جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۲۰ آذر ۱۴۰۱

عیب یابی و تعمیر لباسشویی الجی

لباسشویی ها، مهم ترین دستیارهای خانه مان هستند. آن ها می توانند مقدار زیادی لباس را در زمان کمی شسته و خشک کنند تا اجازه دهند که زمان ارزشمندمان را صرف کارهای مهم تری بکنیم. با وجود کارایی فراوان لباسشویی های برند معتبر ال جی، ممکن است در اثر گذر زمان و یا رفتارهای اشتباه، با خرابی هایی رو به رو شوند. در این مواقع برای فهمیدن مشکل لباسشویی و رفع آن، ابتدا باید آن را عیب یابی کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا روش های تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی الجی را برای شما شرح دهیم.

راه های عیب یابی و تعمیر لباسشویی الجی

راه های عیب یابی و تعمیر لباسشویی الجی

لباسشویی ال جی شما، ممکن است به علت استهلاک و یا رفتارهای اشتباه شما، با مشکلات مختلفی رو به رو شود. برخی از این مشکلات، با دنبال کردن نکات مقاله “آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی” قابل رفع است؛ اما بعضی دیگر، تنها به سرویس، تعمیر و عیب یابی لباسشویی ال جی حرفه ای نیاز دارد.

لباسشویی شما، هنگام رو به رو شدن با مشکلاتی نظیر آب گیری نکردن، خاموش شدن ناگهانی، پاره کردن لباس ها، لرزش شدید و …، به عیب یابی و تعمیر نیاز دارد. برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات و خسارت های بیشتر، پیشنهاد می کنیم با نمایندگی تعمیر لباسشویی های الجی تماس بگیرید. برای استفاده از خدمات پس از فروش ال جی می توانید از شماره های زیر استفاده کنید و یا بر روی آیکون واتس اپ گوشه تصویر بزنید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

برای فهمیدن راه های تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی الجی خود، تا انتهای این مقاله را بخوانید.

تعمیر لباسشویی الجی به دلیل آبگیری نکردن

هنگامی که با آبگیری نکردن لباسشویی مواجه شدید، باید کم بودن فشار در شلنگ ورودی به لباسشویی، قفل درب لباسشویی الجی، سوئیچ فشار تایمر ماشین لباسشویی و شیر ورودی آب را مورد برسی قرار دهید. برای بیشتر دانستن در مورد این مشکل، پیشنهاد می کنیم مقاله “دلیل آبگیری نکردن لباسشویی” را مطالعه کنید.

دلایل پر نشدن یا آرام پر شدن لباسشویی ال جی شما، مشکل در بخش های زیر می باشد:

 • شیر ورودی آب: شیر ورودی آب، ابتدا باید باز شود تا آب وارد ماشین لباسشویی شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد، ممکن است دستگاه به آرامی پر شود یا اصلا پر نشود!
 • فشار کم آب: زمانی که فشار آب منزل شما خیلی پایین باشد، ماشین لباسشویی نمی تواند پر شود. برای داشتن عملکرد صحیح، شیر ورودی آب باید حداقل psi ۲۰ فشار آب داشته باشد. توجه داشته باشید، زمانی که مشکل دستگاه شما فشار آب باشد، صفحه نمایشگر شما خطای IE را نشان خواهد داد. در مقاله زیر، به طور کامل می توانید راه های برطرف کردن این ارور را، به صورت اختصاصی فرا بگیرید.
 • مسدود شدن فیلتر: در شلنگ آبرسانی که در پشت ماشین لباسشویی های ال جی نصب می شود، یک فیلتر نصب شده است. گاهی اوقات، به دلیل انباشت بیش از حد مواد معدنی، فیلترها مسدود می شوند و مانع پر شدن لباسشویی الجی شما با آب خواهند شد.

اگر جریان آب مشکلی ندارد، شیرهای آب متصل هستند و فیلتر ورودی هم مشکلی ندارد، باید از فردی حرفه ای کمک بگیرید.

برای برطرف کردن این مشکل نمی‌توانید بدون داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی، کاری انجام دهید؛ زیرا هر کدام از این دلایل می تواند تمام کارکردهای لباسشویی را مختل کند. پس سعی کنید با اقدامات ناشیانه خود، باعث خرابی بیشتر دستگاهتان نشوید. بهتر است از متخصصان در زمینه، تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

 تعمیر لباسشویی الجی به دلیل خاموش شدن ناگهانی آن

علت خاموش شدن ناگهانی لباسشویی، ممکن است به خاطر خراب بودن دوشاخه برق لباسشویی، خراب شدن برد الکترونیکی یا تایمر لباسشویی و یا سوختن خازن پارازیت گیر لباسشویی رخ بدهد. برای رفع این مشکل باید، محافظ دستگاه و اتصالات ورودی برق راه چک کنید. در صورت سوختن خازن پارازیت گیر لباسشویی، باید آن را تعویض کنید. همچنین به علت حساس بودن برد الکترونیکی، تعمیر و تعویض آن، به تکنسین های ماشین لباسشویی بسپارید.

برای عیب یابی ماشین لباسشویی الجی خود، پیشنهاد می کنیم موارد زیر را نیز چک کنید:

 • تامین آب: در صورتی که جریان آب کند یا قطع شود، ماشین لباسشویی شما ممکن است به طور غیر منتظره ای خاموش شود. اطمینان حاصل کنید که هر دو شیر آب سرد و گرم باز هستند و شلنگ ها محکم به لباسشویی متصل شده اند.
 • منبع تغذیه: اگر منبع تغذیه لباسشویی تغییر پیدا کند یا کاهش یابد، لباسشویی متوقف خواهد شد. به طور کلی، تغییر ولتاژ، بلای جان تمامی لوازم های خانگی است؛ برای برسی این مشکل، فیوز برق منزل تان را چک کنید.
 • کف زیاد: اگر از مدل ماشین های راندمان بالای ال جی استفاده می کنید، باید این نکته را برسی کنید. ماشین لباسشویی های راندمان بالای ال جی، اگر احساس کنند که بیش از حد کف در وان وجود دارد، ممکن است به صورت خودکار متوقف شوند. توجه داشته باشید که برای ماشین لباسشویی های راندمان بالا، تنها باید از مواد شوینده HE استفاده شود.
 • گرم شدن موتور: اگر موتور لباسشویی ال جی شما بیش از حد داغ شود، ممکن است لباسشویی به طرز غیر منتظره ای متوقف شود. این عملکرد لباسشویی، به دلیل حفاظت از موتور در برابر آسیب های جدی و دائمی است. در صورت بیش از حد پر کردن لباسشویی، مشکلات برق و …، ممکن است لباسشویی شما بیش از حد داغ شود و حتی بوی سوختگی بدهد. اگر لباسشویی شما علاوه بر خاموش شدن ناگهانی، بوی سوختنی هم ساطع می کند، حتما راهنمای زیر را بخوانید.

دلیل بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست و چگونه آن را رفع کنیم؟

این مشکل ممکن است، دلایل مختلفی داشته باشد. اگر نتوانستید با مطالب زیر، مشکل را برطرف کنید. بهتر است با نمایندگی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

 تعمیر لباسشویی به دلیل پاره کردن لباس ها

در صورتی که با مشکل پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی خود رو به رو هستید، برای عیب یابی پیشنهاد می کنیم موارد زیر را برسی کنید.

 • پارگی لباس ها ممکن است به خاطر شیء نوک تیز ( سگک کمربند، زیپ) باشد. از بسته بودن زیپ ها قبل از شستشو اطمینان حاصل کنید.
 • در هنگام خاموش بودن دستگاه، سطح درام را چک کنید که برآمدگی نداشته باشد.
 • در صورت پوسیده بودن تار و پود لباسها، امکان پاره شدن در هنگام شستشو وجود دارد.
 • انتخاب نامناسب برنامه شستشو می تواند سبب این موضوع شود. شما باید هر نوع لباس را، با برنامه شستشوی مخصوص به خود بشویید. همچنین قبل از شستن لباس های حساس، به برچسب مراقبت و شستشوی آن مراجعه کنید. انتخاب نامناسب برنامه شستشو و یا عدم شستشوی دستی در صورت نیاز، می تواند باعث پاره شدن لباس ها شود.
 • برسی متعادل بودن یا نبودن لباس ها هم می تواند به شما در تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی الجی تان کمک کند. به عنوان مثال، شلوار جین یا پارچه های سنگین، باید به صورت جداگانه شستشو شوند؛ نه با سایر لباس های نخی معمولی
 • کم بودن آب: سطح آب باید بالاتر از لباس ها باشد تا امکان غوطه ور شدن آن ها وجود داشته باشد. اگر سطح آب لباسشویی کافی نباشد، می تواند منجر آسیب دیدن پارچه ها شود.

مشکلتان همچنان پابرجاست؟ پیشنهاد می کنیم مقاله “علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی” را از دست ندهید!

 تعمیر لباسشویی به دلیل پاره کردن لباس ها

تعمیر لباسشویی الجی به دلیل خشک نکردن

عمل نکردن دور تند دستگاه برای خشک کردن و گرفتن آب لباس ها و همچنین، کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی ،می تواند به دلیل از کار افتادن کلید خشک کن ماشین لباسشویی، خرابی ترموستات یا خازن، خرابی فیوز حرارتی، بارگذاری بیش از اندازه لباس ها و یا تنظیمات اشتباه دستگاه باشد.

دلایل مواجه شدن با مشکل خشک نکردن لباسشویی های الجی :

 • داشتن اضافه بار: طبق گفته کمپانی ال جی، برای یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی، ظرفیت خشک کردن فقط ۴ کیلوگرم است. یا به عبارتی ساده، ظرفیت خشک کن، نیمی از بار چرخه شستشو می باشد! اگر عادت دارید تمام بار را با هم خشک کنید، پیشنهاد می کنیم نیمی از آن را به دور خشک کن بعدی انتقال دهید.
 • داشتن کمبود بار: شاید فکر کنید تنها داشتن اضافه بار سبب این موضوع می شود، اما بر عکس آن هم صادق است. لباسشویی ها، برای بهترین عملکرد شستشو به حجم مشخصی نیاز دارند. اگر بار لباسشویی بیشتر لباس های کوچک باشد، دستگاه به طور موثری آن ها را خشک نخواهد کرد.
 • حداکثر سرعت چرخش را برسی کنید: اگر سرعت چرخش را روی مقدار خیلی پایینی تنظیم کنید، لباس ها کاملا خشک نمی شوند. بنابراین، همیشه حداکثر سرعت چرخش مجاز را برای هر شستشو انتخاب کنید.
 • فیلتر پمپ تخلیه: اگر زهکشی بخاطر پر شدن فیلترهای تخلیه مسدود شود، عملکرد خشک کن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در صورتی که لباس ها گرم اند اما همچنان خیس می باشند، می تواند نشانه گرفتگی فیلتر باشد. ما به صورت اختصاصی و گام به گام، مراحل تمیز کردن فیلتر را شرح دادیم.

برای رفع این مشکل باید کلید خشک کن را تعمیر و تعویض کنید، به اندازه لباس ها را داخل لباسشویی بریزید، تنظیمات شستشو را مطابق با جنس لباس و نوع آن انتخاب کنید؛ در صورتی که احساس می کنید مشکل خشک کن فراتر از این مسائل سطحی است، پیشنهاد می کنیم با نمایندگی خدمات پس از فروش ال جی، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی الجی به دلیل خشک نکردن

تعمیر لباسشویی ال جی به دلیل لرزش آن

دلایلی مثل تراز نبودن، ایراد در کمک فنر ها، بار نامتعادل و فنرهای دیگ، پمپ تخلیه و موتور پمپ، ممکن است باعث، سر صدای ماشین لباسشویی شود. اگر از تراز بودن لباسشویی تان مطمئن هستید، احتمالا مشکل جدی تر است.

برای رفع مشکل باید قبل از دستکاری، پیشنهاد می کنیم با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید، تا جهت عیب یابی و برطرف کردن آن در محل حاضر شوند.

رفع ارور های ماشین لباسشویی ال جی LG

آیا تا به حال با خطاهای عجیب روی نمایشگر لباسشویی ال جی تان رو به شده اید؟ یا اگر از مدل های بدون نمایشگر استفاده می کنید، متوجه چشمک زدن چراغ های نشانگر شده اید؟ تمامی این ها از نشانه های ارور ماشین لباسشویی های ال جی است. تا پاک نکردن ارور و رفع مشکل، ارور پاک نخواهد شد؛ ما به شما آموزش می دهیم که برای پاک کردن و رفع ارورهای ماشین لباسشویی ال جی تان چکار کنید.

کد ارورعلت ارور
ارور FEبه این معنی است که ماشین لباسشویی بیش از حد پر شده است. در صورت خرابی شیر ورودی آب هم نشان داده می شود.
ارور LEبه معنی از کار افتادن موتور ماشین لباسشویی است. این ارور معمولا به خاطر پر بودن بیش از حد دستگاه نمایش داده می شود.
ارور OEشلنگ امکان تخلیه آب کثیف را ندارد. همچنین خرابی پمپ تخلیه هم می تواند دلیل این مشکل باشد.
ارور Deبه معنی قفل نشدن درب ماشین لباسشویی است. اگر چیزی مانع بسته شدن درب شود و یا قفل درب خراب شده باشد، این ارور نشان داده می شود. (با ریست کردن ممکن است رفع شود.)
ارور CIبه معنی فعال شدن قف کودک است. باید دکمه قفل کودک را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا غیر فعال شود.
ارور UB یا UEبه معنی به درستی پخش نشدن لباس ها در دیگ است. (لباس های خیلی سنگین را با پارچه های سبک نیاندازید.)
ارور TEخطای گرمایش است و معمولا به دلیل مشکل ترمیستور رخ می دهد. با ریست کردن ماشین شاید بتوانید این مشکل را رفع کنید.
ارور SUDبیش از حد کف در ماشین لباسشویی شما وجود دارد.
ارور IEماشین لباسشویی نمی تواند با آب پر شود. بسته بودن شیر آب ورودی و یا مسدود شدن شلنگ های ورودی، می تواند علت این ارور باشد.
ارور PFاگر ماشین لباسشویی شما در طول چرخه شستشو با قطعی برق مواجه شود، با این ارور مواجه می شوید.
ارور PEبه معنی خرابی سنسور آب دستگاه می باشد. این خطا احتمالا با ریست کردن لباسشویی پاک می شود.
ارور tCLداخل ماشین لباسشویی شما کثیف شده است و باید سیکل تمیز کننده ماشین را اجرا کنید. (از سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید.)
ارور CEبه معنی وجود اتصال کوتاه در لباسشویی است. معمولا به دلیل مشکل در اتصالات، برد کنترل و یا خرابی موتور نشان داده می شود.
ارورCdاین کد نشان می دهد که ماشین پس از اتمام چرخه خشک کن، در حال خنک شدن است.
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

سوالات رایج

چرا ماشین لباسشویی ال جی من آبگیری نمی کند؟

خرابی شیر ورودی آب، فشار کم آب منزل شما، مسدود شدن فیلتر و مسدود شدن شلنگ ورودی، از دلایل احتمالی آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی است.

چرا ماشین لباسشویی ال جی ناگهان خاموش می شود؟

کندی جریان آب، تغییر ولتاژ برق، کف زیاد و گرم شدن موتور از دلایل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی های ال جی است و باید به صورت حرفه ای برسی شود.

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

وجود شیء تیز مثل زیپ یا سگگ کمربند، انتخاب برنامه نامناسب شستشو، متعادل نبودن درام و کم بودن سطح آب از دلایل پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

از کار افتادن دکمه خشک کن، خرابی ترموستات یا خازن، خرابی فیوز حرارتی، پر کردن بیش از حد ماشین و لغو تنظیمات خشک کردن، از دلایلی است که در انتهای شستشو لباس های شما خیس هستند.

عیب یابی و تعمیر لباسشویی الجی

با توجه به موارد بالا، تعمیر لباسشویی الجی تنها به این موارد ختم نخواهد شد. مشکلات دیگری وجود دارد که نیاز به تعمیر خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان خودسرانه دست به اقدامی نزنید. برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی الجی باید، تخصص لازم در این زمینه را داشته باشید. می‌توانید برای ثبت درخواست تکنسین در محل، با همکاران نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان برای مشکل به وجود آمده دستگاهتان، تکنسینی باتجربه را به محل شما اعزام کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری