جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مشکلات رایج ماشین لباسشویی و راه حل آن‌ها
۲ آبان ۱۴۰۱

مشکلات رایج ماشین لباسشویی و راه حل آن‌ها

به لطف ماشین لباسشویی ها، این وسیله های فوق العاده، دیگر مجبور نیستیم با دست لباس هایمان را بشوییم. امروزه، بیش از ۸۰% خانواده ها دارای ماشین لباسشویی هستند و روز به روز ماشین لباسشویی های جدیدتری وارد بازار می شود. اما وقتی با ماشین لباسشویی مان به مشکل می خوریم، چه اتفاقی می‌افتد؟ در این مقاله به برسی راه حل مشکلات رایج ماشین لباسشویی می پردازیم.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی و راه حل آن ها

راه حل مشکلات رایج ماشین لباسشویی : در اینجا، نگاهی به چندین مشکل رایج لباسشویی می اندازیم و راه حل هایی برای رفع آن ها مطرح می کنیم. برای پاسخ به سوالات و مشکلاتی که ممکن است ذهن شما را هم مشغول کرده باشد، تا انتها با ما همراه باشید.

مشکل نشتی ماشین لباسشویی

نشتی در ماشین لباسشویی شما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بیایید با ساده ترین دلیل آن شروع کنیم که اتصال نادرست شلنگ آب بین لباسشویی و دیوار است. این شلنگ می تواند به دلیل لرزش های مداوم لباسشویی شل شود. اگر مشکوک هستید که این نشتی ناشی از شل بودن محل اتصال شلنگ است یا خیر، تنها کاری که باید بکنید این است که شلنگ را سفت نمایید.

اگر مشکل این نبود، ممکن است واشرها یا نوارهای آب بندی فرسوده شده باشند. واشرهایی روی شلنگ آب لباسشویی نصب شده اند که مطمئن می شوند آب به درستی خارج می شود. اگر این واشرها خراب شوند و تعویض نگردند، می توانند باعث نشتی شوند.

در نهایت، آخرین احتمال پاره شدن شلنگ تخلیه است. هر گونه ترک خوردگی، چرخیدن، ساییدگی و پارگی می تواند برای شلنگ ها اتفاق بیافتد. در واقع، معمولا شلنگ ها فقط حدود ۵ سال دوام می آورند و پس از آن نیاز به تعویض دارند. اگر شلنگ آسیب دیده باشد، باید آن را تعویض کنید؛ این کار زیاد سخت نیست و با کمی تجربه قابل انجام است.

مشکل نشتی ماشین لباسشویی

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی

راه حل مشکلات رایج ماشین لباسشویی ، سروصدای زیاد: مشکلات لرزش و سروصدای ماشین لباسشویی رایج است. صداهای بلند می تواند به این معنی باشد که جسمی داخل درام در حال جهش است، مثل سکه یا زیپ. گاهی اوقات ممکن است این اقلام داخل لباسشویی شما گیر کند و داخل فیلتر برود. همچنین این احتمال وجود دارد که در درام باقی بماند و با هر چرخه، داخل وان جابجا شود.

در صورتی که دلیل سروصدای لباسشویی به دلیل جسم جامانده نباشد، ممکن است یک قطعه داخلی مانند موتور معیوب شده باشد. یک تکنسین حرفه ای لباسشویی، باید این مشکل را برسی و آن را رفع کند.

راه حل مشکلات رایج  حرکت ماشین لباسشویی

حرکت ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو، غیر معمول نیست. با این حال، اگر دستگاه با صدای زیاد به اطراف جهش می کند، ممکن است ماشین لباسشویی مشکل دیگری داشته باشد. معمولا، این به این معنی است که لباسشویی کاملا روی سطح زمین قرار ندارد. سعی کنید پایه ها را تنظیم کنید و با کمک تراز، دستگاه را همسطح بسازید.

اگر این مشکل فقط گاهی اوقات خود را نشان می دهد، می تواند به سادگی مشکل عدم تعادل بار باشد. هنگامی که دستگاه به شدت می لرزد، آن را متوقف کرده و در را باز کنید تا ببینید آیا لباس ها یک طرف درام مانده اند یا خیر. اگر مشکل این بود، لباس ها را به اطراف حرکت دهید و تا جای ممکن سعی کنید آن ها را به طور یکنواخت پخش کنید.

علت لرزش ماشین لباسشویی

اگر مشکل سطح دستگاه یا عدم تعادل بار نیست، ممکن است میله یا فنرهای تعلیق مشکل داشته باشند. برسی و تعویض این قطعات، باید توسط تکنسین صورت گیرد.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

نچرخیدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما نمی چرخد، اغلب به این دلیل است که بیش از حد لباس یا دیگر اقلام داخل آن قرار داده شده است. پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی می تواند مانع چرخیدن آن شود؛ بنابراین سعی کنید برخی از اقلام را خارج کنید.

اگر مشکل پر بودن دستگاه نیست، ممکن است پمپ تخلیه گیر کرده باشد. این امر می تواند زمانی اتفاق بیافتد که چیزی در لوله خروجی گیر کرده باشد که جریان آب را به داخل و خارج متوقف می کند.

نچرخیدن ماشین لباسشویی

اگر بار نامتعادل یا انسداد مقصر این موضوع نباشد، احتمال آسیب یک قطعه داخلی وجود دارد؛ قطعاتی مانند موتور یا برد کنترل. برای تعمیر این قطعات یا تعویض آن ها، باید پانل لباسشویی را جدا نموده و آن را با مولتی متر برسی کنید. پیشنهاد می کنیم این قطعات توسط تکنسین تعویض شوند؛ اگر دانش لازم را دارید، با استفاده از آموزش زیر این کار را انجام دهید:

آموزش تعویض برد کنترل موتور ماشین لباسشویی

پر نشدن ماشین لباسشویی

راه حل مشکلات رایج پر نشدن ماشین لباسشویی : وان لباسشویی پر نمی شود؟ ابتدا شلنگ های آب را برسی کنید. ممکن است شلنگ ها به دلیل پیچ خوردگی، جریان آب را متوقف کنند و یا بخاطر انسداد، آنطور که باید عمل نکنند.

اگر از ماشین لباسشویی صدای شرشر آب شنیده می شود اما پر نمی شود، نشان دهنده تلاش ناموفق دستگاه برای ورود جریان آب به داخل لباسشویی است. در این مواقع باید شیرهای ورودی را برسی کنید؛ چرا که آن ها می توانند با کثیفی مسدود شوند و جریان آب را ببندند. با تمیز کردن شیرها، شما می توانید مشکل را حل کنید.

اگر شیر ورودی آب گرم مسدود شده است، ابتدا باید مخزن آب گرم را تخلیه کنید. برای این کار شلنگ را جدا کرده و شیر را باز نمایید تا تخلیه صورت گیرد.

در صورتی که با تمیز کردن شیرها باز هم دستگاه با آب پر نشد، ممکن است مشکل از خود شیر آب باشد و به تعویض نیاز داشته باشد. این کار باید توسط یک تکنسین حرفه ای صورت گیرد.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

زمانی که دستگاه  در حال پر شدن با آب است، درب ماشین لباسشویی باز نمی شود. اما اگر بعد از اتمام این کار نیاز به باز شدن درب داشتید چه؟ ابتدا سعی کنید یک چرخه آبکشی جدید را اعمال کنید و اجازه دهید آب تخلیه شود تا بتوانید درب را باز کنید. پس از آن، فیلتر تخلیه را برسی کنید تا مطمئن شوید هیچ انسدادی وجود ندارد. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، مقاله “آموزش تمیز کردن فیلتر تخلیه” را بخوانید.

همچنین ممکن است لباسشویی شما بیش از حد گرم شده باشد. اگر پشت سر هم دستگاه را روشن کرده باشید، احتمال دارد سنسور لباسشویی اجازه باز کردن درب را به شما ندهد. خوشبختانه، گرمای بیش از حد به خودی خود برطرف می شود؛ تنها کافیست به دستگاه زمان دهید تا خنک شود و سپس دوباره درب را باز کنید.

و در آخر، خراب شدن میکروسوئیچ یا برد کنترل هم می تواند مانع باز شدن درب شود. این موارد باید توسط افراد حرفه ای برسی شوند.

بد بود بودن لباس ها و لباسشویی

ماشین های لباسشویی به دلیل تجمع باکتری و کثیفی می تواند شروع به انتشار بوی بد کند. این اتفاق اغلب زمانی اتفاق می افتد که تنها شستشو با آب سرد انجام می شود. ابتدا سعی کنید یک چرخه شستشو با آب گرم اجرا کنید تا مشکل را حل کند. اگر چنین نشد، مواد زیر را داخل درام دستگاه بریزید و یک برنامه شستشو با آب داغ را اجرا نمایید.

  • ¼ فنجان جوش شیرین
  • ¼ لیوان آب
  • ۲ فنجان سرکه سفید

*گرفتگی فیلتر هم می تواند با تجمع زباله ها، سبب بوی بد شود.

بد بود بودن لباس ها و لباسشویی

راه حل مشکلات رایج تخلیه نشدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما به درستی تخلیه نمی شود، ممکن است سیستم تخلیه آن دچار مشکل شده باشد. مسدود شدن لوله تخلیه لباسشویی، معمولا نتیجه باقی ماندن شوینده، پرزهای لباس ها، اشیای جامانده، روغن و سایر موارد است.

ابتدا فیلتر را از نظر هرگونه انسداد و کثیفی برسی کنید. فیلتر در جلوی ماشین لباسشویی و پشت یک درب مربعی یا گرد در پایین، قرار گرفته است. اگر فیلتر عاری از انسداد بود، باید شلنگ را برسی کنید و هر چیزی که یافتید را از مسیر آن بردارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری