02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

آموش رفع خطای OE در ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ال جی با ایجاد محصولاتی نوآورانه و با فناوری جدید، ماشین‌های ظرفشویی خود را سال‌ها در بین بهترین‌های بازار نگه داشته است. با این حال ماشین‌های ظرفشویی ال جی بی نقص نیستند و در مواقعی دچار مشکل می‌شوند. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی همراه باشید تا ارور یا خطای OE (0E) در ظرفشویی ال جی را برسی کنیم و راه حل‌های رفع آن را ارائه دهیم.

خلاصه این مقاله را در پادکست زیر بشنوید:

خطای OE در ظرفشویی ال جی چیست؟

کدهای ارور و خطای ماشین‌های ظرفشویی ممکن است زیاد باشند اما کد خطای OE در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی، نشان می‌دهد که دستگاه مشکل تخلیه را تشخیص داده است. کد خطای OE اغلب ناشی از گرفتگی مواد غذایی و یا مشکل نصب است. خوشبختانه هر دوی این مشکل‌ها معمولا با چند مرحله عیب یابی قابل حل هستند.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

ارور یا خطای OE در ظرفشویی ال جی به چه معناست؟

ماشین ظرفشویی ال جی، زمانی که احساس کند به خوبی نمی‌تواند آب را تخلیه کند، به طور خودکار فعال نمی‌شود و کد خطا یا ارور OE نمایش داده می شود.

در ادامه مراحل رفع خطای OE در ماشین ظرفشویی های ال جی را برسی می‌کنیم.

۱-ذرات و زباله‌های باقی مانده غذا را چک کنید.

در مرحله اول برای رفع خطای OE در ظرفشویی ال جی ، باید ذرات و زباله های غذایی باقی مانده در ماشین ظرفشویی تان را چک کنید. اگر متوجه باقی مانده‌هایی مواد غذایی در داخل ماشینتان شدید، تکه‌های بزرگ آن‌ها و ظرف‌هایی که ممکن است شسته نشوند را بردارید.

چگونه خطای OE در ظرفشویی ال جی را برطرف کنیم؟
تعمیر ماشین ظرفشویی

در گام بعدی، به صورت دستی به تمیز کردن ماشین بپردازید. بعد از تمیز کردن، یک دور ماشین ظرفشویی را بدون ظرف، روی برنامه شسشتوی سنگین یا نرمال، قرار دهید و اجازه دهید به پایان برسد.

۲- فیلتر گرفته از علل خطای OE در ظرفشویی ال جی

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی برای حفظ عملکرد صحیح و کارآمد ماشین، ضروری است. اگر فیلترها مسدود شده باشند، احتمالا باقی مانده غذاها یا زباله‌ها مسئول آن هستند. بقایای غذا می‌تواند در طول زمان در این قسمت‌ها جمع شود؛ به خصوص اگر ماشین ظرفشویی دائما استفاده شود.

برای برسی این که آیا گرفتگی فیلترها علت خطای OE در ظرفشویی ال جی هستند یا خیر، قفسه پایینی ماشین را بردارید. سپس بازوهای اسپری را بچرخانید و فیلتر را برسی کنید. در صورت وجود گرفتگی، آن را ابتدا زیر فشار آب تمیز کنید؛ سپس با یک برس نرم و مقداری مواد شوینده قوی، آن را پاک کنید.

فراموش نکنید سوراخ پشت فیلتر را هم برسی کنید. نباید جسم خارجی در آن وجود داشته باشد.

کارشناسان توصیه می‌کنند خوب است هفته ای یک بار، بلافاصله پس از پایان شستشو ماشین، فیلتر و داخل ماشین را تمیز کنید. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از قرار دادن ظروف در ماشین، آن‌ها را تمیز کنید و زباله‌هایشان را جدا کنید. اگر مراقب وسیله خود باشید، هرگز خطای OE در ظرفشویی ال جی خود نخواهید دید.

باقی مانده غذاها از علل معیوب شدن ماشین ظرفشویی ال جی

از دست ندهید! چرا ظرفشویی ال جی ظرف ها را کثیف می‌شوید؟

۳- شلنگ تخلیه را برسی کنید

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی دلایل زیادی می‎تواند داشته باشد اما در اغلب موارد، مسدود شدن شلنگ تخلیه، علت آن است. شلنگ تخلیه می‌تواند با بقایای غذاها مسدود شود و یا در صورت پیچ خوردن، جریان آب را کند بکند.

بقایای مواد غذایی را می‌توان با استفاده از یک جسم بلند و باریک تمیز و به آرامی، فضای لوله را بازتر کرد.

اگر شلنگ را چک کردید و متوجه پیچ خوردن آن شدید، فقط کافیست آن‌ را صاف کنید.

اگر انسداد شلنگ یا پیچ خوردگی آن را رفع کردید، دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. هنگام اتصال مجدد شلنگ و قرار دادن ماشین ظرفشویی در جای خود، مطمئن شوید که آن را محکم نگه می‌دارید. این کار مانع گیر کردن آن روی دستگاه و پیچ خوردن می‌شود.

وقتی که ماشین ظرفشویی را مجددا نصب می‌کنید، با دقت آن را در جای خود قرار دهید. اگر شیلنگ زیر ماشین ظرفشویی قرار بگیرد، یا پیچ می‌خورد و یا جریان آب را کند می‌کند.

هنگامی که شلنگ‌های تخلیه را تمیز کردید، معمولا خطای OE در ظرفشویی ال جی تان رفع می‌شود؛ با این حال اگر با وجود طی کردن این مراحل مشکلتان رفع نشد، راه حل‌های بعدی را امتحان کنید.

۴- شیر آب را چک کنید

خوب است که شیر آب ظرفشویی را هم چک کنید تا ببینید گرفتگی در آن وجود دارد، یا خیر. اگر متوجه گرفتگی شدید، با یک چکش سر شیر را بیرون بکشید و آن را تمیز کنید. این کار احتمالا برای رفع خطای OE در ظرفشویی ال جی کافی باشد.

همیشه شیر آب را چک کنید تا هر گونه زباله گیر کرده را خارج کنید. بدون انجام این کار ماشین ظرفشویی تان به خوبی کار نمیکند.

چگونه خطای OE در ظرفشویی ال جی را برطرف کنیم؟

۵- مشکل داشتن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین را روشن کنید تا متوجه سالم بودن یا معیوب شدن آن بشوید. ممکن است به نظر برسد سایر اجزای ماشین ظرفشویی مشکلی ندارند اما اگر پمپ به خوبی کار نکند، آب به جای خارج شدن از ماشین، در پایین دستگاه جمع شود.

پمپ تخلیه را با باز کردن درب و روشن کردن ماشین ظرفشویی می‌توانید تست کنید. اگر صدای وزوز از پمپ می‌شنوید می‌تواند نشانه نیاز به تعویض داشتن و یا مسدود شدن پمپ باشد.

 اگر در تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مهارتی ندارید، تکنسین‌های بامهارت تعمیراتو۲۴، می‌توانند این کار را با سرعت بالا و هزینه مناسب، برای شما انجام دهند.

۶-مشکل داشتن سوییچ فشار

خطای OE در ظرفشویی ال جی ، می‌تواند ناشی از خرابی سوییچ فشار، که وظیفه کنترل سطح آب داخل دستگاه را دارد، باشد. هنگامی که این قطعه از کار بیفتد، ممکن است ماشین بیش از حد پر شود و یاهم به اشتباه به برد اطلاع دهد که آب داخل دستگاه نیست.

سوییچ فشار ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل زیر مشکل پیدا کند:

 • استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی
 • فرسوده شدن آن قسمت دستگاه
 • رابط‌های ارتباطی اکسیده شده‌اند

۷- مسدود شدن شکاف هوا

مسدود شدن شکاف هوا هم می‌تواند منجر به ظاهر شدن خطای OE در ظرفشویی ال جی شود. این نکات را برای برسی مشکل شکاف هوا انجام دهید:

 • دستگاه را خاموش کنید
 • سرپوش شکاف هوا را بردارید و درپوش پلاستیکی را باز کنید.
 • آلودگی ها را با خلال دندان یا مسواک پاک کنید.
 • آب داغ را داخل سوراخ بریزید
 • سرپوش را سرجای خود قرار دهید

خلاصه کلام

شایع ترین علت ارور OE در ماشین ظرفشویی های الجی، خطای تخلیه است. این بدان معناست که آب، مطابق آنچه باید از ماشین ظرفشویی خارج نمی شود.  ال‌جی این کد خطا را برای نشان دادن مشکل پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در نظر گرفته است. برای رفع ارور یا کد خطای OE در ماشین ظرفشویی ال جی،  ابتدا شلنگ تخلیه را از نظر گرفتگی یا خمیدگی بررسی کنید. در گام دوم، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را برسی نمایید تا از باز بودن و عدم انسداد آن مطمئن شوید. تمامی گرفتگی ها را برطرف کنید تا کد خطای OE پاک شود. همچنین سوئیچ شناور داخل ماشین ظرفشویی ال جی را باید چک کنید تا مسدود نشده باشد.

مشکل داشتن پمپ تخلیه


جزئیات بیشتر برای رفع مشکل ماشین ظرفشویی ال جی با کد خطای OE : زمانی که ماشین ظرفشویی ال‌جی خطای OE را نمایش دهد، نشان‌دهنده مشکل تخلیه است. این بدان معناست که وقتی ماشین ظرفشویی ال جی به زمان تخلیه می رسد، آب به درستی تخلیه نمی شود یا نمی تواند تخلیه شود. این امر به دلیل گرفتگی شلنگ تخلیه یا انسداد و سوختگی پمپ تخلیه است. محتمل ‌ترین دلیلی که ماشین ظرفشویی ال‌جی ارور OE را نشان می‌دهد این است که شیلنگ تخلیه خم شده، مسدود شده یا به درستی قرار نگرفته است. برای رفع ارور ۰E یا OE در ماشین ظرفشویی ال جی راه های زیر را امتحان نمایید:

 • مطمئن شوید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی در ماشین لباسشویی ال جی شما خمیده یا چرخیده نشده است.
 • بررسی کنید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی با ذرات غذا مسدود نشده باشد.
 • اگر لوله تخلیه آشپزخانه مسدود یا سوراخ شده باشد، ممکن است شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نتواند تخلیه کند.
 • ·اگر متوجه شدید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به هر نحوی آسیب دیده است، آن را بردارید و تعویض کنید.

کلام آخر

در این متن سعی کردیم راه‌های رفع ارور OE در ظرفشویی های ال جی را برای شما شرح دهیم؛ با این حال اگر همچنان با این مشکل رو به رو هستید، شاید وقت آن رسیده که از یک کمک حرفه‌ای بهره بگیرید.

تکنسین‌های مجرب تعمیراتو۲۴، به راحتی و با سرعت هرچه تمام، مشکل ماشین ظرفشویی را در منزلتان رفع می‌کنند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

4 دیدگاه

 1. سلام عرض ادب ظرفشویی ال جی دارم که ارور oe میداد با شرکت شما تماس گرفتم و یک سرویس کار با تجربه و آن تایم ارسال کردید و مشکلم برطرف شد
  واقعا سپاس 🌹🙏🏻

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

مطالب مرتبط