جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی
۳۰ خرداد ۱۴۰۲

۵ علت اصلی تمیز نشستن ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی من تمیز نمیشوره ؟ اگر این سوال شما هم هست، چندین دلیل ممکن است پشت این مسئله نهفته باشد، اما به طور کلی این مشکل یا به دلیل خطای کاربری یا مشکل در لباسشویی رخ می دهد. در ادامه ۶ علت اصلی تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما ، بوش ، سامسونگ ، دوو ، بکو ، حایر و… شما را آورده ایم.

این مقاله توسط تیم تعمیر لباسشویی در تهران تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی چیست؟

به طور خلاصه، بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی، استفاده از تنظیمات شستشوی نادرست، کثیف بودن داخل لگن، مسدود شدن شلنگ و یا فیلتر پمپ تخلیه از علت های رایج تمیز نشستن ماشین لباسشویی هستند.

برخی از این مشکلات را به راحتی می توانید در منزل برطرف کنید، اما برخی از آن ها نیاز به تکنسین دارند. اگر ساکن تهران هستید، برای خدمات تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی، دوو، پاکشوما و… با شماره های زیر تماس بگیرید. خدمات ما مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ تا ۱۲ ماهه عرضه می شوند.

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

۱- بیش از حد ماشین لباسشویی تان را پر کرده اید.

برخی برای صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف برق و آب، سعی می کنند تا می توانند ماشین لباسشویی را پر کنند. وقتی ماشین لباسشویی را تا جایی که جا دارد پر می کنید، احتمالا تصورتان این است که با صرف مقدار کمتر شوینده، آب و برق ، لباس های زیادی را می شویید و کارآمد هستید. اگر این رویه را در پیش گرفته اید، بهتر است روش تان را عوض کنید؛ چرا که این کار در واقع از کارایی ماشین لباسشویی کم می کند.

زمانی که ماشین لباسشویی را بیش از حد پر می کنید، لباس ها نمی توانند آزادانه به اطراف حرکت کنند؛ بنابراین احتمال این که کثیفی و لکه ها از تمام سطوح پاک شوند، کمتر است.

به منظور کارایی بهتر، مطمئن شوید که بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی تان آن را پر نکنید. لگن لباسشویی نباید بیش از ¾ پر باشد.

پر کردن بیش از حد لباسشویی

شاید مشکل شما هم باشد: چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند 

۲- تنظیمات شستشوی اشتباه را انتخاب می کنید.

ممکن است برایتان تعجب آور باشد که چرا این همه دکمه روی ماشین لباسشویی وجود دارد. اگر به دنبال علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی خود هستید، ممکن است انتخاب چرخه اشتباه مقصر باشد. اگر صرف نظر از معنی دکمه های روی ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و… خود برای همه لباس هایتان از یک چرخه شستشو استفاده می کنید، احتمالا یک جای کار می لنگد.

تنظیمات معمولی برای همه لباس ها مناسب نیست. پیشنهاد می کنیم با صرف کمی وقت، دکمه های لباسشویی تان را برسی کنید و کارایی هر کدام را یاد بگیرید. می توانید از دفترچه های راهنما و یا مقالات موجود در اینترنت استفاده کنید.

۳- لگن لباسشویی تان کثیف است.

آخرین باری که لگن ماشین لباسشویی تان را تمیز کردید، کی بوده است؟ اگر پاسخ تان «نمی دانم» و یا «هیچ وقت» است، احتمالا دلیل کثیف شستن ماشین لباسشویی تان را پیدا کرده اید.

شاید فکر کنید چون ماشین لباسشویی از شوینده برای شستن لباس ها استفاده می کند، خود به خود تمیز می شود؛ اما گاهی اوقات لباسشویی ها هم به تمیز کردن عمقی نیاز دارند تا تمام کثیفی هایی که در طول زمان ایجاد شده است، از بین برود.

چرا لباسشویی تمیز نمیشوره
چرا لباسشویی تمیز نمیشوره

برای تمیز کردن و جرم گیری ماشین لباسشویی تان به وسایل زیر نیاز دارید:

  • سرکه سفید
  • اسفنج یا اسکاچ
  • مسواک

ماشین لباسشویی تان را خالی کرده و مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا دو فنجان سرکه را داخل ماشین لباسشویی بریزید و یک چرخه با آب گرم را اجرا کنید. سرکه باکتری ها و هر گونه بوی ناشی از کپک را از بین می برد.
  2. در مرحله بعدی، کمی سرکه را با آب گرم در یک سطل مخلوط کنید. نسبت آب به سرکه باید ۴ به ۱ باشد. با استفاده از اسفنج و مسواک، تمامی گوشه و سوراخ های داخل دستگاه مثل جاپودری، مخزن نرم کننده پارچه و… را تمیز کنید.
  3. در نهایت، یک چرخه خالی را با آب گرم اجرا کنید تا آبکشی نهایی انجام شود. شما باید هر شش ماه یکبار یا زمانی که متوجه بو یا باقیمانده لباس‌هایتان می‌شوید، ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

مقاله مرتبط: نکات اساسی برای ضدعفونی ماشین لباسشویی

۴- شلنگ تخلیه مسدود شده است.

یکی دیگر از علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما ، بوش ، سامسونگ ، دوو ، بکو ، حایر و… شما، این است که لگن دستگاه به دلیل رخ دادن انسداد نمی تواند به درستی تخلیه شود. این اتفاق زمانی می افتد که البسه پرزدار، مودار و… راه شلنگ را مسدود می کنند.

برای برسی شلنگ تخلیه، آن را جدا کرده و به دنبال انسداد بگردید و آن را برطرف کنید. اگر به نظر می رسد که شلنگ کهنه شده و یا به شدت آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید تا لباسشویی بهتر تخلیه شود. اگر به وضوح چیزی مانع شلنگ نیست، آن را دوباره وصل کنید و سراغ دلیل بعدی تمیز نشستن ماشین لباسشویی بروید.

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ

۵- فیلتر تخلیه مسدود شده است.

اگر لباسشویی به درستی تخلیه نمی کند و مشکل از شلنگ نیست، ممکن است فیلتر تخلیه دلیل مشکل باشد. زمانی که فیلتر پمپ تخلیه مسدود می شود، اجازه تخلیه صحیح آب را نمی دهد و لباس های شما نه تنها تمیز نمی شوند، بلکه بوی بسیار بدی هم می گیرند.

اشیاء کوچک مانند کلید، جواهرات، زیپ، سکه و… می توانند توسط فیلتر جمع آوری شوند، اما به مرور زمان باعث تاثیر منفی بر عملکرد لباسشویی گردند. برای نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی روی لینک کلیک کنید. تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را آنجا پیدا خواهید کرد!

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما ، بوش ، سامسونگ ، دوو ، بکو ، حایر و...

همچنان لباسشویی تان تمیز نمی شوید؟ با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

اگر ماشین لباسشویی تان هنوز آنطور که می خواهید لباس هایتان را تمیز نمی کند، ممکن است یک مشکل اساسی وجود داشته باشد که شما از آن مطلع نیستید. تیم تعمیر لباسشویی ال جی، بوش، سامسونگ، دوو، پاکشوما و… تعمیراتو۲۴ آماده ارائه خدمات در شهر تهران است.

تکنسین های ما کمتر از ۲ ساعت به منزل شما می رسند و سریعا دستگاه را عیب یابی می کنند. خیال تان راحت باشد، تمامی خدمات ما با گارانتی ۶ تا ۱۲ ماهه انجام می گیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دو =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری