جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد
۱۲ شهریور ۱۴۰۱

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد؟ احتمال دارد علت بوی بد ظرفشویی بعد از شستن ظروف باشد که ذرات غذایی در فیلتر دستگاه گیر کرده است یا هم شیلنگ بدرستی نصب نشده است. ما در این مقاله به تمام راهکار ها برای رفع این مشکل میپردازیم. پس در ادامه با تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

خلاصه این مقاله را می توانید در پادکست زیر، گوش دهید!

برای خلاص شدن از شر بوی بد ماشین ظرفشویی باید چیکار کرد؟

۱- فیلتر تخلیه را کاملاً تمیز کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما بوی نامطبوعی دارد، مثل: بوی تخم مرغ یا ماهی فاسد، حتما ذرات غذایی در حین شستن ظرف ها وارد فیلتر شده و بوی انزجار آوردی را ایجاد کرده است. برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی باید، فیلتر تخلیه را کاملا تمیز کنید. اول باید فیلتر دستگاه را نود درجه به سمت چپ بچرخانید و آن را از دستگاه خارج کنید.بهتر است بدانید فیلتر ظرفشویی در پایین سینک و زیر سبد پایین قرار دارد. و بعد با آن را با مواد شوینده و آب گرم بشوید تا کاملا تمیز شود. اینکار را هر سه ماه یکبار انجام دهید.

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد

 

۲-تمیز کردن واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی.

یکی دیگر از پاسخ های سوال چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد ، کثیفی واشر درب دستگاه است. مقداری از چربی ظروف ها، ممکن است به مرور زمان لابلای واشر درب ماشین ظرفشویی شما جمع شود. این واشر در بیشتر مدل ها به راحتی جدا می شود و آنگاه میتوانید آن را با سرکه و آب تمیز کنید. حتما هر چند وقت یکبار، از تمیز بودن این واشر مطمئن شوید.

۳- بدنه داخلی ماشین ظرفشویی را کاملا تمیز کنید.

بوی بد ظرفشویی ممکن است از بدنه آن باشد. ممکن است مقداری از جرمهای ظروف، روی بدنه ماشین ظرفشویی باقی مانده باشد و فاسد شدن ذرات روی سطوح، باعث ایجاد بوی بد شود. شمامیتوانید با استفاده از یک پارچه و مواد شوینده و همچنین با آب گرم و سرکه، زیر ریل ها و سطوح را تمیز کنید. همچنین میتوانید برای ازبین بردن بوی بد ماشین طرفشویی، از بوگیر و خوشبو کننده استفاده کنید.

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد

 بیشتر بخوانید: علت بوی بد یخچال سایدبای ساید

 

۴- درست نصب نشدن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی.

اگر شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به درستی نصب نشده باشد، آب کثیف را دوباره به سمت ماشین ظرفشویی برمیگرداند. باید لوله تخلیه در مسیر درستی قرار داشته باشد( ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر باید بالاتر از سطح زمین و پشت دستگاه قرار بگیرد) اگر شیلنگ به لوله فاضلاب نصب است، مسیر فاضلاب را چک کنید که بوی بد فاضلاب از طریق لوله به داخل ماشین ظرفشویی، جریان پیدا نکند.

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد

 

۵- شستن سبدهای ماشین ظرفشویی.

بعید نیست که بوی بد ممکن است، از سبدهای ماشین ظرفشویی باشد. بهتر است همه احتمالات را در نظر بگیرید. پس سبدها را از ماشین ظرفشویی خارج کرده ; و با دقت آن‌ها را با سرکه و آب و یا با مواد شوینده کاملا بشویید.

۶- بررسی کردن تاریخ مواد شوینده.

همچنین باید از تاریخ مواد شوینده خودتان مطلع باشید، چون در صورت تمام شدن تاریخ انقضا، ممکن است ظرفها کثیف شسته شود و ماشین ظرفشویی بوی بد بگیرد.

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

بعد از انجام مراحل بالا برای محکم کاری برای رفع بوی بد دستگاه روش زیر را انجام دهید.

علاوه بر سرکه جوش شیرین هم برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی موثر است. به خاطر خاصیت اسیدی  که جوش شیرین دارد، می‌تواند سبب از بین رفتن بوی بد ماشین ظرفشویی شود. ابتدا یک مقدار جوش شیرین را روی کف ظرفشویی بریزیم، سپس دستگاه با مدت زمان کوتاهی با درجه حرارت بالا روشن کنید; تا کار کند. خاصیت اسیدی جوش شیرین، باعث از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی و تمیز شدن دیوارهای آن می شود.

ریختن جوش شیرین در ظرفشویی

با مشکل سفیدک زدن ظرف ها رو به رو هستید؟ مقاله زیر را از دست ندهید!

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری:

برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی، باید به نظافت و تمیز بودن، قسمت‌های خارجی و داخلی دستگاه خود اهمیت قائل شوید . شیلنگ تخلیه را چک کنید تا مسدود نباشد. پمپ تخلیه، فیلتر کف ظرفشویی و صافی داخل آن را از گرفتگی ذرات باقی مانده غذایی، برطرف کنید. هر ۶ ماه یکبار با استفاده از جرم گیر های مخصوص ظرفشویی، و همچنین میتوانید درکنار موادشوینده از مواد طبیعی مثل: آبلیمو و سرکه و یا جوش شیرین دستگاه خود را جرم گیری کنید.

اما گاهی مشکلات دیگری، برای ماشین ظرفشویی به وجود می آید که براحتی نمیتوان آنها را برطرف کرد و توسط تکنسین های متخصص، در این زمینه باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای دریافت تخصصی ترین و مقرون به صرفه ترین خدمات تعمیر ظرفشویی در تهران، با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در تهران

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری