02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌ کند؟ | محاسبه هزینه برق |

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می ‌کند؟ اگر چه ممکن است هر چند روز یک بار ماشین لباسشویی خود را روشن کنید، اما باید بدانید که این وسیله همچنان بر روی قبض برق شما تاثیر می گذارد. درست است که ماشین لباسشویی ها به اندازه یک کولر گازی انرژی مصرف نمی کنند، اما خوب است که بدانید مقدار مصرف و هزینه برق ماشین لباسشویی تان چقدر است و در صورت نیاز، تمهیداتی برای کم کردن این مصرف انرژی بیاندیشید.

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌ کند؟

اجازه دهید سریعا به اصل مطلب برویم. ماشین لباسشویی ها به طور متوسط بین ۴۰۰ تا ۱۴۰۰ وات در ساعت برق مصرف می کنند. این عدد کاملا به مدل لباسشویی شما و میزان استفاده تان بستگی دارد. در صورتی که حدود ۳ بار در هفته از ماشین لباسشویی تان استفاده کنید، در پایان سال حدود ۱۰۴٫۴ کیلوات ساعت برق مصرف کرده اید.

در اکثر لوازم خانگی ها، وات به تنهایی می تواند عدد دقیقی از مصرف واقعی انرژی شما بدهد؛ اما با ماشین لباسشویی ها این کار به این سادگی ها نیست، اما ما به شما می گوییم.

میزان وات مصرفی ماشین لباسشویی ها بسیار متفاوت است؛ از ۳۰۰ وات در ساعت در راندمان بالاترین دستگاه ها گرفته، تا ماشین لباسشویی هایی که بیش از ۱۵۰۰ وات در ساعت برق مصرف می کنند. از آنجایی که ماشین لباسشویی های جدید بسیار کارآمدتر از مدل های قدیمی هستند، باید اضافه کنیم که سن ماشین لباسشویی شما، عامل بسیار تعیین کننده ای در مقدار مصرف برق ماشین لباسشویی است. به همین دلیل هم استانداردهای بهره وری انرژی ماشین لباسشویی هر چند سال یک بار تغییر می کنند.

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌ کند؟

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض و تعمیر فیلتر برق (نویزگیر) ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی من چقدر برق مصرف می کند؟

خب، همانطور که اشاره کردیم هر ماشین لباسشویی می تواند مقدار متفاوتی برق مصرف کند. برای این که بفهمید مقدار مصرف برق ماشین لباسشویی تان چقدر است، باید اطلاعات مربوط به دستگاه را پیدا کنید. این اطلاعات معمولا در برچسبی که پشت لباسشویی چسبانده شده است، قرار گرفته است. اگر نمیدانید منظور ما چیست، می توانید نمونه این برچسب را در پایین ببینید.

با کمک جدول زیر، می توانید ببینید که با ۳ بار در هفته روشن کردن، ماشین لباسشویی شما سالانه چقدر برق مصرف می کند؟

وات ماشین لباسشوییروزهای استفاده در هفتهکیلووات ساعت برق (سالانه)
۴۰۰ وات۳۶۲٫۴ کیلووات ساعت
۵۰۰ وات۳۷۸٫۰ کیلووات ساعت
۶۰۰ وات۳۹۳٫۶ کیلووات ساعت
۷۰۰ وات۳۱۰۹٫۲ کیلووات ساعت
۸۰۰ وات۳۱۲۴٫۸ کیلووات ساعت
۹۰۰ وات۳۱۴۰٫۴ کیلووات ساعت
۱۰۰۰ وات۳۱۵۶٫۰ کیلووات ساعت
۱۱۰۰ وات۳۱۷۱٫۶ کیلووات ساعت
۱۲۰۰ وات۳۱۸۷٫۲ کیلووات ساعت
۱۳۰۰ وات۳۲۰۲٫۸ کیلووات ساعت
۱۴۰۰ وات۳۲۱۸٫۴ کیلووات ساعت

در این مقاله ما بیشتر برق مصرفی را بر حسب کیلووات ساعت محاسبه می کنیم؛ به این دلیل که قبض شما نیز بر حسب کیلووات ساعت اندازه گیری می شود. حال که متوجه شدید مصرف کیلووات در ساعت ماشین لباسشویی شما چقدر است، می توانید در ادامه بفهمید که هر ماه چقدر از هزینه قبض برق تان ناشی از استفاده از لباسشویی می باشد.

برچسب اطلاعات ماشین لباسشویی
برچسب اطلاعات ماشین لباسشویی

بیشتر بخوانید: دلایل عمده خرابی وسایل برقی خانه چیست؟

نحوه محاسبه هزینه برق ماشین لباسشویی

خب، همانطور که به شما آموختیم، با برسی پشت ماشین لباسشویی می توانید برچسب اطلاعاتی را پیدا کنید که روی آن وات مصرفی نوشته شده است. حال تنها کافیست عدد نوشته شده که بر حسب وات است را بر ۱۰۰۰ تقسیم کنید تا مقدار انرژی مصرفی بر حسب کیلووات حاصل شود. کمی گیج شدید؟ نگران نباشید ما توضیحات بیشتر را نیز خواهیم داد.

فرض کنید ماشین لباسشویی شما در هر ساعت ۱۱۰۰ وات (با توجه به نوشته روی برچسب) برق مصرف می کند؛ برای این که بفهمید لباسشویی شما چند کیلووات در ساعت برق مصرف می کند، آن را باید تقسیم بر ۱۰۰۰ کنید که عدد ۱٫۱ به دست می آید. حال که متوجه شدیم لباسشویی ما در هر ساعت ۱٫۱ کیلووات برق مصرف می کند، باید با توجه به آخرین جدول بهای برق که در دسترس است، اعداد را محاسبه کنیم.

توجه داشته باشید که هزینه های ذکر شده در این جدول بسته به پر مصرف یا کم مصرف بودن شما و منطقه ای که در آن زندگی می کنید، دارد. با این حال، ما طبق جدول زیر پیش می رویم.

قیمت پایه هر کیلوات ساعت به ریالمتوسط انرژی مصرفی ماهانه کیلو وات ساعت در ماه
۶۰۰۰  تا ۱۰۰
۷۰۰مازاد بر ۱۰۰ تا ۲۰۰
۱۵۰۰مازاد بر ۲۰۰ تا ۳۰۰
تعرفه مناطق عادی در ماه های غیر گرم که در بهمن ۱۴۰۰ منتشر شده است.

خب، حال اگر متوسط انرژی مصرفی ما در رده متوسط باشد، برای هر کیلووات ساعت مصرف برق، باید بهایی ۷۰۰ تومانی بپردازیم. این یعنی لباسشویی که در هر ساعت ۱٫۱ کیلووات برق مصرف می کند، با هر بار روشن شدن در حدود ۷۷۰ تومان هزینه برای ما در پی خواهد داشت. از طرفی اگر ما مشترکی پر مصرف باشیم، باید برای هر ساعت استفاده از ماشین لباسشویی مان، مبلغی ۱۶۵۰ تومانی بپردازیم.

شما با این معادله ساده، با توجه به میزان استفاده تان به راحتی می توانید مقدار هزینه مصرف برق ماشین لباسشویی خود را محاسبه کنید. برای این کار تنها کافیست عددی که در بالا به دست آوردیم را در مقدار ساعات استفاده تان در ماه، ضرب کنید!

نحوه محاسبه هزینه برق ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌ کند؟

میزان متوسط هزینه برق ماشین لباسشویی چقدر است؟

شاید معادلات بالا کمی شما را گیج کرده باشد؛ برای راحتی شما ما جدول زیر را آماده کردیم تا بفهمید چقدر از قبض برق تان بخاطر مصرف لباسشویی تان است. برای این کار تنها نیاز دارید که بفهمید لباسشویی شما در هر ساعت چند وات برق مصرف می کند. (می توانید از برچسب پشت ماشین لباسشویی کمک بگیرید.)

وات ماشین لباسشوییهزینه هر ساعت استفاده مشترکین با مصرف متوسطهزینه هر ساعت استفاده مشترکین پر مصرف
۷۰۰۴۰۰ تومان۱۰۵۰ تومان
۸۰۰۵۶۰ تومان۱۲۰۰ تومان
۹۰۰۶۳۰ تومان۱۳۵۰ تومان
۱۰۰۰۷۰۰ تومان۱۵۰۰ تومان
۱۱۰۰۷۷۰ تومان۱۶۵۰ تومان
۱۲۰۰۸۴۰ تومان۱۸۰۰ تومان
۱۳۰۰۹۱۰ تومان۱۹۵۰ تومان

برای محاسبه میزان مصرف ماهانه برق ماشین لباسشویی، تنها کافیست تعداد ساعاتی که از ماشین لباسشویی استفاده می کنید را در متوسط هزینه هر ساعت دستگاه خود ضرب کنید. مثلا مشترکی پر مصرف با لباسشویی ۱۱۰۰ واتی، با ۱۶ ساعت استفاده از لباسشویی خود در ماه، باید ماهانه ۲۷ هزارتومان صرف هزینه های برق دستگاه خود کند.

شاید برای شما مفید باشد: مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم

چرا لباسشویی من بیش از حد برق مصرف می کند؟

پیش تر به طول کامل متوسط انرژی مصرفی و مقدار هزینه برق ماشین لباسشویی را به طور کامل برای شما شرح دادیم. اما اگر اخیرا متوجه شده اید که ماشین لباسشویی شما بسیار بیشتر از گذشته برق مصرف می کند، احتمالا دستگاه شما با خرابی مواجه شده است. تماس با تکنسین لباسشویی می تواند تا حد زیادی هم جلوی گسترش خرابی لباسشویی تان را بگیرد و هم به شما در صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی و هزینه های برق کمک کند.

برای تعمیر لباسشویی در تهران ، می توانید روی کمک تکنسین های تعمیراتو۲۴ حساب باز کنید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن در منزل شما حاضر می شوند و خدماتی استثنایی را با قیمتی بسیار منصفانه، به شما ارائه می دهند. برای تماس می توانید از شماره های زیر استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

سوالات رایج

چرا ماشین لباسشویی من برق زیادی مصرف می کند؟

اولین و مهم ترین عامل تاثیر گذار، راندمان پایین لباسشویی شما و قدیمی بودن آن است. عوامل بعدی به پر کردن بیش از حد لباسشویی، کثیف بودن فیلتر دستگاه، خرابی پمپ تخلیه و سرویس نشدن دستگاه می باشد.

ماشین لباسشویی در ماه چقدر برق مصرف می کند؟

یک ماشین لباسشویی با مصرف ۸۰۰ وات برق در ساعت، ماهانه حدود ۲۴ کیلووات ساعت برق مصرف می کند. ماشین لباسشویی با مصرف ۱۲۰۰ وات ساعت برق، ۳۶ کیلووات برق مصرف می کند.

هزینه مصرف برق ماشین لباسشویی چقدر در ماه است؟

این هزینه تحت تاثیر برق مصرفی لباسشویی تان و پر مصرف یا کم مصرف بودن شماست. یک ماشین لباسشویی با ۸۰۰ وات ساعت مصرف برق، ماهانه بین ۱۷ تا ۳۶ هزار تومان برق مصرف می کند.

ماشین لباسشویی ها چند وات در ساعت برق مصرف می کنند؟

ماشین لباسشویی ها بسته به برند و مدل شان، به طور متوسط بین ۴۰۰ تا ۱۳۰۰ وات در ساعت انرژی مصرف می کنند؛ توجه داشته باشید که سیکل شستشوی انتخابی شما نیز در این موضوع تاثیر دارد.

آیا استفاده از سیکل شستشوی آب گرم در لباسشویی برق بیشتری مصرف می کند؟

بله. ماشین لباسشویی ها حدود ۹۰ درصد انرژی را برای گرم کردن آب هنگام ورود به وان مصرف می کنند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =

مطالب مرتبط