جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی
۸ آذر ۱۴۰۲

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

ماشین های ظرفشویی ال جی، طراحی هوشمندی دارند و به شکلی ساخته شدند که کاربر از هرگونه فرآیندی که دستگاه در حال طی کردن آن است، با خبر شود. یکی از راهنماهای دستگاه، چراغ های هشدار ماشین ظرفشویی ال جی هستند. این چراغ ها به درک نحوه عملکرد و مشکلات ظرفشویی، کمک می کنند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بدون آن که دلیل آن را بدانید، چراغ های روی ماشین شروع به روشن شدن یا چشمک زدن می کنند؛ با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی را برسی کنیم.

ماشین ظرفشویی ال جی

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

اکثر ظرفشویی های ال جی، دارای سه نشانگر چراغ در جلوی دستگاه هستند. این نشانگر ها هر کدام نمایان گر یک عملکرد و یا خطا هستند. در ادامه، به طور کامل نحوه کارکرد این چراغ ها را به صورت مجزا توضیح داده ایم.

• روشن شدن چراغ سمت چپ (قرمز) ظرفشویی ال جی

 علت روشن شدن چراغ سمت چپ (قرمز) ظرفشویی ال جی نشان دهنده بروز یک کد خطا است. کدهای خطا (مثل کد HE، EI و E1) زمانی رخ می دهند که مشکل یا خرابی یک بخش، مانع عملکرد صحیح دستگاه شود. برخی از این کدهای خطا، به دلیل مشکلات بزرگی رخ نمی دهند و تنها بخاطر مسائل جزئی مانند باز بودن درب، فشار کم آب و … اتفاق می افتند. اما برای رفع برخی از کدهای ارور ظرفشویی های ال جی، باید از کمک افراد حرفه ای بهره گرفت.

برای مثال خطای OE ظرفشویی ال جی، زمانی رخ می دهد که ظرفشویی ال جی نتواند به درستی آب را تخلیه کرده و فرآیند شستشو را تکمیل کند.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت مشاهده خطا روی دستگاه، با تکنسین‌های نمایندگی تعمیر ظرفشویی ال جی تماس بگیرید. ما خدمات خود را با ضمانت‌نامه کتبی ۶ ماهه ارائه می‌کنیم!

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

• چراغ هشدار وسط (سفید) ظرفشویی ال جی

دلیل روشن شدن این چراغ ماشین ظرفشویی ال جی ، در حال استفاده بودن دستگاه است. در طول زمانی که ظرفشویی روشن بوده و در حال کار کردن می باشد، می توانید این چراغ سفید رنگ را ببینید.

زمانی که دستگاه را متوقف کرده و چرخه شستشو را استاپ می کنید، این چراغ شروع به چشمک زدن می کند. اگر ماشین ظرفشویی ال جی تان را بیشتر از ۴ دقیقه در حالت توقف نگه دارید، به طور خودکار خاموش خواهد شد.

توجه داشته باشید که حتما قبل از خاموش شدن دستگاه، چرخه شستشو را تمام کنید که دستگاه تان با مشکلاتی چون تخلیه نکردن، نشتی، روشن نشدن و … مواجه نشود.

چراغ هشدار وسط (سفید) ظرفشویی ال جی

• چراغ سبز رنگ سمت راست ظرفشویی ال جی

دلیل روشن شدن چراغ سبز ماشین ظرفشویی های ال جی ، اتمام موفقیت آمیز شستشوی ظروف است! زمانی که تمامی ظروف شما با موفقیت شسته و تمیز شد، این چراغ به مدت ۹۰ ثانیه روشن می ماند.

اگر می خواهید این چراغ تمایشگر را تا زمانی که درب ماشین باز می شود، روشن نگه دارید، دکمه “ON” را بزنید و سپس “HIGH TEMP” را برای سه ثانیه فشار دهید. ظرفشویی تان این تنظیمات را تا زمانی که به صورت دستی آن ها را تغییر ندهید، حفظ می کند.

گاهی اوقات، چراغ نشانگر به رنگ سبز در آمده و تمامی ظروف، به ظاهر تمیز شده اند؛ اما زمانی که آن ها را از ماشین بیرون می آورید، با باقی مانده رسوبات، یا همان سفیدک مواجه می شوید. برای ماشین های ظرفشویی ال جی، اقدامات قابل توجهی وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ها، دوباره ظروف خود را براق و روشن کنید. این اقدامات در مقاله زیر به طور بسیار کاربردی آورده شده است:

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

• علامت دو فلش در ماشین ظرفشویی ال جی

معمولاً ارور نمک ماشین ظرفشویی ال جی با علامت دو فلش که درون یکدیگر قرار گرفته‌اند نمایش داده می‌شود. چنانچه میزان غلظت نمک در ماشین ظرفشویی ال جی پایین باشد، سریعاً این ارور شروع به نمایش خواهد کرد و با درنظرگرفتن علامت دو فلش می‌توانید متوجه شوید که چه مشکلی رخ‌داده است.

زمانی که این نشانگر را می‌بینید، باید نمک ماشین ‌ظرفشویی‌ را پر کنید؛ در صورتی که این علامت همچنان نمایش داده می‌شود، ممکن است در قسمت درب ظرف نمک دستگاه مشکلی رخ داده باشد. پس در هر زمانی که متوجه روشن‌شدن دو فلش در ماشین ظرفشویی ال جی شدید لازم است که برای پر کردن نمک دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید.

علامت دو فلش در ماشین ظرفشویی ال جی

• علامت ستاره در ماشین ظرفشویی ال جی

چشمک زدن چراغ هشدار ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند مربوط به موارد متعددی باشد اما علامت ستاره در ماشین ظرفشویی ال جی معمولاً زمانی فعال می‌شود که جلادهنده موجود در ماشین ظرفشویی به پایان رسیده باشد و با فعال‌شدن آن شما می‌توانید متوجه شوید که باید برای پر کردن مخزن اقدام نمایید.

اگر نمی‌دانید چگونه جلادهنده به دستگاه اضافه کنید، ما ویدیوی آموزشی آن را در طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی قرار داده ایم.

علامت ستاره در ماشین ظرفشویی ال جی

دلیل چشمک زدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

گاهی اوقات، چراغ نشانگر ظرفشویی‌های الجی به صورت پی در پی، چشمک می زند. در صورتی که شما درب ظرفشویی را تا ۴ ثانیه پس از فشار دادن دکمه استارت نبندید، چراغ نشانگر چشمک می زند، هشدار به صدا در می آید و به کلی، ظرفشویی کار نمی کند.

برای حل این مشکل، تنها کافیست درب ظرفشویی را ببندید و استارت را فشار دهید و یا ابتدا استارت را بزنید و ظرف ۴ ثانیه، درب را ببندید.

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

چرا چراغ ماشین ظرفشویی ال جی روشن می‌شود؟

اشاره کردیم که بروز ارور، درحال کار بودن دستگاه و خالی شدن مخزن نمک و جلادهنده می‌تواند علت روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی شما باشد؛ اما در زمان هایی ممکن است که چراغ ظرفشویی تان، روی حالت چشمک زن باقی بماند. برخی از دلیل های رایج چشمک زدن چراغ ماشین های ظرفشویی ال جی را در پایین آورده ایم:

  • المنت های حرارتی: المنت های حرارتی وظیفه دارند تا آب را به اندازه لازم، گرم کنند. اگر آب پس از گذشت زمان به دمای مشخص شده نرسد، ممکن است چراغ روی صفحه کنترل چشمک بزند و اروری با عنوان ارور HE و یا …، بر روی صفحه نمایشگر نقش ببندد. برطرف کردن ارورهایی مانند HE، معمولا به افراد حرفه ای نیاز دارد.
  • مشکل داشتن تاچ پد: ابتدا مطمئن شوید که صفحه نمایش کار می کند. اگر نمایشگر همچنان کار می کند، برخی از دکمه های آن را فشار دهید. در صورتی که برخی از دکمه ها پاسخی نمی دهند، احتمالا تاچ پد مشکل دارد.
  • پمپ تخلیه: در صورتی که پمپ تخلیه کار نکند، ممکن است یک چراغ روی دستگاه شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین عیب پمپ تخلیه، باید از مولتی متر استفاده شود. در صورتی که مولتیمتر تداومی را نشان نداد، باید پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی عوض شود. تعویض این قطعه، به دانش و تجربه فنی نیاز دارد؛ بنابراین سرخود اقدامی انجام ندهید.
  • معیوب بودن کنترل پنل: ابتدا مطمئن شوید که صفحه نمایش درست است و سپس، دکمه ها را فشار دهید. اگر تاچ پد مشکلی نداشت، ممکن است مقصر کنترل پنل باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما با هر مشکلی، مانندن نشتی، روشن نشدن، تمیز نکردن، نمایش مکرر کدهای ارور و … مواجه شد، تنها کافیست با تکنسین های نمایندگی ال جی ما تماس بگیرید. ما مشکل شما را در کم ترین زمان و با کم ترین قیمت، حل خواهیم کرد. برای تماس با ما، کافیست رو آیکون واتس اپ گوشه تصویر بزنید و یا با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس حاصل کنید.

تعمیر روشن شدن چراغ ظرفشویی

سخن پایانی

دررابطه‌با چراغ‌های هشدار ماشین ظرفشویی ال جی مطالبی در اختیار شما قرار دادیم و در پایان باید این نکته را بیان کنیم که شما زمانی می‌توانید مانع از روشنشدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی شوید که به بهترین نحو ممکن موارد لازم را برای کارکرد درست دستگاه به کار بگیرید. شما می‌توانید در هر زمانی که با مشکل جدی مواجه شدید به سراغ دفترچه راهنمای ظرفشویی ال جی بروید و تمام نکات مدنظر را درون آن پیدا کنید اگر با خطای مهم و جدی روبرو شدید بهترین راهکار پیشرو تماس با نمایندگی تعمیر لوازم‌خانگی مجاز تعمیراتو۲۴ در این زمینه است.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری