جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ساید ال جی

فهرست مطالب

 

در گرمای طاقت‌فرسای تابستان، هیچ چیز دلچسب‌تر از نوشیدن یک لیوان شربت خنک یا گازدار نیست. اما تصور کنید که یخچال ال‌ جی شما ناگهان از کار می‌افتد و یخ‌سازتان دیگر یخ تولید نمی‌کند! خوشبختانه، در بیشتر موارد، مشکل یخ نساختن یخچال ال جی یا عدم خروج یخ از یخساز آن، به راحتی قابل حل است. در این مقاله، به بررسی رایج‌ترین علت‌ یخ نساختن یخچال ساید ال جی می‌پردازیم و راه حل‌های ساده و کاربردی برای رفع آن شرح می‌دهیم.

ممکن است بتوانید به تنهایی علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی را کشف کرده و مشکل را حل کنید. با این حال باید بدانید برخی از مشکلات، تنها با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در تهران حل می شود.

یخچال ساید ال جی یخ نمی سازد

علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی چیست؟

 1. گیر کردن سطل یخ
 2. فشار آب نامناسب
 3. خاموش بودن یخ ساز
 4. یخ زدگی لوله های آب
 5. خرابی و مشکل موتور یخساز
 6. گرفتگی فیلتر آب
 7. تازه نصب بودن یخچال
 8. خرابی شیر برقی
 9. خرابی ترموستات یخچال
 10. انسداد لوله‌های تخلیه
 11. مشکل در سنسورها یا برد کنترل
 12. تاثیر دمای محیط و رطوبت

اگر یخچال ال‌جی یخ نمی‌سازد، ممکن است به دلیل مشکلات تامین آب، خاموش بودن یخ‌ساز یا سرد نبودن دمای فریزر باشد.

گاهی ممکن است مشکل خارج نشدن یخ از یخساز به سادگی روشن نبودن یک دکمه باشد؛ در هر صورت، تا انتها با ما باشید تا علت و راه رفع مشکل یخ نساختن یخچال ال جی را بفهمیم! در این مقاله، ما به علل احتمالی خرابی یخ ساز و چگونگی شناسایی آن می پردازیم. اگر توانایی تعمیر آن را داشتید، دست بجنبانید و گرنه، از فردی حرفه ای کمک بخواهید!

تماس با تعمیراتو 24

۱- دکمه خاموش روشن یخ ساز یخچال ال جی

اولین موردی که هنگام عیب یابی یخ ساز یخچال ال جی باید انجام دهید، اطمینان از روشن بودن یخ ساز است. اگر یخ ساز خاموش باشد، یخی تولید نمی شود زیرا هوای سرد آزاد نمی شود. اگر یخچال تان به تازگی نصب شده است یا اقلامی را در فریزر جاساز کرده اید، ممکن است تصادفا دکمه یخ ساز را خاموش کرده باشید.

 • اکثر یخچال های ال جی مانند تصویر زیر دارای یک کلید ON/OFF (خاموش/روشن) در سمت چپ یخ ساز خود هستند؛ بنابراین قبل از این که سراغ دلایل بعدی بروید، مطمئن شوید که دکمه روشن است.
 • دقت کنید که یخچال های جدید ال جی، در کنترل پنل خود دارای دکمه ICE ON/OFF هستند و برای روشن یا خاموش کردن یخ ساز، باید ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید.
دکمه ریست یخساز یخچال ال جی
دکمه ریست و خاموش/روشن یخساز یخچال ال جی

به خاطر داشته باشید زمانی که کلید را مجددا روشن کردید، تولید یخ تا ۲۴ ساعت طول می کشد. اگر یخ سازتان همچنان بعد ۱ روز یخ تولید نکرد، ممکن است لازم باشد آن را ریست کنید و یا با یک متخصص تماس بگیرید. در ادامه ما روش ریست کردن را نیز آموزش خواهیم داد.

۲- گیر کردن سطل یخ یخچال ال جی

یکی دیگر از علل این که یخ ساز یخچال ال جی شما کار نمیکنه ، گیر کردن سطل یخ است. برخی از مدل یچال های ال جی دارای سطل یخ هستند که می توانید آن را مستقیما از محفظه بیرون بکشید.

