جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۳ آبان ۱۴۰۰

۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ

۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ در این مقاله میپردازیم. خرابی و مشکلات یخچال سامسونگ، دلایل زیادی دارد. که در ادامه به بررسی مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ می پردازیم. با تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

 

۱۰ مورد از مهمترین خرابی‌های یخچال فریزر سامسونگ

۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ در زیر شما توضیح داده ایم. با دانستن این اطلاعات نمی‌توانید، خودتان به تنهایی، همه این مشکلات را برطرف کنید. چون بعضی از خرابی ها و ایرادات حساسیت زیادی دارد؛ و باید مهارت زیادی را در این زمینه تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ داشته باشد.

 

۱-یخچال فریزر سرد نمی کند

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ عدم سرد کردن یخچال می باشد. خنک نکردن یخچال می تواند، دلایل زیادی داشته باشد. ابتدا درجه یخچال را بررسی کنید؛ که درجه روی دمای مناسبی تنظیم شده باشد. از دیگر دلایل خنک نکردن یخچال، خرابی فن و کندانسور است. این قطعات را بررسی کنید؛ تا اگر دلیلش به خاطر، گرفتن گرد و غبار باشد، که آن را تمیز کنید. همچنین خنک نکردن یخچال می تواند، به خاطر خراب بودن لاستیک درب باشد. اگر لاستیک خراب باشد، درب یخچال کامل بسته نخواهد شد. پس دمای آن بالا رفته و خنک نمی کند.

 

یخچال فریزر سرد نمی کند از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
سرد شدن بیش از اندازه یخچال باعث یخ زدن مواد غذایی میشود و گرم شدن و یا خنک نکردن آن، باعث کپک زدن مواد غذایی می شود.

۲-یخچال نشتی دارد

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ نشتی یخچال است. نشتی یخچال می تواند، یکی از از دلایل زیر باشد:

مسدود بودن راه تخلیه یخچال، پوشیده شدن اپراتور با برف و یخ، خراب بودن لاستیک درب یخچال، شکستن سینی تخلیه یخچال، خراب بودن آبسردکن و یخساز یخچال

 

یخچال نشتی دارد از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
علت آب دادن یخچال سامسونگ

۳-یخچال روشن نمی شود

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ، روشن نشدن یخچال است. علت ساده مشکل آن می تواند، به خاطر این باشد؛ که دوشاخه یخچال، به پریز برق متصل نیست. دلایل دیگری هم ممکن است داشته باشد. مثلاً: ترموستات یخچال خراب شده باشد. یا اورلود یخچال، دچار اشکال شده باشد. اگر از یخچال صدای خفیف میدهد، احتمالاً اورلود آن معیوب است. برای حل این مشکل، حتما از یک متخصص کمک بخواهید‌. علت دیگر روشن نشدن یخچال، می تواند به خاطر خرابی برد آن باشد. برد یخچال نقش مهمی در دستگاه دارد. اگر در موتور یخچال هرگونه مشکلی به وجود بیاید، کل دستگاه، درگیر می شود و ممکن است، یخچال روشن نشود.

 

۴-موتور یخچال داغ شده است

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ، داغ شدن موتور یخچال است. موتور و بدنه یخچال در حالت عادی هم گرم است. این گرما جای نگرانی ندارد. اگر مشاهده کردید که دمای یخچال بالاست، ابتدا برق آن را بکشید. سپس از یک تعمیرگاه با تجربه در زمینه تعمیر یخچال کمک بگیرید؛ که مشکل را بررسی کند. و در صورت نیاز موتور یخچال را عوض کنید.

 

موتور یخچال داغ شده است از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
اگر حجم زیادی از مواد غذایی را درون یخچال نگه دارید. و اگر درب یخچال به مدت طولای باز باشد، باعث داغ شدن موتور یخچال میشود.

 

۵-یکسره کار کردن یخچال

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ، یکسره کار کردن یخچال است. زمانی که یخچال، ۲۴ ساعت یکسره کار می کند. علاوه بر اینکه مصرف برق را بالا میبرد، صدای آزاردهنده‌ای دارد. یکی از دلایل این مشکل می‌تواند از ترموستات آن باشد؛ این مورد را چک کنید. خراب بودن لاستیک دور درب یخچال می تواند، دلیل دیگر این مشکل باشد. زمانی که لاستیک خراب باشد، هوای گرم خارج شده و موتور یخچال مجبور است، بیشتر کار کند تا به دمای مناسب برسد.

همچنین گرم بودن هوای اطراف یخچال، و باز و بسته کردن زیاد درب، این مشکل را می‌تواند به وجود آورد. از دیگر دلایلی که ممکن است، باعث یکسره کار کردن یخچال شود، وجود گرد و غبار زیاد اطراف کندانسور دستگاه است. حتما آن را بررسی کنید.

یکسره کار کردن یخچال از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
نگاهی به فن و کندانسور آن بیاندازید. اگر کثیف بود، گرد و غبار آن را تمیز کنید.

۶-خراب بودن فن کندانسور

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ، خرابی فن کندانسور است. در زیر یخچال، فن کندانسور قرار دارد. این قطعه نقش مهمی در عملکرد، خنک کردن یخچال را دارد. اگر این قطعه دچار ایراد شود، یخچال به خوبی سرد نمی کند؛ و یکسره روشن میماند، و حتی روشن نمی شود. در واقع خراب بودن، فن کندانسور باعث آسیب رسیدن به کمپرسور یخچال میشود. اگر صدای از کندانسور شنیدید و بدنه یخچال داغ بود؛ احتمالاً مشکل همین قطعه است.

خراب بودن فن کندانسور از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
مهم‌ترین دلایلی که باعث، خرابی فن یخچال میشود، کثیف بودن فن و نوسانات برق است.

۷-یخچال برفک میزند

از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ، برفک زدن است. برای آب شدن، یخچال را برای مدتی از برق بکشید. اما اگر دوباره بعد از مدتی، با برفک سنگینی مواجه شدید؛ باید مشکل را عیب یابی کنید. می‌توانید لاستیک دور درب یخچال را، بررسی کنید که خراب نباشد. اگر دیدید همه جای فریزر برفک می زند؛ و مقدار آن زیاد است، احتمالاً دما خیلی پایین است .حتماً دمای یخچال را بررسی کنید؛ و تنظیمات ذرست را انجام دهید.

یخچال برفک میزند از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
چرا یخچال فریزر زیاد برفک میزند

۸-یخچال بوی بد میدهد

این یکی از مشکلات آزار دهنده یخچال میباشد؛ حتماً مواد غذایی را در ظروف نگهداری کنید؛ و آنها را خوب بسته بندی کنید. اگر غذای فاسد حتی در یخچال بماند، یخچال بوی بد میدهد. مقدار جوش شیرین، داخل یخچال بگذارید و بعد از مدتی، آن را عوض کنید.

 

بوی بد یخچال از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
علت بوی بد یخچال ساید بای ساید

۹-یخچال صدای غیر طبیعی دارد

از مهمترین ایرادات، یخچالهای سامسونگ صدای آن میباشد. اگر صدای غیر طبیعی را شنیدید، باید چند مورد را بررسی کنید. پایه های موتور یخچال خود را چک کنید؛ و مطمئن شوید که تراز باشد. سپس موتور فن کندانسور را چک کنید؛ که خشک و فرسوده نباشد. در صورت بروز این مشکل، یک روغن کاری ساده می تواند، مشکل را حل کرد. علت دیگر می تواند، برفک اپراتور باشد. زمانی که فن کندانسور، میچرخد پره های آن به برفک ها برخورد می‌کند؛ و صدا ایجاد می‌شود. همچنین، کثیف بودن فن کندانسور از دیگر دلایل، سر صدای زیاد یخچال فریزر سامسونگ میباشد.

یخچال صدای غیر طبیعی دارد از ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ
چرا یخچال ساید سامسونگ صدا میدهد

 

۱۰-آلارم تصفیه و صدا درآمده

این مشکل ممکن است از خرابی فیلتر تصفیه باشد. باید آن را تعویض کنید. البته این مشکل را باید به دست تکنسین خبر بسپارید. زیرا این کار حساس است؛و نمیتوانید از پس این مشکل به تنهایی بر بیاید.

 

کلام آخر

ما در این مقاله، ۱۰ مورد از مهمترین خرابی های یخچال فریزر سامسونگ را برایتان توضیح داده ایم. با این اطلاعات میتواند به یخچال شما کمک کند؛ البته همان طور که در بالا گفتیم، دانستن این اطلاعات برای انجام دادن، تعمیرات یخچال کافی نیست. برای انجام دادن آن باید، تجربه داشته باشید به همین دلیل بهتر است کار را به تعمیراتو ۲۴ بسپارید. تعمیرکاران خبره و کاربلد اما می‌توانند، در کنار شما مشکلات یخچال شما را برطرف کنند. کافیست با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری