جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید
۸ شهریور ۱۴۰۱

عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید

در این مقاله، اموزش عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید را خواهیم داشت. اگر یخ ساز یخچال شما مانند گذشته کار نمی کند، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید. اما قبل از این کار، بهتر است ابتدا کمی با این قطعه آشنا شوید و علت خرابی یخ ساز را عیب یابی کنید.  خب، ما در این مقاله تمام این آموزش ها را داریم؛ پس برای عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید خود، تا انتها با ما در نمایندگی تعمیر یخچال همراه باشید.

یخ ساز یخچال چیست و چگونه کار می کند؟

برای ساخت یخ، دمای محفظه فریزر باید صفر درجه فارنهایت و یا کم تر باشد. هنگامی که دمای مناسب فراهم شد، یخ ساز وارد چرخه آماده سازی می شود که در آن، یک موتور دنده، سینی را می چرخاند تا مکعب های یخ، به داخل سطل ذخیره سازی بروند.

در پایان این چرخه، یخ ساز برق را به شیر ورودی آب می فرستد تا دریچه را باز کند و اجازه دهد آب سینی یخ ساز را پر کند. (توجه داشته باشید که فشار آب خانه باید بین ۲۰ تا ۱۲۰ پوند بر اینچ مربع باشد تا شیر ورودی آب به درستی کار کند.) این چرخه تا زمانی ادامه پیدا می کند که سطح یخ پر شود و ظرفیتش به اتمام برسد.

برخی مشکلات یخ سازها، ناشی از خرابی شیر برقی یخچال است. برای کسب اطلاعات در مورد این قطعه، علائم خرابی و روش تعویض آن، آموزش تعویض شیر برقی آب یخچال را از دست ندهید.

نکات عیب یابی یخ ساز یخچال ساید بای ساید

قبل از این که هرگونه اقدامی انجام دهید، این نکات عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید را بخوانید.

  • اگر تکه های یخ خارج شده از یخ ساز، تو خالی یا خیلی کوچک هستند، احتمالا فشار آب کافی به دریچه ورودی و یا خود شیر ورودی نمی رسد. برای برسی دقیق این موضوع، شیر تامین آب را ببندید و لوله تامین آب را از شیر جدا کنید. شیر اصلی را باز کنید و زیر آن یک سطل بگیرید؛ جریان آب ضعیف، نشان دهنده کم بودن فشار آب خانه و یا وجود مشکل در شیر اصلی آب است. با این حال، اگر جریان آب قوی باشد، احتمالا مشکل از شیر ورودی آب است و باید تعویض شود.

اگر از یخچال های درب فرانسوی استفاده می کنید، از این آموزش تعویض یخ ساز مخصوص آن، استفاده کنید:  آموزش کامل تعویض یخ ساز یخچال درب فرانسوی

  • اگر یخ ساز اصلا یخ درست نمی کند، ابتدا برسی کنید که آیا آب یا یخ در سینی وجود دارد یا خیر. اگر هیچ یخی وجود نداشت، ممکن است لوله پرکننده با یخ مسدود شده باشد که معمولا به دلیل فشار ناکافی آب یا خرابی دریچه های ورودی آب است. می توانید از سشوار برای آب کردن یخ در لوله پرکننده استفاده کنید تا گرفتگی آن باز شود.
  • توجه داشته باشید که ممکن است دمای محفظه فریزر، برای تولید یخ یخ ساز، بسیار بالا باشد. اگر دمای فریزر بالاتر از ۱۵ درجه فارنهایت باقی بماند و نتوانید آن را پایین بیاورید، ممکن است یخچال تان با مشکلات سرمایش رو به رو باشد. اگر دما ۱۰ درجه فارنهایت و یا کمتر باشد، احتمالا خود یخ ساز معیوب است و باید تعویض شود. با خواندن مقاله زیر، احتمالا می توانید متوجه علت مشکلات سرمایش و نوسان دمای فریزرتان بشوید.

قبل از تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید خود، این کارها را انجام دهید!

اگر قصد تعویض یخ ساز یخچال تان را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از آن این کارها را انجام دهید. ابتدا شیر اصلی آب منزل تان را چند بار باز و بسته کنید تا تمامی گرفتگی های ناشی از مواد معدنی، باز شود.

اگر این کار جواب نداد، یخچال را از برق بکشید و یخ ساز را بردارید. سپس مطمئن شوید شیر ورودی آب پشت یخچال با یخ مسدود نشده است؛ در این صورت آن را با سشوار گرم کنید.

اگر به نتیجه ای نرسیدید، زمان عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید شما فرا رسیده. خوشبختانه، نصب یخ ساز جدید کار خیلی سختی نیست؛ اما اگر از عهده آن بر نیامدید، نگران نباشید! تنها با تماس با شماره های زیر، بهترین خدمات تعمیر یخچال ساید در تهران را دریافت خواهید کرد:

همچنین بخوانید: علت ثابت نماندن دمای فریزر

عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید

شما می توانید مشکلاتی مثل پر نشدن یخ ساز، کار نکردن آن و دیگر مشکلات مربوط به آن را، با این آموزش عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید ، برطرف کنید.

پروسه تعمیر حدود ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید و به مقداری دانش فنی نیاز دارد.

ابزار مورد نیاز:

  • آچار مهره ¼ اینچی
  • پیچ گوشتی دوسو
  • دستکش کار
  • نوار

یخچال ال جی دارید؟ علت خارج نشدن یخ از یخساز ال جی را از دست ندهید!

مرحله ۱٫ برق و آب یخچال را قطع کنید.

یخچال را از برق بکشید و یا فیوز برق آشپزخانه را قطع کنید.

شیر آب یخچالی را که به لوله های آب متصل است را ببندید. این شیر اغلب روی دیوار پشت یخچال قرار دارد، اما ممکن است زیر سینک آشپزخانه هم باشد.

نکته: مواد غذایی که خطر فاسد شدن آن ها وجود دارد را به فضای خنک دیگر منتقل کنید. یخچال در حدود ۱ ساعت بدون برق خواهد بود، این امر روی غذاهای منجمد تاثیری نخواهد گذاشت.

مرحله ۲٫ قاب جلوی یخ ساز را بردارید.

پوشش فلیپر روی دیوار سمت چپ که مقابل یخ ساز است را با نوار ببندید. قاب پلاستیکی جلوی یخچال را باز کنید. قاب را به سمت چپ بکشید و سمت راست آن را به سمت بالا فشار دهید تا پایه پلاستیکی از براکت رها شود.

در صورت لزم، می توانید از پیچ گوشتی دو سو، برای بیرون آوردن پایه پلاستیکی از براکت استفاده کنید. قاب را بردارید و کنار بگذارید. فیلپر را نیز ببندید.

مرحله ۳٫ پوشش کانکنتور سیم را بردارید.

با استفاده از آچار مهره ¼ ، پیچ زیر یخ ساز که در گوشه عقبی سمت راست آن قرار دارد را بردارید.

پوششی که پیچ را محکم کرده بردارید و آن را به همراه پیچ کنار بگذارید.

مرحله ۴٫ برداشتن یخ ساز

در این مرحله از عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید ، باید یخ ساز را بردارید. برای این کار، زبانه سمت چپ یخ ساز را فشار دهید تا یخ ساز آزاد شود. آن را به سمت جلو بکشید و از جایش خارج کنید.

با استفاده از پیچ گوشتی دوسو، زبانه قفل روی دوشاخه کانکتور سیم را آزاد کنید و کانکتور را از دوشاخه بیرون بکشید.

یخ ساز را از محفظه فریزر خارج کنید و درب فریزر را ببندید.

همچنین بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز

مرحله ۵٫ برداشتن صفحه نصب

یخ ساز را به صورت وارونه روی یک سطح صاف قرار دهید و با استفاده از آچار مهره ¼ اینچی، پیچ های نگهدارنده صفحه نصب روی قسمت پایین یخ ساز را باز کنید.

زبانه های قفل را که در دوطرف دوشاخه کانکتور سیم هستند، بیرون بکشید تا کل یخ ساز آزاد شود.

یخ ساز قدیمی را بردارید و کنار بگذارید. این قطعه قابل بازیافت است.

مرحله ۶٫ نصب صفحه نصب جدید

یخ ساز جدیدی که تهیه کردید را در صفحه نصب پایین قرار داده و دو شاخه کانکتور را به کنار آن فشار دهید تا زبانه های قفل در جای خود قرار گیرند.

سوراخ های پیچ را در صفحه نصب ردیف کنید و پیچ ها را وارد نمایید. آن ها را به درستی و با احتیاط، محکم کنید.

مرحله ۷٫ وصل کردن کانکتور سیم

در این مرحله از عیب یابی و تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید ، باید یخ ساز را در نزدیکی ریل هایی که روی آن نصب شده بود، نگه داشته و کانکتور سیم را به دوشاخه وصل کنید. با این کار زبانه های قفل در جای خود قرار می گیرند.

مرحله ۸٫ نصب یخ ساز جدید

در داخل محفظه فریزر، یخ ساز جدید را روی ریل های آن سوار کنید؛ تا جایی که بتوانید دقیقا لوله پرکننده را در کاپ پرکننده قرار دهید. (اگر در یخچال شما، یخ ساز روی ریل سوار نمی شود، آن را مانند اولش نصب کنید.)

لوله پر کننده را داخل کاپ پرکننده قرار داده و مجموعه یخ ساز جدید را در جایش نصب کنید تا زبانه های قفل فعال شود.

مرحله ۹٫ پوشش کاکنتور را عوض کنید.

پوشش پلاستیکی کانکتور را در جای خودش قرار داده و آن را پیچ کنید. پیچ ها را تا جایی سفت کنید که محکم شود. از بیش از حد سفت کردن آن ها خودداری کنید.

مرحله ۱۰٫ نصب قاب یخ ساز

قاب پلاستیکی روی یخ ساز را در مقابل گیره نصب قرار داده و گیره سمت چپی را داخل گیره نصب قرار بدهید. گیره سمت راستی را نیز روی گیره نصب بالایی وصل کرده و آن را در جایش بگذارید.

نواری که روی پوشش فلیپر گذاشته بودید را بردارید.

مرحله ۱۱٫ وصل کردن مجدد آب و برق یخچال

شیر اصلی آب یخچال را که بسته بودید، باز کنید تا دوباره آب به یخچال باز گردد.

یخچال را به برق وصل کرده و یا فیوز آشپزخانه را وصل کنید.

شما پرسیدید: علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

کلام آخر

انجام تعمیرات لوازم خانگی در منزل، آن هم یخچال می تواند خطرناک باشد. از تجهیزات ایمنی ذکر شده استفاده کنید و تمامی دستورالعمل ها را دنبال کنید.

اگر نتوانستید به تنهایی این تعمیرات را به پایان برسانید و یا نتوانستید یخ سازتان را تعویض کنید، نگران نباشید. ما در تعمیراتو۲۴، کنار شما هستیم.

برای دریافت سریع ترین، با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین خدمات تعمیر یخچال در تهران، با تکنسین های حرفه ای ما تماس بگیرید. همچنین مشاورین ما در واتس اپ، برای رفع سوالات شما حاضر هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری