02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ چیست؟ یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای شما رخ دهد، نشت آب یخچال سامسونگ می باشد. باید بدانید؛ علت نشت آن را باید چگونه برطرف کرد. ما در این بخش به تک تک احتمالات به وجود آمدن این مشکل را، با استفاده از راه حل هایی برای شما بیان خواهیم کرد. تا در سریعترین زمان بتوانید، آب درون یخچال یا زیر یخچال را از بین ببرید و یا اگر نیاز به تعمیر یخچال ساید بود آن را سریع تر رفع نمایید. پس در ادامه با سایت تعمیراتو۲۴ همراه باشید.

 

علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ چیست؟

آب دادن یخچال، غیر عادی نمی باشد. اکثر یخچال ها با این مشکل مواجه هستند؛هر چند مدتی ممکن است کمی آب زیر یخچال جمع شود و باعث اذیت و آزار شما گردد. برای اینکه مشکل را بتوانید حل کنید،

اول باید علت نشتی آب در یخچال را پیدا کنید. از رایج ترین دلایل نشتی های آب در یخچال ها عبارتند از:

خارج شدن آب از زیر یخچال، خارج شدن آب یخچال از فیلتر آب، تجمع آب در زیر جامیوه ای، ریختن آب زیر درب یخچال، لاستیک درب یخچال، آبسردکن یا یخساز یخچال، خرابی شیر ورودی آب یخچال

 

علت اول:  آب دادن از زیر یخچال

همه یخچال ها دارای یک سینه تخلیه هستند؛ که نزدیک به زیر یخچال یا کمپرسور قرار دارد. آب حاصل چرخه ی یخ زدایی، در آن سینی تخلیه جمع می شود، سپس با گرمای کمپرسور آب درون سینی تبخیر می شود. گذر زمان باعث میشود این سینی بشکند، در نتیجه آب زیر یخچال جمع شود.

راه حل: اگر سینی تخلیه جابجا شده است؛ آن را دوباره سر جای خودش قرار دهید. اما اگر سینی تخلیه شکسته بود، باید آن را تعویض کنید و سینی جدید را جایگزین آن کنید.

 

آب دادن زیر یخچال

 

علت دوم: آب دادن یخچال از فیلتر آب

یکی از شایع‌ترین علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ، آّب دادن فیلتر آب می باشد. اگر فیلتر آب دیر به دیر تعویض شود فیلتر آب دچار رسوب گرفتگی میشود. رسوبات تشکیل شده در داخل فیلتر آب باعث ترک خوردن شیلنگ می شود شود و در نتیجه یخچال آب میدهد.

راه حل: ابتدا شیلنگ آب را ببندید تا آسیب جدی به یخچال وارد نشود، برای حل این مشکل فیلتر آب یخچال را باید تعویض کنید همچنین شلنگ متصل به فیلتر را در صورت پوسیدگی و ترک‌خوردگی باید جایگزین شود.

فیلتر آب یخچال

 

علت سوم: تجمع آب در زیر جا میوه ای

یکی از شایع‌ترین و رایج‌ترین خرابی های یخچال فریزر ها، جمع شدن آب در زیر جامیوه ای می باشد. زمانی که آب کف یخچال یا زیر جامیوه ای جمع می‌شود، احتمالا یکی از قطعات، سیستم دیفراست خراب شده است. علت های اصلی جمع شدن آب زیر جامیوه ای را میتوان به؛ خرابی المنت یا هیتر، سنسور دیفراست یخچال، یخ زدن مسیر خروجی آب و گرفتگی لوله آب یخچال، خرابی ترموفیوز نام برد.

راه حل: برای رفع این مشکل باید، کاور یخچال باز شود و قطعات دیفراست که شامل؛ المنت، اواپراتور، ترموفیوز و ترمودیسک می‌باشد؛ بررسی و تست شود. مشکل پیدا و برطرف گردد، بهتر از این مشکل را به تکنسین های تجربه یخچال فریزر بسپارید؛ تا سریع مشکل را برطرف کنند.

 

آب دادن از زیر جامیوه ای

بیشتر بخوانید: چرا یخچال فریزر زیاد برفک میزند

 

علت چهارم: آب دادن زیر درب یخچال

آب دادن زیر درب یخچال، یکی از مشکلات دیگر نشتی آب در یخچال است؛ که بر اثر پوسیدگی شیلنگ های آب می باشد. منبع آب داخل یخچال یا تانک واتر، سوراخ شده و باعث نشتی آب میشود.

راه حل: به دلیل جنس مخزن آب، نمی توان سوراخ آن را با چسب یا مواردی از این دسته، تعمیر کرد بنابراین؛ باید مخزن جدیدی را جایگزین آن کنید.

 

علت پنجم: لاستیک درب یخچال

۱– یکی از علتهای جمع شدن آب در زیر یخچال مربوط به لاستیک درب آن می باشد. خرابی و پوسیدگی درزهای درب یخچال باعث میشود، هوای بیرون وارد یخچال شده وباعث ایجاد، رطوبت بیش از حد یخچال فریزر می شود؛ و به همین علت آب اضافه به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال، بر روی زمین سر زیر می شود.

برای اینکه متوجه شوید این مسئله باعث نشتی آب یخچال شما شده است یا خیر این مورد را چک کنید:

نگاه کنید تا لاستیک، کاملاً به درب یخچال متصل باشد. فرسودگی لاستیک، ممکن است باعث شود لاستیک به درب یخچال متصل نباشد.

راه حل: برای برطرف کردن سفت شدگی لاستیک؛ آن را با آب داغ مالش دهید. کمی وازلین به درز لاستیکها بزنید. اگر با این موارد مشکل برطرف نشد، لاستیک جدیدی را جایگزین لاستیک قدیمی کنید.

۲– یخچال فریزر باید تراز باشد؛زیرا  تراز نبودن یخچال و کج شدن آن به جلو، باعث درست بسته نشدن درب آن میشود.

راه حل: برای تراز شدن یخچال پایه های آن را تنظیم کنید.

لاستیک دور درب

 

علت ششم: آبسردکن یا یخساز یخچال

شل شدن اتصالات آب به یخساز یخچال؛ و همچنین مهره ها و پیچ ها به مرور دچار ترک خوردگی و فرسودگی میشوند؛ که این دو موضوع منجر نشتی آب یخچال و فریزر میشود. شلنگ های پلاستیکی نیز می توانند سوراخ شوند، ترک بخورند یا تحت فشار دچار پیچ خوردگی شوند. که در نهایت باعث می‌شود، یخچال شما آب دهد. لوله آب متصل شده به یخساز، معمولاً در قسمت بیرونی یخچال قرار دارد. اگر مشکل از شیلنگ آبسردکن یا یخساز باشد، آب از لوله چکه میکند؛ و به کف آشپزخانه می ریزد.

راه حل: شیلنگ یخساز باید تعویض شود، شاید لازم باشد اتصالات آن را هم تعویض کنید. بعد از نصب شلنگ جدید، اتصالات را محکم ببندید تا دوباره، نشتی آب اتفاق نیفتد. پیشنهاد می کنیم برای جایگزین کردن شیلنگ جدید؛ از تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

خرابی واشر

بیشتر بخوانید: علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

 

علت هفتم: خرابی شیر ورودی آب یخچال

علت قرار دادن یخچال ممکن است، شیر آب و لوله آب نشتی داشته باشد. برای رفع مشکل ابتدا یخچال را از برق بکشید؛ و لوله آبی که از دیوار به یخچال می آید را چک کنید. همچنین لوله آبی که از زیر یخچال به پشت یخچال، متصل است را چک کنید. پیچ باز و بسته کردن شیر آب را هم بررسی کنید. لوله های جریان آب را هم بررسی کنید؛ و مطمئن شوید که لوله ها از جایش در نرفته باشد؛ و یا هیچ کدام سوراخ نشده باشند.

راه حل: در صورت سوراخ شدن لوله ها، آنها را عوض کنید؛ تا نشتی آب از پشت یخچال برطرف شود.

 

نتیجه گیری:

همانطور که مشاهده کردید، آب دادن یخچال ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. همچنین جمع شدن آب زیر یا پشت یخچال، نشان‌دهنده خرابی، بخش خاصی از دستگاه می باشد. مشکل های ساده و بی خطر را می توانید، خودتان برطرف کنید. اما برای رفع مشکلات پیچیده نیاز به تخصص و دانش می‌باشد. و برای حل این مشکل آن را به تکنسین های حرفه ای یخچال بسپارید؛ تا در اسرع وقت، به راحتی مشکل یخچال شما را برطرف کنند.

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 9 =

مطالب مرتبط