02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین های ظرفشویی ال جی، طراحی هوشمندی دارند و به شکلی ساخته شدند که کاربر از هرگونه فرآیندی که دستگاه در حال طی کردن آن است، با خبر شود. یکی از راهنماهای ظرفشویی های ال جی، چراغ های روی دستگاه هستند. این چراغ ها به درک نحوه عملکرد و مشکلات ظرفشویی، کمک می کنند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بدون آن که دلیل آن را بدانید، چراغ های روی ماشین شروع به روشن شدن یا چشمک زدن می کنند؛ با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی را برسی کنیم.

ماشین ظرفشویی ال جی

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

اکثر ظرفشویی های ال جی، دارای سه نشانگر چراغ در جلوی دستگاه هستند. این نشانگر ها هر کدام نمایان گر یک عملکرد و یا خطا هستند. در ادامه، به طور کامل نحوه کارکرد این چراغ ها را به صورت مجزا توضیح داده ایم.

چراغ سمت چپ (قرمز)

 نشان دهنده بروز یک کد خطا است. کدهای خطا (مثل کد HE، EI و E1) زمانی رخ می دهند که مشکل یا خرابی یک بخش، مانع عملکرد صحیح دستگاه شود. برخی از این کدهای خطا، به دلیل مشکلات بزرگی رخ نمی دهند و تنها بخاطر مسائل جزئی مانند باز بودن درب، فشار کم آب و … اتفاق می افتند. اما برای رفع برخی از کدهای ارور ظرفشویی های ال جی، باید از کمک افراد حرفه ای بهره گرفت.

برای مثال خطای OE، زمانی رخ می دهد که ظرفشویی ال جی نتواند به درستی آب را تخلیه کرده و فرآیند شستشو را تکمیل کند. بروز این خطا می تواند دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی شما باشد؛ در مقاله زیر به شما یاد دادیم که چطور به تنهایی، این خطا را رفع کنید.

آموزش رفع خطای OE ماشین ظرفشویی های الجی

چراغ وسط (سفید)

دلیل روشن شدن این چراغ ماشین ظرفشویی ال جی ، در حال استفاده بودن دستگاه است. در طول زمانی که ظرفشویی روشن بوده و در حال کار کردن می باشد، می توانید این چراغ سفید رنگ را ببینید.

زمانی که دستگاه را متوقف کرده و چرخه شستشو را استاپ می کنید، این چراغ شروع به چشمک زدن می کند. اگر ماشین ظرفشویی ال جی تان را بیشتر از ۴ دقیقه در حالت توقف نگه دارید، به طور خودکار خاموش خواهد شد.

توجه داشته باشید که حتما قبل از خاموش شدن دستگاه، چرخه شستشو را تمام کنید که دستگاه تان با مشکلاتی چون تخلیه نکردن، نشتی، روشن نشدن و … مواجه نشود. اگر اخیرا ظرفشویی ال جی تان اخیرا بهترین عملکرد خود را نداشته و شما را با خود درگیر کرده است، در مقاله پایین می توانید دنبال این علل و روش رفع آن ها باشید.

راهنمای عیب یابی ظرفشویی ال جی

چراغ سبز رنگ سمت راست

دلیل روشن شدن چراغ سبز ماشین ظرفشویی های ال جی ، اتمام موفقیت آمیز شستشوی ظروف است! زمانی که تمامی ظروف شما با موفقیت شسته و تمیز شد، این چراغ به مدت ۹۰ ثانیه روشن می ماند.

اگر می خواهید این چراغ تمایشگر را تا زمانی که درب ماشین باز می شود، روشن نگه دارید، دکمه “ON” را بزنید و سپس “HIGH TEMP” را برای سه ثانیه فشار دهید. ظرفشویی تان این تنظیمات را تا زمانی که به صورت دستی آن ها را تغییر ندهید، حفظ می کند.

گاهی اوقات، چراغ نشانگر به رنگ سبز در آمده و تمامی ظروف، به ظاهر تمیز شده اند؛ اما زمانی که آن ها را از ماشین بیرون می آورید، با باقی مانده رسوبات، یا همان سفیدک مواجه می شوید. برای ماشین های ظرفشویی ال جی، اقدامات قابل توجهی وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ها، دوباره ظروف خود را براق و روشن کنید. این اقدامات در مقاله زیر به طور بسیار کاربردی آورده شده است:

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

دلیل روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

گاهی اوقات، چراغ نشانگر ظرفشویی های الجی به صورت پی در پی، چشمک می زند. در صورتی که شما درب ظرفشویی را تا ۴ ثانیه پس از فشار دادن دکمه استارت نبندید، چراغ نشانگر چشمک می زند، هشدار به صدا در می آید و به کلی، ظرفشویی کار نمی کند.

برای حل این مشکل، تنها کافیست درب ظرفشویی را ببندید و استارت را فشار دهید و یا ابتدا استارت را بزنید و ظرف ۴ ثانیه، درب را ببندید.

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

حتما بخوانید: طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی

دیگر دلیل چشمک زدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

قبل تر، در مورد دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کردیم، اما در زمان هایی ممکن است که چراغ ظرفشویی ال جی شما، روی حالت چشمک زن باقی بماند. برخی از دلیل های رایج چشمک زدن چراغ ماشین های ظرفشویی ال جی را در پایین آورده ایم:

  • المنت های حرارتی: المنت های حرارتی وظیفه دارند تا آب را به اندازه لازم، گرم کنند. اگر آب پس از گذشت زمان به دمای مشخص شده نرسد، ممکن است چراغ روی صفحه کنترل چشمک بزند و اروری با عنوان “HE” و یا …، بر روی صفحه نمایشگر نقش ببندد. برطرف کردن ارورهایی مانند HE، معمولا به افراد حرفه ای نیاز دارد؛ اما در مقاله زیر کارهایی که به تنهایی برای رفع این کد می توانید انجام دهید را آورده ایم:
برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی
  • مشکل داشتن تاچ پد: ابتدا مطمئن شوید که صفحه نمایش کار می کند. اگر نمایشگر همچنان کار می کند، برخی از دکمه های آن را فشار دهید. در صورتی که برخی از دکمه ها پاسخی نمی دهند، احتمالا تاچ پد مشکل دارد.
  • پمپ تخلیه: در صورتی که پمپ تخلیه کار نکند، ممکن است یک چراغ روی دستگاه شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین عیب پمپ تخلیه، باید از مولتی متر استفاده شود. در صورتی که مولتیمتر تداومی را نشان نداد، باید پمپ تخلیه عوض شود. تعویض این قطعه، به دانش و تجربه فنی نیاز دارد؛ بنابراین سرخود اقدامی انجام ندهید.
  • معیوب بودن کنترل پنل: ابتدا مطمئن شوید که صفحه نمایش درست است و سپس، دکمه ها را فشار دهید. اگر تاچ پد مشکلی نداشت، ممکن است مقصر کنترل پنل باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما با هر مشکلی، مانندن نشتی، روشن نشدن، تمیز نکردن، نمایش مکرر کدهای ارور و … مواجه شد، تنها کافیست با تکنسین های نمایندگی ال جی ما تماس بگیرید. ما مشکل شما را در کم ترین زمان و با کم ترین قیمت، حل خواهیم کرد. برای تماس با ما، کافیست رو آیکون واتس اپ گوشه تصویر بزنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

دلیل روشن نشدن چراغ های ظرفشویی ال جی چیست؟

همانطور که گفتیم، بیشتر ظرفشویی های ال جی سه چراغ نشانگر بر روی خود دارند. هر کدام از این چراغ ها عملکرد خود را دارند، اما چراغ سفیدی که در وسط تعبیه شده، نشان گر فعال بودن دستگاه است. در صورتی که این چراغ خاموش بماند، یعنی ظرفشویی به کل کار نمی کند.

برای حل این مسئله، ابتدا برسی کنید که آیا ظرفشویی به درستی به منبع تغذیه متصل شده است یا خیر. در صورتی که همچنان چراغ های ظرفشویی از روشن شدن امتناع می کنند، با شماره های زیر تماس بگیرید تا مشکل شما در سریع ترین زمان و با کم ترین قیمت، برطرف شود:

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

مطالب مرتبط