جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی
۲۷ فروردین ۱۴۰۳

علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

 • ارور یا خطای OE در ظرفشویی ال جی چیست؟
 • نحوه رفع ارور oe ظرفشویی ال جی
 • معنای خطای oe در ظرفشویی ال جی چیست؟

ال جی با ایجاد محصولاتی نوآورانه و با فناوری جدید، ماشین‌های ظرفشویی خود را سال‌ها در بین بهترین‌های بازار نگه داشته است. با این حال ماشین‌های ظرفشویی ال جی بی نقص نیستند و در مواقعی دچار مشکل می‌شوند. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی همراه باشید تا ارور یا خطای OE (0E) در ظرفشویی ال جی را برسی کنیم و راه حل‌های رفع آن را ارائه دهیم.

خلاصه این مقاله را در پادکست زیر بشنوید:

 خطای OE در ظرفشویی ال جی

ارور یا خطای OE در ظرفشویی ال جی چیست؟

ارور OE نشان می دهد که آب از ظرفشویی ال جی شما تخلیه نمی شود. علت ارور و خطای OE در ماشین ظرفشویی ال جی :

 1. شلنگ تخلیه پیچ خورده و یا مسدود شده
 2. گرفتگی فیلتر دستگاه
 3. معیوب شدن سوئیچ فشار
 4. مسدود شدن شکاف هوا
 5. گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه
 6. مشکل پمپ تخلیه

بهتر است برای جلوگیری از آسیب به دستگاه، تعمیر را به افراد حرفه‌ای بسپارید و با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

تماس با تعمیراتو 24

نحوه رفع ارور oe ظرفشویی ال جی

زمانی که ماشین ظرفشویی ال‌ جی خطای OE را نمایش دهد، نشان‌دهنده مشکل تخلیه است. برای رفع ارور ۰E یا OE در ماشین ظرفشویی ال جی راه های زیر را امتحان نمایید:

 1. ماشین ظرفشویی را خالی کرده و آب کف آن را تخلیه نمایید. سپس فیلتر کف دستگاه را برداشته و آن را به خوبی با یک برس تمیز کنید تا تمامی ذرات باقی مانده روی آن از بین برود. برای راهنمایی‌های بیشتر، مقاله نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه کنید.
 2. فیلتر را مجددا روی دستگاه قرار دهید و ظرفشویی را روشن کنید. اگر ارور OE همچنان نمایش داده می‌شد، سراغ مراحل بعد بروید.
 3. در این مرحله باید شلنگ تخلیه را چک نمایید. ظرفشویی را خاموش کرده و آن را کمی به جلو بکشید تا بتوانید پشت آن را به خوبی ببینید. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه ماشین خمیده یا چرخیده نشده است.
 4. بررسی کنید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی با ذرات غذا مسدود نشده باشد و کاملا مسیر باز باشد. اگر متوجه شدید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به هر نحوی آسیب دیده است، آن را بردارید و تعویض کنید.
 5. اگر لوله فاضلاب آشپزخانه مسدود یا سوراخ شده باشد، ممکن است شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نتواند تخلیه کند.

۱-ذرات و زباله‌های باقی مانده غذا را چک کنید.

در مرحله اول برای رفع خطای OE در ظرفشویی ال جی، باید ذرات و زباله های غذایی باقی مانده در ماشین ظرفشویی تان را چک کنید. اگر متوجه باقی مانده‌هایی مواد غذایی در داخل ماشینتان شدید، تکه‌های بزرگ آن‌ها و ظرف‌هایی که ممکن است شسته نشوند را بردارید.

در گام بعدی، به صورت دستی به تمیز کردن ماشین بپردازید. بعد از تمیز کردن، یک دور ماشین ظرفشویی را بدون ظرف، روی برنامه شسشتوی سنگین یا نرمال، قرار دهید و اجازه دهید به پایان برسد.

۲- فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی برای حفظ عملکرد صحیح و کارآمد ماشین، ضروری است. اگر فیلترها مسدود شده باشند، احتمالا باقی مانده غذاها یا زباله‌ها مسئول آن هستند. بقایای غذا می‌تواند در طول زمان در این قسمت‌ها جمع شود؛ به خصوص اگر ماشین ظرفشویی دائما استفاده شود.

