جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۰ مهر ۱۴۰۰

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید ال جی

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید ال جی چیست؟ گاهی ممکن است، متوجه شوید که مواد داخل یخچال و همچنین، جامیوه ای یخچال یخ میزند. این یخ زدگی در میوه ها، بطری‌های آب و سبزی ها به وضوح دیده می شود. در ادامه عواملی که باعث، یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید ال جی می‌شوند؛ و همچنین راهکارهای، جلوگیری ازاین مشکل را بررسی می کنیم. پس با سایت تعمیراتو۲۴ همراه باشید.

 

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید ال جی چیست؟ 

 

در یخچال شما همه چیز یخ می زند؟ شما یک بطری شیر درون یخچال خود نگهداری می کردید… آن را یک شب در یخچال گذاشتید و صبح روز بعد که از خواب بیدار می شوید، بطری شیر یخ زده است! عجیب است!!!! شاید تاریخ انقضای شیر تمام شده است. باشه سعی کنید خودتان  را متقاعد کنید. اما صبر کن!

سبزیجات، میوه ها، بطری نوشابه، بطری آب – همه چیز یخ زده است. یخچال شما همه چیز را یخ می زند – چه خبر است ؟! این یکی از رایج ترین شکایاتی است که ما در تعمیراتو۲۴ با آن رو به رو هستیم. کارشناسان تعمیرات یخچال  در ادامه چند دلیل اصلی، برای رفع این مشکل را مورد بررسی قرار میدهند.

 

 

یخ زدگی

 

قرار گرفتن در مقابل فن داخل یخچال

 

 

یکی از علت های یخ زدن مواد غذایی در یخچال قرار گرفتن آنها در فاصله مستقیم و نزدیک، جلوی فن ها مربوط می شود. بیشتر یخچال های فریزر ساید بای ساید فن به داخل یخچال تعبیه شده است؛ که هوای سرد را قسمت یخچال هدایت می کند. بنابراین؛ سعی کنید، مواد غذایی حساس را در مقابل این فن ها قرار ندهید. معمولاً بیشتر برندهای یخچال، دریچه های ورودی هوا توسط سیستم کنترل، دمپر مدیریت می شود؛ و  لوله های اپراتور، هوای سرد، ورودی هوا از فریزر را به درون یخچال کنترل میکند. ممکن است، علت سرمای زیاد داخل یخچال به خرابی، دمپر کنترل کننده هوا مرتبط باشد.

 

تنظیم نبودن دمای یخچال ال جی

 

اصلی ترین علت های یخ زدن مواد غذایی در یخچال ال جی، مربوط به تنظیم نبودن دمای دستگاه است. پیش از هر اقدامی ابتدا، تنظیمات دمای یخچال فریزر خود را چک کنید. یخ زدگی مواد غذایی ممکن است؛ به دلیل پایین بودن دمای بسیار آن باشد. باید برای جلوگیری از یخ زدگی مواد غذایی، دمای یخچال را افزایش دهید. معمولاً دمای نرمال داخل یخچال، باید از ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد باشد.

 

کثیف بودن کویل های کندانسور

 

گاهی جمع شدن جرم و کثیف بودن روی کویل های کندانسور، منجر به این میشود که؛ یخچال فریزر برای رسیدن به دمای مناسب بیشتر کار کند. ممکن است، علت یخ زدن، مواد غذایی و همین دلیل باشد. این مشکل معمولاً به خاطره روشن نشدن یخچال و یکسره شدن آن می انجامد.

 

خرابی ترمیستور یخچال

 

ترمیستور مانند؛ یک سنسور عمل می‌کند و وظیفه آن، کنترل دمای هوا است.این قطعه دمای خوانده شده را به برد کنترل، ارسال می کند؛ و متناسب با آن برد، فرمان های کمپرسور و فن را ارسال میکند. برد کنترلی، مقداری ولتاژ، فن اپراتور وکمپرسور را بر اساس دمای خوانده شده، ترمیستور تعیین میکند. اگر ترمیستور دچار مشکل شود، فن اپراتور و کمپرسور ممکن است، بیش از حد کار کند و در نتیجه، باعث یخ زدگی مواد غذایی و برفک داخل یخچال فریزر می شود.

 

خرابی برد الکترونیکی یا برد فرمان یخچال

 

از دیگر عوامل یخ زدن مواد غذایی و همینطور وسایل داخل یخچال، خرابی برد الکترونیکی می باشد. در صورت بروز مشکل در برد یخچال ممکن است، نتواند فرمان لازم را برای راه اندازی هیتر، جهت یخ زدایی را صادر کند یا فرمان خاموش شدن کمپرسور را ارسال نماید. همین علت، باعث یخ زدن مواد غذایی و همچنین، وسایل داخل یخچال می شود.

 

یخ زدن مواد غذایی

 

حتما بخوانید: علت بوی بد یخچال ساید بای ساید چیست؟

 

نکته در مورد یخ زدن مواد در یخچال

 

مقدار مواد غذایی، باید متناسب با ظرفیت یخچال فریزر باشد. در صورتی که ظرفیت یخچال شما زیاد میباشد؛ و مقدار کمی از مواد غذایی در آن قرار داده اید، همچنین تنظیمات دما نیز به گونه‌ای است که؛ دمای آن کم می باشد، ممکن است منجر به یخ زدگی، مواد غذایی شما شود. با گذاشتن، مواد غذایی بیشتر ممکن است، مشکل شما برطرف شود.

 

نحوه تشخیص نشتی گاز یخچال سامسونگ یا ال جی

نتیجه گیری

 

بهتر است بدانید؛ علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال، الجی، بوش، سامسونگ و سایر برندها باهم، هیچ فرقی ندارد؛ و دلیل بروز مشکل تمام، برندهای ایرانی و خارجی یکسان میباشد. در صورتی که قادر به رفع این مشکل نبودید؛ و یا مجدداً این مشکلات برای شما تکرار شد، با تیم متخصص تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید، تعمیر انواع مدل های یخچال ال جی شامل :  تعمیر یخچال دوقولو ال جی، تعمیر ساید بای ساید ال جی ، تعمیر یخچال فریزر ال جی و غیره در کمترین زمان، مشکل یخچال شما را برطرف کنند.

 

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 11 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری