02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

معنی کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین های لباسشویی، هرروزه دستخوش تغییرات ناشی از تکنولوژی و فناوری های جدید می شوند و ویژگی های جدیدی به آن ها اضافه می شود. این امر باعث شده که عده زیادی در هنگام استفاده از ماشین خود دچار سردرگمی شوند. از آنجایی که این کلمات به انگلیسی هم نوشته شده اند، فهمیدن کارکرد آن ها ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. برای راحتی شما، امروز در تعمیراتو ۲۴ راهنمای معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ را آماده کرده ایم تا تجربه راحت تری در هنگام شستشوی لباس های خود داشته باشید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

از مدل های قدیمی گرفته تا مدل های جدید، معنی کلمات روی لباسشویی های سامسونگ تغییری نکرده و برای همه مدل ها یکسان است. با این حال با پیشرفت تکنولوژی در مدل های جدیدتر، دکمه های جدیدی به دستگاه اضافه شده است. در ادامه هر دکمه را به طور کامل برای شما شرح می دهیم.

معنی دکمه های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

دکمه Power

همانطور که احتمالا شما هم می دانید، از دکمه Power برای خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می شود.

stert/pause

برای شروع یا توقف چرخه شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ تان، این دکمه را فشار دهید.

OPtions

برای انجام تنظیمات ماشین لباسشویی سامسونگتان، این دکمه را فشار دهید.

دکمه Delay End ماشین لباسشویی سامسونگ

در زمان هایی که می خواهید قبل از خروج از خانه، زمان شروع چرخه شستشو را کنترل کنید و یا دوست دارید در آخرشب لباس های خود را بشویید تا گرفتار مصرف انرژی زیاد و هزینه های اضافی نشوید، این دکمه به کار شما خواهد آمد.

 Delay End یا شستشوی با تاخیر به شما امکان می‌دهد ماشین را طوری تنظیم کنید که شتسشو به طور خودکار در زمان مشخص شده  تمام شود. زمان انتخابی شما می تواند بین ۱ تا ۲۴ ساعت متغیر باشد.

دکمه Pre Wash

برخی لباس های بسیار کثیف، تنها با یک شستشوی معمولی تمیز نمی شوند و باید برای آن ها از قابلیت Pre Wash استفاده کرد. این قابلیت پیش شستشو یک چرخه آب سرد می باشد که برای لباس های خیلی کثیف و چرک و لکه دار و البته برای نرم شدن آنها استفاده میشود.

برای استفاده از این قابلیت باید مواد شوینده خود را به محفظه مواد شوینده اضافه کنید. با شروع به کار ماشین، وان لباسشویی مملو از آب سرد و مواد شوینده می شود و سپس چرخیده، و آب را تخلیه می کند. پس از اتمام پیش شستشو، ماشین لباسشویی چرخه انتخابی را شروع می کند.

توجه داشته باشید که دکمه Pre Wash در برخی چرخه های شستشو نمی تواند اجرا شود.

دکمه Display ماشین لباسشویی سامسونگ

شاید Display هم از معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ باشد که نمی دانید. Display، در واقع همان دکمه صفحه نمایش است. Display ماشین های سامسونگ ال ای دی است و مواردی مثل قفل بودن یا نبودن درب، مدت زمان باقی مانده شستشوی لباس های لباسشویی، برنامه های فعال ماشین لباسشویی و ارورها (HE1، ۴C، UE و …)را نشان می دهد.

Super Eco Wash

اگر نگران مصرف آب و قبض برق خود هستید، می توانید از گزینه Super Eco Wash استفاده کنید. با فعال کردن این دکمه، مصرف انرژی دستگاهتان کاهش چشمگیری خواهد داشت.

گزینه Super Eco Wash یا شستشوی اقتصادی، لباس ها را با دمای پایین (۴۰ درجه) میشورد و مصرف انرژی را پایین میاورد.

دکمه Synthetic

اکثر لباسشویی های سامسونگ، دو برنامه شستشوی جدا برای لباس های پنبه ای و معمولی (مصنوعی) دارند. برنامه شستشو پارچه های مصنوعی، اغلب در دمای ۴۰ درجه سانتی گراد یا پایین تر اجرا می شود.

برنامه شستشو Synthetic، برای لباس‌های غیرنخی، مانند لباس‌های ساخته شده از پلی استر و ویسکوز، که نیاز به شستشوی با دقت‌تری دارند، طراحی شده است. این چرخه تقریبا بین ۸۰ دقیقه تا ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشد.

Rinse & Spin

در برسی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ ، باید به Rinse & Spin هم اشاره کنیم. این دکمه به معنای خشک کردن و آبکشی می باشد و در آخر شستشوی لباس ها از این دکمه استفاده میشود. مدت زمان آن بین۵ تا ۳۰ دقیقه، قابل انتخاب است.

اگر در نظر دارید که در مرحله آخر شستشوی خود، آبکشی اضافه تعیین کنید، دکمه Rinse را به تنهایی انتخاب کرده و زمان دلخواه خود را اضافه کنید.

راهنمای کلمات ماشین لباسشویی سامسونگ

Temp

دکمه Temp، مخصوص تعیین دما در لباسشویی های سامسونگ است. با فعال کردن این دکمه, میتوان دمای داخل ماشین لباسشویی را از آب داغ تا آب سرد تنظیم کرد.

Cotton

از این قابلیت ماشین لباسشویی سامسونگ‌تان برای از بین بردن کثیفی و لکه‌های پارچه‌های بادوامی مثل کتان، استفاده کنید؛ پارچه‌هایی مثل ملحفه، حوله، لباس‌های سفید خیلی کثیف، لباس زیر و جوراب‌های نخی.

این چرخه، با چرخش بالا و دمای قابل تنظیم همراه است.

Daily Wash

این دکمه به معنی شستشوی روزانه است. این برنامه برای شستشوی لباس های که روزانه استفاده می کنیم، کاربرد دارد. توجه داشته باشید که برای لباس های خیلی کثیف و چرک از این دکمه استفاده  نمیشود.

Delicate

همه ما لباس هایی داریم که بسیار حساس هستند و نمی خواهیم شاهد خراب شدنشان باشیم. برای شستشوی لباس‌های پشمی، لباس زیرهای زنانه یا لباس‌های حساس که باید با ماشین شسته شوند، حالت شستشوی Delicate بهترین انتخاب است.

Wool

اگر می خواهید با ماشین لباسشویی تان، لباس های پشمی یا کاموایی بشویید، باید از این دکمه استفاده کنید. با برنامه شستشو Wool، بدون گشاد شدن و شل شدن بافت لباس، آن ها را می شویید.

این چرخه، لباس ها را در دمای ۴۰ درجه می شوید و مخصوص لباس های زیر ۲ کیلوگرم است.

QUICK WASH

برای لباس هایی که زیاد کثیف نیستند و تنها به یک شستشوی سریع نیاز دارند، می توانید از این دکمه استفاده کنید. این چرخه شستشو برای لباس های زیر ۲ کیلوگرم استفاده می شود، ۱۵ دقیقه طول می کشد و از حداکثر دمای ۴۰ درجه استفاده می کند.

توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب این گزینه، از مواد شوینده کم تری استفاده کنید (حدود ۲۰ گرم). در صورت استفاده زیاد، ممکن است بقایای آن بر روی لباستان بماند.

Eco Drum Clean

این دکمه به معنای شسشتوی بهینه وان است. از این گزینه می توانید برای تمیز کردن وان لباسشویی، هر از گاهی استفاده کنید.

Whites و Dark Wash

در برخی لباسشویی های سامسونگ، این گزینه ها وجود دارد. همانطور که از نامش پیداست، این چرخه Whites ، فقط مخصوص لباس های سفید است.

بهتر است لباس های سفید خود را جمع کنید و با هم آن ها را بشویید.

برای شستشوی لباس های تیره و مشکی خود نیز می توانید گزینه Dark Wash را فعال کنید.

Mix

برای شستشوی لباس های مختلف و ترکیبی، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

Easy lron

با فعال کردن این گزینه، از چروک شدن لباس هایتان جلوگیری می کنید.

Spin Speed

با این دکمه می توانید سرعت چرخش وان لباسشویی را مشخص کنید. ماکسیمم سرعت چرخش لباسشویی شما بستگی به مدل آن دارد. یک ماشین استاندارد سامسونگ، تا ۸۰۰ بار در دقیقه می تواند بچرخد، اما بهترین مدل های آن قادر هستند تا ۱۶۰۰ بار در دقیقه، سرعت چرخش داشته باشند.

شما باید سرعت چرخش را بر اساس برنامه شستشویی انتخابی و کثیفی لباس هایتان برگزینید.

Dry Level

یکی از دیگر معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ که باید بدانید، Dry Level یا خشک کن است. برای تنظیم چرخه خشک کن لباسشویی می توانید از این گزینه استفاده کنید.

لباس های ضخیم و حوله ای که آب بیشتری به خود جذب می کنند، به خشک کن بیشتری نیاز دارند و برای برخی لباس های سبک، همان مقدار متوسط و کم خشک کن کفایت می کند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =

مطالب مرتبط