جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

علت نیامدن آب داخل لباسشویی ال جی

در ماشین لباسشویی، چرخه آبکشی بعد از چرخه شستشو آغاز می شود و طی این فرآیند، مواد شوینده از روی لباس آبکشی می شوند و سپس با سرعت بالا می چرخند. علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی شما می تواند مشکلات مختلفی باشد؛ این چرخه معمولا بر اساس تایمر ماشین لباسشویی، مشکلات داخلی و برخی اشتباهات کاربری، نمی تواند کار خود را به پایان برساند. در این مقاله، ۵ علت اب نکشیدن ماشین لباسشویی ال جی را برسی خواهیم کرد. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران همراه باشید.

علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

به طور خلاصه، استفاده بیش از حد از شوینده، زیاد پر کردن لگن، آب نرسیدن به لباسشویی، خرابی شیرها و شلنگ ورودی، مشکل تایمر، بسته بودن شیر ورودی و مشکلات برق، می توانند علت اب نکشیدن ماشین لباسشویی ال جی باشند.

در ادامه، تمامی این علل را به صورت اختصاصی برسی کرده ایم. اگر مشکل تان برطرف نشد، نگران نباشید! تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی ما برای خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و با گارانتی در تهران، اماده هستند.

تماس با تعمیراتو 24

۱- بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی ال جی آبکشی نمی کند ، در اولین قدم باید ببینید آیا دستگاه بیش از حد پر شده است یا خیر. زمانی که حجم زیادی از لباس را داخل لباسشویی بیاندازید، ممکن است لباسشویی نتواند وارد چرخه آبکشی شود. اگر یک بار سنگین، مثل پتو، روتختی و… را با یک لباس سبک بیاندازید، به علت تراز نبودن بار لباسشویی آبکشی نخواهد کرد. بنابراین، بارهای سنگین را با یک بار تقریبا هم وزن خودشان بیاندازید.

سعی کنید حجم بار داخل لباسشویی را کاهش دهید، با این کار احتمالا فرآیند آبکشی تسهیل می شود.

۲- استفاده بیش از حد از مواد شوینده

همانطور که در مقاله مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم اشاره کردیم، اگر مقدار زیادی شوینده در جاپودری بریزید، دستگاه قادر به شستشوی موثر آن نخواهد بود. استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای لباسشویی مضر است و باعث می شود که بقایای شوینده روی لباس ها باقی بماند.

باید اشاره کنیم که اگر از لباسشویی های راندمان بالای ال جی استفاده می کنید، تنها باید سراغ شوینده های HE بروید. در صورتی که از شوینده های معمولی استفاده کنید، دستگاه کف زیادی تولید کرده و لباسشویی ال جی آبکشی نمی کند .

تنها از مواد شوینده توصیه شده برای دستگاه تان و آن هم تنها در مقدار لازم استفاده کنید. اگر به اطلاعات لازم دسترسی ندارید، از دفترچه راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

لباسشویی ال جی آبکشی نمی کند

۳- تامین نشدن آب دستگاه

ممکن است مشکل در تامین آب دستگاه، علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی شما باشد. معمولا ۳ دلیل زیر، علت تامین نشدن آب لباسشویی شما هستند:

  • خرابی شیرآلات: لباسشویی ها معمولا از شیرهای آب تامین می شوند؛ یک شیر برای تامین آب گرم و دیگری برای آب سرد. اگر لباسشویی تان تا چرخه آبکشی بدون هیچ عیبی کار می کند، احتمالا مشکل در شیر آب سرد شماست؛ چرا که در طول فرآیند آبکشی از آب سرد استفاده میشود. اگر لوله منتهی به شیر آب سرد مسدود شده باشد هم، این اتفاق ممکن است رخ دهد.
  • خم شدن شلنگ: یک راه آسان برای این که ببینید آیا مشکلی در تامین آب لباسشویی شما وجود دارد یا خیر، بررسی شلنگ ها و وضعیت آن هاست. اگر شلنگ خم شده است، قادر نخواهد بود آب مورد نیاز دستگاه را تامین کند. شلنگ ها را برسی کنید و مطمئن شوید که می توانند به راحتی آب را به لباسشویی بفرستند.
  • باز نبودن شیر ورودی: یک راه دیگر برای اطمینان از عدم وجود مشکل در تامین آب لباسشویی، اطمینان از باز بودن شیرهای ورودی آب است. اگر آن ها کاملا باز نشده باشند، در طول چرخه شستشو با مشکل رو به رو می شوید. شیرهای ورودی گرم و سرد را باز کرده و مطمئن شوید هر دو تا آخر باز شده اند.
علت اب نکشیدن لباسشویی ال جی

بیشتر بخوانید: علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

۴- مشکل تایمر

هر زمان که ماشین لباسشویی شما چرخه ای را تمام میکند، بر اساس زمان تعیین شده توسط تایمر لباسشویی است. تایمر برای پایان و شروع چرخه ها کار می کند. اگر ماشین لباسشویی ال جی آبکشی نمی کند و چرخه  جلو نمی رود، می تواند به دلیل درست کار نکردن تایمر باشد. در صورت خرابی، تایمر باید تعویض گردد.

تعمیر تایمر، نیاز به تخصص و تجربه فنی دارد، اگر فاقد صلاحیت لازم هستید این کار را به تکنسین ها بسپارید.

۵- مشکلات برق

علت اب نکشیدن لباسشویی ال جی ممکن است به دلیل مشکل در اتصالات و سیم کشی باشد. این امر حتی می تواند سبب درست کار نکردن تایمر شود و مشکلات دیگری نیز ایجاد کند. مشکلات برق با ارور PF ماشین لباسشویی ال جی مرتبط است.

مشکلات برق می تواند به محض این که چرخه خاصی شروع شد، باعث قطعی برق و خاموش شدن دستگاه شود. هر گونه خوردگی و سوختگی باعث عدم ارسال سیگنال برای شروع چرخه بعدی می شود. این علت، نسبت به ۴ دلیل قبلی تخصصی تر است و نیاز به برسی تکنسین دارد. با تماس با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸، از مشاوره رایگان و خدمات ضمانت دار ما بهره مند شوید!

از فردی حرفه ای کمک بگیرید!

اگر لباسشویی شما وسط چرخه آبکشی متوقف می شود، کار کردن با آن بیهوده است. در نهایت، شما باید لباس های خود را خارج کرده و با دست آن ها را آبکشی کنید. حتی ممکن است آنطور که باید، شوینده ها از روی لباس پاک نشوند و ردشان باقی بماند. بسیار مهم است که فورا مشکل آبکشی نکردن لباسشویی را برطرف کنید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴، برای خدمات لباسشویی، ظرفشویی و تعمیر یخچال ال جی در تهران و کرج حاضر هستند. خدمات ما مقرون به صرفه، با کیفیت، سریع و با ضمانت ۶ ماهه می باشد. اگر ماشین لباسشویی و یا هر وسیله دیگرتان با مشکل مواجه شده بود، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید؛ ما در تمامی نقاط تهران خدمات رسانی سریع داریم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + بیست =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری