جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دکمه های ماشین ظرفشویی بوش
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دکمه های ماشین ظرفشویی بوش

دکمه های ماشین ظرفشویی بوش به عنوان رابط اصلی بین کاربر و دستگاه، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. از طریق این دکمه‌ها، کاربران می‌توانند تنظیمات مختلف را انجام دهند و به راحتی دستگاه را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند. در ادامه این مقاله از سایت تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ به بررسی بیشتر عملکرد دکمه های ظرفشویی بوش می‌پردازیم.

عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی بوش

دکمه ‌های ماشین ظرفشویی بوش، از مهم‌ترین اجزای این دستگاه‌های خانگی هستند که وظیفه کنترل عملکرد و عملیات مختلف را بر عهده دارند. این دکمه‌ها با طراحی ساده و کاربرپسند خود، به کاربران امکان می‌دهند تا به راحتی، دکمه مورد نظر خود را انتخاب و عملیات دلخواه را اجرا کنند.

از جمله دکمه‌های معمول این دستگاه می‌توان به دکمه روشن و خاموش، انتخاب برنامه شستشو، تنظیم دما و زمان و دکمه استارت/استاپ اشاره کرد. در ادامه شما را با دکمه های ماشین ظرفشویی بوش و کاربردهای آن آشنا می‌کنیم:

معنی علائم روی ماشین ظرفشویی بوش

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

از جمله رایج ترین و پر کاربردترین دکمه های مورد استفاده در ماشین ظرفشویی بوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Power Button (دکمه روشن و خاموش کردن): همانطور که از نامش مشخص است، این دکمه مسئول روشن و خاموش کردن ماشین ظرفشویی بوش است.
 • Program Selection Button (دکمه انتخاب برنامه): همانطور که می‌دانید ماشین ظرفشویی بوش از برنامه‌های شستشوی متفاوتی برخوردار است. این دکمه به کاربر اجازه می‌دهد برنامه شستشوی موردنظر خود را از بین برنامه‌های ماشین ظرفشویی بوش انتخاب کنند.
 • Temperature Control Button (دکمه کنترل دما) : این دکمه به کاربر اجازه می‌دهد دمای آب را برای شستشو را تنظیم کند.
 • Time Setting Button(دکمه تنظیم زمان): در دکمه های ماشین ظرفشویی بوش، این دکمه برای تنظیم زمان شستشو مورد استفاده قرار میگیرد.
 • Start/Stop Button(دکمه شروع/توقف): این دکمه برای شروع یا توقف فرایند شستشو استفاده می‌شود.
 • Delay Start Button (شروع با تاخیر): این دکمه به کاربر این امکان را می‌دهد تا ماشین ظرفشویی خود را برای زمان دیگری تنظیم کنید؛ بنابراین با انتخاب این دکمه کاربر می‌تواند زمان دلخواه را انتخاب کرده تا ماشین در آن زمان شروع به کار کند.
 • Extra Rinse Button(دکمه آبکشی اضافی): در میان دکمه های ماشین ظرفشویی بوش، از این دکمه برای اضافه کردن یک چرخه شستشوی اضافی استفاده می‌شود.

به علاوه، ممکن است ماشین ظرفشویی بوش دارای دکمه‌هایی برای تنظیمات اضافی، مانند: قفل کودک، تنظیمات صدا و نور و موارد دیگر باشد. نوع دکمه ‌های ماشین ظرفشویی بوش به مدل خاصی که تهیه کرده اید، بستگی دارد.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

همچنین بخوانید: ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

معنی علائم روی ماشین ظرفشویی بوش

علائم روی ماشین ظرفشویی بوش معمولاً به کاربران راهنمایی می‌کند که هر دکمه یا بخش برای چه کاری است. برخی از علائم معمول روی ماشین ظرفشویی بوش شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اعداد روی نمایشگر: این علامت‌ها معمولاً نشان دهنده زمان باقی‌مانده یا زمان مورد نیاز برای برنامه انتخابی است.
 • علامت‌های برنامه‌ها: این علائم نشان‌دهنده برنامه‌های مختلف شستشوی ماشین ظرفشویی، مانند: شستشوی استاندارد، شستشوی سریع یا شستشوی ظروف حساس است.
 • علائم نمادین برای ویژگی‌های خاص: بعضی مدل‌های ماشین ظرفشویی بوش ممکن است دارای ویژگی‌هایی مانند: قفل کودک، سیستم خشک کننده، حالت صرفه‌جویی انرژی باشند که با علائم نمادین نمایش داده می‌شوند. همچنین در برخی مدل‌ها شما با روشن شدن چراغ آب ظرفشویی بوش هم رو به رو خواهید بود.
 • علامت پیش-آبکشی: این نماد یک چرخه آبکشی کوتاه قبل از شروع سیکل کامل شستشو را نشان می‌دهد. زمانی که بقایای مواد غذایی روی ظروف خشک شده‌اند، از این ویژگی استفاده کنید.
چراغ نمک ظرفشویی بوش
 • نشانگر نمک: زمانی که نشانگر نمک روشن شود، باید آن را مجددا پر کنید تا ظروفی تمیز، درخشان و عاری از لکه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم را مطالعه کنید.
چراغ جلادهنده ظرفشویی بوش
 • نشانگر جلادهنده: زمانی که این نشانگر روشن می‌شود، باید طبق راهنما مخزن جلادهنده را پر کنید. بدین منظور، راهنمای علامت نمک و جلادهنده ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.
 • علامت نمایشگر وضعیت: این علامت ممکن است اطلاعاتی را مانند وضعیت فعلی ماشین (مثلاً شستشو در حال اجرا، پایان شستشو، یا مشکلاتی که نیاز به توجه دارند) نمایش دهد.
 • علامت پایان برنامه: این علامت به کاربر اطلاع می‌دهد که برنامه شستشو به پایان رسیده است و می‌تواند ظروف را از ماشین خارج کند.
 • نمادهای مراقبت: این علامت زمانی که ماشین ظرفشویی دچار مشکل یا خطا می‌شود، نمایان شده تا کاربر متوجه شود که ماشین ظرفشویی به تعمیر نیاز دارد.
 • علامت شستشوی نهایی یا کمک آبکشی: این علامت روی درب مخزن کمک آبکشی که در کنار مخزن مواد شوینده در داخل در قرار دارد، مشاهده می‌شود و به معنای پایان مراحل آبکشی است.

این علائم ممکن است بسته به مدل و ویژگی‌های خاص ماشین ظرفشویی بوش متفاوت باشند.

جدول برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی بوش

در ادامه این مطلب به خلاصه ای از برنامه‌های شستشو ماشین ظرفشویی پرداخته و نکاتی را در خصوص هر عملکرد هر کدام شرح می‌دهیم.

برنامه شستشومقدار کثیفی ظروفمصرف آبامکان فعال کردن همزمان گزینهزمان تقریبی
شستشوی استاندارد (Normal)ظروف کمی کثیف و بدون لکه‌های سخت۸ تا ۱۵ لیتر (۲تا ۴گالن)  Temperature Control Program Selection Time Setting۱ الی ۲ ساعت
شستشوی سریع (Speed Perfect)کثیفی معمولی۴ تا ۸ لیتر (۱ تا ۲ گالن)Temperature Control Sensitive dishes program۳۰ دقیقه
شستشوی ظروف حساس (Sensitive dishes program)ظروف کمی کثیف۴ تا ۸ لیتر(۱ تا ۲ گالن)Time Setting Temperature Control Delay Start۱ الی ۲ ساعت
شستشوی ظروف کریستالی (Glassware washing program)ظروف کمی کثیف۴ تا ۸ لیتر (۱ تا ۲ گالن)Sensitive dishes program۱.۵ الی ۲.۵ ساعت
شستشوی اقلام بزرگ (Washing program for large items)هر مقدار کثیفی۸ تا ۱۵ لیتر (۲ تا ۴ گالن)Washing program for large items۲ الی ۳ ساعت
شستشوی ظروف کودکان (Washing children’s dishes)ظروف کمی کثیف۴ تا ۸ لیتر(۱ تا ۲ گالن)Sensitive dishes program Glassware washing۱.۵ الی ۲٫۵

برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش از برنامه‌های شستشو متفاوتی برخوردار است که به کاربران امکان می‌دهد با توجه به نوع ظروف برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنند. از جمله مهم‌ترین برنامه‌های شستشوی این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برنامه شستشوی استاندارد یا  Normal

این برنامه برای شستشوی کلیه ظروف استفاده می‌شود. برنامه شستشوی بی پایان شامل یک چرخه کامل شستشو با استفاده از آب گرم، شوینده و شستشوی پایانی است. این برنامه بیشتر مناسب ظروف کمی کثیف و بدون لکه‌های سخت می باشد.

برنامه شستشوی سریع (SpeedPerfect)

برنامه شستشوی سریع برای شستشوی ظروف در زمان کوتاه‌تری طراحی شده است و زمان شستشو را تا ۶۶ درصد کاهش می‌دهد و اغلب با استفاده از آب گرم و شوینده‌های قوی تر به تمیز کردن ظروف می‌پردازد. این برنامه معمولاً در حالت‌هایی که ظروف کمی کثیف هستند یا زمان محدودی برای شستشو وجود دارد، مفید است.

برنامه شستشوی ظروف حساس (Sensitive dishes program)

این برنامه برای شستشوی ظروف حساس یا ظروفی که نیاز به دقت و محافظت بیشتری دارند، ایده‌آل است. در این برنامه، آب با دمای کمتر و شوینده نرم تر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ظروف حساس را به خوبی شستشو داده و آسیبی به آنها وارد نشود.

برنامه شستشوی ظروف شیشه‌ای (Glassware washing program)

این برنامه برای شستشوی ظروف شیشه‌ای یا ظروف حساس مانند لیوان‌ها، فنجان‌ها و دیگر ظروفی که به نرمی خاصی نیاز دارند، طراحی شده است. در این برنامه از دمای آب کمتری و شوینده نرم‌تری استفاده می‌شود تا از ظروف حساس محافظت کند.

برنامه شستشوی اقلام بزرگ (Washing program for large items

این برنامه برای شستشوی اقلام بزرگ و یا ظروفی که اندازه بزرگی مانند: تابه‌ها، پلاستیک‌های بزرگ و سینک‌ها مناسب است. در این برنامه، چرخه شستشو بیشتر و احتمالاً دمای آب بالاتری استفاده می‌شود تا اقلام بزرگ را به خوبی شستشو دهد.

• شستشوی ظروف کودکان (Washing children’s dishes)

این برنامه برای شستشوی ظروف کودکان و بطری‌ها و نوارهای شیرینی‌خوری کودکان طراحی شده است. در این برنامه باید از شوینده‌های نرم‌تری استفاده شود و دمای آب نیز کمتر باشد تا از ظروف کودکان محافظت کند و آنها را به طریق بهینه‌تری شستشو دهد. این برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند تا بسته به نیازهای خاص خود، برنامه‌ای را برای شستشوی ظروف انتخاب کنید که بهترین نتیجه را برای شستشوی ظروف موردنظرتان داشته باشد.

برنامه های شستشوی ظرفشویی بوش

راه حل‌هایی برای کمک به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بوش

برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بوش و حفظ عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی بوش، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • نگهداری و نظافت منظم: مانند هر وسیله دیگری، نگهداری مناسب می‌تواند طول عمر دستگاه شما را افزایش دهد. تمیز کردن منظم فیلترها، بازرسی‌های دوره‌ای از نظر سایش و پارگی و پیروی از روش‌های تعمیر و نگهداری توصیه شده توسط سازنده و غیره کمک می‌کند تا مدت طولانی‌تری از عملکرد بهینه دستگاه خود لذت ببرید.
 • استفاده از شوینده مناسب: از شوینده‌های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید، چرا که شوینده‌های غیر استاندارد می‌توانند قطعات داخلی دستگاه شما را خراب کنند. در صورتی که به کارگیری مواد شوینده مناسب به جلوگیری از تجمع رسوبات و حفظ اجزای داخلی دستگاه کمک می‌کند.
 • استفاده از برنامه‌های مناسب: برنامه‌های شستشوی مناسب را بر اساس نوع ظروف و میزان کثیفی آنها انتخاب کنید. استفاده از برنامه‌های حساس برای ظروف حساس و برنامه‌های سریع برای ظروف کمی کثیف، می‌تواند به افزایش عمر مفید ماشین کمک کند.
 • استفاده از آب تمیز و بدون مواد افزودنی: مطمئن شوید که آبی که برای شستشو استفاده می‌کنید، تمیز و بدون افزودنی‌های مضر است. لکه‌ها و رسوبات آب می‌توانند به قطعات داخلی ماشین ظرفشویی آسیب برساند.
 • جلوگیری از قرار دادن ظروف زیاد: قرار دادن ظروف زیاد و بیش از ظرفیت ماشین ظرفشویی ممکن است هم به ظروف و هم عملکرد دستگاه آسیب برساند و در نتیجه طول عمر ماشین ظرفشویی شما کاهش پیدا خواهد کرد. توصیه‌های سازنده را برای ظرفیت بار دنبال کنید تا از سایش و پارگی غیر ضروری جلوگیری کنید.
 • مراقبت و نگهداری از قطعات بیرونی: قفل‌ها، درب‌ها و بخش‌های بیرونی دیگر ماشین را به منظور جلوگیری از خرابی و سایش به طور دوره‌ای بررسی کنید. این کار کمک می‌کند در صورت بروز اشکالی به سرعت متوجه آن شده و برای تعمیر آن اقدام کنید.
 • فیلتر دستگاه را به طور مرتب چک کنید: سعی کنید همیشه فیلتر دستگاه را با آب و صابون تمیز کنید. بررسی مرتب فیلتر مانع از جمع شدن ذرات بزرگ غذا می‌شود.

مهم!

با رعایت این موارد و انجام نگهداری منظم، می‌توانید عمر مفید ماشین ظرفشویی بوش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید و از عملکرد بهینه آن بهره‌مند شوید. چنانچه به هر دلیلی عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی بوش دچار اختلال شد، می‌توانید از خدمات تعمیر ظرفشویی بوش در تهران تعمیراتو۲۴ در تهران، کرج و مشهد بهره مند شوید.

مجموعه ما با بیش از یک دهه سابقه در نصب، سرویس، تعمیر و تعویض قطعات انواع برندهای لوازم خانگی در خدمت شما مشتریان گرامی است. کافی است در صورت بروز هر گونه مشکلی در ماشین ظرفشویی بوش با تعمیراتو۲۴ تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن تکنسین با تجربه به محل شما اعزام شود.

سخن پایانی

همانطور که بیان شد، دکمه های ماشین ظرفشویی بوش نقش بسیار مهمی در تسهیل و بهینه‌ سازی فرایند شستشوی ظروف دارند. این دکمه‌ها با ارائه گزینه‌های متنوع و قابل تنظیم، به کاربران امکان می‌دهند تا برنامه‌های شستشوی مختلفی را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنند. از طریق دکمه‌های مختلف مانند برنامه‌های شستشو، تنظیمات دما و زمان، کاربران می‌توانند فرایند شستشو را به‌دقت و بهینه مدیریت کنند.

این دکمه‌ها نشانگری برای عملکرد دستگاه هستند و اگر خطایی را نشان بدهند، باید برای رفع آن ها اقدام کنید. نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمات به شما با ضمانت نامه ۶ ماهه می‌باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری