02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

یخچال بعد از چند ساعت جابه جایی باید به برق زده شود؟

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

یخچال ها در هنگام جابجایی و اسباب کشی می‌توانند مشکل ساز باشند. قطعات داخلی یخچال بسیار هستند و در صورت عدم جابجایی صحیح، می‌توانند مشکل ساز شوند. بسته به نحوه جابجایی شما، می‌توان مشخص کرد که یخچال بعد از چند ساعت جابه جایی باید به برق زده شود؟ در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا زمان به برق زدن یخچال بعد از جابجایی را برسی کنیم.

یخچال بعد از چند ساعت جابه جایی باید به برق زده شود؟

یخچال بعد از چند ساعت جابه جایی باید به برق زده شود؟

اگر یخچال شما در حالت عمودی جابجا شده باشد، می‌توانید بلافاصله یخچال تان را به برق وصل کنید، اما بهترین زمان به برق زدن یخچال بعد از جابجایی بین ۲ تا ۳ ساعت است. برای ایمنی بیشتر بهتر است این زمان را لحاظ کنید.

اگر یخچال فریزتان به پلهو جابجا شده است (که هرگز نباید به این صورت باشد)، باید به همان اندازه ای که به صورت افقی گذاشته شده بوده است، صبر کنید. مثلا اگر یخچال شما به مدت ۳۰ دقیقه به پهلو قرار گرفته بوده است، پس از برگشتن به حالت عمودی، باید ۳۰ دقیقه صبر کنید. در صورتی که به مدت یک روز در حالت افقی قرار گرفته بوده است، باید ۲۴ ساعت صبر کنید.

بیشتر بخوانید: آیا باید در صورت عدم استفاده از یخچال دستگاه را از برق بکشید؟

چرا نباید یخچال را به پهلو جابجا کنیم؟

یخچال را نباید به پهلو جابجا کرد؛ چرا که با این کار مکانیسم های داخلی آن را خراب می‌کنید و در عملکرد آن اختلال به وجود می‌آورید. هنگامی که یخچال به پهلو گذاشته می‌شود، روغن موجود در کمپرسور دستگاه، از لوله کمپرسور به لوله های خنک کننده جریان پیدا می‌کند.

پس از جابجایی یخچال به پهلو، باید به همان مدتی که به آن صورت بوده، در وضعیت عمودی قرار گیرد. این به این منظور است که هر روغنی که در لوله های خنک کننده جاری شده است، زمان کافی برای بازگشت به کمپرسور را داشته باشد.

به عنوان مثال اگر دستگاه به مدت دو ساعت به پهلو بوده است،  قبل از این که آن را به  پریز برق متصل کنید، باید حداقل دو ساعت در حالت عمودی قرار بگیرد.

اگر چاره ای جز حمل یخچال به پهلو ندارید، سعی کنید آن را از سمت مقابل محلی که لوله های کمپرسور از آن خارج می‌شوند، قرار دهید. مثلا اگر لوله های کمپرسور از سمت راست دستگاه خارج می‌شوند، یخچال را به سمت راست بگذارید.

فراموش نکنید که یخچال تان را هرگز به پهلو نگذارید، اما اگر مجبور به این کار هستید، با این روش شانس بیشتری برای سالم ماندن یخچالتان خواهید داشت.

کمپرسور یخچال

چگونه به بهترین شکل یخچال خود را جابجا کنیم؟

حال که متوجه شدیم یخچال بعد از چند ساعت جابه جایی باید به برق زده شود؟ ، بهتر است مراحل گام به گام جابجایی یخچال را هم یاد بگیریم.

جابجایی یخچال و اسباب کشی، کار بسیار استرس زایی است؛ زیرا هر آن امکان آسیب به یخچال و خراب شدنش وجود دارد. در ادامه یک راهنمای گام به گام مفید برای جابجایی یخچال آماده کرده ایم.

آماده سازی

در ابتدا، باید با خالی کردن یخچال تان از هرگونه مواد غذایی شروع کنید. مواد غذایی را باید در مکانی خنک قرار دهید تا فاسد نشوند و یا تمام آن ها را قبل از نقل مکان، مصرف کنید.

تمام سطوح را با محلول جوش شیرین و آب گرم پاک کرده و فریزر را یخ زدایی کنید. هنگامی که دستگاه را تخلیه و یخ زدایی کردید، می‌توانید آن را از برق بکشید.  سیم برق را جمع کنید و آن را به پشت یخچال بچسبانید. همچنین اجازه دهید درب یخچال باز باند تا از ایجاد بوی بد جلوگیری شود.

جابجایی

اگر قصد دارید خودتان یخچال را جابجایی کنید، به حداقل یک نفر دیگر و تجهیزات مخصوص جابجایی، احتیاج خواهید داشت. توجه کنید که یخچال بسیار سنگین است، بنابراین خوب است از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

درب یخچال را با استفاده از نوار یا طناب ببندید، همچنین خوب است دستگاه را در لای پلاستیک حبابی و یا پتو بپیچید تا از ضربات حین جابجایی، جلوگیری شود.

همانطور که گفته شد، یخچال باید به صورت ایستاده قرار بگیرد؛ با این حال ممکن است همیشه مقدور نباشد.

جابجایی و نصب

هنگامی که یخچال تان به سلامت به آشپرخانه جدیدتان منتقل شد، قبل این که آن را روشن کنید، باید کمی به آن استراحت دهید. اگر یخچال تان را عمودی جابجا کردید، می‌توانید آن را بدون معطلی به برق بزنید، اما توصیه می‌شود بین ۲ تا ۳ ساعت به آن اجازه استراحت دهید.

بعد از گذشت ۲ تا ۳ ساعت، می‌توانید یخچال خود را به برق بزنید. اطمینان حاصل کنید که تروموستات به درستی تنظیم شده است، اما سریعا اقدام به پر کردن یخچال نکنید. اجازه دهید یخچال تان کمی خنک شود و دمای آن به سطح ایمن برسد. این فرآیند ممکن است تا ۱۲ ساعت طول بکشد.

چگونه به بهترین شکل یخچال خود را جابجا کنیم؟

اگر یخچال را خیلی زود روشن کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر یخچال خود را خیلی زود به برق وصل کنید، فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود و به آن آسیب می رساند. این اتفاق بلافاصله نمی‌افتد اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که یخچال تان مانند قدیم کار نمی‌کند. در این مواقع به احتمال زیاد مجبور به تعویض کمپرسور یخچال تان خواهید شد. برای این کار نیاز به کمک افراد متخصص، مثل تکنسین های مجرب یخچال تعمیراتو۲۴ دارید.

لطفا توصیه های این مقاله را جدی بگیرید و قبل از وصل کردن یخچال به برق، به آن کمی زمان استراحت بدهید.

نکته آخر

  • یخچال را به صورت افقی حمل نکنید. برای حفظ کارکرد اجزای داخلی، یخچال ها باید همیشه عمودی بایستند.
  • درب یخچال را برای مدت طولانی، کاملاً بسته نگذارید. در را با استفاده از یک نوار یا یک تکه مقوا، کمی باز نگه دارید. این مر از تجمع بوهای بد، جلوگیری می‌کند.
  • یخچال را وقتی کثیف است، جابجا نکنید.
  • چند ساعت قبل از جابجایی، یخچال را خاموش و جدا کنید.
  • قبل از جابجایی، تمام قفسه های یخچال را بردارید و یا آن ها را محکم کنید. قفسه های شیشه ای یخچال را بیرون بیاورید و آن ها را داخل روزنامه یا پلاستیک حبابی بپیچانید. پس از مهر و موم کردن، می‌توانید دوباره آن ها را داخل یخچال قرار دهید.
  • جابجایی یخچال، امری بسیار حساس است و مانند دیگر لوازم خانگی نیست. افراد حرفه ای به خوبی از نحوه حمل و نقل یخچال آگاه هستند، بنابراین بهتر است از آن ها کمک بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =

مطالب مرتبط