فرض کنید مدل یخ ساز شما در محفظه یخ ساز قرار دارد نه داخل یخچال. ممکن است با کمی برسی متوجه شوید که اطراف سطل را یخ فرا گرفته و باعث گیر کردن آن شده است.

گیر کردن سطل یخ دلایل دیگری هم می تواند داشته باشد؛ مثل نشتی یا گرفتگی لوله آب، منقضی شدن فیلتر آب یخچال، خرابی اجکتور و یا تنظیمات دمایی نامناسب ترموستات باشد. شما می توانید فیلتر آب یخچال ال جی اصل را از تعمیراتو۲۴ تهیه کنید.

یخساز یخچال ال جی

۳- کم بودن فشار آب

مشکل بالقوه دیگر خرابی یخساز یخچال ال جی ، فشار آب خانه شماست. فشار ناکافی آب می تواند علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی باشد؛ چرا که جریان آبی که از شیر ورودی خانه شما می آید، فشار لازم برای عملکرد صحیح یخچال فراهم نمی کند.

شیر منزل شما به شکلی طراحی شده که با حداقل ۲۰ PSI فشار کار کند. اگر فشار آب زیر ۲۰PSI باشد، لوله ها ممکن است مسدود شوند و یخ ساز شما از کار بیافتد.

راه رفع این مشکل یخ نساختن یخچال ال جی ، چک کردن فشار آب و در صورت نیاز، انجام اقداماتی برای پرفشارتر کردن آن است.

۴- یخ زدن لوله های آب

اگر موارد بالا را برسی کردید اما همچنان یخچال ال جی شما کار نمی کند، ممکن است لوله آب مسدود یا یخ زده باشد. اختلال در یخ ساز باعث می شود که در لوله یخچال شما نیز یخ ایجاد شود. انسداد در لوله تامین، آب چکان و یا سطل یخ، یکی از دلایل رایج یخ زدن لوله آب است.

علاوه بر این، ممکن است لوله تامین آب یخچال شما نیز یخ زده باشد و از رسیدن آب به یخ ساز و رسیدن به دمای فریزر جلوگیری کند.

۵- گرفتگی فیلتر آب یخچال ال جی

مدل یخچال ال جی شما ممکن است طوری باشد که یک لوله آب به همان فیلتر آب سردکن، متصل باشد. اگر فیلتر آب مسدود شود، آب نمی تواند از شیر ورودی آب عبور کرده و یخ تولید کند. در نتیجه با خرابی یخساز یخچال ال جی رو به رو خواهید شد.

فیلتر آب تضمین می کند که یخ ساز شما آب تمیزی برای تهیه یخ دارد. گرفتگی فیلتر آب می تواند میزان آب عبوری به فیلتر یخ را محدود هم بکند.

گرفتگی فیلتر آب یخچال ال جی

۶- خرابی سوئیچ درب یخچال

هنگام برسی خرابی سوئیچ درب، باید مطمئن شوید که منبع تغذیه یخچال شما خاموش است. برای این کار کافی است یخچال خود را از پریز جدا کرده و یا کنتور آشپزخانه را قطع نمایید.

زمانی که برق را قطع کردید، می توانید درب یخچال را برسی کنید. یخچساز شما با استفاده از کلید درب یخچال خاموش می شود. سوئیچ درب خربا، یخ ساز را از تولید یخ کافی منع می کند؛ حتی اگر درب یخچال بسته باشد.

سوئیچ درب یخچال

۷- خرابی موتور یخ ساز یخچال

سطل یخ یخچال ال جی شما، دارای یک موتور است که یخ را به سمت پخش کننده هدایت می کند.  هر زمان که پدال یخ را فشار می دهید، این موتور شروع به کار کرده و یخ را به دست شما می رساند.

گیربکس موتور به آرامی می چرخد، اما به اندازه کافی قدرتمند است که یخ را توزیع کند. زمانی که موتور خراب شود، یخی هم در کار نخواهد بود. اگر یخچال ال جی شما هنگام فشار دادن دکمه یخ صدا نمی دهد، احتمالا موتور یخ ساز آن خراب است.

اگر توانایی لازم را دارید، طبق مقاله آموزش تعویض موتور یخ ساز یخچال ساید بای ساید  پیش بروید. در غیر این صورت برای سلامتی خود و دستگاه، کار را به نمایندگی تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی بسپارید.

جشنواره بهاره تعمیراتو24

۸- مسدود شدن لوله‌های تخلیه

رسوبات یخ، خاک و ذرات موجود در آب می‌توانند لوله‌های تخلیه را مسدود کنند. این امر باعث می‌شود یخ به درستی از یخساز خارج نشود.

۹- مشکل در سنسورها یا سیستم‌های الکترونیکی

خرابی و اختلال در سنسورها یا سیستم‌های الکترونیکی می‌توانند عملکرد یخساز را تحت تأثیر قرار داده و باعث شود یخ به درستی تولید نشود.

۱۰- شرایط محیطی نامناسب

دما و رطوبت محیط، اگر بیش از حد بالا یا پایین باشد، می‌تواند باعث ایجاد مشکل در یخساز شود. به عنوان مثال، دمای بسیار پایین می‌تواند باعث تولید یخ زیاد در دستگاه شود و لوله‌های تخلیه را مسدود کند.

۱۱- نقص در مکانیسم خارج کننده یخ

در برخی مدل‌ها، مکانیسم خارج کردن یخ از یخساز ممکن است دچار نقص شود که علت کار نکردن یخ ساز ساید ال جی خواهد شد.

۱۲- مشکل در گاز یخچال

اگر گاز یخچال کم شده و یا دچار نشتی شود، ممکن است یخ به درستی تولید نشود و مشکلاتی در عملکرد یخساز پیش آید.

۱۳- مسدود شدن لوله قمقمه یخچال

 در یخچال‌های امروزی و جدید، قمقمه آب دوجداره طوری طراحی شده است که دمای آب از ۷ درجه سردتر نمی‌شود، بنابراین اگر یک‌کاسه آب در کف یخچال قرار دهید سردتر از آبی است که از قمقمه خارج می‌شود.

در یک یخچال از بالابه‌پایین، ۲۵ ثانیه طول می‌کشد تا یک لیوان آب معمولی در زهکش جریان یابد. ممکن است در قمقمه یخچال، محلول آب لوله داخل قمقمه را مسدود کرده باشد یا صافی لوله داخلی مسدود شده باشد. در این صورت، باید قسمت‌های ذکر شده تمیزکردن را تمیز کنید. در صورت رفع‌نشدن مشکل، نمایندگی مجاز تعمیر یخچال ال جی در تهران آماده تعمیر یخچال ال جی شما هستند.

نحوه ریست کردن یخ ساز یخچال ال جی

ریست کردن یخ ساز ال جی فرآیندی ساده است. هر سه نوع یخ ساز، دارای دکمه ریست یخساز ساید ال جی هستند که در سمت چپ یخ ساز به برچسب ON/OFF مشخص می شوند. با خاموش روشن کردن این دکمه، یخ ساز ریست خواهد شد.

برای ریست کل یخچال، منبع تغذیه آب را برای حداقل ۳۰ ثانیه قطع کرده و یا دوشاخه یخچال را از پریز خارج کنید. با این کار یخچال شما ریست خواهد شد.

راه‌های تعمیر یخساز ساید ال جی

 1. ورودی آب را بررسی کنید.
 2. مطمئن شوید که یخ ساز روشن است.
 3. فیلتر آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازی به تعویض ندارد.
 4. مطمئن شوید که فریزر به اندازه کافی سرد است.
 5. یخساز یخچال را با استفاده از یک پارچه یا برس نرم تمیز کنید.
 6. از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید.

۱- ورودی آب را بررسی کنید.

یخ ساز یخچال ال جی شما برای تولید یخ به آب نیاز دارد. برای بررسی منبع آب یخچال ال جی خود، به پشت یخچال نگاه کنید و لوله آب پشت دستگاه را پیدا کنید. لوله و شیر ورودی آب را از جهت هر گونه علائم آسیب، پیچ خوردگی یا کشیدگی بررسی کنید. اگر لوله و یا شیر ورودی آب به درستی کار نمی‌کند، ممکن است نیاز به تعویض آن‌ها داشته باشید.

۲- مطمئن شوید که یخ ساز روشن است.

قبل از اینکه بتوانید از یخساز خود استفاده کنید، باید از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید. بسته به مدل یخچال شما، روشن کردن یخساز ممکن است به سادگی چرخاندن یک سوئیچ یا فشار دادن یک دکمه باشد. با این حال، در برخی از مدل‌ها ممکن است نیاز باشد تا دمای فریز را تنظیم کنید.

۳- فیلتر آب را در صورت نیاز تعویض کنید.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای حفظ کارایی یخچال خود انجام دهید، بررسی فیلتر آب و اطمینان از فرسوده نشدن آن است. یک فیلتر آب قدیمی می‌تواند میزان جریان آب به یخ ساز را کاهش داده و کارایی آن را تحت تاثیر قرار دهد. در برخی موارد حتی می‌تواند از کارکرد یخ ساز به طور کلی جلوگیری کند.

۴- مطمئن شوید که فریزر به اندازه کافی سرد است.

در مرحله اول، مهم است که مطمئن شوید فریزر به اندازه کافی سرد است. چرا که اگر خیلی گرم باشد، یخساز کار نمی‌کند. دمای ایده آل برای فریزر ۴- درجه فارنهایت است. نباید مواد غذایی اضافی را در فریز خود قرار دهید، زیرا این کار می‌تواند گردش هوا را سخت‌تر کند و باعث فاسد شدن غذا شود. حتماً واشر (لاستیک دور درب) را تمیز کنید و آن را برای هر گونه آسیب یا سایش بررسی کنید. یک واشر شل می‌تواند موجب شود هوای سرد به بیرون نشت کند و باعث شود فریزر گرم تر از آنچه که باید، باشد.

۵- یخساز یخچال را با استفاده از یک پارچه یا برس نرم تمیز کنید

با فرض اینکه شما یک یخچال بدون یخ با یخساز اتوماتیک دارید، فرایند تمیز کردن آن بسیار ساده است. تمیز نگه داشتن یخساز به افزایش طول عمر آن کمک می‌کند و موجب می‌شود تا تکه‌های یخ شما همیشه تازه بمانند.

۶- از کمک تکنسین‌های متخصص بهره مند شوید

با انجام این اقدامات، احتمالاً مشکل خارج نشدن یخ از یخساز ال جی رفع خواهد شد. در صورتی که با وجود انجام تمامی اقدامات فوق، مشکل هنوز برطرف نشده باشد، بهتر است با تکنسین متخصص تعمیراتو۲۴ با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ بگیرید تا برای رفع مشکل به محل شما اعزام شوند.

چرا اهرم یخ ‌ساز برای یخچال ال جی کار نمی‌کند؟

 گاهی اوقات نیز علت یخ نساختن یخچال ال جی به علت نداشتن عملکرد صحیح اهرم یخ‌ساز است. این مشکل معمولاً به این دلیل است که ظرف بالای یخ‌ساز را که باید آب داخل آن ریخته نشود از محل خود بیرون نمی‌کنید و آب از بالا ریخته می‌شود. چون بیشتر از حد مجاز آب ریخته می‌شود، تکه‌های یخ به هم می‌چسبند (یک‌تکه می‌شوند) و کشیدن اهرم باعث خالی‌شدن تکه‌های یخ نمی‌شود.

 حتماً ظرف مذکور را از جای خود بردارید تا مشکل برطرف شود و پس از ریختن آب در ظرف آن را برگردانید.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی پرداختیم. همان طور که می‌دانید، در هر خانه‌ای یخچال یکی از ابزارهای ضروری است که برای نگهداری مواد غذایی و ایجاد راحتی در زندگی روزمره لازم است. با این حال، ممکن است در برخی موارد با مشکلاتی مواجه شویم که عملکرد یخچال را تحت تأثیر قرار دهد. از جمله این مشکلات، خارج نشدن یخ از یخساز ال جی است که می‌تواند باعث ناراحتی و عدم رضایت کاربران شود.

sources: lg.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری