جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تعمیر درب بار یخچال ساید سامسونگ چگونه انجام می شود
۲ شهریور ۱۴۰۲

آموزش تعمیر درب بار یخچال ساید |خدمات تعمیر در تهران

درب بار، یک دریچه کوچکی است که روی درب اصلی یخچال ساید سامسونگ قرار میگیرد و شما می توانید نوشیدنی های خنک را در این قسمت قرار دهید. با این قابلیت کاربردی، برای برداشتن نوشیدنی لازم نیست که مکررا درب یخچال را باز کنید؛ بلکه به راحتی میتوانید با باز کردن همین دریچه کوچک، نوشیدنی خود را بردارید. با وجود کاربرد فراوان این بخش، با گذشت زمان، ممکن است این بخش بر اثر شکستگی، ضربه، فرورفتگی و یا پوسیدگی، دچار خرابی شود. برای دانستن علت خرابی درب بار و تعمیر یخچال های ساید سامسونگ ، ال جی، دوو، بوش و… با ما همراه باشید.

تعمیر درب بار یخچال ساید سامسونگ

علت خرابی درب بار یخچال ساید بای ساید

از آنجایی که درب بار یخچال به صورت مکرر باز و بسته می شود، بیشتر از قطعات دیگر در معرض آسیب دیدگی قرار دارد. در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد درب بار و یا مشاهده فرورفتگی، پوسیدگی و …، باید آن را تعویض کنید.

اگر از عمر یخچال شما بیش از ۱۰ سال می گذرد، احتمال ترک خوردگی و شکستگی لولای درب بار و یا خود درب بار، زیادتر است. همچنین گاهی ممکن است که درب بار یخچال شما، به علت اسباب کشی و جابجایی، یا در هنگام نصب و باز کردن، دچار شکستگی یا فرورفتگی شود. متاسفانه، در هنگام بروز این مشکل، امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید آن را تعویض کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث پوسیدگی و خراب شدن درب بار یخچال سامسونگ ، دوو، ال جی و… شما شود، ریختن آب و خشک نکردن آن است. در صورتی که روی یخچال و یا درب بار، آب بریزد و بلافاصله خشک نشود، امکان بروز پوسیدگی بسیار بالا می رود. پوسیدگی، علاوه بر این که باعث می شود دستگاه شما ظاهر بدی پیدا کند، یخچال شما بسیار کهنه تر از آنچه هست، دیده خواهد شد.

همچنان پیشنهاد می کنیم در صورت مشاهده هرگونه پوسیدگی، درب بار یخچال تان را عوض کنید. این کار به راحتی با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال در تهران تعمیراتو ۲۴، قابل انجام است. برای دریافت مشاوره، پشتیبانی و خدمات تعمیر یخچال، می توانید از شماره های زیر استفاده کنید.

خدمات تعمیر یخچال مجموعه ما با کیفیت و ضمانت نامه کتبی ۶ ماهه انجام می گردد!

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

درب بار یخچال ساید چه کاربردی دارد؟

درب بار یک دریچه کوچکی است؛ که روی درب اصلی یخچال ساید سامسونگ ، ال جی ، دوو و… قرار میگیرد. امروزه در بسیاری از یخچال های ساید بای ساید، این درب وجود دارد. با استفاده از این درب شما میتوانید، به راحتی نوشیدنی های مورد نیاز و پر استفاده روزمره خود را در این قسمت قرار دهید، تا بتوانید راحت به آن دسترسی داشته باشید.

شما حتی می توانید مواد غذایی که روزانه بیشتر از آن استفاده می‌کنید را، در این درب قرار دهید. با این کار برای دسترسی به آن لازم نخواهد بود که درب اصلی یخچال را باز کنید. زیرا با باز و بسته شدن درب بزرگ یخچال سرمای داخل یخچال هدر می رود و باعث مصرف انرژی بیشتری خواهد شد. شاید نمی دانستید، اما یکی از علل تغییر دمای یخچال های سامسونگ، این اشتباه می باشد؛در مقاله زیر این کار و دیگر اشتباهات رایج که منجر به تغییرات دما می شود، به طور مفصل شرح داده شده است.

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ

بنابراین برای برداشتن یک نوشیدنی یا یک لیوان آب از یخچال، لازم نیست که درب اصلی دستگاه را باز کنید. با باز کردن درب کوچیک بار می‌توانید براحتی، به آن دسترسی داشته باشید. در نتیجه علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی و برق امکان، دسترسی آسان به مواد غذایی را خواهید داشت.

درب بار یخچال ساید سامسونگ

در قسمت بار یخچال ساید چه مواد غذایی باید قرار گیرد؟

در این قسمت یخچال معمولاً نوشیدنی هایی مثل دوغ، شیر، آب، مواد غذایی که در طول روز از آن، بیشتر استفاده می شود، قرار میگیرد. درب بار یخچال، توسط یک زبانه باز و بسته می شود. خراب شدن این زبانه، مانع باز شدن یا بسته شدن آن خواهد شد. همچنین به خاطر استفاده زیاد و نادرست آن، این قطعه دچار شکستگی می شود و درب نمی تواند در جای خود قفل شود و به سمت پایین خواهد افتاد.

در صورتی که با مشکلات ذکر شده رو به رو هستید، می توانید با تکنسین های سامسونگ ما تماس بگیرید تا درب بار شما را با قطعه اصلی آن تعویض کنند. به شما اطمینان می دهیم که تمامی خدمات ما باکیفیت، سریع و مقرون به صرفه خواهد بود. از شماره های زیر می توانید برای تماس با ما استفاده کنید:

تعمیر درب بار یخچال ساید دوو

نه تنها یخچال های سامسونگ، بلکه تمامی برندهای یخچالی که درب بار دارند، ممکن است با برخی مشکلات رو به رو شوند. مشکلاتی مثل پوسیدن، ضربه خوردن و خراب شدن لولاهای درب بار. خرابی درب بار، ممکن است باعث بد شدن ظاهر یخچال شما و حتی از کار افتادن بار شود؛ به این معنی که دیگر نوشیدنی های شما خنک نمی شوند و بار، دمایی معادل بیرون از یخچال دارد.

اگر از یخچال های برند دوو استفاده می کنید، شما هم ممکن است با مشکل خرابی درب بار مواجه شوید. برای حل این مشکل، پیشنهاد می کنیم که درب بار را با یک قطعه نو تعویض کنید. ما در نمایندگی خدمات پس از فروش دووی مان، می توانیم این کار را در سریع ترین زمان، با قطعات اورجینال و مقرون به صرفه ترین قیمت انجام دهیم.

تعمیراتو ۲۴ برای انواع خدمات تعمیر یخچال دوو در تهران حاضر است.

تعمیر درب بار یخچال ساید دوو

هزینه تعمیر درب بار یخچال ساید سامسونگ و دوو

احتمالا شما هم میخواهید بدانید هزینه تعمیر درب بار یخچال ساید سامسونگ و دوو چقدر است؟ خب از آنجایی که قیمت درب بار به علت نوسانات بازار در حال افزایش است، نمی توان به طور قطع گفت قطعه چقدر است؛ اما با تماس با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ ، می توانید قیمت دقیق تعمیر درب بار یخچال و دستمزد تکنسین را بفهمید.

در حال حاضر در دی ما ۱۴۰۱، درب بار تیتانیومی یخچال دوو با قیمت ۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان معامله می شود. این قیمت از فروشگاه به فروشگاه دیگر متفاوت است و ممکن است در مدل یخچال های دیگر تفاوت کند. در نظر داشته باشید که قیمت این قطعه با توجه به جنس آن تغییر زیادی می کند؛ مثلا درب های پلاستیکی بسیار ارزان تر از انواع تیتانیومی آن می باشند.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ به طور معمول برای تعمیر و تعویض درب بار یخچال ساید سامسونگ و دوو ، مبلغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنند. پیشنهاد می کنیم برای دریافت قیمت دقیق و مشاوره رایگان، با شماره های ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در یخچال های ال جی

قطعات درب بار یخچال ساید سامسونگ ، دوو و ال جی

امروزه در اکثر یخچال های مدرن، درب بار قرار گرفته است تا علاوه بر زیباتر کردن دستگاه، دسترسی کاربر را راحت تر کند و مصرف انرژی را کاهش دهد. شاید فکر کنید که درب بار یخچال، تنها یک قطعه است و برای تعویض آن تنها نیاز به تهیه خود درب می باشد. باید بگوییم که درب بار، با یک مجموعه همراه است که بدون آن ها بلا استفاده می شود. این قطعات عبارتند از:

  • جک درب بار
  • لولای درب بار
  • قفل درب بار
  • زبانه درب بار

قطعات نام برده، در قسمت پانچ بوده و درب روی آن نصب می شود. این مجموعه باعث باز و بسته شدن راحت درب می شود و به تحت کنترل گرفتن در بار کمک می کند.

باید بدانید که گاهی درب بار مشکلی ندارد و قطعات کمکی آن دچار خرابی می شوند. در این مواقع صرفه اقتصادی با این است که کل درب بار را عوض نکنید و تنها قطعه خراب را جایگزین نمایید.

علاوه بر مجموعه درب بار، قطعات دیگری نیز در عملکرد بار نقش دارند؛ برای مثال، باکس داخلی درب بار یخچال نیز ممکن است در اثر ضربه و یا استهلاک بشکند و نیاز به تعویض پیدا کند. معمولا قیمت باکس داخلی بار یخچال ها به دلیل پلاستیکی بودن، ارزان تر از درب آن است. اگر هر قطعه از مجموعه بار و یا دیگر قطعات یخچال تان با خرابی مواجه شده است، برای تعمیر آن در تهران و کرج با نمایندگی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

درب بار یخچال
طریقه باز کردن قفل یخچال سامسونگ

 انواع عیوب درب یخچال سامسونگ

 یخچال سامسونگ بعد از چند سال کار‌کردن ممکن است خراب شود و مشکلات مختلفی در برخی از قسمت‌های آن ظاهر شود. یکی از مشکلات یخچال سامسونگ خرابی درب یخچال است.

