جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت ارور E22 ظرفشویی بوش
۱۷ آبان ۱۴۰۲

۴ علت و راه رفع ارور E22 ماشین ظرفشویی بوش ⚠️

ماشین ظرف‌شویی یکی از لوازم‌خانگی مهمی است که برای تمیزکردن ظروف و لوازم آشپزخانه استفاده می‌شود. ماشین ظرف‌شویی ممکن است در طول زمان با مشکلاتی مواجه شود که نیاز به تعمیر دارد. برخی از مشکلات رایج ظرف‌شویی بوش شامل کارنکردن دستگاه، شست‌و‌شو ضعیف ظروف، نشت آب، صدای بلند و غیره هستند.

 انواع مدل‌های لوازم‌خانگی بوش مجهز به صفحه‌نمایش دیجیتال هستند که در صورت بروز هرگونه مشکل در قطعات دستگاه کدهای خطای خاصی را نمایش می‌دهند. یکی از شایع‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی بوش، ارور  e22  در ماشین ظرفشویی بوش است که در صورت بروز مشکل در سیستم تخلیه ماشین ظرف‌شویی نمایش داده می‌شود. عوامل مختلفی می‌توانند باعث تخلیه‌نشدن ماشین ظرف‌شویی شوند که رایج‌ترین آنها گرفتگی فیلتر و پمپ تخلیه معیوب است. در این مقاله از سایت تعمیراتو ۲۴، تمامی علل کد خطای E22 را برسی کرده‌ایم.

کد خطای E22 ظرفشویی بوش

 علت و نحوه رفع ارور E22 ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

 علت ارور E22 در ماشین ظرفشویی بوش تخلیه نشدن آب است. مشکل باقی‌ماندن آب در داخل دستگاه مربوط به مشکلات عناصر زهکشی است؛ بنابراین، مشکل گرفتگی ماشین ظرف‌شویی بوش می‌تواند ناشی از گرفتگی آب تخلیه، مسدود یا خم‌شدن لوله تخلیه، فیلترهای داخلی کثیف، یا سوختگی جزئی پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی باشد. با کمک روش‌های زیر، برای رفع مشکل تخلیه ظرفشویی خود اقدام کنید:

۱- گرفتگی یا پیچ‌خوردگی شلنگ ماشین ظرف‌شویی بوش

گاهی اوقات شیلنگ تخلیه ماشین ظرف‌شویی ممکن است پیچ‌خورده یا پاره شود. حتی گاهی اوقات تجمع رسوب و گرفتگی در شیلنگ تخلیه می‌تواند باعث مشکل تخلیه‌نشدن آب و نمایش کد ارور E22 ظرفشویی بوش شود.

بنابراین، اولین قدم برای رفع ارور e22 در ماشین ظرف‌شویی بوش، بررسی و تعمیر شلنگ تخلیه دستگاه است.اگر منبع آب ماشین ظرف‌شویی شما مسدود شده است می‌توانید با شست‌و‌شوی لوله آب و باز کردن خروجی آب، رسوبات و گرفتگی‌ها را برطرف کنید. اما اگر متوجه هر گونه خمیدگی، ترک یا پارگی در فاضلاب شدید، تنها راه‌حل این مشکل تعویض لوله تخلیه ماشین ظرف‌شویی است.

 برای تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرف‌شویی، دستگاه را به‌طرف خود بچرخانید تا قسمت زیرین آن قابل‌دسترسی باشد. با استفاده از یک پیچ‌گوشتی، پیچ‌های پنل پایینی را بازکرده و پنل را جدا کنید. یک سری شیلنگ تخلیه با اتصالات فلزی به پمپ ماشین ظرف‌شویی متصل می‌شود. شلنگ و بست‌های اطراف آن را با انبردست و پیچ‌گوشتی باز کنید. حالا باید شلنگ جدید را مانند قبل به پمپ وصل کنید و با بست فلزی وصل کنید. در نهایت بست‌های اطراف شلنگ و پنل زیرین ماشین ظرف‌شویی را ببندید.

اگر دانش فنی لازم را ندارید، می‌توانید از نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در تهران کمک بگیرید!

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۲- فیلتر ماشین ظرف‌شویی بوش مسدود و کثیف است.

 فیلتر صفحه‌ای برای جلوگیری از ورود کثیفی و مواد غذایی به داخل دستگاه تعبیه شده است؛ بنابراین به‌مرورزمان و با استفاده زیاد از دستگاه، این فیلتر مسدود می‌شود و نیاز به تمیزکردن دارد؛ بنابراین برای رفع ارور e22  ظرفشویی بوش، این قسمت از ماشین نیاز به بررسی و تمیزکردن دارد.

 برای این کار ابتدا جریان برق و آب ماشین ظرف‌شویی را قطع کنید. همه سبدها را از دستگاه خارج کنید. فیلتر در پایین ماشین ظرف‌شویی و در ورودی آب قرار دارد. فیلتر را بردارید، رسوبات و ذرات غذا را با مسواک تمیز کنید و در ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

اگر در مورد تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، مقاله نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش برای شماست!

فیلتر ظرفشویی بوش

۳- پمپ تخلیه ماشین سوخته یا نیمه‌سوخته است.

 پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی بوش وظیفه تخلیه آب هنگام شست‌و‌شوی ماشین را بر عهده دارد؛ بنابراین در صورت بروز مشکل در این قسمت مهم و اصلی ماشین ظرف‌شویی، برنامه ماشین متوقف می‌شود و کد خطای ماشین ظرف‌شویی بوش e22 روی صفحه ظاهر می‌شود. پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی بوش از قطعات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در صورت خرابی هر یک از این قطعات دستگاه با مشکل مواجه می‌شود. موتورپمپ، پروانه تخلیه، تسمه پمپ آب، توپ کنترل پلاستیکی و کیت تشخیص مغناطیسی از اجزای پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی بوش هستند.

هر کدام از این قسمت‌ها وظیفه‌ای خاص و مجزا دارند که وظیفه کلی تخلیه آب از دستگاه را بر عهده دارند. گاهی اوقات ممکن است جسم خارجی به قسمت تخلیه ماشین ظرف‌شویی آسیب رسانده باشد. حتی ممکن است چیزی روی دیواره ماشین لباس‌شویی بین پروانه و بازوهای اسپری گیرکرده باشد که باید بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید.

پمپ تخلیه ظرفشویی بوش

 برای عیب‌یابی ماشین ظرف‌شویی بوش e22 و بررسی پمپ تخلیه، درپوش دستگاه را بردارید. پمپ تخلیه در پایین دستگاه قرار دارد و برای باز کردن آن باید آن را ۴۵ درجه در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. اگر قسمتی از پروانه پمپ تخلیه رسوب و کثیفی دارد آن را تمیز و تعمیر کنید. برای بررسی اینکه آیا پمپ به‌درستی کار می‌کند، باید مقاومت را با اهم‌متر بررسی کنید. اگر اهم‌متر مقاومت ۲۵۷ را نشان دهد، پمپ ماشین ظرف‌شویی بوش شما مشکلی ندارد. در غیر این صورت در صورت بروز مشکل، باید این قسمت از دستگاه را تعویض کنید.

اگر دانش فنی ندارید، اکیدا از تعمیر خودسرانه دستگاه خودداری کنید و با خدمات پس از فروش بوش تماس بگیرید.

۴- بررسی اجزای پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی بوش

 قطعاتی مانند موتورپمپ، تسمه پمپ آب، پروانه تخلیه، کیت تشخیص مغناطیسی، توپ کنترل ماشین ظرف‌شویی از اجزای پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی بوش هستند. هر دستگاه از این قطعات عملکرد کلی استخراج را انجام می‌دهد که عملکردی خاص و مستقل دارد. هنگامی که پروانه ماشین ظرف‌شویی می‌شکند، علت اصلی یک جسم خارجی یا فلزی است.

در حین شست‌وشو ممکن است چیزی در دیواره ماشین ظرف‌شویی بین پروانه و بازوهای اسپری گیرکرده و مشکل و آسیب بزرگی به ماشین ظرف‌شویی بوش وارد کند و باید سریعاً مشکل را بررسی و رفع کنید.

راه رفع ارور E22 ظرفشویی بوش

با ارور H در ظرفشویی بوش مواجه هستید؟ مقاله ارور h در ماشین ظرفشویی بوش را مطالعه کنید!

رفع ارور e22 ظرفشویی بوش توسط متخصصین مجموعه تعمیراتو۲۴

چنانچه از تخصص کافی برای رفع این ارور بهره­مند نیستید، همین حالا با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس گرفته و درخواست تعمیر ماشین ظرفشوبیی بوش را ثبت کنید. متخصصین مجموعه تعمیراتو۲۴ دراسرع وقت به محل شما اعزام شده و دستگاه شما را تعمیر می کنند.

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ دلایل احتمالی ارور e22 ظرفشویی بوش را به‌تفصیل بیان کرده‌ایم. اگر با راهکارهای ذکر شده قادر به رفع مشکل ماشین خود نیستید، بهتر است با مرکز تخصصی نمایندگی تعمیر ماشین ظرف‌شویی بوش(تعمیراتو ۲۴) تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما به‌سرعت برطرف شود.

سؤالات متداول

هزینه رفع ارور e22  ظرف‌شویی بوش  به چه عواملی بستگی دارد؟

 عواملی مانند نوع و مدل پمپ، نوع خرابی و دسترسی به پمپ در تعیین قیمت تعمیر پمپ تخلیه مؤثر هستند.

علت خطای ماشین ظرف‌شویی بوش e22 چیست؟

 ارور e22 ظاهر‌شده در ماشین ظرف‌شویی بوش نشان می‌دهد که در پایان دوره شست‌و‌شوی ماشین ظرف‌شویی هنوز آب دیده می‌شود و نشان می‌دهد که مشکل در تخلیه است.

چگونه کدهای ارور را در ماشین ظرف‌شویی متوقف کنیم؟

با تمیز‌کردن منظم دستگاه، آماده‌سازی مناسب ظروف، تمیزکردن فیلترها، حذف باقی‌مانده مواد غذایی از ظروف قبل از قراردادن آن‌ها در ماشین ظرف‌شویی، می‌توانید از خراب‌شدن زودرس دستگاه جلوگیری کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری