02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد؟ دلایل مختلفی برای علت صدای یخچال فریزر وجود دارد. از جمله: خرابی کمپرسور، خرابی فن، خرابی موتور و غیره است. یکی از ساده ترین حالت ممکن صدا دادن یخچال فریزر، تراز نبودن یخچال و قرار دادن وسایل نامناسب داخل آن می باشد؛ که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

 

چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد؟

 

خرابی در فن موتور در برخی از موارد به دلیل، ضربه خوردن موتور و طولانی کار کردن آن ممکن است، دچار ایجاد صدا یخچال شود. باید هر چند وقتی فن موتور را چک کنید، تا در صورت بروز مشکل تعویض و یا تعمیر شود. فن موتور را باید در یک زمان مشخصی روغن کاری کنید. چون زمانی که خشک می شود به درستی نمی تواند کار کند. و با هر چرخش صدای زیادی خواهد داد.

فن موتور وظیفه گردش هوای خنک درون یخچال را دارد، که در صورت توجه نکردن به آن، بعد از مدتی باعث ایجاد صدای زیاد یخچال فریزر ساید سامسونگ خواهد شد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، یخچال را از برق بکشید و از تعمیرکار کمک بگیرید.

 

خرابی در موتور فن تبخیر

 

یکی از علتهای صدا دادن یخچال ساید سامسونگ، بروز این مشکل است. موتور فن تبخیر زمانی که کمپرسور کار میکند، وظیفه گردش هوا داخل سیم ها را بر عهده دارد. در صورت خراب شدن یخچال، نمی‌تواند به خوبی کار کند. بهتر است بدانید این موتور همراه موتور فن و کمپرسور کار میکند.

 

خرابی در موتور فن کندانسور

 

از رایج ترین علت های صدای زیاد یخچال ساید سامسونگ مشکل در فن کندانسور می باشد. کندانسور وظیفه گردش هوا در اطراف کندانسور جهت خنک کردن آن می باشد. از وظایف دیگر فن کندانسور، گرما حاصل از کندانسور به وسیله مسیر آب دیفراست جهت بخار کردن آب، خارج می‌کند. اگر موتور فن کندانسور دچار مشکل شود، یخچال صدای زیادی را تولید میکند.

از علائم دیگر می توان؛ خاموش و روشن شدن ناگهانی یخچال و ثابت نماندن دمای یخچال و یا علت چشمک زن در یخچال ساید سامسونگ خواهد شد. خرابی موتور فن کندانسور ناشی از از گرفتن گرد و غبار موتور فن کندانسور و پوسیدگی آن است.

 

 

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ

 

 

شل شدن مهره و پیچ های موتور یخچال

 

موتور یخچال داخل یک بدنه قرار دارد که اجازه ورود به رطوبت و گرد و غبار و غیره را نمی دهد و به وسیله مهر و پیچ به کف یخچال نصب می شود. مهره و پیچ ها اجازه تکان خوردن را نمی‌دهند، ممکن است بعد از مدتی مهره و پیچ های یخچال، شل شود و تکان بخورد و همین باعث ایجاد صدا دادن یخچال می شود.

 

گیر کردن پره های فن

 

از دیگر علت‌ها که باعث صدا دادن یخچال ساید سامسونگ میشود، شکسته شدن و یا گیر کردن پره های فن باشد. وظیفه پره های فن، خنک کردن سیم کشی و موتور فن آن را دارد. جنس این پره ها لاکی می‌باشد. در صورت خشک بودن آن، ممکن است به درستی کار نکند و یا بشکند. همین امر باعث بروز صدا از درون یخچال خواهد شد.

 

نحوه تعمیر صدای یخچال ساید سامسونگ

 

عنوان قبلی، انواع علت صدای یخچال سامسونگ را برای شما توضیح دادیم، در این بخش نحوه تعمیر آن را برایتان، توضیح خواهیم داد.

 

 

۱- زمانی که موتور فن تبخیر، دچار مشکل میشود، یکی از علتهای صدای یخچال شما می باشد. ابتدا یخچال را باید از برق بکشید و سپس محفظه فن موتور تبخیر را بردارید و آن را چک کنید. در صورتی که مشکل از شل شدن فن بود، آن را محکم کنید و در صورت خراب بودن شفت، آن را باید تعویض کنید.

 

۲- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در فن موتور می باشد؛ باید فن موتور چک شود در صورت، کثیف بودن آن باید تمیز و سرویس، همچنین روغن کاری شود.

 

۳- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در کندانسور می باشد. ایجاد مشکل در کندانسور، در بیشتر مواقع به علت کثیف بودن و یا عمر طولانی آن است. در صورت کثیف بودن، آن را باید تمیز کنید و اگر پره های فن، پوسیده یا شکسته باشد آنها را باید تعویض کنید. در صورتی که کندانسور مشکل دارد. بهتر از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید تا آن را تعمیر کنند. همچنین اگر کندانسور شما پوسیده یا عمر طولانی، داشته باشد آن را تعویض کنید.

 

۴- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در پایه موتور است. می توانید به راحتی با استفاده از؛ آچار و پیچ گوشتی مناسب، پیچ و مهره های پایه موتور را سفت کنید، تا از سر و صدای آن جلوگیری شود.

 

۵- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛با بروز مشکل در، گیر کردن پره های فن می باشد. باید پره های فن را چک کنید و در صورت مشکل، گیر کردن پره ها به اجسام دیگر آن را تعمیر یا تعویض کنید. جهت عیب‌یابی می توانید، برق یخچال را وصل کنید؛ که نحوه کار کرد را ببینید. توصیه می‌کنیم این کار را توسط، متخصصین تعمیر یخچال انجام گیرد.

 

نتیجه گیری

 

ما در این مقاله شما را با اصلی‌ترین، علتهای صدا دادن یخچال ساید سامسونگ و همچنین نحوه تعمیر آن آشنا کردیم. در صورتی که توانایی تعمیر یخچال ساید سامسونگ خود را در صورت بروز هرگونه مشکل از جمله؛ چشمک زدن درجه، صدای زیاد یخچال، علت برفک زدن یخچال و غیره را نداشتید، می توانید از تعمیراتو ۲۴ کمک بگیرید.

 

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

مطالب مرتبط