جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی، هرروزه دستخوش تغییرات ناشی از تکنولوژی و فناوری های جدید می شوند و ویژگی های جدیدی به آن ها اضافه می شود. این امر باعث شده که عده زیادی در هنگام استفاده از ماشین خود دچار سردرگمی شوند. از آنجایی که این کلمات به انگلیسی هم نوشته شده اند، فهمیدن کارکرد آن ها ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. برای راحتی شما، امروز در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ راهنمای معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ را آماده کرده ایم تا تجربه راحت تری در هنگام شستشوی لباس های خود داشته باشید.

معنی دکمه های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

از مدل های قدیمی گرفته تا مدل های جدید، معنی کلمات روی لباسشویی های سامسونگ تغییری نکرده و برای همه مدل ها یکسان است. با این حال با پیشرفت تکنولوژی در مدل های جدیدتر، دکمه های جدیدی به دستگاه اضافه شده است. اگر دکمه‌های دستگاه کار نمی‌کنند و یا با مشکلات دیگری رو‌به‌رو هستند، می‌توانید آن را به نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران ما بسپارید! اما قبل از آن، این راهنمایی را کامل بخوانید. در ادامه هر دکمه را به طور کامل برای شما شرح می دهیم.

دکمه Power

همانطور که احتمالا شما هم می دانید، از دکمه Power برای خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می شود.

stert/pause

برای شروع یا توقف چرخه شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ تان، این دکمه را فشار دهید.

OPtions

برای انجام تنظیمات ماشین لباسشویی سامسونگتان، این دکمه را فشار دهید.

نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ

دکمه Delay End ماشین لباسشویی سامسونگ

در زمان هایی که می خواهید قبل از خروج از خانه، زمان شروع چرخه شستشو را کنترل کنید و یا دوست دارید در آخرشب لباس های خود را بشویید تا گرفتار مصرف انرژی زیاد و هزینه های اضافی نشوید، این دکمه به کار شما خواهد آمد.

 Delay End یا شستشوی با تاخیر به شما امکان می‌دهد ماشین را طوری تنظیم کنید که شتسشو به طور خودکار در زمان مشخص شده  تمام شود. زمان انتخابی شما می تواند بین ۱ تا ۲۴ ساعت متغیر باشد.

دکمه Pre Wash لباسشویی سامسونگ

برخی لباس های بسیار کثیف، تنها با یک شستشوی معمولی تمیز نمی شوند و باید برای آن ها از قابلیت Pre Wash استفاده کرد. این قابلیت پیش شستشو یک چرخه آب سرد می باشد که برای لباس های خیلی کثیف و چرک و لکه دار و البته برای نرم شدن آنها استفاده میشود.

برای استفاده از این قابلیت باید مایع یا پودر شوینده لباسشویی خود را به محفظه مواد شوینده اضافه کنید. با شروع به کار ماشین، وان لباسشویی مملو از آب سرد و مواد شوینده می شود و سپس چرخیده، و آب را تخلیه می کند. پس از اتمام پیش شستشو، ماشین لباسشویی چرخه انتخابی را شروع می کند.

توجه داشته باشید که دکمه Pre Wash در برخی چرخه های شستشو نمی تواند اجرا شود.

دکمه Display ماشین لباسشویی سامسونگ

شاید Display هم از معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ باشد که نمی دانید. Display، در واقع همان دکمه صفحه نمایش است. Display ماشین های سامسونگ ال ای دی است و مواردی مثل قفل بودن یا نبودن درب، مدت زمان باقی مانده شستشوی لباس های لباسشویی، برنامه های فعال و ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ (HE1، ۴C، UE و …)را نشان می دهد.

دکمه Display ماشین لباسشویی سامسونگ

Super Eco Wash

اگر نگران مصرف آب و قبض برق خود هستید، می توانید از گزینه Super Eco Wash استفاده کنید. با فعال کردن این دکمه، مصرف انرژی دستگاهتان کاهش چشمگیری خواهد داشت.

گزینه Super Eco Wash یا شستشوی اقتصادی، لباس ها را با دمای پایین (۴۰ درجه) میشورد و مصرف انرژی را پایین میاورد.

دکمه Synthetic

اکثر لباسشویی های سامسونگ، دو برنامه شستشوی جدا برای لباس های پنبه ای و معمولی (مصنوعی) دارند. برنامه شستشو پارچه های مصنوعی، اغلب در دمای ۴۰ درجه سانتی گراد یا پایین تر اجرا می شود.

برنامه شستشو Synthetic، برای لباس‌های غیرنخی، مانند لباس‌های ساخته شده از پلی استر و ویسکوز، که نیاز به شستشوی با دقت‌تری دارند، طراحی شده است. این چرخه تقریبا بین ۸۰ دقیقه تا ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشد.

Rinse & Spin

در برسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ ، باید به Rinse & Spin هم اشاره کنیم. این دکمه به معنای خشک کردن و آبکشی می باشد و در آخر شستشوی لباس ها از این دکمه استفاده میشود. مدت زمان آن بین۵ تا ۳۰ دقیقه، قابل انتخاب است.

اگر در نظر دارید که در مرحله آخر شستشوی خود، آبکشی اضافه تعیین کنید، دکمه Rinse را به تنهایی انتخاب کرده و زمان دلخواه خود را اضافه کنید.

راهنمای کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ

Temp

دکمه Temp، مخصوص تعیین دما در لباسشویی های سامسونگ است. با فعال کردن این دکمه، میتوان دمای داخل ماشین لباسشویی را از آب داغ تا آب سرد تنظیم کرد.

Cotton در لباسشویی سامسونگ

از این قابلیت ماشین لباسشویی سامسونگ‌تان برای از بین بردن کثیفی و لکه‌های پارچه‌های بادوامی مثل کتان، استفاده کنید؛ پارچه‌هایی مثل ملحفه، حوله، لباس‌های سفید خیلی کثیف، لباس زیر و جوراب‌های نخی.

این چرخه، با چرخش بالا و دمای قابل تنظیم همراه است.

Daily Wash در لباسشویی سامسونگ

این دکمه به معنی شستشوی روزانه است. این برنامه برای شستشوی لباس های که روزانه استفاده می کنیم، کاربرد دارد. توجه داشته باشید که برای لباس های خیلی کثیف و چرک از این دکمه استفاده  نمیشود.

Delicate لباسشویی سامسونگ

همه ما لباس هایی داریم که بسیار حساس هستند و نمی خواهیم شاهد خراب شدنشان باشیم. برای شستشوی لباس‌های پشمی، لباس زیرهای زنانه یا لباس‌های حساس که باید با ماشین شسته شوند، حالت شستشوی Delicate بهترین انتخاب است.

دکمه Wool لباسشویی سامسونگ

اگر می خواهید با ماشین لباسشویی تان، لباس های پشمی یا کاموایی بشویید، باید از این دکمه استفاده کنید. با برنامه شستشو Wool، بدون گشاد شدن و شل شدن بافت لباس، آن ها را می شویید.

این چرخه، لباس ها را در دمای ۴۰ درجه می شوید و مخصوص لباس های زیر ۲ کیلوگرم است.

دکمه Wool لباسشویی سامسونگ
دکمه Wool لباسشویی سامسونگ

QUICK WASH لباسشویی سامسونگ

برای لباس هایی که زیاد کثیف نیستند و تنها به یک شستشوی سریع نیاز دارند، می توانید از این دکمه استفاده کنید. این چرخه شستشو برای لباس های زیر ۲ کیلوگرم استفاده می شود، ۱۵ دقیقه طول می کشد و از حداکثر دمای ۴۰ درجه استفاده می کند.

توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب این گزینه، از مواد شوینده کم تری استفاده کنید (حدود ۲۰ گرم). در صورت استفاده زیاد، ممکن است بقایای آن بر روی لباستان بماند.