افتادگی درب یخچال

 نشانه افتادگی درب یخچال این است که تا آخر باز نمی‌شود یا لاستیک درب از سمت بالا باز می‌ماند. این بدین‌معنی‌است که مشکل افتادگی درب یخچال ممکن است ناشی از خرابی قطعات دیگر یخچال باشد و شناخت آن‌ها به تعمیر درب یخچال سامسونگ کمک بزرگی می‌کند. یکی از دلایل اصلی این مشکل این است که وجود وسایل زیاد در قفسه آن را سنگین می‌کند.

درب یخچال‌های برند سامسونگ در قسمت پایینی که لولای آن قرار دارد دارای سوراخ است. در کنار این سوراخ یک قاب و واشر پلاستیکی قرار دارد که وزن درب باعث شکستن یا خوردگی آن می‌شود. همچنین اگر شیب یخچال تنظیم نشود، به درب آن فشار وارد می‌شود و حتی آب در قسمت پایینی یخچال جمع می‌شود.

فرورفتگی درب یخچال

 فرورفتگی در درب یخچال به‌احتمال زیاد ناشی از تأثیرات و ضربه‌های خارجی است. این فرورفتگی‌ها در اکثر مواقع خللی در کارکرد یخچال ایجاد نمی‌کنند؛ اما قطعاً بر روی ظاهر آن تأثیر منفی می‌گذارند.

 اگر این موضوع برای شما مهم است باید بدانید که معمولاً فرورفتگی‌های درب یخچال قابل‌ترمیم نیست و باید درب را تعویض کرد. اما گاهی در صورت مشخص‌بودن اثر و باتوجه‌به نظر کارشناس می‌توان با استفاده از رنگ‌آمیزی آن را اصلاح کرد. برای تعمیر فرورفتگی درب بار یخچال دوو ، ال جی ، سامسونگ و… باید آن را تعویض نمایید.

زنگ زدگی درب یخچال

 اگر یخچال شما در تماس مستقیم با رطوبت باشد، احتمال خوردگی افزایش می‌یابد. در اغلب موارد این زنگ‌زدگی در اطراف آب‌سرد‌کن خه در اثر نشت آب ایجاد می‌شود و ظاهری نامناسب ایجاد می‌کند.

 در این راستا بهترین راه برای تعمیر درب یخچال سامسونگ تعویض آن است. اما اگر به دلیل هزینه زیاد نمی‌خواهید این کار را انجام دهید، قطعات زنگ‌زده را می‌توان با پوشش و رنگ‌آمیزی تعمیر کرد.

خراب ‌شدن لولای درب یخچال سامسونگ

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای درب یخچال پیش می‌آید، فرسودگی آب‌بندی آن در اثر استفاده مداوم و گذشت زمان است. از علائم خرابی و آسیب‌دیدگی می‌توان به درست بسته‌نشدن درب و گرمایش داخلی اشاره کرد. به دلیل این مشکل کمپرسور و موتور تبرید نیز فعال شده و پس از مدتی موتور نیز خراب می‌شود.

خرابی لاستیک اطراف درب یخچال

 بخش مهمی از درب یخچال، پوشش لاستیکی است که از ورود گرما به داخل یخچال جلوگیری می‌کند. یکی از دلایل کارنکردن این لاستیک، پاره شدن و پوسیده بودن آن است.برای بررسی سلامت آن می‌توانید کاغذی روی در گذاشته و آن را ببندید. اگر به‌راحتی می‌توانید کاغذ را جدا کنید، زمان تعویض لاستیک فرارسیده است.

قیمت درب یخچال سامسونگ

هزینه تعمیر درب بار یخچال ساید سامسونگ و دوو بر اساس هزینه حمل‌ونقل، تست سلامت دستگاه، هزینه عیب‌یابی و غیره و تعویض درب یخچال تعیین می‌شود. البته در صورت استفاده از قطعات تقلبی هزینه تعمیرات سامسونگ کاهش می‌یابد، اما طول عمر دستگاه نیز کاهش می‌یابد.

نکته پایانی درباره درب بار

درب بار یخچال یا درب یخچال معمولا از قسمت‌هایی است؛ که بعد از گذشت زمان بر اثر، شکستگی و ضربه و فرورفتگی و یا پوسیدگی دچار خرابی میشود. همچنین لولای درب بار در بسیاری از موارد، دچار شکستگی می شود.

اکثر مشکلات درب بار، با تعمیر حل نمی شود و نیاز به تعویض دارد. برای این کار، پیشنهاد می کنیم که از نمایندگی خدمات تعمیرات یخچال تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید. شما می توانید در سایت ما فرم پر کنید، با استفاده از آیکون واتس اپ گوشه تصویر سوالات تان را با ما مطرح کنید و یا با شماره های زیر، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری