02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ چیست؟ بالا و پایین رفتن دمای یخچال می تواند باعث خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال شود. اگر دما بیش از حد بالا برود، اقلا داخل یخچال فاسد می شوند؛ بر عکس، اگر افت دمای یخچال سامسونگ را تجربه کنید، تمامی مواد غذایی بیش از حد سرد شده و یخ می زنند. با ما همراه باشید تا علت نوسان دمای یخچال و فریزر سامسونگ را شرح دهیم. (علت کاهش و افزایش دمای یخچال سامسونگ)

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ

از مهم ترین علت های نوسان دما یخچال سامسونگ شما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرابی ترموستات
 • خرابی در برد پاور
 • نوسان برق،
 • خرابی فن اپراتور فریزر
 • کثیف بودن کندانسور یخچال .
 • بیش از حد باز ماندن درب یخچال فریزر ساید .

برای رفع مشکلات جدی یخچال سامسونگ خود، می توانید از خدمات تعمیراتو۲۴ استفاده کنید. برای تعمیرات سریع، ارزان و با کیفیت یخچال در تهران، از شماره های زیر استفاده کنید.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

علت ثابت نماندن دمای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یخچال سامسونگ شما مشکل دما دارد؟  علت بالا و پایین رفتن درجه یخچال ساید سامسونگ تان، این موارد زیر است:

 1. باز شدن مکرر درب یخچال
 2. خرابی درزگیر درب
 3. تنظیمات اشتباه یخچال
 4. انسداد دریچه ها
 5. کثیفی کویل های کمپرسور
 6. خرابی ترموستات دیفراست
 7. خرابی موتور اوپراتور
 8. خرابی دمپر هوا
 9. یخزدگی کویل های اوپراتور

شما برخی از این مشکلات را می توانید به تنهایی برطرف کنید، اما برخی از آن ها به کمک حرفه ای نیاز دارند. برای دریافت خدمات تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران، از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

۱- درب یخچال به صورت مکرر باز و بسته می شود.

هر بار که درب یخچال باز می شود، هوای سرد از آن خارج می شود؛ در نتیجه دستگاه باید بیشتر کار کند تا دوباره خنک شود. اگر درب دستگاه به دفعات باز شود، ممکن است علت ثابت نماندن دمای یخچال فریزر سامسونگ شما باشد.

اگر نوسان دما را تجربه می کنید، سعی کنید درب را برای چند ساعت بسته نگه دارید. سپس برسی کنید آیا دما تثبیت شد یا خیر.

علت ثابت نماندن دمای یخچال سامسونگ

۲- درزگیرهای درب آسیب دیده اند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بتوانید آن را برطرف کنید، خرابی درزگیر است. اگر لاستیک درزگیر خراب شود، هوای سرد دائما خارج شده و منجر به نوسانات دما می شود.

دور درب را به خوبی برسی کنید که آیا قسمتی از لاستیک پوسیده و باد کرده است یا خیر. در صورت وجود هرگونه آسیب، باید به کلی تعویض شود.

۳- تنظیمات اشتباه دما

علت نوسان دمای یخچال سامسونگ شما می تواند به سادگی اشتباه در تنظیمات باشد! شما و یا افراد دیگر، مخصوصا کودکان، ممکن است تنظیمات دما را تغییر داده باشند.

برسی کنید که آیا تنظیمات روی بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ قرار گرفته است یا خیر. بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ ، ۳ درجه سانتی گراد است. بهترین دما برای فریزر ساید سامسونگ ، -۱۹ درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که هر گونه مغایرت را مشاهده می کنید، از مقاله راهنمای زیر استفاده کنید؛ ما تمام نکات لازم را شرح داده ایم.

نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ

۴- مسدود شن دریچه و سنسورها

زمانی که یخچال خود را بیش از حد پر کنید، دریچه های هوا با مواد غذایی مسدود می شوند. این مورد یک علت رایج ثابت نماندن دمای یخچال فریزر ساید سامسونگ است و خوشبختانه رفع آن آسان می باشد. داخل یخچال دریچه های متعددی وجود دارد که هوای گرم را خارج و هوای سرد را وارد می کند. اگر این دریچه ها و یا سنسورهای موجود مسدود شوند، یخچال نمی تواند دما را ثابت نگه دارد.

سعی کنید یخچال خود را بیش از حد پر نکنید و اقلام را از دیواره ها و دریچه های قابل مشاهده، دور نگه دارید.

بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ

۵-خرابی ترموستات دیفراست

ترموستات دیراست، دمای کویل های اوپراتور را کنترل می کند. اگر ترموستات دیفراست معیوب شود، چرخه سرمایش هرگز شروغ نمی شود.

برسی سلامت ترموستات دیفراست، نیاز به تجربه فنی و دانش مکانیکی دارد. در صورتی که فاقد آن هستید، هرگز این کار را به دلیل خطر برق گرفتگی به تنهایی انجام ندهید. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و ارزان تعمیرات در تهران، می توانید از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

۶-خرابی کنترلر دمپر

دمپر هوا باز و بسته می شود تا هوای سرد وارد یخچال شود. اگر دمپر به درستی باز نشود، هوای سرد کافی وارد یخچال نمی گردد. دمپر را برسی نمایید تا بفهمید آیا خراب شده است یا خیر.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ می توانند با مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، این مشکل یخچال تان را برطرف نمایند.

ترموستات یخچال سامسونگ چه وظیفه‌ای دارد؟

ترموستات وظیفه دمای یخچال را بر عهده دارد. کار ترموستات به این شکل است که به کمپرسور فرمان روشن و خاموش می دهد همچنین خود این قطعه ترموستات توسط برق کنترل میشود. اگر به هر علتی مشکلی برای آن پیش بیاید باعث می‌شود یخچال شما بیش از اندازه سرد و یا گرم شود که در این حالت ممکن است مواد غذایی داخل آن خراب و همچنین دچار کپک زدگی شود.

برای اینکه ترموستات یخچال ساید خود را بررسی کنید ابتدا دمای یخچال فریزر خود را روی ۳ درجه سانتی گراد گذاشته و سپس یک لیوان آب داخل آن بگذارید. ۲۴ ساعت صبر کنید و بعد آب داخل لیوان را با دماسنج چک کنید. اگر دما بین ۳ تا ۵ درجه بود ترموستات یخچال شما درست کار می کند.همچنین عوامل دیگری که باعث نوسان دمای یخچال میشوند را در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

دمای یخچال ساید
علت نوسان دمای یخچال سامسونگ

نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

 • مواد غذای داخل فریزر را آب میکند.
 • مواد غذایی داخل یخچال را منجمد می کند.
 • دمای یخچال کاهش می یابد و باعث خراب شدن مواد غذایی میشود.

بیشتر بخوانید: چرا یخچال فریزر زیاد برفک میزند؟

چرا مواد غذایی داخل یخچال ساید سامسونگ منجمد می شود؟

 1. از شایع ترین عوامل بروز این مشکل خرابی ترموستات است.
 2. از اتصال سیم های ترموستات مطمئن شوید.
 3. چک کردن لوله بالب چون ممکن است در اپراتور از جای خودش جدا شده باشد.
 4. از عوامل دیگر ممکن است سنسور یخچال خراب باشد.

علت کاهش دمای یخچال ساید سامسونگ چیست؟

هر یک از موارد زیر می تواند منجر به نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ میشود.

۱- گاز مبرد توسط دو سیم پیچ خازن به کمپرسور و میشود. گرد و غبار گرفتن این سیم پیچ ها ممکن است دمای یخچال را کاهش دهد.

۲- موتور فن کندانسور اگر دچار مشکل شود و یا پره های فن آن بشکند ،این مشکل را به همراه دارد.

۳- خراب شدن موتور فن اپراتور که باعث می شود در داخل یخچال هوای خنک جریان نداشته باشد و همین امر باعث می شود که یخچال شما به اندازه کافی سرد نشود. برای رفع این مشکل باید این موتور را تعویض کرد.

۴- اگر برد کنترل دمای یخچال سایت سامسونگ شما خراب باشد، سیستم خنک کننده آن کار نخواهد کرد و باید آن را تعویض کنید.

یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟

علت ثابت نماندن دمای فریزر چیست؟

این مشکل ممکن است مربوط به سنسور محیطی باشد؛ همچنین باید فن داخل فریزر و سنسور محیطی بررسی شود و در صورت وجود مشکل، تعویض گردد. تنظیم نکردن دمای یخچال موجب نوسان انواع یخچال فریزر میشود.از مزایای یخچال سامسونگ این است که نمایشگر روی آن قرار دارد. این نمایشگر دمای دقیق فریزر و یخچال شما را نشان میدهد. دمای مناسب برای یخچال مثبت ۳ سانتیگراد و برای فریزر منفی ۱۸ سانتی گراد می باشد. در صورت گرم شدن باید ترموستات و دیفراست یخچال بررسی شود.

خرابی موتور

موتور یخچال یکی از اصلی ترین قطعات مربوط به یخچال ها میباشد. خراب شدن موتور بر تمامی قطعات دیگر تاثیر مستقیم دارد. همچنین کمپرسور برای تولید سرمای مناسب نیاز به موتور یخچال دارد. اگر موتور یخچال فریزر شما ناخودآگاه خاموش روشن بشود، کار قطعات دیگر یخچال از جمله کمپرسور یخچال دچار مشکل می شود؛ و به همین دلیل یخچال شما دچار نوسان خواهد شد. برای جلوگیری از گرم و سرد شدن دمای یخچال و تعمیر موتور یخچال توصیه می کنیم؛ از یک تعمیرکار متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید، تا با کیفیت عالی موتور یخچال تان را تعمیر شود. برای اطلاعات بیشتر به نمایندگی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =

مطالب مرتبط