02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

آِیا می دانید علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال چیست؟ سرنخ اولیه نشت گاز در یخچال فریزر این است که به نظر نمی رسد دما آنطور که باید سرد باشد. این می تواند نشان دهنده نشت گاز یخچال فریزر باشد. فرئون در دمای اتاق به گاز تبدیل می شود و در صورت سرد شدن یا فشرده شدن به مایع تبدیل می شود. موتور دائماً در حال تلاش است تا دما را به سطح مطلوب برساند تا میزان اشتباه در دستگاه جبران شود. هنگامی که یخچال شما نشت گاز دارد، نمی تواند به درستی کار کند، و در نتیجه مواد داخل یخچال به طور معمول سرد و تازه نمی ماند. سایر شاخص ها می تواند قبض برق بالا  باشد زیرا سوراخ شدن لوله گاز یخچال و نشت فریون باعث می شود موتور با استفاده از مقادیر بیشتری از برق کار کند. باتشخیص این مشکل آن را به تعمیرکاران تعمیراتو۲۴ بسپارید، تا در کمترین زمان تعمیر یخچال شما انجام شود.

 

دلایل سوراخ شدن لوله گاز یخچال چیست؟

 

در سیستم یخچال گاز، داخل لوله های مسی و آلومینیومی و کمپرسور که سیستم، هر کدام از این قطعات را برای یک کار مخصوص طراحی کرده است. قطعاتی مانند: کندانسور، درایر لوله مویی و کمپرسور در حال گردش است. حال هر کدام از این قطعات که توسط جوش، بهم متصل هستند اگر سوراخ شوند، گاز از آنجا خارج می شود.

 

علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال و خارج شدن گاز آن:

 

۱- ضربه خوردن به لوله مویی و درایر: یکی از دلایلی که باعث نشست نشتی گاز یخچال این است؛ که در بعضی از مواقع در حین اسباب کشی و جابجایی یخچال، بدلیل بی توجهی و وارد کردن ضربه به لوله مویی و درایر باعث سوراخ شدن و شکستن آن شده اند. لوله مویی لوله بسیار باریک و نازکی است؛که به قطعه درایر وصل است. همچنین در برابر ضربه بسیار حساس است.

 

علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال

 

 چگونگی تشخیص نشتی گاز یخچال سامسونگ و ال جی

 

۲- پوسیدگی لوله ها در نشتی گاز: یکی از علت‌های اصلی نشتی گاز، وجود سوراخ در لوله های یخچال است. این اتفاق به دلیل، کیفیت بد و پوسیدگی لوله ها رخ می‌دهد. اگر جنس لوله ها به جای مس خالص، از آلیاژ ترکیبی استفاده شده باشد، به راحتی دچار پوسیدگی می شود. جنس خوب برای ساخت لوله های یخچال، مس است. امروزه تعدادی از شرکت ها از آهن بدون پوشش؛ برای ساخت لوله ها استفاده می کنند که باعث پوسیدگی لوله ها و نشت گاز می شود.

 

 

سوراخ شدن لوله گاز یخچال

 

 

۳- تمیز کاری نادرست یخچال: یکی از شایع ترین علت های نشتی گاز، تمیز کردن برفک یخچال به روش نادرست است. لوله های سرد کننده در مدل های قدیمی تر، صفحه داخل فریزر و یخچال نصب است که با مرور زمان با جذب رطوبت مواد غذایی، محیط یخچال برفک میزند. بعضی از مشتریان، بخاطر جدا کردن برفک ها و تمیز کردن یخچال از وسایل تیز مثل، چاقو استفاده کردند که باعث سوراخ شدن، صفحه خنک‌کننده شده است.

 

 

علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال سامسونگ

 

 

اگر می خواهید یخچال تان را تمیز یا برف زدایی کنید، به طوری که نشتی گاز پیدا نکند. پیشنهادمیکنیم مقاله چرا یخچال فریزر زیاد برفک میزند را برای روش صحیح برفک زدایی مطالعه کنید.

 

 

علائم سوراخ شدن لوله گاز و نشتی گاز یخچال 

 

از اصلی‌ترین مواردی که نشان دهنده، نشت گاز یخچال است. عبارتند از:

 

۱- سرد نشدن یخچال: در بعضی از مواقع موتور یخچال بدرستی کار می‌کند، اما دمای یخچال پایین نمی آید. این یکی از علائم، سوراخ شدن لوله های گاز در یخچال است. البته سرد نشدن یخچال، دلایل دیگری دارد، مثل: خرابی کمپرسور و ترموستات. علت نوسان دمای یخچال چیست؟

 

۲- گرم نبودن لوله های پشت یخچال: گاز از لوله های مارپیچ پشت یخچال عبور می کند؛ و سرما را به داخل دستگاه انتقال می دهد. در نهایت باعث می‌شود تا این لوله‌ ها، گرم و گاهی اوقات داغ شوند. با دست زدن به لوله های پشت یخچال، تست کردن میزان گرم و سرد بودن آن هارا میتوانید، متوجه نشت گاز شوید. اگر لوله ها داغ و گرم نباشند، یخچال شما با مشکل، خالی شدن گاز مواجه شده است.

 

۳- ایجاد بوی بد یخچال: یکی از نشانه های دیگر خالی شدن گاز یخچال، بوی بد یخچال نیز می تواند باشد. ماده ای که باعث ایجاد بوی نامطبوع در یخچال می شود، گاز فریون است. گاز فریون پس از رها شدن و با ورود به یخچال، بوی نامطبوعی را به همراه دارد. بعد از استشمام این بو، حتماً با افراد متخصص در زمینه تعمیر یخچال و یخچال ساید بای ساید تماس بگیرید، تا مشکل را سریع برطرف کنند.

 

۴- وجود روغن روی لوله های پشت یخچال: در داخل لوله های کندانسور یخچال علاوه بر گاز، مقداری روغن وجود دارد؛که در صورت سوراخ شدن لوله های یخچال و نشت گاز، مقداری روغن به بیرون میریزد.

 

روش های دیگری هم برای تشخیص نشت گاز 

 

استفاده از گاز فلورسنت و استفاده از آب و صابون؛ که روش استفاده از گاز فلورسنت، یکی از سریعترین روش ها برای تشخیص خالی شدن گاز یخچال میباشد. که از دقت بالایی برخوردار است. با استفاده از این روش میتوانید، حتی کوچکترین سوراخهای تشخیص دهید.این روش، نسبت به سایر روش‌های دیگر هزینه کمتری دارد.

 

 

علت سوراخ شدن لوله گاز یخچال الجی

کلام آخر برای نحوه شارژ کردن گاز یخچال:

 

گازی که در داخل لوله های یخچال وجود دارد، گاز فریون است. توجه داشته باشید شارژ کردن گاز یخچال، به مهارت زیاد و تجهیزات بالایی نیاز دارد. برای شارژ کردن گاز مجدد یخچال خود، حتماً از خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی استفاد کنید.

 

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 16 =

مطالب مرتبط