برای برسی این که آیا گرفتگی فیلترها علت خطای OE در ظرفشویی ال جی هستند یا خیر، قفسه پایینی ماشین را بردارید. سپس بازوهای اسپری را بچرخانید و فیلتر را برسی کنید. در صورت وجود گرفتگی، آن را ابتدا زیر فشار آب تمیز کنید؛ سپس با یک برس نرم و مقداری مواد شوینده قوی، آن را پاک کنید. فراموش نکنید سوراخ پشت فیلتر را هم برسی کنید. نباید جسم خارجی در آن وجود داشته باشد.

کثیفی فیلتر ظرفشویی ال جی

کارشناسان توصیه می‌کنند خوب است هفته ای یک بار، بلافاصله پس از پایان شستشو ماشین، فیلتر و داخل ماشین را تمیز کنید. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از قرار دادن ظروف در ماشین، آن‌ها را تمیز کنید و زباله‌هایشان را جدا کنید. اگر مراقب وسیله خود باشید، هرگز خطای OE در ظرفشویی ال جی خود نخواهید دید.

از دست ندهید! چرا ظرفشویی ال جی ظرف ها را کثیف می‌شوید؟

۳- شلنگ تخلیه را برسی کنید

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی دلایل زیادی می‎تواند داشته باشد اما در اغلب موارد، مسدود شدن شلنگ تخلیه علت آن است. شلنگ تخلیه می‌تواند با بقایای غذاها مسدود شود و یا در صورت پیچ خوردن، جریان آب را کند بکند.

بقایای مواد غذایی را می‌توان با استفاده از یک جسم بلند و باریک تمیز و به آرامی، فضای لوله را بازتر کرد. اگر شلنگ را چک کردید و متوجه پیچ خوردن آن شدید، فقط کافیست آن‌ را صاف کنید.

اگر انسداد شلنگ یا پیچ خوردگی آن را رفع کردید، دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. هنگام اتصال مجدد شلنگ و قرار دادن ماشین ظرفشویی در جای خود، مطمئن شوید که آن را محکم نگه می‌دارید. این کار مانع گیر کردن آن روی دستگاه و پیچ خوردن می‌شود.

وقتی که ماشین ظرفشویی را مجددا نصب می‌کنید، با دقت آن را در جای خود قرار دهید. اگر شیلنگ زیر ماشین ظرفشویی قرار بگیرد، یا پیچ می‌خورد و یا جریان آب را کند می‌کند.

هنگامی که شلنگ‌های تخلیه را تمیز کردید، معمولا خطای OE در ظرفشویی ال جی تان رفع می‌شود؛ با این حال اگر با وجود طی کردن این مراحل مشکلتان رفع نشد، راه حل‌های بعدی را امتحان کنید.

خرابی شلنگ تخلیه ظرفشویی

۴- شیر آب را چک کنید

خوب است که شیر آب ظرفشویی را هم چک کنید تا ببینید گرفتگی در آن وجود دارد، یا خیر. اگر متوجه گرفتگی شدید، با یک چکش سر شیر را بیرون بکشید و آن را تمیز کنید. این کار احتمالا برای رفع خطای OE در ظرفشویی ال جی کافی باشد.

همیشه شیر آب را چک کنید تا هر گونه زباله گیر کرده را خارج کنید. بدون انجام این کار ماشین ظرفشویی تان به خوبی کار نمیکند.

۵- مشکل داشتن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین را روشن کنید تا متوجه سالم بودن یا معیوب شدن آن بشوید. ممکن است به نظر برسد سایر اجزای ماشین ظرفشویی مشکلی ندارند اما اگر پمپ به خوبی کار نکند، آب به جای خارج شدن از ماشین، در پایین دستگاه جمع شود.

پمپ تخلیه را با باز کردن درب و روشن کردن ماشین ظرفشویی می‌توانید تست کنید. اگر صدای وزوز از پمپ می‌شنوید می‌تواند نشانه نیاز به تعویض داشتن و یا مسدود شدن پمپ باشد.

 اگر در تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی مهارتی ندارید، تکنسین‌های بامهارت تعمیراتو۲۴، می‌توانند این کار را با سرعت بالا و هزینه مناسب، برای شما انجام دهند.

مشکل داشتن پمپ تخلیه

۶-مشکل داشتن سوییچ فشار

خطای OE در ظرفشویی ال جی ، می‌تواند ناشی از خرابی سوییچ فشار که وظیفه کنترل سطح آب داخل دستگاه را دارد، باشد. هنگامی که این قطعه از کار بیفتد، ممکن است ماشین بیش از حد پر شود و یاهم به اشتباه به برد اطلاع دهد که آب داخل دستگاه نیست.

سوییچ فشار ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل زیر مشکل پیدا کند:

 • استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی
 • فرسوده شدن آن قسمت دستگاه
 • رابط‌های ارتباطی اکسیده شده‌ باشند.
سوئیچ فشار ظرفشویی

شاید مشکل شما هم باشد: ارور IE ماشین ظرفشویی ال جی

۷- مسدود شدن شکاف هوا

مسدود شدن شکاف هوا هم می‌تواند منجر به ظاهر شدن خطای OE در ظرفشویی ال جی شود. این نکات را برای برسی مشکل شکاف هوا انجام دهید:

 1. دستگاه را خاموش کنید.
 2. سرپوش شکاف هوا را بردارید و درپوش پلاستیکی را باز کنید.
 3. آلودگی ها را با خلال دندان یا مسواک پاک کنید.
 4. آب داغ را داخل سوراخ بریزید.
 5. سرپوش را سرجای خود قرار دهید.
مسدود شدن شکاف هوا

همچنین بخوانید: علت ارور E1 ماشین ظرفشویی ال جی

کلام آخر

در این متن سعی کردیم راه‌های رفع ارور OE در ظرفشویی های ال جی را برای شما شرح دهیم؛ با این حال اگر همچنان با این مشکل رو به رو هستید، شاید وقت آن رسیده که از یک کمک حرفه‌ای بهره بگیرید.

تکنسین‌های مجرب تعمیراتو۲۴، به راحتی و با سرعت هرچه تمام، مشکل ماشین ظرفشویی را در منزلتان رفع می‌کنند.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

سؤالات متداول

ارور oe ظرفشویی LG چیست؟

کد خطای oe ظرفشویی LG یکی از خطاهای رایج در این دستگاه محسوب می شود که به علت وجود ایراد در سیستم تخلیه دستگاه، بر روی صفحه نمایشگر آن ظاهر خواهد شد.

معنای خطای oe در ظرفشویی ال جی چیست؟

این ارور، به علت ایرادات ایجاد شده در سیستم زهکشی یا تخلیه دستگاه ال جی شماست. در چنین حالتی، تخلیه آب ماشین ظرفشویی شما طبق برنامه و دستورالعمل‌های طراحی شده در سیستم زهکشی دستگاه به درستی صورت نمی گیرد.

برای رفع مشکلات مربوط به تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، چه اقداماتی باید انجام بدهم؟

برای رفع کد خطای oe در ظرفشویی LG نخست شیلنگ تخلیه آب دستگاه را از لحاظ پیچ و تاب‌خوردگی چک کنید. وجود هرگونه انسداد، گرفتگی، پیچ‌خوردگی در شیلنگ زهکشی می تواند مانع تخلیه آب شود.سپس پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی به منظور ورود هرگونه انسداد یا گرفتگی در مجرا و شیلنگ پمپ زهکشی مورد بررسی و بازبینی فنی‌کار تعمیراتو۲۴ قرار می گیرد.

4 دیدگاه

 1. سلام عرض ادب ظرفشویی ال جی دارم که ارور oe میداد با شرکت شما تماس گرفتم و یک سرویس کار با تجربه و آن تایم ارسال کردید و مشکلم برطرف شد
  واقعا سپاس 🌹🙏🏻

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری