جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

مراحل تعویض موتور یخچال

تعمیر موتور یخچال فریزر به علت اهمیت و ارتباط آن با عملکرد تمام قطعات یخچال از حساسیت خاصی برخوردار است. بنابراین مراحل تعمیر و تعویض موتور یخچال باید، تحت نظارت افراد آموزش دیده انجام بگیرد. بعد از یخچال تست کامل آن قطعه و مشاهده علائم خرابی موتور، مراحل تعویض موتور یخچال و تعمیر موتور آن انجام می گیرد. عیب یابی موتور یخچال جهت تشخیص اشکال پیش آمده برای قطعات در موتور یخچال امری ضروری می باشد.

خدمات تعمیر موتور یخچال فریزر

 با بررسی وضعیت قطعات حساس مثل؛ رله یخچال و کمپرسور و قطعات دیگر، تعمیر موتور یخچال فریزر انجام می گیرد. بنابراین خدمات تعمیر موتور یخچال شامل: تعویض کامل قطعه موتور و تعویض قطعات آسیب دیده می‌باشد. مشاهده ایراداتی مثل: خرابی کمپرسور، سوختن موتور یخچال،نیم سوز شدن موتور یخچال و دیگر قطعات، تعمیر موتور یخچال ضروری است. عیب یابی موتور یخچال، تست موتور یخچال و وضعیت رله استارت یخچال مواردی از این قبیل برای اقدامات به تعویض و تعمیر موتور اهمیت دارند.

اولین اقدام پس از مشاهده علائم سوختن موتور یخچال، ارتباط با تعمیرکاران متخصص در این زمینه است. از دیگر خدمات انجام شده در این زمینه می‌توان به تعمیر موتور یخچال در محل اشاره کرد. تعمیر موتور یخچال فریزر در محل احتمال آسیب احتمالی در جا به جایی را از بین می‌برد و هزینه‌های جا به جایی دستگاه را کاهش می دهد. با درخواست اعزام تعمیرکار متخصص به محل می‌توانید در هزینه و زمان صرفه جویی کرده وبه صورت مستقیم بر روند کار نظارت داشته باشید.

مراحل تعویض موتور یخچال

یکی از خدمات تعمیر موتور یخچال و دیگر بخش های تشکیل دهنده موتور،تعویض این قطعه می باشد. تعویض کردن موتور یخچال کاملا اقدامی تخصصی است. خارج کردن موتور خراب یخچال و جایگزین قطعه جدید باید با دقت کافی و حساسیت بالای صورت بگیرد.

نکاتی که باید در مراحل تعویض موتور یخچال انجام شود را در زیر به آن اشاره کرده ایم.

  • در مرحله ابتدایی کار، پس از تست موتور با دستگاه هوا، گاز موجود در لوله‌های کمپرسور و روطوبت را از کیپلاسیون خارج کنید.
  • موتور آسیب دیده یا سوخته یخچال را از محفظه خارج کنید.
  • قطعه موتور جدید و سالم را جایگزین موتور سوخته کرده و عملیات اتصال لوله‌ها به کمپرسور را بادستگاه هواگاز، را انجام دهید.
  • فیلتر درایر سالم را به کیپلاسیون متصل کنید.
  • با دستگاه هواگاز، قطعه شیر الف را به سر اصلی کمپرسور یخچال وصل کنید.
  • با دستگاه مخصوص، میزان گاز مورد نیاز کمپرسور را به آن وارد کنید.
  • در انتهای مراحل تعویض موتور یخچال، کار وکیوم سازی را با قرار گرفتن دستگاه وکیوم روی شیر الف را انجام دهید.

مراحل تعویض موتور یخچال

 

فراموش نکنید، عملیات تعویض موتور یخچال، کاملا امری تخصصی است. در زمان تعویض موتور یخچال و تعمیر آن، حتما با افراد با تجربه در زمینه تعمیرات یخچال این عملیات را انجام دهید.

علائم خرابی موتور یخچال

آشنایی با علائم خرابی موتور، یکی از روش‌های تاثیرگذار در یافتن، علت مشکلات پیش آمده در روند عملکرد موتور یخچال است. در ابتدای خوب است بدانید بروز مشکلاتی مثل: شارژ گاز یخچال، خرابی کمپرسور، خرابی فن کمپرسور در خرابی موتور یخچال نقش زیادی دارند.

علائم خراب بودن موتور یخچال با مواردی مانند: ایجاد سرو صدا، تغییرات دمای حسگر یخچال، خاموش شدن ناگهانی یخچال، عملکرد ضعیف فن موتور کمپرسور و کمپرسور یخچال، قابل شناسایی می باشد. در ادامه به بررسی چند عامل، تاثیرگذار در شناخت خرابی موتور و انجام به موقع، تعمیر موتور یخچال فریزر می‌پردازیم.

عیب یابی موتور یخچال

برای شما حتما اتفاق افتاده است که یخچال در هنگام عملکرد با مشکلاتی مواجه شود.  درست کار نکردن فریزر و عملکرد ضعیف یخچال با علائم خاصی دیده می‌شود. به شناخت و بررسی این علائم در زمان خرابی یخچال، عیب یابی موتور یخچال می‌گویند.

عیب یابی صحیح  از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین به بررسی چندین نشانه جهت عیب یابی در زیر به آن اشاره کرده ایم.

تعویض موتور یخچال

موتور یخچال کار نمی کند

در این حالت ممکن است با مشکلات اساسی مانند: با نیم سوز شدن یا سوختن موتور یخچال مواجه شوید. از علائم بارز این خرابی،گرم بودن یخچال است.خرابی در کمپرسور و نقص رله استارت یخچال از دلایل بروز این مشکل است.

موتور یخچال روشن نمی شود

عدم عملکرد این دستگاه که با روشن نشدن موتور یخچال همراه است؛ می‌تواند تحت تاثیر ایرادات در قطعات تشکیل دهنده آن باشد. به این صورت که مثال: ترموستات، ایراد در کمپرسور یخچال و رله اورلود یخچال در مشاهده این نقص نقش دارند.

روشن نشدن موتور یخچال

ازمهم ترین دلایل روشن نشدن موتور یخچال می‌توان؛ به نرسیدن برق به کمپرسور از طریق رله استارت، کار نکردن کمپرسور و خرابی ترموستات، قطع ارتباط سیم پیچ موتور، سوختن موتور اشاره کرد. این مشکلات با عدم تنظیم دمای محیط یخچال و سرد نکردن یخچال که معمولا به علت خرابی لاستیک درب یخچال است بروز می‌دهد. برای رفع این مشکلات باید تعویض و تعمیر موتور یخچال در یک محیط، کاملا تخصصی انجام بگیرد.

کار نکردن موتور یخچال

وجود مشکلاتی مانند: قطع بودن سیم کشی یخچال در یخچال‌های قدیمی، خرابی رله اورلود، قطع سیم پیچ موتور، خرابی و نیاز به تعمیر ترموستات یخچال، عدم ارسال فرمان موتور به برد الکتریکی، کمبود ولتاژ برق و سوختن کمپرسور از دلایل اصلی، کار نکردن موتور است که با اقداماتی مانند؛ تعمیر موتور یخچال بایدبرطرف شود.

داغ کردن موتور یخچال

 از دلایل اصلی داغ کردن موتور یخچال، خرابی و نقص در نحوه عملکرد قطعاتی مانند: مدار،سوختن کمپرسور و فن موتور، رله اورلود موتور است. عدم کنترل و رفع  این ایرادات با مشکل اساسی مانند؛ سوختن موتور یخچال به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول در مورد تعویض کمپرسور یخچال

آیا در منزل، تعویض موتور یخچال انجام میشود؟

تمام مراحل تعویض موتور یخچال در منزل و در حضور مشتری انجام می شود.

در محل تعویض موتور یخچال چقدر زمان می برد؟

برای تعویض موتور یخچال تقریبا بین ۱ الی ۲ ساعت انجام می گیرد.

آیا پس از تعویض موتور یخچال میتوان بلافاصله مواد غذایی را داخل دستگاه گذاشت؟

بله شما می توانید بلافاصله بعد از تعویض کمپرسور مواد غذایی را در یخچال قرار دهید.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیریخچال نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری