جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۵ آذر ۱۴۰۰

دلایل رایج خرابی ماکروفر

با توجه به دلایل خرابی ماکروویو نشانه ها و نوع خرابی آن با یکدیگر متفاوت است. برای هر یک از دلایل خرابی دستگاه باید قطعات خاصی را بررسی کنید. اغلب افراد در مورد نحوه عیب یابی مایکروفر و راه های برطرف کردن مشکل های آن، سوال هایی ذهنشان را درگیر میکند که در این مقاله به چند مورد از این مشکلات دستگاه اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به علت های رایج خرابی مایکروفر و راهکار هایی برای رفع آن بپردازیم.

دلایل رایج خرابی ماکروفر

عیب یابی و تعمیر ماکروفر برخلاف سایر لوازم خانگی مانند: کولرگازی، تلویزیون و غیره بدون داشتن تخصص و دانش کافی، کار بسیار خطرناکی می باشد. بعد از قطع کردن جریان برق ورودی دستگاه، هنوز مقدار زیادی ولتاژ برق در داخل خازن و دیگر قطعات وجود دارد که خطر برق گرفتگی و مرگ را به همراه دارد. به همین علت باید به برند دستگاه توجه کرد. عیب یابی و تعمیر مایکروفر را به افراد ماهر نمایندگی مجاز تعمیراتو۲۴ بسپارید. توجه داشته باشید دلایل خرابی ماکروویو به خاطر نوع برند دستگاه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. در ادامه به خرابی های مشترک بین تمام این برند ها اشاره می کنیم.

دلایل خرابی ماکروویو چیست؟

دلایل خرابی ماکروویو

در بسیاری از موارد دلیل خراب شدن مایکروفر به نحوه استفاده نادرست از آن مربوط می‌شود و رعایت نکردن به استانداردها، باعث کوتاه شدن عمر دستگاه می‌گردد. با استفاده مداوم و گذر زمان ممکن است، مجبور به عیب یابی دستگاه شوید. از رایج‌ترین دلایل خرابی ماکروویو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

کار نکردن لامپ ماکروفر

در بعضی از مواقع ممکن است، علت خراب شدن مایکروفر به دلیل کار نکردن لامپ داخل دستگاه باشد. در صورت کار نکردن لامپ ممکن است، لامپ دستگاه کم نور چشمک زن و یا خاموش باشد که روشهای برطرف کردن این مشکلات متفاوت است؛ مثلاً اگر لامپ دستگاه روشن نمی شود به معنای، سوختن کامل آن است که باید تعویض شود. اگر لامپ کم نور است باید تنظیمات دستگاه مجدداً انجام بگیرد. همچنین اگر لامپ دستگاه به حالت چشمک زن باشد، بازهم به معنای خراب بودن لامپ است و بهتر است تعویض شود.

علت گرم نکردن ماکروفر

در بعضی از مواقع، حتی با وجود تنظیمات درست دستگاه ممکن است، باز هم مواد غذایی در داخل ماکروفر به خوبی گرم نشود. برای بررسی این مشکل باید با دقت چند قطعه را تست کرد. خازن و دیود از قطعات اصلی هستند که معمولاً، علت خرابی دستگاه را باید در نقص این قطعات پیدا کرد. توجه داشته باشید که خازن مایکروفر به دلیل داشتن ولتاژ برق، حتی بعد از قطع جریان برق دستگاه، بسیار حساس است و تخلیه کردن آن نیاز به تخصص و مهارت دارد. همچنین لازم است، برد اصلی و لامپ مایکروفر به طور دقیق بررسی شود. در صورت جایگزینی قطعات خراب با سالم و تعمیرات، باید آن را به نمایندگی مجاز تعمیراتو ۲۴ بسپارید.

سینی گردان ماکروفر نمی چرخد

در بعضی از موارد علت خراب شدن مایکروفر به دلیل نچرخیدن سینی آن است. اصلی‌ترین علت نچرخیدن صفحه گردان می تواند موتور آن باشد. در نتیجه نیاز است موتور به طور دقیق و کامل بررسی و تعمیر شده و در صورت خراب بودن تعویض شود. برای تعویض قطعات، پیشنهاد می کنیم حتما به نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی، تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید؛ تا با توجه به برند دستگاه، قطعات با کیفیت و اصل ارائه دهند.

خاموش شدن ناگهانی ماکروفر

هنگام خاموش شدن ناگهانی مایکروفر در حین کار، باید برای عیب یابی آن چند قطعه را مورد بررسی و باید تعمیرات لازم را جهت برطرف کردن این مشکل انجام گیرد. اولین علت رایج در مورد این شرایط، خراب بودن میکروسوئیچ های درب دستگاه است که خراب این قطعه، باز و بسته بودن درب را به اشتباه تشخیص می دهد. ماکروفر به دلیل باز بودن درب آن موجب متوقف شدن عملکرد آن شده در نتیجه، خراب شدن میکروسوئیچ ها، باعث خاموش شدن دستگاه مایکروفر به طور ناگهانی می شود. بهترین راهکار در این شرایط تعویض میکروسوئیچ خواهد بود.

علاوه بر مشکل خراب بودن سوئیچ، شاید برد اصلی هم خراب باشد. همچنین صفحه لمس یا کلیدهای دستگاه نیز می تواند از دلایل خرابی ماکروویو به شمار بیاید. همانطور که میدانید قطعه برد اصلی از مهمترین قطعات هر دستگاهی است، و با توجه به بالا بودن قیمت آن، سایر قطعات ابتدا باید تست شوند و در نهایت برد اصلی را بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود. اگر در نمایندگی تعمیراتو ۲۴ با افراد حرفه‌ای در زمینه، برند دستگاه راهنمایی و مشاوره بگیرید؛ این افراد به جای تعویض برد اصلی ترجیح می دهند آن را تعمیر کند، چون هزینه تعویض آن زیاد است.

دلایل خرابی ماکروویو به علت خاموش شدن ناگهانی
چربی داخل مایکروفر را چگونه تمیز کنیم؟

روشن نشدن ماکروفر

از دیگر دلایل خرابی ماکروویو می توان به روشن نشدن دستگاه اشاره کرد. در صورت روشن نشدن دستگاه، ابتدا باید پریز و جریان برق را بررسی کرد تا از جریان برق منزل مطمئن شد. هنگامی که برق منزل مشکلی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که برد اصلی دچار مشکل شده است. تعمیر برد اصلی مایکروفر کاملاً تخصصی است و حتماً برای تعمیر آن باید توسط تکنسین های با تجربه و کاربلد انجام بگیرد.

کار نکردن گریل مایکروفر

جهت عیب یابی دستگاه در صورت کار نکردن گریل لازم است؛ ترموستات، المنت و همچنین برد اصلی را بررسی کنید. افراد متخصص و حرفه ای در حوزه تعمیر دستگاه مایکروفر در اغلب مواقع به جای تعویض و تعمیر برد اصلی، ابتدا قطعاتی مانند: ترموستات و المنت را بررسی می‌کنند. زیرا احتمال خراب شدن برد اصلی کمتر از دیگر قطعات می باشد.

سوختن فیوز ماکروفر به طور مدام

سوختن فیوز از دیگر علت‌های خراب بودن دستگاه می باشد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است، خازن و دیو به طور دقیق بررسی شود. بعد از تخلیه ولتاژ خازن اگر متوجه شدید این قطعه و همچنین ویود، مشکلی ندارد بهتر است مگنترون را چک کنید.

جرقه زدن ماکروفر

اگر در داخل دستگاه مایکروفر در حین کار جرقه های متوالی رخ داد؛ در مرحله اول بهتر است دستگاه را خاموش کنید، سپس ظرف مواد غذایی را باید از دستگاه خارج کنید. برای عیب یابی مایکروفر لازم است جنس ظرف را بررسی شود، چون ظروف فلزی و فول های آلومینیومی در داخل دستگاه جرقه می زند. اگر جنس ظرف فلزی نبود باید قطعاتی مثل مگنترون، خازن و یا پایه فلزی داخل ماکروفر بررسی شود.

کلام آخر در مورد دلایل خرابی ماکروویو

در این مقاله به دلایل رایج خراب بودن مایکروفر بپرداختیم و برای هر یک از این مشکلات راه حل هایی ارائه شد. البته در موارد ذکر شده با توجه به نوع برند هر دستگاه، خرابی و مشکلات ماکروفر بیشتر از این موارد خواهد بود و عیب یابی دستگاه با بیان این چند مورد، کافی نیست. در نتیجه در صورت خرابی ها و خطاهای مختلف بهتر است با نمایندگی تعمیر مایکروفر و سایر لوازم خانگی با نمایندگی ما تماس بگیرید.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر انواع یخچال های ال جی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری