02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت و معنی ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما + راه های برطرف کردن آن

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما زمانی رخ می دهد که پروسه تخلیه کردن انجام نشود و یا بسیار کند صورت گیرد. اگر چه ممکن است که دلایل زیادی برای تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی شما وجود داشته باشد، اما مشکل ممکن است با عیب یابی برطرف شود. اگر نتوانستید ارور E6 دستگاه را برطرف کنید، کافیست با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما تهران تعمیراتو۲۴ تماس حاصل کنید. تکنسین های ما در سریع ترین زمان و کمترین قیمت، مشکل را حل خواهند کرد!

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

علت و معنی ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

همانطور که در لیست ارورهای ظرفشویی پاکشوما اشاره کردیم، علت کد خطای E6 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما، مشکل در تخلیه آب است. مشکلاتی مثل سوختن پمپ، گرفتگی فیلتر و انسداد شلنگ تخلیه می تواند باعث این ارور شود.

پیشنهاد می شود هنگام مواجهه با ارور E6، ابتدا شلنگ تخلیه را برسی کنید. اگر شلنگ تا خورده باشد و یا دچار خمیدگی و پارگی شده باشد، نمی تواند اجازه خارج شدن آب کثیف را بدهد. اگر شلنگ مشکلی نداشت و فیلترها نیز با چیزی مسدود نشده بودند، احتمالا پمپ مشکل دارد و باید توسط تکنسین برسی شود. اگر راهکارهای زیر پاسخگوی مشکل شما نبودند، برای دریافت خدمات ارزان، با کیفیت و سریع تعمیرات لوازم خانگی پاکشوما در تهران، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

۱- انسداد و گرفتگی ها را برطرف کنید.

مطمئن شوید که هیچ مانعی در قسمت پایین وان نباشد. اگر بیش از ۳ لیوان آب کف ماشین جمع شده بود، از یک ظرف کوچک استفاده کنید و آب ها را تاجایی که می شود، خارج نمایید. می توانید با برداشتن ذرات غذا، چربی ها و دیگر زباله ها، گرفتگی مسیر تخلیه را باز کنید.

توجه داشته باشید که در بعضی مدل ظرفشویی ها، طبیعی است که بعد از پایان شستشو مقداری آب در پایین جمع شده باشد. پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای ظرفشویی خود را برسی کنید تا ببینید آیا این مشکل طبیعی است یا خیر.

همچنین بخوانید: علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

۲- زباله های فیلتر را تمیز کنید.

از آنجایی که کثیفی فیلتر می تواند علت ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما باشد، بهتر است در مرحله بعدی آن ها را برسی کنید. فیلترها بخش مهمی از ماشین ظرفشویی هستند و برای داشتن کارکرد درست دستگاه، باید تمیز شوند. فیلترها وظیفه دارند که ذرات غذا و زباله ها را به دام بیاندازند و از رسوب کردن مواد غذایی و چربی ها در دستگاه جلوگیری نمایند.

با این حال، اگر فیلترها به صورت منظم تمیز نشوند، می توانند به راحتی مسدود شده و علت کد خطای E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما شما گردند. توصیه می کنیم بسته به میزان استفاده از ظرفشویی خود، حداقل هر ۲ هفته یک بار فیلترها را تمیز کنید. با این کار هم از کثیف شدن دستگاه جلوگیری می کنید و هم عمر مفید ظرفشویی تان را بالا می برید. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی های پاکشوما کار سختی نیست، کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید. چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی پاکشوما را تمیز کنیم؟

  1. در اولین مرحله باید فیلترهای ماشین ظرفشویی پاکشوما را پیدا کرده و آن ها را در بیاورید. برای دسترسی به فیلترها، باید قفسه پایینی ظروف را خارج نمایید.
  2. فیلتر شبکه ای، خارجی و STS بالایی را با چرخاندن در جهت خلاف عقربه های ساعت در بیاورید.
  3. فیلتر را زیر آب گرم جاری بگیرید و با کمک شوینده ملایم و مسواک (یا اسکاچ)، تمامی رسوبات و کثیفی های آن را تمیز کنید. اگر فیلتر خیلی کثیف شده است، می توانید آن را برای مدتی در آب گرم بخیسانید.
  4. تمام پروسه در آوردن فیلتر را برعکس اجرا کرده و فیلتر را سرجای خود بگذارید.
تمیز کردن فیلتر ظرفشویی پاکشوما
راه برطرف کردن ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما

همچنین بخوانید: علت و معنی ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما (تخلیه نکردن ظرفشویی)

۳- شلنگ تخلیه را برسی کنید.

شلنگ تخلیه، معمولا یک شلنگ فلزی یا پلاستیکی موج دار است که درست به زیر سینک آشپزخانه شما متصل است. شلنگ تخلیه را برسی کنید و اگر هر پیچ خوردگی و تا خوردگی در آن دیدید، به آرامی صاف کنید.

گاهی اوقات برای باز کردن شلنگ تخلیه، ممکن است لازم باشد که شلنگ را خارج نمایید. برای این کار، گیره و بست های شلنگ را شل کرده و شلنگ را در بیاورید.

لازم به ذکر است که اگر شلنگ تخلیه با زباله ها مسدود شده و یا دچار پارگی شده باشد، شما با ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما رو به رو خواهید شد. برای رفع گرفتگی شلنگ، در انتهای شلنگ بدمید و با جسمی بلند، آن را پاک کنید. در صورتی که شلنگ با نشانه هایی مثل ترک و یا پارگی رو به رو است، باید آن را تعویض کنید.

شلنگ تخلیه ظرفشویی پاکشما

 برسی و تعویض شلنگ تخلیه ظرفشویی را می توانید به تکنسین های تعمیراتو۲۴ بسپارید! کارشناسان ما دریافت هزینه ای ناچیز، می توانند کل این پروسه را برای شما انجام دهند.

۴- مسیر فاضلاب آشپزخانه را برسی نمایید.

از آنجایی که شلنگ تخلیه ظرفشویی به زیر سینک آشپزخانه وصل شده است، اگر مسیر فاضلاب آشپزخانه مسدود شده باشد، ارور E6 رخ می دهد و دستگاه تخلیه نمی کند. بنابراین باید مطمئن شوید که لوله فاضلاب زیر سینک آشپزخانه مسدود نشده است.

اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

۵- قفل درب ظرفشویی را برسی نمایید.

در صورتی که درب باز باشد، ماشین ظرفشویی شما نمی تواند فرآیند تخلیه را کامل کند. درب را دوباره ببندید و اجازه دهید چرخه کامل شود؛ سپس برسی کنید آیا ظرفشویی تخلیه کرده است یا خیر.

اگر قفل درب به نظر بسته می آید اما دستگاه تخلیه نمی کند، ممکن است نیاز به تعویض قفل درب یا میکروسوئیچ داشته باشید.

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

نمایندگی تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

۶- موتور را برسی کنید.

خیلی رایج نیست که خرابی موتور علت و معنی ارور E6 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما باشد؛ اما اگر موتور خراب باشد، دستگاه نمی تواند تخلیه کند.

برای برسی موتور، لازم است دانش فنی و مکانیکی لازم را داشته باشید؛ اگر فاقد آن هستید، اکیدا اقدام به تست موتور نکنید!

هنوز با ارور E6 ظرفشویی پاکشوما رو به رو هستید؟

اگر همچنان نتوانستید ظرفشویی خود را درست کنید، پیشنهاد می کنیم از یک تکسین حرفه ای کمک بگیرید. اگر مهلت گارانتی دستگاه تان تمام شده است، می توانید از تعمیرگاه مجازهایی مانند تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

تعمیراتو۲۴ برای تعمیر یخچال پاکشوما، لباسشویی پاکشوما و ظرفشویی پاکشوما آماده اعزام تکنسین به تمام نقاط تهران و کرج است. برای استفاده از خدمات سریع، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ تا ۱۲ ماهه ما، از شماره های زیر استفاده نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 2 =

مطالب مرتبط