جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت سروصدای زیادی و غیر طبیعی یخچال دوو
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

۶ علت سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو

هیچ کس دوست ندارد صداهای عجیبی از لوازم خانگی خود برسد، چه برسد به یخچال. وجود صداهای عجیب، نشان دهنده این است که مشکلی وجود دارد و باید برای رفع آن اقدا کرد. بنابراین بهتر است به جای این که دست روی دست بگذارید تا خود دستگاه درست شود، علت های سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو را بخوانید و هر چه سریع تر با یک تکنسین مجرب برای تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید.

در این متن خواهید خواند:

 • علت و رفع سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو
 • صدای فن یخچال ساید دوو
 • علت صدای بوق یخچال دوو
 • صدای تیک تیک یخچال دوو
 • صدای وزوز و زوزه مانند یخچال دوو

علت سروصدای یخچال های دوو چیست؟

سروصدای بیش از حد بلند و غیر طبیعی یخچال دووی شما می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ از کار افتادن فن اوپراتور و کندانسور، مشکل در شیر برقی، خرابی کمپرسور، روشن شدن یخ ساز، برخی از رایج ترین دلایل سروصدای یخچال های دوو هستند.

برای تشخیص علت صدا، در اولین مرحله باید تشخیص دهید که صدا از کجا می آید. این امر به شما کمک می کند تا مشکل احتمالی را تشخیص دهید و راحت تر دستگاه را عیب یابی کنید.

 • صداها از پایین یخچال می آیند: اگر صداهای عجیبی مانند صدای جیغ از زیر یخچال می شنوید، احتمالا سینی تخلیه مشکل دارد.
 • صداها از پشت یخچال می آیند: هر صدای بلند که به نظر می رسد از پشت یخچال دووی شما می آید، ممکن است نشانه ای از مشکل در تایمر دیفراست، فن کندانسور و یا کمپرسور باشد.
 • صداها از داخل یخچال می آیند: اگر صدای جیر جیر یا جیغ از داخل دستگاه به گوش می رسد، شایع ترین علت سر و صدای یخچال دوو شما فن اوپراتور است که هوای سرد را به گردش در می آورد. این فن معمولا درست در پشت پانل دسترسی قرار دارد.

همچنین بخوانید: علت انواع صداهای یخچال چیست؟

صدای جیغ یخچال دوو

هیچ کسی نمی خواهد صداهایی را بشنود که انگار یک پرنده یا موجود کوچکی داخل یخچالش گیر افتاده است. خوشبختانه، احتمال این که فن اوپراتور خراب شده باشد بیشتر از گیر کردن واقعا یک موجود در داخل دستگاه است!

اگر فن یخچال شما مشکل داشته باشد، یخچال شما نمی تواند خنک کند و دمای آن ثابت نیست. برای تعویض فن اوپراتور بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای یخچال دوو کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24
برای تعمیر یخچال با ضمانت ۶ تا ۱۲ ماهه تماس بگیرید.

صدای وزوز یا زوزه یخچال دوو

علت سر و صدای زمزمه مانند یا زوزه ای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو ، ممکن است مشکل الکتریکی باشد. در مواردی این چنینی، معمولا نور یخچال شما درحال خاموش شدن و از کار افتادن است. معمولا شما می توانید خودتان چراغ های یخچال را تعویض کنید، اگر چه در برخی موارد به تکنسین نیاز خواهید داشت.

علاوه بر مشکل الکتریکی، کثیفی کنداسنور هم می تواند علت صدای وزوز یخچال دوو باشد. اگر کویل های کنداسنور خیلی کثیف شوند، نمی توانند گرما را خارج کنند و روی کمپرسور فشار می آید. اگر با تمیز کردن کویل ها صدای وزوز و زوزه مانند یخچال دوو برطرف نشد، علت مشکل پیچیده است و باید توسط تکنسین برسی شود.

صدای وزوز یا زوزه یخچال دوو

 از دست ندهید: آموزش طریقه تنظیم درجه دمای یخچال فریزر دوو Daewoo🌡️

صدای تق تق یخچال دوو

علت صدای زیاد و غیر طبی تق تق یخچال دوو معمولا نشانه ای از خرابی کندانسور یا عدم کارکرد صحیح موتور فن است. اگر موتور فن بیش از حد داغ شود، شما این صدا را می شنوید.

غالبا شنیدن صدای تق تق اصلا نشانه خوبی نیست؛ اگر مداوم این صداها را می شنوید، ممکن است کمپرسور با خرابی جدی مواجه شده باشد. پیشنهاد می کنیم سریعا یخچال را خاموش کرده و با تکنسین تماس بگیرید.

صدای تیک تیک چکه آب یخچال دوو

صدای تیک تیک چکه آب می تواند به این معنی باشد که شیر برقی شل شده است و یا به منبع آب وصل نیست. در نظر داشته باشید که اگر به تازگی یخچال تان را جابجا کردید، شل شدن اتصالات می تواند این صدای تیک تیک را ایجاد کند.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر نیاز به تعویض شیر برقی یخچال باشد، شما این صدا را می شنوید که نشانه خرابی قطعه است.

صدای تیک تیک چکه آب یخچال دوو

علت صدای بوق یخچال دوو

علت صدای بوق یخچال دوو افزایش دما و بالا رفتن دمای داخل است. اگر دما به دلیل عواملی مثل باز کردن بیش از حد درب، شل بودن لاستیک دور درب، خرابی سنسورها، عملکرد نامناسب کمپرسور و … بالا برود، شما با صدای بوق یخچال دوو مواجه می شوید. برخی از علت های صدای بوق یخچال دوو در پایین آورده شده است:

 • بیش از حد باز بودن درب یخچال
 • باز کردن مکرر درب یخچال و بالا رفتن دما
 • خرابی سنسور محیطی یخچال
 • عملکرد نامناسب و ضعیف کمپرسور
 • مشکل در مجموعه دیفراست و فعال شدن یخ زدایی
 • مشکل در پخش آب یخچال
 • کم شدن گاز یخچال
 • ارورهای رایج که سبب بوق زدن می شوند.

بیشتر بخوانید: علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال دوو + بررسی راه حل های آن

علت صدای فن یخچال ساید دوو

آخرین موردی که در این مقاله علت و رفع سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو آن را برسی می کنیم، صدای فن یخچال دوو است.

از علت های صدا دادن فن یخچال ساید دوو می توان به مشکل در موتور فن اوپراتور اشاره کرد. این موتور وظیفه دارد که هوا را دور اوپراتور به چرخش درآورد تا آن را خنک کرده و در سراسر یخچال فریزر بگرداند. اگر موتور در اثر زمان فرسوده شده و روغن کاری نشود، در حین کار با صدا مواجه می شوید.

توجه داشته باشید که اگر پره های فن اوپراتور یا کندانسور با جسمی خارجی مسدود شوند هم می توانند علت صدای فن یخچال دوو شما باشند. اگر می توانید، پانل دسترسی را بردارید و برسی کنید آیا چیزی مانع چرخش پره های فن می شود یا خیر. اگر پره های فن به راحتی با دست می چرخند، آن ها را تمیز کنید و دوباره عملکرد یخچال را برسی نمایید. اگر مشکل پابرجاست، ممکن است نیاز باشد برای تعویض فن اوپراتور یخچال خود اقدام کنید.

اگر دانش لازم را دارید، می توانید از تعمیراتو۲۴ فن یخچال ساید بای ساید تهیه کرده و قطعه را تعویض کنید. در صورت نداشتن دانش فنی و تجربه مکانیکی، پیشنهاد می دهیم این کار را به تکنسین های حرفه ای بسپارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری