02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

علت و راه رفع مشکل یخ نساختن یخچال ال جی | تست شده ✔️

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

علت و راه رفع مشکل یخ نساختن یخچال ال جی چیست؟ در فصل گرما، نوشیدنی های سرد بسیار لذت بخش هستند. یخساز های پیشرفته یخچال های ال جی به شما این امکان را می دهند که هر زمان به آن ها نیاز داشتید، به یخ دسترسی داشته باشید و نیاز به قالب یخ و یا خرید کیسه های یخ از فروشگاه ها نداشته باشید. اما وقتی یخ ساز یخچال ال جی کار نمی کنه باید چه کرد؟ زمان هایی پیش می آید که یخچال ساید ال جی یخ نمی سازد و شما باید به دنبال راهی برای تعمیر آن باشید. خرابی یخساز یخچال ال جی به چه علت است؟

ممکن است بتوانید به تنهایی علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی را کشف کرده و مشکل را حل کنید. با این حال باید بدانید برخی از مشکلات، تنها با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در تهران حل می شود.

علت یخ نساختن یخچال ال جی چیست؟

شاید نمی دانستید، اما شما تنها فردی نیستید که با مشکل یخ نساختن یخچال ال جی اش درگیر است؛ این مسئله، مشکلی رایج است و تحت تاثیر دلایل زیادی ممکن است رخ دهد. علت و دلایل خرابی یخ ساز یخچال های ال جی عبارت است از:

 • گیر کردن سطل یخ
 • فشار آب نامناسب
 • خاموش بودن یخ ساز
 • یخ زدگی لوله های آب
 • خرابی و مشکل موتور یخساز
 • گرفتگی فیلتر آب
 • تازه نصب بودن یخچال

گاهی ممکن است مشکل به سادگی روشن نبودن یک دکمه باشد؛ در هر صورت، تا انتها با ما باشید تا علت و راه رفع مشکل یخ نساختن یخچال ال جی را بفهمیم! در این مقاله، ما به علل احتمالی خرابی یخ ساز و چگونگی شناسایی آن می پردازیم. اگر توانایی تعمیر آن را داشتید، دست بجنبانید و گرنه، از فردی حرفه ای کمک بخواهید!

یخچال ساید ال جی یخ نمی سازد

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز

دکمه خاموش روشن یخ ساز یخچال ال جی

اولین موردی که هنگام عیب یابی یخ ساز یخچال ال جی باید انجام دهید، اطمینان از روشن بودن یخ ساز است. اگر یخ ساز خاموش باشد، یخی تولید نمی شود زیرا هوای سرد آزاد نمی شود. اگر یخچال تان به تازگی نصب شده است یا اقلامی را در فریزر جاساز کرده اید، ممکن است تصادفا دکمه یخ ساز را خاموش کرده باشید.

 • اکثر یخچال های ال جی مانند تصویر زیر دارای یک کلید ON/OFF (خاموش/روشن) در سمت چپ یخ ساز خود هستند؛ بنابراین قبل از این که سراغ دلایل بعدی بروید، مطمئن شوید که دکمه روشن است.
 • دقت کنید که یخچال های جدید ال جی، در کنترل پنل خود دارای دکمه ICE ON/OFF هستند و برای روشن یا خاموش کردن یخ ساز، باید ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید.
دکمه ریست یخساز یخچال ال جی
دکمه ریست و خاموش/روشن یخساز یخچال ال جی

به خاطر داشته باشید زمانی که کلید را مجددا روشن کردید، تولید یخ تا ۲۴ ساعت طول می کشد. اگر یخ سازتان همچنان بعد ۱ روز یخ تولید نکرد، ممکن است لازم باشد آن را ریست کنید و یا با یک متخصص تماس بگیرید. در ادامه ما روش ریست کردن را نیز آموزش خواهیم داد.

گیر کردن سطل یخ یخچال ال جی

یکی دیگر از علل این که یخ ساز یخچال ال جی شما کار نمیکنه ، گیر کردن سطل یخ است. برخی از مدل یچال های ال جی دارای سطل یخ هستند که می توانید آن را مستقیما از محفظه بیرون بکشید.

فرض کنید مدل یخ ساز شما در محفظه یخ ساز قرار دارد نه داخل یخچال. ممکن است با کمی برسی متوجه شوید که اطراف سطل را یخ فرا گرفته و باعث گیر کردن آن شده است.

گیر کردن سطل یخ دلایل دیگری هم می تواند داشته باشد؛ مثل نشتی یا گرفتگی لوله آب، منقضی شدن فیلتر آب یخچال، خرابی اجکتور و یا تنظیمات دمایی نامناسب ترموستات باشد. شما می توانید فیلتر آب یخچال ال جی اصل را از تعمیراتو۲۴ تهیه کنید.

گیر کردن سطل یخ یخچال ال جی

کم بودن فشار آب

مشکل بالقوه دیگر خرابی یخساز یخچال ال جی ، فشار آب خانه شماست. فشار ناکافی آب می تواند علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی باشد؛ چرا که جریان آبی که از شیر ورودی خانه شما می آید، فشار لازم برای عملکرد صحیح یخچال فراهم نمی کند.

