جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند ؟ ۷ دلیل رایج

چرا ماشین لباسشویی ابگیری نمی کند ؟ وقتی که ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند, می توانید با کمی دقت و بعضی از ابزار ها علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو ، ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما و … خود را پیدا کنید و آن را برطرف کنید. دلایل مختلفی برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی وجود دارد که برخی از آنها به راحتی حل می‌شود و بعضی دیگر پیچیده هستند و نیاز به تخصص بیشتری دارند. اگر برای شما این مشکل رخ داده است, پیشنهاد می کنیم سایت تعمیراتو ۲۴همراه باشید.

این مقاله توسط تیم تعمیر ماشین لباسشویی در تهران تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

 

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

ما در موارد زیر دلایلی را برای علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را بیان کرده ایم و راهکارهای موجود را ارائه داده‌ایم. در بعضی از این موارد خود شما نیز می توانید مشکل را برطرف کنید.

اگر موفق به برطرف کردن مشکل تان نشدید، تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی تعمیراتو۲۴ برای سرویس و تعمیرات تمامی برند لباسشویی ها حاضر هستند. خدمات مجموعه ما مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه می باشد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

 

علت اول: شیلنگ های تامین آب و صافی های لباسشویی

با کمک شلنگ های لاستیکی که برای تامین آب دستگاه به آب شهری وصل می شود، آبگیری ماشین لباسشویی انجام می گیرد. طول این شیلنگ ها معمولاً به ۲،۳ متر میرسد در انتهای شیلنگ در محل اتصال به شیر، فیلترها و یا صافی های کوچکی وجود دارندکه از ورود رسوبات و مواد موجود در آب را به داخل دستگاه و شیر برقی ماشین لباسشویی، جلوگیری میکند.

برای رفع مشکل آبگیری نکردن باید دستگاه را به جلو بکشید و سالم بودن شیلنگ ها مورد بررسی قراردهید. ترک های موجود روی شیلنگ و یا پارگی روی آن و پیچ خوردگی یا گیر کردن جسم خارجی در آن ممکن است باعث مسدودن شدن شیلنگ شده و آبگیری صورت نگیرد. فیلترهای یا صافی ها به علت جمع شدن رسوبات گرفته شده آب کمتری را از خود عبور میدهند.

 

علت دوم: شیر تامین آب خانگی برای استفاده از ماشین لباسشویی

یکی از علت های دیگر آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ ، ال جی ، پاکشوما ، دوو و … ممکن است ایراد از شیر آب خانه باشد. در ابتدا از باز بودن شیر آب مطمئن شوید و در صورت مسدود بودن شیر، باید آن را تعویض کنید. 

شیر ورودی آب ماشین لباسشویی

 

علت سوم: شیر برقی ماشین لباسشویی

از مهمترین قطعات در بروز مشکل مربوط به آبگیری ، شیر برق ماشین لباسشویی است. شیر برقی لباسشویی برای درست کار کردن خود به فشار آب مناسبی احتیاج دارد؛ بنابراین کم بودن فشار آب در برخی از منازل آپارتمانی می تواند مشکل ساز باشد و آب به داخل ماشین لباسشویی شما نرسد.

علاوه بر این، بدلیل رسوبات و جرم های آب شهری احتمال دارد فیلتر شیر برقی جرم گرفته باشد و مانع رسیدن آب به دستگاه شود. در صورت ایراد شیر ورودی آب دستگاه که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد، دستگاه ممکن است دیرتر پر از آب شود یا هم اصلاً پر از آب نشود. در این حالت شیر آب را ببندید و شیلنگ ورودی دستگاه را جدا کرده و با استفاده از دم باریک یا انبر دست فیلتر را خارج کنید و کاملا تمیز نمایید.البته علت رسوباتی که در آب شهری است بهتر است از فیلتر تسویه کننده آب استفاده شود و هریک سال یبار فیلتر آن را تعویض کنید.

شیر برقی, علاوه بر ولتاژ برق مناسب به فشار آب کافی برای عملکرد خود احتیاج دارد.

اگر فشار آب پشت شیر درست بود، باید از تامین برق آن اطمینان حاصل کنید. این کار به کمک اندازه گیری ولتاژ سلنوید های و مولتی متر امکان پذیر است. اندازه گیری ولتاژ باید در حال انجام کار و در هنگام مرحله آبگیری لباسشویی انجام شود و بخاطر خطرات برق گرفتگی توصیه می کنیم, اینکار توسط تکنسین های مربوطه مورد بازدید قرار بگیرد تا ایراد رفع شود. درصورتی که ولتاژ برق دستگاه درست بود خود شیر ممکن است خراب باشدکه باید تعمیرکاران ماهر آن را تعویض کنند.

برای تعویض شیر برقی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی ، بوش ، دوو و …  خود در تهران، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید!

 

علت چهارم: سوئیچ فشار یا سوئیچ سطح آب

سوئیچ سطح آب یک سویچ فشاری است و ولتاژ برق ورودی شیر برقی را کنترل میکند. در واقع جریان از برد الکترونیکی یا تایمر به سوئیچ فشار و این قطعه به شیر برقی میرسد. پس از اینکه مقدار آب مناسب در دیگ لباسشویی رسید، سوئیچ فشار جریان را از شیر برقی قطع کرده و آبگیری را متوقف میکند سپس بعد از آن جریان به موتور هدایت می‌شود و مرحله چرخش آن آغاز می گردد.

درصورتی که سوئیچ آب مشکل داشته باشد، قبل از رسیدن آب به مقدار لازم جریان را از شیر برق قطع نموده یا از همان ابتدا این کار انجام میشود در این حالت باید این قطعه عوض شود. بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکاران با تجربه این کار صورت گیرد.

 

علت پنجم: تایمر یا برد الکترونیکی، سلکتور

یکی دیگر از علت های آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ ، ال جی ، پاکشوما و بوش ، دوو … می تواند تایمر یا برد باشد. در مدل های قدیمی تر لباسشویی، از تایمر مکانیکی استفاده میشد، اما امروزه در مدل های لباسشویی جدیدتر از برد الکترونیکی استفاده می شود.

وظیفه تایمر یا برد، هدایت جریان الکترونیکی به دیگر قطعات از جمله شیر برقی می باشد که سیکل شستشو در حین مرحله آبگیری این کار را انجام می دهد. اگر برد یا تایمر مشکل داشته باشد ممکن است برای عملکرد شیر برقی ولتاژ لازم به آن نرسد و همچنین آبگیری انجام نشود. در این حالت باید برد و تایمر تعویض شود، برای بررسی تایمر باید در حین مرحله آبگیری پایانه الکترونیکی یا کنتاکت های تایمر برد اندازه گیری شود. علت خطر برق گرفتگی اندازه گیری باید توسط تعمیرکار ماهر انجام شود.

 

علت ششم: کثیف بودن جا پودری

 اگر جاپودری لبسشویی تان کثیف باشد باید کشوی جاپودری را خارج کرده و سوراخ هایی که در سقف جاپودری قرار دارد را با استفاده از مسواک و محلول تمیزکننده جرم گیری شود. درصورتی که جاپودری خیلی کثیف بود باید اینکارا برعهده تکنسین ها بسپارید تا از مواد تمیز کننده خاص برای برطرف کردن جرم های جاپودری استفاده کنند.
 

علت هفتم:سیگنال باز بودن درب

چرا ماشین لباسشویی ابگیری نمیکند ؟ بعضی از مدل ماشین های لباسشویی تا زمانی که درب کاملا قفل نباشد، برنامه را شروع نمی کنند. درب ماشین لباسشویی شما معمولا زمانی که دکمه استارت را فشار می دهید، قفل می شود.

با فشردن دکمه استارت، اینترلاک به شیر ورودی سیگنال می دهد که درب ثابت است و آبگیری می تواند آغاز شود. گاهی اوقات قفل درب ممکن است به صورت الکتریکی یا مکانیکی از کار بیافتد و باعث آبگیری نکردن ماشین لباسشویی شود.

این اتفاق با علائم زیر همراه است:

  • با انتخاب برنامه شستشو صدای بیپ را می شنوید، اما درب قفل نمی شود.
  • درب به نرمی قبل بسته نمی شود.
  • صدای تق بسته شدن درب را نمی شنوید.

اگر مشکوک هستید که اینترلاک شما ایراد دارد یا خیر، باید با کمک مولتی متر تداوم آن را تست کنید. نتایج به شما نشان خواهد داد که آیا باید برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی خود برنامه ریزی کنید یا خیر.

لباسشویی آبگیری نمی کند

 

کلام آخر

هنوز نمی دانید چرا ماشین لباسشویی تان ابگیری نمیکند ؟ شاید زمان آن رسیده باشد که از کمک یک فرد حرفه ای بهره مند شوید. تکنسین های تعمیراتو۲۴، می توانند در سریع ترین زمان خود را به منزل شما رسانده و فرآیند عیب یابی را آغاز کنند. همچنین اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، نمونه اورجینال آن را جایگزین خواهند کرد.

تلفن های زیر برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش، دوو، پاکشوما، سامسونگ، ال جی ، آبسال، هایر و… در تهران آماده پاسخگویی و ارسال تکنسین می باشند.

شعبه شمال : ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱
شعبه جنوب : ۰۲۱۶۶۰۰۰۷۸۷
شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۲۱۵۳۲۵

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری