده به درام، می‌تواند کف زیادی ایجاد کند. این کف زیاد ممکن است سرریز شود و در چرخه شستشو اختلال ایجاد کند؛ در نتیجه لباس‌های شما به درستی آبکشی نخواهند شد.

مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی ال جی ۸ کیلویی کجاست؟

همانطور که گفته شد، شکل و تعداد کشوی شوینده ها، بسته به برند لباسشویی، متفاوت است. اما اگر می‌خواهید بدانید مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی LG باید بریزیم ، به عکس زیر توجه کنید.

  1. از قسمت “۱”، برای چرخه پیش شستشو استفاده می‌شود. برای استفاده از این محفظه، باید نصف مقدار مواد شوینده در محفظه اصلی، استفاده شود.
  2. قسمت “۲” که بخش شستشوی اصلی می‌باشد، مخصوص اضافه کردن مایع های لباسشویی است. توجه کنید که هرگز بالاتر از خط ماکسیمم، محفظه را پر نکنید.
  3. قسمت “۳” مخصوص سفید کننده‌های مایع است.
  4. بخش “۴” تصویر، برای اضافه کردن نرم کننده مایع لباس است. اگر از نرم کننده غلیظی استفاده می‌کنید، قبل از ریختن در محفظه آن را با آب گرم رقیق کنید.
محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی ال جی ۸ کیلویی

محل ریختن جرم گیر لباسشویی کجاست؟

جرم گیر ماشین لباسشویی، به صورت پودر، قرص و یا مایع است و تمام کثیفی و آلودگی های ماشین لباسشویی را از بین می برد. اگر لباسشویی شما بوی بدی می دهد و یا لباس ها بعد از شستشو کثیف و یا بدبو هستند، پیشنهاد می کنیم از این جرم گیرهای مخصوص استفاده کنید.

اگر جرم گیر به صورت مایع و یا پودر است، آن را باید در محفظه جاپودری خود بریزید. پس از این کار باید یک سیکل شستشوی معمولی را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که این جرم گیرها را باید به صورت اورجینال از فروشگاه های معتبر تهیه کرده و از جرم گیرهای مخصوص هر برند استفاده کنید. شما می توانید از تعمیراتو۲۴، جرم گیرهای اورجینال لباسشویی های بوش، سامسونگ و ال جی را تهیه کنید.

نکته آخر

در آخر این مطلب، چند نکته برای شما آورده‌ایم. با عمل کردن به این توصیه‌ها، هم شستشوی بهتری را تجربه خواهید کرد و هم از ماشین لباسشویی تان مراقبت می‌کنید.

  • از شوینده های مایع یا پودری با کیفیت و با راندمان بالا استفاده کنید. این شوینده ها معمولا فاقد فسفات هستند؛ به همین دلیل باقی مانده‌ای از خود به جا نمی‌گذارند.
  • قبل از اضافه کردن شوینده، توصیه‌های سازنده آن را مطالعه کنید و طبق آن، شستشو را انجام دهید.
  • هنگام اضافه کردن مایع لباسشویی، مطمئن شوید که آن را در محفظه مخصوص مایع شوینده اصلی می‌ریزید. با این کار از توزیع یکسان مواد شوینده به لباس‌ها اطمینان پیدا می‌کنید.
  • هنگامی که از گزینه پیش شستشو (PRE WASH) ، استفاده می‌کنید، باید مایع را در قسمت پیش شستشو(قسمت “۱” یا “I”) بریزید. توجه داشته باشید که نصف مقدار قسمت شوینده اصلی، مایع اضافه کنید.
  • استفاده زیاد از پودر یا مایع لباسشویی، می‌تواند با کف کردن زیاد، آبکشی ضعیف و تجمع مواد شوینده، لباس های شما را خراب کند. لطفا قبل از ریختن مواد شوینده، میزان بار لباسشویی تان را در نظر بگیرید و بیش از مقدار توصیه شده، از مایع یا پودر استفاده نکنید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

مطالب مرتبط