شیر منزل شما به شکلی طراحی شده که با حداقل ۲۰ PSI فشار کار کند. اگر فشار آب زیر ۲۰PSI باشد، لوله ها ممکن است مسدود شوند و یخ ساز شما از کار بیافتد.

راه رفع این مشکل یخ نساختن یخچال ال جی ، چک کردن فشار آب و در صورت نیاز، انجام اقداماتی برای پرفشارتر کردن آن است.

یخ زدن لوله های آب

اگر موارد بالا را برسی کردید اما همچنان یخچال ال جی شما کار نمی کند، ممکن است لوله آب مسدود یا یخ زده باشد. اختلال در یخ ساز باعث می شود که در لوله یخچال شما نیز یخ ایجاد شود. انسداد در لوله تامین، آب چکان و یا سطل یخ، یکی از دلایل رایج یخ زدن لوله آب است.

علاوه بر این، ممکن است لوله تامین آب یخچال شما نیز یخ زده باشد و از رسیدن آب به یخ ساز و رسیدن به دمای فریزر جلوگیری کند.

گرفتگی فیلتر آب یخچال ال جی

مدل یخچال ال جی شما ممکن است طوری باشد که یک لوله آب به همان فیلتر آب سردکن، متصل باشد. اگر فیلتر آب مسدود شود، آب نمی تواند از شیر ورودی آب عبور کرده و یخ تولید کند. در نتیجه با خرابی یخساز یخچال ال جی رو به رو خواهید شد.

فیلتر آب تضمین می کند که یخ ساز شما آب تمیزی برای تهیه یخ دارد. گرفتگی فیلتر آب می تواند میزان آب عبوری به فیلتر یخ را محدود هم بکند.

گرفتگی فیلتر آب یخچال ال جی

بیشتر بخوانید: آیا باید در صورت عدم استفاده از یخچال دستگاه را از برق بکشید؟

خرابی سوئیچ درب یخچال

هنگام برسی خرابی سوئیچ درب، باید مطمئن شوید که منبع تغذیه یخچال شما خاموش است. برای این کار کافی است یخچال خود را از پریز جدا کرده و یا کنتور آشپزخانه را قطع نمایید.

زمانی که برق را قطع کردید، می توانید درب یخچال را برسی کنید. یخچساز شما با استفاده از کلید درب یخچال خاموش می شود. سوئیچ درب خربا، یخ ساز را از تولید یخ کافی منع می کند؛ حتی اگر درب یخچال بسته باشد.

سوئیچ درب یخچال

خرابی موتور یخ ساز یخچال

سطل یخ یخچال ال جی شما، دارای یک موتور است که یخ را به سمت پخش کننده هدایت می کند.  هر زمان که پدال یخ را فشار می دهید، این موتور شروع به کار کرده و یخ را به دست شما می رساند.

گیربکس موتور به آرامی می چرخد، اما به اندازه کافی قدرتمند است که یخ را توزیع کند. زمانی که موتور خراب شود، یخی هم در کار نخواهد بود. اگر یخچال ال جی شما هنگام فشار دادن دکمه یخ صدا نمی دهد، احتمالا موتور یخ ساز آن خراب است.

اگر توانایی لازم را دارید، طبق مقاله آموزش تعویض موتور یخ ساز یخچال ساید بای ساید  پیش بروید. در غیر این صورت برای سلامتی خود و دستگاه، کار را به نمایندگی تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی بسپارید.

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

نحوه ریست کردن یخ ساز یخچال ال جی

دکمه ریست یخساز ساید ال جی کجاست؟ ریست کردن یخ ساز ال جی فرآیندی ساده است. هر سه نوع یخ ساز، دارای دکمه ریست یخساز ساید ال جی هستند که در سمت چپ یخ ساز به برچسب ON/OFF مشخص می شوند. با خاموش روشن کردن این دکمه، یخ ساز ریست خواهد شد.

برای ریست کل یخچال، منبع تغذیه آب را برای حداقل ۳۰ ثانیه قطع کرده و یا دوشاخه یخچال را از پریز خارج کنید. با این کار یخچال شما ریست خواهد شد.

چه زمان باید برای مشکل یخ نساختن یخچال ال جی کمک حرفه ای گرفت؟

پس از ریست یخچال، مطمئن شوید که حداقل ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا یخ ساز شما شروع به تولید یخ کند. اگر مشکل یخ ساز یخچال ال جی خود را تشخیص داده اید واما همچنان نمی توانید آن را برطرف کنید، بهتر است کمک حرفه ای بگیرید. ممکن است قطع کننده مدار یا موتور یخ ساز شما نیاز به تعویض داشته باشد.

 اگر دانش لازم را ندارید و خودتان بخواهید یخچال را تعمیر کنید، ممکن است آسیب بیشتری به یخچال تان وارد نمایید. با تماس با شماره  ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ هم از مشاوره رایگان برخوردار می شوید و هم می توانید درخواست تکنسین کنید.

دلیل سرد نشدن آب در یخچال ساید بای ساید ال جی

 اگر یخچال مستقیماً به لوله آب شهری وصل شود، این یخچال‌ها به یک شیلنگ ورودی آب ازیک‌طرف به لوله آب و از طرف دیگر به لوله برق یخچال متصل می‌شود. در یخچال سایدبای‌ساید آل جی به‌ازای یک لیوان آب خروجی از آبریز، یک لیوان آب از طریق شیلنگ و لوله وارد یخچال می‌شود و ازآنجایی‌که آب دائماً در جریان است و آب جدید وارد یخچال می‌شود، طبیعی است که آب سرد نمی‌شود.

 به همین دلیل در این یخچال‌ها گزینه انتخاب یخ برای خنک‌شدن آب با قراردادن قالب یخ در لیوان قرار داده شده است. اما اگر احساس می‌کنید یخچال چنانچه فکر می‌کنید که یخچال شما مشکل خاصی دارد، لازم است با کارشناسان تعمیر یخچال ال جی تماس گرفته و درخواست کمک کنید. متخصصین مجموعه تعمیراتو۲۴ در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از ثبت درخواستتان در سایت، به محل شما اعزام شده و پس از بررسی علت یخ نساختن یخچال ال جی، مشکل دستگاه را برطرف می‌کنند.

علت یخ نساختن یخچال ال جی، بررسی مسدود شدن لوله قمقمه یخچال

 در یخچال‌های امروزی و جدید، قمقمه آب دوجداره طوری طراحی شده است که دمای آب از ۷ درجه سردتر نمی‌شود، بنابراین اگر یک‌کاسه آب در کف یخچال قرار دهید سردتر از آبی است که از قمقمه خارج می‌شود.

.در یک یخچال از بالابه‌پایین، ۲۵ ثانیه طول می‌کشد تا یک لیوان آب معمولی در زهکش جریان یاب. ممکن است در قمقمه یخچال، محلول آب لوله داخل قمقمه را مسدود کرده باشد یا صافی لوله داخلی مسدود شده باشد. در این صورت، باید قسمت‌های ذکر شده تمیزکردن را تمیز کنید. در صورت رفع‌نشدن مشکل، نمایندگی مجاز تعمیر یخچال ال جی در تهران آماده تعمیر یخچال ال جی شما هستند. کافی است همین حالا با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ در تماس باشید.

خرابی یخساز یخچال ال جی
خرابی یخساز یخچال ال جی

چرا آب از یخچال ساید بای ‌ساید ال جی بیرون نمی‌آید؟

 برخی از مدل‌های یخچال ساید ال جی دارای آپشن آب و یخ (کلید پخش‌کننده) هستند که تک پدال دارند. باید گزینه آب (روی نمایش) را انتخاب کنید، زیرا اگر انتخاب نکرده باشید، آب به طور معمول جریان نخواهد داشت.

 اگر دستگاه تازه نصب شده است نباید حدود ۳ دقیقه بماند (یعنی بعد از ۳۰ ثانیه باید دوباره بریده شود و فشار داده شود) دست خود را روی پدال تخلیه بگذارید تا هوای داخل شیلنگ تخلیه شود و آب به ورودی تخلیه برسد.

 همچنین بررسی کنید که:

 • شیر آب کاملاً باز باشد
 • شیلنگ خم نشده باشد
 • آب‌خانه قطع نشده باشد.

 اگر فشار آب به دلیل مواد محلول در آب در مناطق مختلف کاهش یابد، عمر فیلتر به پایان می‌رسد. در این صورت فیلتر دستگاه باید تعویض شود. هر ۶ ماه یکبار تعویض فیلتر یخچال سایدبای‌ساید ال جی برای اطمینان از سلامت آب مصرفی و عدم بروز مشکل در حین کار یخچال ضروری است.

 اگر نکات بالا را بررسی کرده‌اید؛ اما مشکل حل نشده است، باید برای تعمیر یخچال ال جی به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید. اگر یخچال شما از نوع معمولی است می‌توانید از نمایندگی‌ تعمیر یخچال ال جی نیز کمک بگیرید. متخصصین مجموعه ما دستگاه یخچال ال جی شما را با بهترین کیفیت و در مدت‌زمان کوتاه تعمیر می‌کنند.

چرا اهرم یخ ‌ساز برای یخچال ال جی کار نمی‌کند؟

 گاهی اوقات نیز علت یخ نساختن یخچال ال جی به علت نداشتن عملکرد صحیح اهرم یخ‌ساز است. این مشکل معمولاً به این دلیل است که ظرف بالای یخ‌ساز را که باید آب داخل آن ریخته نشود از محل خود بیرون نمی‌کنید و آب از بالا ریخته می‌شود. چون بیشتر از حد مجاز آب ریخته می‌شود، تکه‌های یخ به هم می‌چسبند (یک‌تکه می‌شوند) و کشیدن اهرم باعث خالی‌شدن تکه‌های یخ نمی‌شود.

 حتماً ظرف مذکور را از جای خود بردارید تا مشکل برطرف شود و پس از ریختن آب در ظرف آن را برگردانید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

مطالب مرتبط