جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

رفع مشکل نوسان دما در یخچال سامسونگ

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ چیست؟ بالا و پایین رفتن دمای یخچال می تواند باعث خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال شود. اگر دما بیش از حد بالا برود، اقلا داخل یخچال فاسد می شوند؛ بر عکس، اگر افت دمای یخچال سامسونگ را تجربه کنید، تمامی مواد غذایی بیش از حد سرد شده و یخ می زنند. با در تعمیراتو۲۴ ما همراه باشید تا علت کاهش و افزایش دمای یخچال و فریزر سامسونگ را شرح دهیم.

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ

از مهم ترین علت های نوسان دما یخچال سامسونگ شما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرابی ترموستات
 • خرابی در برد پاور
 • نوسان برق،
 • خرابی فن اپراتور فریزر
 • کثیف بودن کندانسور یخچال .
 • بیش از حد باز ماندن درب یخچال فریزر ساید
 • مهر و موم درب آسیب دیده است
 • تنظیمات در حال تنظیم هستند

برای رفع مشکلات جدی یخچال سامسونگ خود، می توانید از خدمات نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تهران استفاده کنید!

علت تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ

علت ثابت نماندن دمای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یخچال سامسونگ شما مشکل دما دارد؟  علت بالا و پایین رفتن درجه یخچال ساید سامسونگ تان، این موارد زیر است:

 1. باز شدن مکرر درب یخچال
 2. خرابی درزگیر درب
 3. تنظیمات اشتباه یخچال
 4. انسداد دریچه ها
 5. کثیفی کویل های کمپرسور
 6. خرابی ترموستات دیفراست
 7. خرابی موتور اوپراتور
 8. خرابی دمپر هوا
 9. یخزدگی کویل های اوپراتور

شما برخی از این مشکلات را می توانید به تنهایی برطرف کنید، اما برخی از آن ها به کمک حرفه ای نیاز دارند. برای دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در تهران، مشهد و کرج، از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید و از گارانتی ۶ ماهه برخوردار شوید.

۱- درب یخچال به صورت مکرر باز و بسته می شود.

هر بار که درب یخچال باز می شود، هوای سرد از آن خارج می شود؛ در نتیجه دستگاه باید بیشتر کار کند تا دوباره خنک شود. اگر درب دستگاه به دفعات باز شود، ممکن است علت ثابت نماندن دمای یخچال فریزر سامسونگ شما باشد.

اگر نوسان دما را تجربه می کنید، سعی کنید درب را برای چند ساعت بسته نگه دارید. سپس برسی کنید آیا دما تثبیت شد یا خیر.

علت تغییر دمای فریزر سامسونگ

۲- درزگیرهای درب آسیب دیده اند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بتوانید آن را برطرف کنید، خرابی درزگیر است. اگر لاستیک درزگیر خراب شود، هوای سرد دائما خارج شده و منجر به نوسانات دما می شود.

دور درب را به خوبی برسی کنید که آیا قسمتی از لاستیک پوسیده و باد کرده است یا خیر. در صورت وجود هرگونه آسیب، باید به کلی تعویض شود.

۳- تنظیمات اشتباه دما

علت نوسان دمای یخچال سامسونگ شما می تواند به سادگی اشتباه در تنظیمات باشد! شما و یا افراد دیگر، مخصوصا کودکان، ممکن است تنظیمات دما را تغییر داده باشند.

برسی کنید که آیا تنظیمات روی بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ قرار گرفته است یا خیر. بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ ، ۳ درجه سانتی گراد است. بهترین دما برای فریزر ساید سامسونگ ، -۱۹ درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که هر گونه مغایرت را مشاهده می کنید، از مقاله راهنمای زیر استفاده کنید؛ ما تمام نکات لازم را شرح داده ایم.

نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ

۴- مسدود شن دریچه و سنسورها

همواره پر کردن بیش از اندازه یخچال یا مسدود کردن دریچه های هوا با مواد غذایی یکی از شایع علت تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ است. اما نگران نباشید، خوشبختانه حل آن بسیار ساده است. توجه داشته باشید که در داخل یخچال شما همواره دریچه‌های متعددی وجود دارد که اجازه می‌دهد هوای گرم خارج شده و هوای سرد وارد شود. چنانچه این دریچه‌ها مسدود شوند، یخچال نمی‌تواند دما را ثابت نگه دارد. گاهی نیز سنسورهای مسدود شده می‌توانند این مشکل را ایجاد کنند. برای رفع مشکل، یخچال خود را بیش از حد پر نکرده و همه مواد غذایی و ظروف را از پشت و کناره‌ها و دریچه‌های قابل‌مشاهده در دیوارها یا سقف دور کنید. سپس در ادامه اجازه دهید یخچال چند ساعت کار کند تا ببینید دما تنظیم می‌شود یا خیر!

بهترین دما برای یخچال ساید سامسونگ

۵-خرابی ترموستات دیفراست

ترموستات دیراست، دمای کویل های اوپراتور را کنترل می کند. اگر ترموستات دیفراست معیوب شود، چرخه سرمایش هرگز شروغ نمی شود.

برسی سلامت ترموستات دیفراست، نیاز به تجربه فنی و دانش مکانیکی دارد. در صورتی که فاقد آن هستید، هرگز این کار را به دلیل خطر برق گرفتگی به تنهایی انجام ندهید. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و ارزان تعمیرات در تهران، می توانید از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید و یا فرم پر کنید!

۶-خرابی کنترلر دمپر

دمپر هوا باز و بسته می شود تا هوای سرد وارد یخچال شود. اگر دمپر به درستی باز نشود، هوای سرد کافی وارد یخچال نمی گردد. دمپر را برسی نمایید تا بفهمید آیا خراب شده است یا خیر.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ می توانند با مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، این مشکل یخچال تان را برطرف نمایند.

۷-مهم‌ترین علت تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ، مهر و موم درب آسیب دیده است

یکی از مهم‌ترین دلایل تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ، مشکل درزگیر درب یخچال شما است. چنانچه مهر و موم آسیب ببیند، هوای سرد به صورت دائم خارج شده و منجر به نوسانات دما می‌شود.

برای رفع این مشکل، بررسی کنید که آیا قسمتی از مهر و موم حباب دار، ساییده یا کثیف است. در چنین شرایطی لازم است درزگیر یخچال را تعویض کرده و قطعه اورجینال جای ‌گذاری کنید.

۸- خرابی لاستیک دور درب یخچال

گاهی علت تغییر دمای فریزر سامسونگ و بالارفتن آن می‌تواند به سادگی تغییر تنظیمات باشد. ممکن است هنگام گذاشتن یا بیرون آوردن غذا به طور ناخواسته دکمه دما را تغییر کنید. برای رفع مشکل، حتماً بررسی کنید که هیچ کس دیگری در خانه شما به طور تصادفی یا عمدی تنظیمات دما را تنظیم نکند و آنها را از محل قرارگیری درجه حرارت مطلع کنید. ممکن است لازم باشد ترموستات یخچال را مجدد تنظیم کرده تا تثبیت دما به سیستم انجام شود.

ترموستات یخچال سامسونگ چه وظیفه‌ای دارد؟

ترموستات وظیفه دمای یخچال را بر عهده دارد. کار ترموستات به این شکل است که به کمپرسور فرمان روشن و خاموش می دهد همچنین خود این قطعه ترموستات توسط برق کنترل میشود. اگر به هر علتی مشکلی برای آن پیش بیاید باعث می‌شود یخچال شما بیش از اندازه سرد و یا گرم شود که در این حالت ممکن است مواد غذایی داخل آن خراب و همچنین دچار کپک زدگی شود.

برای اینکه ترموستات یخچال ساید خود را بررسی کنید ابتدا دمای یخچال فریزر خود را روی ۳ درجه سانتی گراد گذاشته و سپس یک لیوان آب داخل آن بگذارید. ۲۴ ساعت صبر کنید و بعد آب داخل لیوان را با دماسنج چک کنید. اگر دما بین ۳ تا ۵ درجه بود ترموستات یخچال شما درست کار می کند.همچنین عوامل دیگری که باعث نوسان دمای یخچال میشوند را در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید سامسونگ
علت نوسان دمای یخچال سامسونگ

نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

 • مواد غذای داخل فریزر را آب میکند.
 • مواد غذایی داخل یخچال را منجمد می کند.
 • دمای یخچال کاهش می یابد و باعث خراب شدن مواد غذایی میشود.

چرا مواد غذایی داخل یخچال ساید سامسونگ منجمد می شود؟

 1. از شایع ترین عوامل بروز این مشکل خرابی ترموستات است.
 2. از اتصال سیم های ترموستات مطمئن شوید.
 3. چک کردن لوله بالب چون ممکن است در اپراتور از جای خودش جدا شده باشد.
 4. از عوامل دیگر ممکن است سنسور یخچال خراب باشد.

سایر موارد را می‌توانید در مقاله علت نوسان دمای یخچال بدون برفک مطالعه کنید.

علت پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ

مقاله مرتبط: یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟

علت ثابت نماندن دمای فریزر چیست؟

علت ثابت نماندن دمای فریزر ممکن است مربوط به سنسور محیطی باشد؛ همچنین باید فن داخل فریزر و سنسور محیطی بررسی شود و در صورت وجود مشکل، تعویض گردد. تنظیم نکردن دمای یخچال موجب نوسان انواع یخچال فریزر میشود.از مزایای یخچال سامسونگ این است که نمایشگر روی آن قرار دارد. این نمایشگر دمای دقیق فریزر و یخچال شما را نشان میدهد. دمای مناسب برای یخچال مثبت ۳ سانتیگراد و برای فریزر منفی ۱۸ سانتی گراد می باشد. در صورت گرم شدن باید ترموستات و دیفراست یخچال بررسی شود.

خرابی موتور

موتور یخچال یکی از اصلی ترین قطعات مربوط به یخچال ها میباشد. خراب شدن موتور بر تمامی قطعات دیگر تاثیر مستقیم دارد. همچنین کمپرسور برای تولید سرمای مناسب نیاز به موتور یخچال دارد. اگر موتور یخچال فریزر شما ناخودآگاه خاموش روشن بشود، کار قطعات دیگر یخچال از جمله کمپرسور یخچال دچار مشکل می شود؛ و به همین دلیل یخچال شما دچار نوسان خواهد شد. برای جلوگیری از گرم و سرد شدن دمای یخچال و تعمیر موتور یخچال توصیه می کنیم؛ از یک تعمیرکار متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید، تا با کیفیت عالی موتور یخچال تان را تعمیر شود. برای اطلاعات بیشتر به نمایندگی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

تماس با تعمیراتو 24

سؤالات متداول

علت پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ چیست؟

گاهی ممکن است متوجه شوید که یک وسیله به‌اندازه کافی بیرون زده است که درب فریزر سامسونگ را باز نگه داشته است. در چنین شرایطی هوای سرد از فریزر شما خارج می‌شود. در موارد مشابه، ممکن است درزگیرهای قدیمی باعث کاهش دمای فریزر شوند.

علت تنظیم نشدن درجه یخچال سامسونگ؟ چرا دمای فریزر من مدام تغییر می‌کند؟

 دقت داشته باشید که نوسانات جزئی دما (+/- ۵ درجه فارنهایت) در یک محصول تبرید بسته به تأثیرات خارجی طبیعی است. البته یک درب باز، رطوبت و دمای اتاق نیز می‌توانند بر دمای یخچال سامسونگ تأثیر بگذارند. چنانچه دما خیلی بالاست، کندانسور را تمیز کنید.

چرا دمای یخچال سامسونگ من مدام تغییر می‌کند؟

در صورتی که دریچه‌ها یا حسگرها مسدود شده باشند و پر کردن بیش از حد یخچال یا مسدود کردن دریچه‌های هوا با مواد غذایی موجب تغییر دمای یخچال می‌شود.

چرا یخچال سامسونگ سرد نمیکنه ولی فریزر سرد است؟

در این صورت لازم است نگاهی به درزگیر یا واشر فریزر بیندازید. چرا که به دلیل فرسودگی و پارگی معمولی، این واشر درب‌ها خشک شده و شروع به ترک خوردن می‌کنند.

اگر دمای یخچال پایین نیاید چه کنیم؟

برای رفع این مشکل لازم است تا اطراف کمپرسور دستگاه و سیم پیچی یخچال سامسونگ را تمیز کرده و گرد و غبار و کثیفی که مانع خنک‌سازی کارآمد می‌شود را پاک کنید. همچنین دفترچه راهنمای مالک خود را برای مکان کویل بررسی کنید و آنها را با یک برس نرم جاروبرقی بکشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری