جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد؟
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

چرا یخچال سامسونگ صدا میدهد؟ +راه حل✔️

چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد؟ مختلفی برای علت صدای یخچال فریزر سامسونگ وجود دارد. از جمله: خرابی کمپرسور، خرابی فن، خرابی موتور و غیره . یکی از ساده ترین حالت ممکن صدا دادن یخچال فریزر، تراز نبودن یخچال و قرار دادن وسایل نامناسب داخل آن می باشد، که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد. در این متن همچنین دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ را نیز شرح دادیم. این مقاله علت صدا دادن یخچال سامسونگ توسط تیم تعمیر یخچال در تهران تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

علت صدا دادن یخچال سامسونگ چیست؟

بگذارید مستقیم سر اصل مطلب برویم! به طور خلاصه، خرابی کمپرسور، خرابی فن، تراز نبودن یخچال، شل شدن پیچ و مهره ها و گیر کردن پره های فن از علت های صدا دادن یخچال سامسونگ شما هستند. یخچال ها هرگز بدون صدا نیستند، حتی زمانی که نو اند! در واقع، حتی یخچال وقتی در جای خود قرار می گیرد صدای بیشتری تولید می کند؛ با این حال صداهای یخ ساز یا کمپرسور یخچال نباید به حدی بلند باشد که مکالمه را قطع کند. برخی صداهای بلند نیاز به رسیدگی فوری دارند.

خرابی در فن موتور در برخی از موارد به دلیل ضربه خوردن موتور و طولانی کار کردن آن است؛ در این موارد ممکن است یخچال صدا کند. باید هر چند وقتی فن موتور را چک کنید، تا در صورت بروز مشکل تعویض و یا تعمیر شود. فن موتور را باید در یک زمان مشخصی روغن کاری کنید. چون زمانی که خشک می شود به درستی نمی تواند کار کند و با هر چرخش صدای زیادی خواهد داد.

فن موتور وظیفه گردش هوای خنک درون یخچال را دارد، که در صورت توجه نکردن به آن، بعد از مدتی باعث ایجاد صدای زیاد یخچال فریزر ساید سامسونگ خواهد شد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، یخچال را از برق بکشید و از تعمیرکار کمک بگیرید. برای تعمیر یخچال سامسونگ در تهران از شماره های زیر استفاده کنید:

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۱-خرابی در موتور فن تبخیر

یکی از علت های صدا دادن یخچال ساید سامسونگ، بروز این مشکل است. موتور فن تبخیر زمانی که کمپرسور کار میکند، وظیفه گردش هوا داخل سیم ها را بر عهده دارد. در صورت خراب شدن یخچال، نمی‌تواند به خوبی کار کند. بهتر است بدانید این موتور همراه موتور فن و کمپرسور کار میکند.

۲-خرابی در موتور فن کندانسور

از رایج ترین علت های صدای زیاد یخچال ساید سامسونگ مشکل در فن کندانسور می باشد. کندانسور وظیفه گردش هوا در اطراف کندانسور جهت خنک کردن آن می باشد. فن کندانسور همچنین گرما حاصل از کندانسور به وسیله مسیر آب دیفراست جهت بخار کردن آب، خارج می‌کند. اگر موتور فن کندانسور دچار مشکل شود، یخچال صدای زیادی را تولید میکند.

از علائم دیگر می توان؛ خاموش و روشن شدن ناگهانی یخچال و ثابت نماندن دمای یخچال و یا علت چشمک زن در یخچال ساید سامسونگ خواهد شد. خرابی موتور فن کندانسور ناشی از از گرفتن گرد و غبار موتور فن کندانسور و پوسیدگی آن است.

علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ

۳-شل شدن مهره و پیچ های موتور یخچال

موتور یخچال داخل یک بدنه قرار دارد که اجازه ورود به رطوبت و گرد و غبار و غیره را نمی دهد و به وسیله مهر و پیچ به کف یخچال نصب می شود. مهره و پیچ ها اجازه تکان خوردن را نمی‌دهند، ممکن است بعد از مدتی مهره و پیچ های یخچال، شل شود و تکان بخورد و همی نعلت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ می شود.

۴-گیر کردن پره های فن

از دیگر علت‌ها که باعث صدا دادن یخچال ساید سامسونگ میشود، شکسته شدن و یا گیر کردن پره های فن یخچال باشد. وظیفه پره های فن، خنک کردن سیم کشی و موتور فن آن را دارد. جنس این پره ها لاکی می‌باشد. در صورت خشک بودن آن، ممکن است به درستی کار نکند و یا بشکند. همین امر باعث بروز صدا از درون یخچال خواهد شد.

همچنین بخوانید: علت صدای شدید یخچال و فریزر چیست؟

علت صدای فن یخچال سامسونگ چیست؟

یکی از سوالات رایج در بین کاربران برند samsung، علت صدا دادن  فن یخچال ساید سامسونگ است. در واقع، داخل یخچال سامسونگ در پشت یک پنل پلاستیکی، یک فن وجود دارد که روی اوپراتور قرار گرفته است. داخل این پنل اوپراتور و فن قرار دارد که هوای خنک را به داخل یخچال می دمد. زمانی که یخ داخل این پنل جمع شود، روی فن گیر کرده و باعث ایجاد صدا می شود. زمانی که پره های فن می چرخند، به این یخ ها برخورد می کنند که صدای آزار دهنده تولید می کند.

سریع ترین راه رفع مشکل سروصدای یخچال ساید سامسونگ، یخ زدایی دستی است. برای این کار یخچال را از برق کشیده و باد سشوار را به سمت پنل پلاستیکی پشت یخچال بگیرید. فن ها معمولا در اطراف بالای پنل قرار گرفته اند؛ بنابراین باد را به آن سمت متمرکز کنید.

پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مجددا منبع تغذیه را به یخچال وصل کرده و گوش کنید؛ احتمالا متوجه می شوید که صدا از بین رفته و یخ زدایی با موفقیت انجام شده است.

یخ زدگی اوپراتور یخچال

دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ چیست؟

به طور خلاصه، دمای خیلی زیاد، باز بودن درب یخچال و درگیر نشدن زبانه قفل درب، دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ شما هستند.

زمانی که یخچال سامسونگ شما صدای بوق زدن مکرر تولید می کند، ابتدا باید مطمئن شوید که صدا از یخچال است نه از دستگاه دیگری. اگر مطمئن شدید که صدا از خود یخچال است، موارد زیر را چک کنید:

  • زیاد بودن دما: صدای بوق همراه با چشمک زدن صفحه نمایش، می تواند نشان دهنده بالا بودن دما ست. همانطور که در مقاله نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ  شرح دادیم، باید تنظیمات دمایی درستی را وارد کرده و فضای کافی بین دستگاه و دیوار ایجاد کنید. همچنین مطمئن شوید که دریچه های هوای داخل یخچال مسدود نشده اند.
  • باز بودن درب: اگر زنگ درب فعال باشد، با طولانی باز ماندن درب دستگاه بوق می زند. مطمئن شوید که درب به طور کامل بسته شده است.
  • در به درستی بسته نشده است: اگر یخچال شما اخیرا نصب شده و  تراز نیست، زنگ درب فعال می شود. مطمئن شوید که کانکتور درب بعد از نصب به درستی وصل شده است.
دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ

نحوه تعمیر صدای یخچال ساید سامسونگ

عنوان قبلی، انواع علت صدای یخچال سامسونگ را برای شما توضیح دادیم، در این بخش نحوه تعمیر آن را برایتان، توضیح خواهیم داد.

۱- زمانی که موتور فن تبخیر، دچار مشکل میشود، که یکی از علتهای صدای یخچال شما هم هست، ابتدا یخچال را باید از برق بکشید و سپس محفظه فن موتور تبخیر را بردارید و آن را چک کنید. در صورتی که مشکل از شل شدن فن بود، آن را محکم کنید و در صورت خراب بودن شفت، آن را باید تعویض کنید.

۲- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در فن موتور می باشد؛ باید فن موتور چک شود در صورت، کثیف بودن آن باید تمیز و سرویس، همچنین روغن کاری شود.

۳- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در کندانسور می باشد. ایجاد مشکل در کندانسور، در بیشتر مواقع به علت کثیف بودن و یا عمر طولانی آن است. در صورت کثیف بودن، آن را باید تمیز کنید و اگر پره های فن، پوسیده یا شکسته باشد آنها را باید تعویض کنید. در صورتی که کندانسور مشکل دارد. بهتر از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید تا آن را تعمیر کنند. همچنین اگر کندانسور شما پوسیده یا عمر طولانی، داشته باشد آن را تعویض کنید.

۴- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛ با بروز مشکل در پایه موتور است. می توانید به راحتی با استفاده از؛ آچار و پیچ گوشتی مناسب، پیچ و مهره های پایه موتور را سفت کنید، تا از سر و صدای آن جلوگیری شود.

۵- اگر علت صدا دادن یخچال ساید سامسونگ شما؛با بروز مشکل در، گیر کردن پره های فن می باشد. باید پره های فن را چک کنید و در صورت مشکل، گیر کردن پره ها به اجسام دیگر آن را تعمیر یا تعویض کنید. جهت عیب‌یابی می توانید، برق یخچال را وصل کنید؛ که نحوه کار کرد را ببینید. توصیه می‌کنیم این کار را توسط، متخصصین تعمیر یخچال دوو ، سامسونگ، ال جی و… انجام گیرد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله شما را با اصلی‌ترین، علتهای صدا دادن یخچال ساید سامسونگ و همچنین نحوه تعمیر آن آشنا کردیم. در صورتی که توانایی تعمیر یخچال ساید سامسونگ خود را در صورت بروز هرگونه مشکل از جمله؛ چشمک زدن درجه، صدای زیاد یخچال، علت برفک زدن یخچال و غیره را نداشتید، می توانید از تعمیراتو ۲۴ کمک بگیرید.

علت صدای فن یخچال سامسونگ چیست؟

معمولا زمانی که داخل پنل اوپراتور یخچال را یخ بگیرد، فن صدا می دهد. هر زمان که پره های فن در حال چرخش باشند، روی یخ ها کشیده می شوند و صدایی آزاردهنده تولید می کنند.

دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ چیست؟

به طور خلاصه، دمای خیلی زیاد، باز بودن درب یخچال و درگیر نشدن زبانه قفل درب، دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ تان هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری