جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت طعم و بوی بد آب یخچال
۶ بهمن ۱۴۰۰

علت طعم و بوی بد آب یخچال

علت طعم و بوی بد آب یخچال چیست؟ گاهی ممکن است آب یخچال شما بدتر از آب شیر باشد اما چرا؟ به لطف فیلترهای آب، آب یخچال فریزر به طور کلی خنک و تمیز است. ولی با وجود آن گاهی فیلتراسیون، آبی که استفاده می‌کند بسیار بد طعم است. این مشکل اغلب در یخچال فریز های جدید از جمله، سامسونگ و ال جی و دیگر مدل های دارای توزیع کننده آب نیز وجود دارد.

علت طعم و بوی بد آب یخچال چیست؟

۱-فیلتر خود را بررسی کنید.

گاهی اوقات طعم و بوی بد آب یخچال ممکن است به علت مسائل مربوط به تامین آب، کپک یا باکتری، لوله‌کشی باشد، اما به طور کلی به فیلتر یخچال مربوط می شود. فیلترهای آب یخچال دوام همیشگی ندارند و به طور متوسط فیلتر ها بسته به نوع استفاده شما باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند. بنابراین اگر از تعویض فیلتر یخچال شما زمان زیادی می گذرد، ممکن است آب یخچال شما طعم و بوی بد گرفته باشد. زیرا باتری‌ها در فیلتر قدیمی رشد می‌کنند و باعث می‌شود، فیلتر از کار بیفتد و آب طعم بدی به خود بگیرد. فیلتری که به خوبی کار کند، انواع تفاله را از آب آشامیدنی تمیز می کند از جمله:

  • ترکیبات آلی فرار (VOC)
  • کلر
  • سایر آلاینده های احتمالی ، بسته به مکان و منبع آب شما

گاهی ممکن است متوجه شوید که یخساز یخچال، اصلاً یخ درست نمی کند یا در ایجاد یخ کند عمل می کند؛ همچنین شاید متوجه شوید که فشار آب کمتر از گذشته است، این موارد از علائم مسدود شدن فیلتر است که نیاز به تعویض خواهد داشت. برای تعویض فیلتر آب یخچال خود با تکنسین های مجرب تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن، فیلتر یخچال شما را تعویض کنند.

۲-لوله آب و مخزن

اکثر یخچال ها، لوله های پلاستیکی قابل انعطافی دارند که می توانند آب خانه شما را به یخچال متصل کنند، این لوله های پلاستیکی می توانند، باعث عوض شدن طعم آب یخچال شما شوند. بنابراین باید لوله ها را بررسی کنید و از تمیز بودن آنها مطمئن شوید یا اگر می توانید لوله های مربوطه را تعویض کنید و سیستم یخچال خود را مجدداً شستشو دهید، این کار سبب می شود که بوی بد آب از بین برود و آبی با طراوت در یخچال داشته باشید. همچنین اگر هنوز آب یخچال شما بد طعم است، باید مخزن آب را بررسی کنید و آن را تمیز و یا تعویض کنید و سپس دوباره آب خود را آزمایش کنید.

علت طعم و بوی بد آب یخچال
علت بوی بد یخچال ساید بای ساید

۳-منبع آب خود را بررسی کنید.

منبع آب شما اگر دچار ضعف شده باشد، ممکن است تعویض فیلتر برای از بین بردن بوی و طعم بد آن کافی نباشد. بوی فلزی یا گوگرد نمی تواند از علائم پر شدن فیلتر باشد، ولی می‌تواند به دلیل قطع شدن منبع آب، لوله کشی بد و گرفتگی در سیستم باشد. برای اینکه متوجه شوید که آیا ریشه مشکل در تامین آب یا سیستم لوله کشی منزل شماست، باید طعم آب را بررسی کنید. به عبارت دیگر اگر نه تنها آب یخچال، بلکه همه شیرهای آب شما طعم عجیبی داشته باشد، مطمئناً مشکل از یخچال نیست و مسئله از خود آب است.

گاهی کارگران، لوله های ترک خورده را تعمیر کرده باشند که ذرات معلق در سیستم عایق بندی نفوذ کند و بعد از بر قراری مجدد منبع آب ممکن است، متوجه بد طعم بودن آب شوید که خوشبختانه این مسئله بعد از شستشوی لوله با آب شیرین خود به خود برطرف می‌شود.

۴-سیستم های تصفیه آب

عوامل مختلفی می تواند کیفیت آب را تحت تاثیر قرار دهد. آب های معدنی که دچار املاح هستند می توانند باعث از بین رفتن سیستم تصفیه آب شوند و سبب می شود که کیفیت آب شما از حد مطلوب کمتر شود. نوارهای تست آب را می توانید از فروشگاه‌های محلی خود خریداری کنید و مشاهده کنید که آیا آب منزل شما، اسمز معکوس یا کیفیت سیستم آب نرم است. گرچه مصرف آب نرم از طریق تصفیه یخچال فریزر می تواند سدیم بالاتری داشته باشد.

۵-دیسپنسر یخچال را بررسی کنید.

اگر برای مدت طولانی محفظه آب یخچال شما بدون استفاده باشد، ممکن است آبی که از قبل در این محفظه قرار داشته است، طعم بدی گرفته باشد. شاید استفاده از آب شیرین کن برای ۱ یا ۲ دقیقه طعم و مزه را به خوبی بهبود بخشد. همچنین می توانید با آزاد کردن و فشردن اهرم دیسپنسر یخچال در فواصل ۵ ثانیه، هوای حبس شده درون محفظه را آزاد کنید. برای مطمئن شدن از نوشیدن آب تمیز، همان روش را با ۱۰ تا ۱۵ لیوان آب پر ادامه دهید. اگر یخچال جدید دارید، ممکن است داخل محفظه گرد و غبار گرفته باشد و این خطری برای سلامتی کسی است که از این آب مصرف می کند. پیشنهاد می کنیم محفظه آب را بشویید و یخ های موجود در ظرف یخ ساز را دور بریزید.

علت طعم و بوی بد آب یخچال
علت خارج نشدن یخ از یخساز

۶-بوهای سرگردان در یخچال

نگهداری از غذاهایی با بوی شدید مثل: پنیر، ماهی و ادویه جات می تواند جذب یخ و آب یخچال شما شود. حتما غذاها را در داخل ظروف درب دار بگذارید و درب آن را محکم کنید تا بوهای تند آن ها به یخ و آب یخچال منتقل نشود. همچنین می توانید داخل یک ظرف را جوش شیرین ریخته و آن را در یخچال نگهداری کنید و سعی کنید هر ماه جوش‌شیرین را عوض کنید.

۷-تمیز نگه داشتن یخچال

داخل یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مواد غذایی کپک زده در داخل یخچال شما وجود نداشته باشد. می توانید یخچال‌ فریزر خود را با استفاده از آب گرم و جوش شیرین و مقداری لیمو تمیز کنید.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر یخچال نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری