02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

لیست کامل ارور ها و خطا های ساید بای ساید ال جی (مدل های مختلف)

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور ها و خطا های ساید بای ساید ال جی، به سیستم هشدار دهنده بدن انسان شباهت دارند. همیشه در زمان های بحرانی به صدا در می آید. البته ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی به صدا در نمی آیند بلکه با کمک تکنولوژی پیشرفته روز، در صفحه نمایشگر یخچال، به نمایش در می آیند. در اینجا فهرستی از همه خطاها و ارورهای یخچال سای بای ساید ال جی را برای سهولت کار شما عزیزان، به همراه شرح هر خطا و معنای آن، شماره بندی کرده ایم.

 

کامل ارور ها و خطا های ساید بای ساید ال جی

 

ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی و معنای آنها

 

۱_کد خطای CO :

این کد خطا، بی نظمی و اختلالی را در شبکه ارتباطی یخچال سای بای ساید ال جی گزارش می دهد و به ارور ارتباط نیز شناخته می شود. وقتی ارتباط صفحه نمایشگر و برد اصلی آسیب ببینند، این ارور نمایش داده می شود. با نمایش این ارور، برد کنترل الکترونیکی (PCB)، اتصالات، سیم کشی ها و برد کنترل نمایش باید با ریزبینی بررسی شوند.

۲_کد خطای CF :

نمایش این کد خطا از اختلالی در کارکرد فن کندانسور پرده برداشته و نارسایی در سیم کشی ها و آسیب دیدن برد کنترلی را خبر رسانی می کند. به احتمال زیاد فن کندانسور خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. برد کنترل الکترونیکی (PCB) و سیم کشی و اتصالات یخچال نیز باید بررسی شوند.

۳_کد خطای RF :

این خطا از اختلالی در عملکرد فن فریزر پرده بر می دارد. با تعمیر یا تعویض موتور فن یا برد کنترل اصلی این ارور نیز برطرف می شود.

۴_کد خطای DH :

نمایش این ارور بر صفحه نمایشگر، وجود اختلالی در هیتر دیفراست، برد کنترل پاور PCB یا فیوز را بازگو می کند. ممکن است این هشدار نشان گر یک خرابی جدی در این سه قطعه باشد. برای تعویض آنها، باید حتما از یک متخصص کمک گرفته شود.

۵_کد خطای DS :

اختلال سنسور دیفراست با نمایان شدن این کد خطا و ارور بر صفحه نمایشگر معلوم می شود.

۶_کد خطای RS :

این کد خطا از مجموعه ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی از خرابی یا اختلالی در عملکرد سنسور داخلی یخچال یا بروز مشکلی در اتصالات و سیم کشی های آن، حکایت دارد. ممکن است پس از بررسی معلوم شود که اتصال سیم ها، ترمیستور یا برد کنترل اصلی نیاز به تعویض داشته باشد

 

۷_کد خطای FS

این کد خطا به کد خطای سنسور فریزر شهرت دارد. نشان از بروز اختلالی در سنسورها و اتصالات فریزر مانند ترمیستور، اتصالات سیم ها یا برد کنترل پاور دارد. به همین دلیل برای ردیابی خطا، این قسمت ها باید بررسی شوند. در صورتیکه خطا همچنان پابرجا بود، ضرورت دارد که برد کنترل پاور یخچال تعمیر یا تعویض شود.

۸_کد خطای IF

دستگاه شما برای یخ سازی به فن وابسته است. این ارور از ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی، مشکلات این فن را خبر رسانی می کند. برای کشف مشکل باید به سراغ فن بروید. ببینید که فن یخ ساز توان حرکتی اش را از دست نداده و موتور آن آسیبی ندیده باشد. سیم کشی های مدار یخچال را چک کنید که مبادا اختلالی در آن راه یافته باشد. برد کنترل نیز ممکن است علت این ارور باشد.

۹_کد خطای ۱۵

این کد به موتور فن یخچال مربوط می شود. یک احتمال دیگر در نمایش این کد خطا، آسیب دیدن یخ ساز است.

۱۰_کد خطای DF

مانند کد خطای بالا عمل شود.

۱۱_کد خطای GF

با مشاهده این خطا فشار و جریان آب ورودی را بررسی کنید. چون این خطا از خرابی فلومتر یا جریان سنج دستگاه آگاه تان می کند. این خطا به کد خطای فلومتر شهرت دارد.

۱۲_کد خطای IT

نمایش این ارور بر صفحه نمایشگر از اشکالی در سیستم یخ ساز خبر می دهد. برای ردیابی این ارور از مجموعه ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی، نخست قسمت تست گیرنده یخ ساز را وارسی کنید. ممکن است همه قطعه های یخ ساز نیازمند تعویض باشند.

۱۳_کد خطای RT

نمایان شدن این کد خطا، خبر از مشکلاتی در سنسور دمای محیط می دهد. در واقع این کد خطا زمانی ظاهر می شود که دمای کابین یخچال بیشتر از مقدار طبیعی باشد. برای خطایابی نخست برد الکترونیکی وارسی شود. شاید در اتصالات برد، خازن ها، رله، فیوز، یا پایه های سوکت، آسیبی راه یافته باشد. ترمودیسک، ترموفیوز و المنت هم با دقت مشاهده شوند و از این بابت که به درستی به برد فرمان می دهند، اطمینان حاصل شود. فن ها نیز بررسی شوند. شاید کمپرسور موتور با فشار لازم گاز را به سوی اواپراتور سوق نمی دهد؟ در این صورت باید آن را عوض کرد. گاهی کپیلاسیون یا گرفتگی لوله های مویی، مدار را اصطلاحا کیپ کرده و مانع سرما زایی می شود. مطمئن شوید یخچال تان نشتی نداشته باشد.

۱۴_کد خطای SS

برای نظارت بر دمای هر یک از کشوهای یخچال، در هر کشو، یک سنسور تعبیه شده است. این کد خطا از مجموعه ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی از مشکلی در همین سنسورهای کشویی حکایت دارد. سنسور را از حیث بود یا نبود اتصال کوتاه وارسی نمایید. برق یکسره در یخچال به پیدایش پدیده اتصال کوتاه در سنسور کشویی می شود. در صورت جدی بودن مشکل، سنسور نیاز به تعویض دارد.

۱۶_کد خطای IS

این کد خطا از نقصی در سنسور یخ ساز خبر می دهد. اتصال کوتاه و مشکلات سیم کشی از آسیب های رایج این ارور هستند.

۱۷_کد خطای HS

این کد خطا به مشکلی در سنسور رطوبت اشاره دارد. سنسور رطوبت میزان رطوبت را در دستگاه شما، مشخص می سازد. هر گونه مشکلی در این سنسور، باعث ظاهر شدن این ارور بر صفحه نمایشگر می شود. برای ردیابی این خطا باید اتصال کوتاه و سیم کشی مدار سنسور به دقت بررسی شوند.

۱۸_کد خطای RDS

معنای این خطا یا ارور در فرهنگ ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی به این مفهوم است که وضعیت سنسور دیفراست بحرانی است. ممکن است این ارور به قیمت تعویض ترمیستور دیفراست و فیوز آن تمام شود. بهتر است به محض مشاهده این ارور کنترلرهای یخچال با شکیبایی بررسی شوند.

۱۹_کد خطای ۱F

نمایش این کد نشانگر ایرادی در فن دمنده یخ ساز یا موتور یخ ساز است. هر گونه آسیبی در این قطعه، به تعویض آن می انجامد. این خطا همچنین نشانگر اختلالی احتمالی در برد پاور اصلی یخچال است.

۲۰_کد خطای۲۲

اگر همزمان با نمایش این ارور بر صفحه نمایشگر صدای کلیک مانندی نیز شنیده شود، به احتمال زیاد رله کمپرسور خراب است. این قطعه در کارکرد بهینه یخچال نقش مهمی را بازی می کند.

۲۱_کد خطای ۶۷

این ارور هشدار هدر رفت انرژی است. هنگامی که فریزر بیشتر از ظرفیت تعیین شده، پر شود یا یخچال ایزوله نباشد، این هشدار نمایان می شود. گاهی تنها با جدا کردن برق دستگاه و اتصال دوباره آن، این مشکل برطرف می شود.

۲۲_کد خطای FDS

این کد نشانگر مشکلی در عملکرد سنسور دیفراست فریزر است. کنترلرهای یخچال بررسی شوند. سنسور از حیث اتصال کوتاه وارسی شود. در صورت جدی بودن آسیب با تعویض سنسور این ارور نیز ناپدید می شود.

۲۳_کد خطای CD

معنای این ارور از ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی، این است که ارتباط میان برد اصلی و صفحه نمایشگر مختل شده است. برد الکترونیکی و نمایشگر را بررسی و از سلامت سیم کشی های مربوطه مطمئن شوید.

۲۴_کد خطای FF

ارور ها و خطا های ساید بای ساید ال جی

این کد خطا مربوط به خطایی در موتور فن اواپراتور یا عملکرد سنسور یخ زدگی است. فن اواپراتور وظیفه سرما سازی را در یخچال به عهده دارد. آن را به همراه برد کنترل و سیم کشی ها به دقت بررسی نمایید.

۲۵_کد ارور FDH

این کد خطا به این معنی است که سنسور در دیفراست نمی تواند خود را به بالای ۴۰ درجه فارنهایت برساند. این اختلال عملکرد، می تواند ناشی از هیتر، فیوز یا برد یخچال باشد. برای حل آن، همه کنترلرها بررسی شوند. هیتر دیفراست یا رله برد کنترل، که قطعه ای الکترومکانیکی است که جریان الکتریکی را در مدار یخچال برقرار می کند، چه بسا نیاز به تعویض داشته باشند.

۲۶_کد ارورRDH

این ارور به معنای بالا نرفتن دمای سنسور است. فیوز، هیتر دیفراست و برد کنترلی وارسی شوند. ممکن است که مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل نیاز به تعویض داشته باشند.

۲۷_کد خطای FR

نمایش این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال نشانگر مشکلی در موتور فن یخچال است.

۲۸_ارور OFF

نمایش این کد خطا بر صفحه نمایش به این معنا است که یخچال در حالت دمو یا نمایشگاهی است. در این حالت یخچال فعال است اما سرما دهی ندارد.

 

در پایان اشاره به یک نکته مهم ضروری است. وقتی نمایشگر هیچ خطایی  از ارور هاو خطا های ساید بای ساید ال جی را نشان نمی دهد ولی شما از کارکرد یخچال تان راضی نیستید، باید به تشخیص خود اعتماد کنید و به تعمیرکاران مراکز مجاز یخچال سای بای ساید ال جی مراجعه کنید. همیشه نبود کد خطا بر صفحه نمایشگر به این معنا نیست که حال یخچال تان خوب است.

 

 

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

مطالب مرتبط