Eco Drum Clean لباسشویی سامسونگ

این دکمه به معنای شسشتوی بهینه وان است. از این گزینه می توانید برای تمیز کردن وان لباسشویی، هر از گاهی استفاده کنید.

Whites و Dark Wash

در برخی لباسشویی های سامسونگ، این گزینه ها وجود دارد. همانطور که از نامش پیداست، این چرخه Whites ، فقط مخصوص لباس های سفید است.

بهتر است لباس های سفید خود را جمع کنید و با هم آن ها را بشویید. برای شستشوی لباس های تیره و مشکی خود نیز می توانید گزینه Dark Wash را فعال کنید.

Mix

برای شستشوی لباس های مختلف و ترکیبی، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

دکمه Easy lron لباسشویی سامسونگ

با فعال کردن این گزینه، از چروک شدن لباس هایتان جلوگیری می کنید.

Spin Speed لباسشویی سامسونگ

Spin Speed لباسشویی سامسونگ

با این دکمه می توانید سرعت چرخش وان لباسشویی را مشخص کنید. ماکسیمم سرعت چرخش لباسشویی شما بستگی به مدل آن دارد. یک ماشین استاندارد سامسونگ، تا ۸۰۰ بار در دقیقه می تواند بچرخد، اما بهترین مدل های آن قادر هستند تا ۱۶۰۰ بار در دقیقه، سرعت چرخش داشته باشند.

شما باید سرعت چرخش را بر اساس برنامه شستشویی انتخابی و کثیفی لباس هایتان برگزینید.

دکمه spin speed تنظیم نمی‌شود؟ علت نچرخیدن ماشین لباسشویی را مطالعه کنید!

Dry Level ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دیگر معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ که باید بدانید، Dry Level یا خشک کن است. برای تنظیم چرخه خشک کن لباسشویی می توانید از این گزینه استفاده کنید.

لباس های ضخیم و حوله ای که آب بیشتری به خود جذب می کنند، به خشک کن بیشتری نیاز دارند و برای برخی لباس های سبک، همان مقدار متوسط و کم خشک کن کفایت می کند.

تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

راهنمای استفاده از دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

به این موضوع توجه داشته باشید که شما زمانی می‌توانید به بهترین نحو ممکن با ماشین لباسشویی سامسونگ کار کنید که تسلط کاملی روی معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است با انتخاب چندین برنامه اشتباه دستگاه نتواند به‌صورت درست و تمیز لباس‌های شما را شستشو دهد.

پس در زمانی که برای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه می‌کنید، در وهله اول به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً به سراغ دفترچه راهنمای آن بروید و تمام نکات درون آن را به طور دقیق مطالعه کنید. این مورد به شما کمک می‌کند تا در زمان انتخاب برنامه شستشو به‌ هیچ‌ عنوان دچار مشکل نشوید. در ادامه قصد داریم به معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ از نظر متخصصین مجموعه بپردازیم.

  • زمانی که قصد فعال‌کردن برنامه پیش شستشو را دارید باید به سراغ دکمه Pre Wash بروید.
  • اگر قصد دارید که آبکشی بیشتری برای لباس‌ها در نظر بگیرید باید گزینه Rnise plus انتخاب شود.
  • معنی spin  در لباسشویی سامسونگ خشک‌کن است.
  • دکمه Eco در ماشین لباسشویی سامسونگ یک برنامه کاملاً اقتصادی است که البته روی بسیاری از ماشین لباسشویی‌های عرضه شده جدید وجود دارد. به کمک این برنامه شستشوی لباس‌های شما با مصرف انرژی بسیار کمتری انجام می‌شود. البته فراموش نکنید که اگر می‌خواهید حجم زیادی از لباس‌های خود را در داخل ماشین بگذارید این برنامه را انتخاب نکنید.
  • دکمه Cotton برای لباس‌های کتانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. باتوجه‌به اینکه این مدل لباس‌ها به زمان بیشتری برای شستشو احتیاج دارند بهتر است سراغ انتخاب این برنامه بروید.
  • معنی wool در لباسشویی سامسونگ لباس‌های پشمی و نخی است. برای شستن لباس‌های پشمی مناسب است، چرا که می‌تواند به بهترین نحو ممکن از کیفیت آنها محافظت کند.
  • معنی delay در لباسشویی سامسونگ لباس‌های نخی و بسیار نازک است که می‌توانید برای شست‌وشوی آنها از این برنامه استفاده کنید دمای لازم و موردنظر نیز ۳۰ درجه سانتیگراد است. البته لازم به ذکر است بیان کنیم که این دکمه پس از آنکه مدت‌زمان شستشوی ماشین لباسشویی را فعال کردید، در تایم مشخصی شستشو را آغاز می‌کند. همان‌طور که از نام این دکمه پیداست باعث خواهد شد تا شستشو به تأخیر بیفتد. جهت راه‌اندازی این دکمه لازم است که در ابتدا ماشین لباسشویی را روشن کنید و برنامه مدنظر خود را انتخاب نمایید. این دکمه دارای اسامی مختلف و منحصربه‌فرد زیادی است. علاوه بر این مورد آن را با نماد ساعت مشخص می‌کنند‌. برای فعال‌کردن این دکمه لازم است آن را فشار دهید و زمان موردنظر جهت تأخیر شروع برنامه را انتخاب نمایید. در نهایت نیز باید دکمه شروع ماشین لباسشویی را فشار دهید.
  • eco drum clean در لباسشویی سامسونگ جهت شستشوی دیگ است که آن را از تمام باکتری‌های موجود به طور کامل پاک‌سازی خواهد کرد. شما می‌توانید این برنامه را بدون هرگونه مایع شوینده نیز روشن کنید.

کلام پایانی

همان‌طور که ملاحظه کردید به بررسی معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ پرداختیم. در این قسمت باید بیان کنیم که فقط به کمک مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ که در سایت ما موجود است، می‌توانید به اطلاعات اضافی در مورد لباسشویی‌تان دست پیدا کنید.

در پایان بار دیگر باید به این موضوع اشاره‌ای داشته باشیم که اگر در رابطه‌ با معانی مختلف کلمات این دستگاه اطلاعات لازم ندارید، ممکن است ماشین لباسشویی با ایرادات مختلف و گوناگونی روبرو شود که برای رفع هر یک از آن‌ها باید هزینه زیادی پرداخت کنید. پس زمانی که تکنسین مربوطه برای نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی سامسونگ به محل مدنظر مراجعه می‌کند، بهتر است دررابطه‌با هر یک از دکمه‌ها و برنامه‌های شست‌وشو سؤالات مدنظر خود را بپرسید تا بتواند در این زمینه به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کند. لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که نمایندگی تعمیر لوازم‌ خانگی ما در هر زمانی که لازم باشد تعمیرکاران و تکنسین‌های ماهر و باتجربه خود را جهت رفع مشکل به وجود آمده یا نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی سامسونگ به محل مدنظر شما اعزام می‌کند.

سؤالات متداول

اهمیت آشنایی با معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

در چنین شرایطی شما می‌توانید با توجه‌ به الیاف و نوع لباسی که در دستگاه قرار می‌دهید، برنامه متناسب با آن را انتخاب کنید و از آسیب رسیدن به الیاف لباس جلوگیری کنید.

انتخاب برنامه اشتباه در ماشین لباسشویی سامسونگ باعث مشکل می‌شود؟

انتخاب یک برنامه اشتباه برای شستشوی لباس در ماشین لباسشویی سامسونگ باعث می‌شود تا در کارایی دستگاه اختلال به وجود آید و از طرف دیگر نیز ممکن است با آسیب‌های جدی به سیستم‌های داخلی آن مواجه شوید.

برای بالابردن طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ باید چه‌کار کرد؟

شما می‌توانید با انتخاب برنامه شستشوی مناسب و آگاهی از معنی دکمه‌های آن نقش مهمی در استفاده درست و بالابردن طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری