جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۸ دی ۱۴۰۰

معرفی ارور های یخچال

نمایش ارورهای یخچال و فریزر ها به علت خرابی و وجود ایراد در یکی از قطعات یخچال رخ می دهد. معمولا اگر یکی از قطعات حساس یخچال فریزر دچار مشکل شود و به خوبی کار نکند، این ایراد در قطعه مورد نظر به صورت یک کد خطا در صفحه نمایشگر یخچال فریزر نمایش داده می شود. از این رو با توجه به معرفی ارور های یخچال، می توانید به راحتی قطعه خراب شده را شناسایی کرده و سریعاً برای رفع مشکل آن، اقدامات لازم جهت تعمیر یخچال خود انجام دهید.

معرفی ارور های یخچال و فریزر ها :

با آشنایی کامل ارورهای یخچال عیب یابی آن سریع تر و ساده تر صورت می گیرد. در صورت مشاهده هر گونه کد خطا، دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید.

لیست خطا های یخچال بکو

 1. کد خطا -خرابی مدار برد :E0 اشکال از سنسور هوای محفظ فریزر می باشد- مقدار اهم سنسور بررسی شده در صورت نیاز سنسور تعویض شود.
 2. کد خطا :E1وE2 علت خطا از سنسور محفظه اوپراتور فریزر است – در صورت خرابی سنسور این قطعه تعویض شود – سیم های ارتباطی به سنسور چک شود- خرابی از مدار برد
 3. کد خطا :E3 پیغام ارور از سنسور محفظه هوای یخچال می باشد – بررسی سیم کشی- اهم سنسور چک شود- تعویض کردن سنسور – مشکل از مدار برد
 4. کد خطا :E4 ایراد در موتور یخ ساز – خرابی از برد الکترونیک – سوختگی موتور – خرابی سنسور و تعویض آن
 5. کد خطا :E8 مشکل در سنسور هوا – سیم های ارتباطی به سنسور بررسی شود-  چک کردن سنسور و تعویض آن – مشکل از برد
 6. کد خطا :E9 اشکال از موتور lcematic
 7. کد خطا :E11 پیغام این ارور از سنسور هوا و همچنین خرابی برد می باشد- بررسی اهم سنسور – تعویض سنسور- چک کردن سیم کشی
 8. کد خط -ایراد از مدار برد :E12 اشکال خطا در سنسور اواپراتور- سیم های ارتباطی به سنسور باید بررسی  شود – چک کردن مقدار اهم سنسور و تعویض آن
معرفی ارور های یخچال-لیست خطا های یخچال بکو
آیا موتور سوخته یخچال تعمیر میشود؟

لیست کد خطای ساید بلومبرگ:

 1. E0: خطای سنسور هوای محفظه فریزر
 2. E1: خطای سنسور اواپراتور فریزر۱۴۴۰ و ۱۳۶۰ : هنگام شروع عمل یخ زدایی فریزر، هیتر دیفراست به مدت ۲۵ دقیقه کار می کند.
 3. E2: خطای سنسور اواپراتور یخچال
 4. E3: خطای سنسور هوای یخچال۱۴۴۰ : دریچه هوای یخچال به مدت ۳ دقیقه باز و به مدت ۷ دقیقه بسته می ماند، همچنین نوار نشان دهنده دمای یخچال خاموش می شود.
 5. E4: خطای هیتر ضد برفک فریزر
 6. E8: ارور سنسور یخساز ۱۴۴۰ و ۱۳۶۰ : یخساز کار نخواهد کرد.
 7. E9: خطای موتور یخساز
 8. E10: خطای سنسور هوای Flexi Zone1360 : اگر قسمت فلکسی زون ( Flexi Zone) درمدت ۴۰ دقیقه خنک نشود، فن و کمپرسور فلکسی به مدت ۴۰ دقیقه کار می کند و سپس متوقف می شوند. در این حالت قسمت فلکسی به عنوان فریزر عمل خواهد کرد.
 9. E11: خطای سنسور اواپراتور Flexi Zone1360 : در هنگام شروع عمل یخ زدایی، به مدت ۲۵ دقیقه هیتر دیفراست و فلکسی زون کار می کند.
 10. E12: خطای هیتر ضد برفکFlexi Zone.
 11. ۱۳۶۰ : اگر در مدت ۴۰ دقیقه قسمت یخچال خنک نشود، کمپرسور و فن یخچال به مدت ۴۰ دقیقه کار می کنند و سپس متوقف خواهند شد.
 12.  ۱۴۴۰: اگر زمان کار کردن دیفراست برای ۳ بار، پی در پی ۶۰ دقیقه طول بکشد، این ارور در صفحه نمایش مشاهده می شود. برد کنترل، فرمان روشن شدن هیتر دیفراست را می دهد. همچنین اگر عمل دیفراست کمتر از حداکثر مدت زمان، یعنی ۶۰ دقیقه طول بکشد این ارور حذف خواهد شد.

لیست کد خطای ساید بلومبرگ:

نکات مهم در نگهداری یخچال و فریزر :

 • باز و بسته کردن در یخچال: هیچ وقت مدت طولانی در یخچال یا فریرز را به باز نگه ندارید و مخصوصا در تابستان از باز و بسته کردن بیهوده آن خودداری کنید.
 • حفظ سرمای یخچال: به دلیل اینکه در تابستان که با هر مرتبه باز و بسته شدن در یخچال، به سرعت درجه حرارت داخل دستگاه بالا می رود، باید در این فصل درجه سرما را بیشتر کرد تا سریع تر دمای لازم در داخل یخچال تولید شود.
 • انبار کردن مواد غذایی در یخچال: در یخچال سعی کنید مقدار زیادی از مواد غذایی را روی هم قرار ندهید، چون زمان زیادی نیاز است که سرما وارد آنها شود. بنابراین انباشته کردن آنها باعث کپک زدن مواد غذایی می شود.
 • برفک های یخچال را به صورت منظم آب کنید: چون به محض افزایش برفک، مصرف انرژی بالا می رود. سعی کنید لوله های پشت یخچال یا فریزر را تقریبا سالی دو بار گردگیری کنید.
 • رفع بوی یخچال: برای برطرف کردن بوی یخچال می توانید، هر چند وقت یک بار با آب و محلول جوش شیرین تمیز کنید.
 • نگهداری مواد غذایی در یخچال: این موضوع به نوع و مقدار ماده غذایی، شرایط محیطی و درجه آلودگی بستگی دارد.
 • مناسب ترین درجه فریزر:  درجه ۱۶ تا ۲۰ درجه سانتیگراد مناسب ترین درجه سرمای داخل فریزر است که هم مواد غذایی را سالم نگه می دارد و هم مانع از بین رفتن ویتامین ها می شود.

کلام آخر

دانستن این کد های خطا برای عیب یابی سریع و تعمیر قطعات خراب شده یخچال کافی نخواهد بود، زیرا تعمیر این گونه قطعات تخصص و مهارت خاصی را می‌طلبد. به همین علت پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه تعمیر یخچال، تخصص و حرفه‌ای خاصی را ندارید از تکنسین ها و سرویس کاران تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید؛ زیرا یک تعمیرکار متخصص در زمینه سرویس یخچال، آشنایی کافی با تمام کدهای خطا و ارور های درج شده بر روی صفحه نمایش یخچال را دارد. در نتیجه داشتن یک تعمیر کار متخصص در این شرایط ضروری بوده و برای رفع ایرادات فنی، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر لوازم خانگی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری