02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟ می توانید با کمی دقت و بعضی از ابزار ها علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را پیدا کنید و آن را برطرف کنید. دلایل مختلفی برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، وجود دارد که برخی از آنها به راحتی حل می‌شود; و بعضی دیگر پیچیده هستند و نیاز به تخصص بیشتری دارند. اگر برای شما این مشکل رخ داده است, پیشنهاد می کنیم سایت تعمیراتو ۲۴همراه باشید.

 

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

ما در موارد زیر دلایلی را برای علت چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند، بیان کرده ایم و راهکارهای موجود را ارائه داده‌ایم. در بعضی از این موارد خود برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی خود نیز می توانید, مشکل را برطرف کنید.

 

علت اول: شیلنگ های تامین آب و صافی های لباسشویی.

با کمک شلنگ های لاستیکی که برای تامین آب دستگاه به آب شهری وصل می شود, آبگیری ماشین لباسشویی انجام می گیرد. طول این شیلنگ ها معمولاً به ۲،۳ متر میرسد در انتهای شیلنگ در محل اتصال به شیر، فیلترها و یا صافی های کوچکی وجود دارند; که از ورود رسوبات و مواد موجود در آب را به داخل دستگاه و شیر برقی, جلوگیری میکند. بنابراین برای اطمینان باید دستگاه را به جلو بکشید و سالم بودن شیلنگ ها مورد بررسی قراردهید, علت ترک های موجود روی شیلنگ و یا پارگی روی آن و پیچ خوردگی یا گیر کردن جسم خارجی در آن ممکن است, شیلنگ دستگاه مسدود شود و آبگیری ماشین لباسشویی صورت نگیرد. فیلترهای یا صافی ها به علت جمع شدن رسوبات، گرفته شده آب کمتری را از خود عبور میدهند.

 

شیلنگ آب

علت دوم: شیر تامین آب خانگی برای استفاده از ماشین لباسشویی.

یکی از دلایل دیگر آبگیری نکردن ماشین لباسشویی, ممکن است ایراد از شیر آب خانه باشد. در ابتدا از باز بودن شیر آب مطمئن شوید و در صورت مسدود بودن شیر, باید آن را تعویض کنید.

 

شیر ورودی

علت سوم: شیر برقی ماشین لباسشویی

از مهمترین قطعات در بروز مشکل مربوط به آبگیری، شیر برق ماشین لباسشویی است. شیر برقی لباسشویی برای درست کار کردن خود، به فشار آب مناسبی احتیاج دارد. بنابراین کم بودن فشار آب، در برخی از منازل آپارتمانی می تواند مشکل ساز باشددر این حالت  ماشین لباسشویی دیرتر پر از آب شود یا اصلاً پر از آب نشود و آب به داخل دستگاه نمیرسد. بنابراین ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند. همچنین بدلیل رسوبات و جرم های آب شهری احتمال دارد، فیلتر شیر برقی جرم گرفته باشد و مانع رسیدن آب به دستگاه شود. بهتر است بدانید شیر ورودی آب دستگاه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد. در صورت ایراد، دستگاه را به جلو بکشید شیر آب را ببندید و شیلنگ ورودی دستگاه را جدا کرده و با استفاده از دم باریک یا انبر دست فیلتر را خارج کنید و کاملا تمیز نمایید.البته علت رسوباتی که در آب شهری است، بهتر است از فیلتر تسویه کننده آب استفاده شود; و هریک سال یبار فیلتر آن را تعویض کنید.

اگر فشار آب پشت شیر درست بود, باید از تامین برق آن اطمینان حاصل کنید, که به کمک اندازه گیری ولتاژ سلنوید های و مولتی متر امکان پذیر است. اندازه گیری ولتاژ باید در حال انجام کار و در هنگام مرحله آبگیری لباسشویی انجام شود و بخاطر خطرات برق گرفتگی توصیه می کنیم, اینکار توسط تکنسین های مربوطه مورد بازدید قرار بگیرد تا ایراد رفع شود. درصورتی که ولتاژ برق دستگاه درست بود خود شیر ممکن است خراب باشدکه باید تعمیرکاران ماهر آن را تعویض کنند.

شیر برقی

علت چهارم: سوئیچ فشار یا سوئیچ سطح آب

یکی از دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، سوئیچ سطح آب است. سوئیچ سطح آب یک سویچ فشاری است, ولتاژ برق ورودی شیر برقی را کنترل میکند. در واقع جریان از برد الکترونیکی یا تایمر به سوئیچ فشار و سپس، این قطعه به شیر برقی میرسد. پس از اینکه مقدار آب مناسب, در دیگ لباسشویی رسید; سوئیچ فشار جریان را از شیر برقی قطع کرده و آبگیری را متوقف میکند. بعد از آن جریان به موتور هدایت می‌شود و مرحله چرخش آن آغاز می گردد. درصورتی که سوئیچ آب مشکل داشته باشد, قبل از رسیدن آب به مقدار لازم, جریان را از شیر برق قطع میکند. در این حالت باید این قطعه عوض شود. بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکاران با تجربه این کار صورت گیرد.

علت پنجم: تایمر یا برد الکترونیکی، سلکتور

در مدل های قدیمی تر لباسشویی از تایمر مکانیکی, استفاده می شود; و در مدلهای لباسشویی جدیدتر از برد الکترونیکی, استفاده می شود. وظیفه تایمر یا برد، هدایت جریان الکترونیکی به دیگر قطعات دیگر از جمله ; شیر برقی را بر عهده دارد. که سیکل شستشو در حین مرحله آبگیری این کار را انجام می دهد. اگر برد یا تایمر مشکل داشته باشد، ممکن است برای عملکرد شیر برقی ولتاژ لازم به آن نرسد و همچنین، آبگیری ماشین لباسشویی انجام نشود. در این حالت باید برد و تایمر تعویض شود, برای بررسی تایمر باید در حین مرحله آبگیری، پایانه الکترونیکی یا کنتاکت های تایمر برد اندازه گیری شود. به علت خطر برق گرفتگی، اندازه گیری باید توسط تعمیرکار ماهر انجام شود.

 علت ششم: کثیف بودن جا پودری

کثیف بودن جاپودری، یکی از علت های آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است.  اگر جاپودری لبسشویتان کثیف باشد، باید کشوی جاپودری را خارج کرده و سوراخ هایی که در سقف جاپودری قرار دارد را با استفاده از مسواک و محلول تمیزکننده، جرم گیری شود. درصورتی که جاپودری خیلی کثیف بود باید اینکارا برعهده تکنسین ها، بسپارید تا از مواد تمیز کننده خاصی، برای برطرف کردن جرم های جاپودری استفاده کنند.

جاپودری
 

نتیجه گیری:

مواردی که در بالا به پرداختیم, هرکدام ممکن است علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی شما باشد; و در نتیجه هیچ لباسی از شما شسته نخواهد شد. همچنین فشار آب ناکافی از دلایل آبکشی نشدن لباسشویی است. حدودا فشار آب باید  ۲۰ psi باشد. برای بررسی کردن آن به تعمیرکاران ما کمک بگیرید، تا همه دلایل بالا را بررسی کنند. و دیگر در آینده به این مشکل دچار نشوید.

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

مطالب مرتبط