02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چگونه یخچال ال جی را برای اولین بار راه اندازی کنیم؟

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ال جی یک برند قدرتمند در طراحی و تولید لوازم خانگی از جمله یخچال می باشد. در این مقاله می خواهیم راه اندازی یخچال های ال جی را شرح دهیم. یخچال های این برند محبوب و مشهور با ساختار با کیفیت خود و ظاهری امروزی طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرده اند. قدم اول بعد از خرید یخچال نصب کردن آن است. توصیه می گردد توسط نصاب یخچال انجام شود تا در آینده دستگاه دارای کارکرد صحیح و بدون مشکلی باشد.

راه اندازی یخچال های ال جی

جا به جایی یخچال

جابه جایی درست یخچال ال جی

جابجایی درست و امن یخچال به دلیل وزن بالای آن بدون چرخ دستی های ویژه ی حمل اشیا سنگین امکان پذیر نیست. یخچال را با دقت زیاد روی چرخ دستی مربوطه قرار دهید تا وزن متعادل تری پیدا نماید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان یخچال را به صورت برعکس و یا خمیده روی یک قسمت نگذارید، چرا که این کار می تواند باعث آسیب رسیدن به مکانیزم سرد کننده سیستم گردد.

باز کردن جعبه یخچال

در مرحله ی نخست راه اندازی یخچال های ال جی باید نسبت به گشودن جعبه یخچال اقدام نمایید. توصیه می شود در یک فضای باز کارتون های اصلی دستگاه را از سیستم جدا نمایید. در نگهداری از کارتن ها و قسمت های مختلف بسته بندی یخچال تلاشگر باشید تا در صورت به وجود آمدن مشکل و نیاز برای تعمیر کردن یا بازگرداندن دستگاه طی چند روز اول بتوانید از کارتن های بسته بندی آن استفاده نمایید. قبل از جا به جا نمودن یخچال به مکان اصلی آن در آشپزخانه،  تمام بخش های داخلی دستگاه شامل کشوها، قفسه ها و…را بیرون بیاورید و در کناری بگذارید تا حمل دستگاه آسان تر و امن تر شود. در این  میان نباید پوشش و محافظ های پلاستیکی  بدنه یخچال را جدا نمایید، چون که در این صورت امکان دارد بخش های خارجی در حین جابجایی آسیب ببینند.  

اندازه گیری ابعاد محل مورد نظر برای مستقر شدن یخچال

قبل از راه اندازی یخچال های ال جی باید اندازه های ابعاد محل مورد نظر را بررسی نمایید. اطلاعات دقیق اندازه گیری درست داخل دفترچه راهنمای یخچال موجود می باشد. در نظر گرفتن فاصله مناسب یخچال از دیوارهای مجاور اهمیت زیادی دارد. وجود امکان گردش هوا از قسمت های عقبی یخچال موجب عملکرد بهینه یخچال و افزایش طول عمر مفید آن می گردد. اکثر یخچال ها به فاصله ۲ اینچی برای نصب احتیاج دارند، اما ممکن است در مدل ها و برندهای گوناگون این میزان  تفاوت داشته باشد.

راه اندازی یخچال های ال جی

جداسازی درب های یخچال ال جی

تعداد زیادی از یخچال های عظیم الجثه دارای قابلیت جدا کردن درب های اصلی دستگاه در راستای حمل و نقل آسان و عبور راحت از راهروهای خانه ها هستند. این موضوع در راه اندازی یخچال های ال جی با باز نمودن پیچ های بالایی و پایینی درب های دستگاه ممکن می شود. البته لازم است قبل از اقدام خودسرانه جهت بازکردن پیچ هایی که گفتیم به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای یخچال بپردازید. امکان دارد لازم باشد درب یخچال به طریق ویژه ای باز گردد و یا قبل از جدا کردن پیچ های درب نیاز باشد بخش هایی از یخچال مانند لوله های تعبیه شده جدا  گردد.

در مرحله ی آخر راه اندازی یخچال های ال جی و پس از قرار دادن دستگاه در محل مورد نظر، نیاز است تا چند ساعت از زدن یخچال به برق پرهیز نمایید. زیرا امکان دارد مایعات و گازهای داخلی یخچال طی عملیات حمل و نقل دستگاه در لوله های سیستم جابه جا شده گردیده باشند. در این زمان می توانید درب های یخچال و سپس قفسه ها و کشوها را نصب نمایید. حال درب یخچال را بسته، آن را به شکل مستقیم به برق بزنید و اجازه بدهید دستگاه شروع به کار نماید.  با توجه به مدل و نوع یخچال، دستگاه به چند ساعت برای تثبیت سیستم سرد کننده و آمادگی برای فعالیت دائمی خود نیاز دارد.

روش تراز کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی LG

روش تراز کردن یخچال ساید بای ساید الجی به صورت زیر است:

بیشتر مدل های یخچال ساید بای ساید ال جی دارای دو روش برای تراز کردن هستند. این یخچال ها ممکن است که غلتک تراز داشته باشد؛ که در این حالت با چرخاندن غلتک در جهت عقربه های ساعت جلوی یخچال بالا می آید و با شل کردن پیچ جلوی یخچال پایین میرود. یا همچنین ممکن است یخچال الجی شما پایه تراز داشته باشد؛ در این صورت اگر آن ها را در جهت چپگرد بچرخانید می توانید که یخچال تان را تراز کنید.

اینستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =

مطالب مرتبط